Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

@Artokwydajność 3070 (czyli 2080Ti) ±5% z MSRP 2070S tj zła cena? Wzrost cenowy względem rx 5700 XT jest nieporównywalnie mniejszy względem skoku wydajnościowego.

 

Ofc, przyjdą testy to się zweryfikuje PR z premiery ale zapowiada się ciekawie. No i jest to całkiem sensownie pozycjonowane w ofercie czerwonych, bo 6700 XT ma być te 12-15% wolniejszy względem 6800.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Rebelmind napisał:

@Artokwydajność 3070 (czyli 2080Ti) ±5% z MSRP 2070S tj zła cena? 

A może to po prostu moja niechęć do zakupu Radeona po sprzedaży Vegi?

 

Dostępność w Polsce skończy się na 30 sztukach referenta i tyle 6700-tkę będziemy widzieć :/

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Możliwe, gdyby to faktycznie działało jak rtx 3070 (pal licho RT) i nie było takich cyrków jakie widziałem gdy sam testowałem rx 6800 to byłaby świetna oferta - szczególnie dla tych, którym się uda karty kupić. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam 6800XT i chwalę sobie kartę od samego początku. Nie mam i nie miałem żadnego problemu ze sterownikami.

Wydajność można sprawdzić sobie w testach na YT, ja jestem zadowolony. Gram w 3440x1440. Tak z pamięci, ustawienia na ultra - Cyberpunk - 57fps średnio, AC:V - 87fps średnio. RDR2 - 65 średnio.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja powyżej 3000 nie biorę, nie jestem na tyle zdesperowany. Za taką kasę to już wolę kupić konsolę z jakimiś grami i przeczekać do "normalności" na rynku GPU. Gdyby był to 6800(XT) to jeszcze do 3500 mógłbym zaszaleć

 

 

 

 

Edytowane przez Frantic
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ależ mnie AMD w tej chwili zaimponowało! 

6700 XT to pierwsza "Big Navi" stricte dla graczy! Z tego co czytam, to kopie ona na poziomie 5600 XT, pobierając jednocześnie duża więcej prądu. Stopa zwrotu jest gorsza niż przy rx 580 8GB...

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.03.2021 o 14:35, Rebelmind napisał:

Cena: ~3100 pln.

 

Aaaa, czyli to jest te sugerowane $479. Heh ...

 

33 minuty temu, Rebelmind napisał:

6700 XT to pierwsza "Big Navi" stricte dla graczy! Z tego co czytam, to kopie ona na poziomie 5600 XT, pobierając jednocześnie duża więcej prądu. Stopa zwrotu jest gorsza niż przy rx 580 8GB...

 

Tak, ale to jeszcze nie wystarczy, aby cena była OK. Problemem jest jeszcze dostępność ...

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Jasne, jeżeli Amd ogarnęło 6000 sztuk na całą EU to nawet jeżeli ŻADNA z tych kart nie trafi w ręce górników (w co nie wierzę, bo na pewno któryś będzie chciał sprawdzić sam, czy rzeczywiście Hashrate jest tak niski) to i tak to zejdzie w ns, a następnie wyląduje na serwisach aukcyjnych... 

 

Ta karta za ~2200 to byłby prawdziwy killer na rynku (szczególnie przy wydajności blisko 2080 Ti [bez RT]), ale żeby takie ceny zobaczyć to nie tyko AMD musiało by się ogarnąć z dostawą, ale i konkurencja nie mogła by dać ciała. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

 

12 minut temu, Rebelmind napisał:

sprawdzić sam, czy rzeczywiście Hashrate jest tak niski)

 

Ja się zastanawiam, czy to nie jest jakiś sztuczny zabieg AMD, bo wg spec ta karta powinna jednak haszować o wiele lepiej, ale to kopacze już na pewno ogarną ...

 

Ogólnie lata 2020/21 to nie jest dobry czas dla GPU. Ja lecę na starym, naprawianym 1060 i aż się boję, aby się nie zepsuł jeszcze przez jakiś czas - bo strach pomyśleć ile trzeba dać i się namęczyć aby coś upolować. Sytuacja jakiej nie pamiętam chyba od czasu bardzo drogich pamięci RAM dawno temu.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Succubus napisał:

chyba od czasu bardzo drogich pamięci RAM dawno temu.

To było zaledwie 3 lata temu :D Ceny RAM zaczęły spadać dopiero od 2019 roku. Sam wówczas kupiłem 16GB 3000Mhz za 469 i myślałem, że trafiłem na okazję.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Succubus napisał:

Ja lecę na starym, naprawianym 1060 i aż się boję, aby się nie zepsuł jeszcze przez jakiś czas - bo strach pomyśleć ile trzeba dać i się namęczyć aby coś upolować

Spokojnie, starsze karty z 4GB są w (jeszcze) akceptowalnych cenach więc jakoś sobie poradzisz. Natomiast kupowanie obecnie karty "na lata" czy składanie kompletnego zestawu to głupota albo skrajna desperacja.

Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Z tego co czytam, to kopie ona na poziomie 5600 XT, pobierając jednocześnie duża więcej prądu

Też to widziałem i też zastanawiam się czy nie wprowadzili po cichu jakiejś blokady bo przy np. 5700xt to wygląda beznadziejnie w kopaniu. Żeby tylko zaraz się nie okazało że górnicy znajdą sposób.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Artok napisał:

To było zaledwie 3 lata temu

 

Wtedy to był pikuś, pisałem o latach 90tych. Ale pewnie mało kto pamięta ;)

1 minutę temu, zbiku90 napisał:

starsze karty z 4GB są w (jeszcze) akceptowalnych cenach więc jakoś sobie poradzisz

 

 

No wiesz widziałem gtx1050Ti za ~1000zł, więc ...

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Stopa zwrotu jest gorsza niż przy rx 580 8GB...

Wypraszam sobie...

5 minut temu, zbiku90 napisał:

Też to widziałem i też zastanawiam się czy nie wprowadzili po cichu jakiejś blokady bo przy np. 5700xt to wygląda beznadziejnie w kopaniu. Żeby tylko zaraz się nie okazało że górnicy znajdą sposób.

Jestem przekonany, że znajdą, być może będzie trzeba wgrać zmodyfikowany bios, zmniejszyć napięcie zasilające rdzenia, podkręcić pamięci i będzie cacy.

Ja sobie ostrzyłem zęby na 6700xt, ale nie mam najmniejszego zamiaru płacić 200% normalnej ceny (czy więcej).

Edytowane przez Player1
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Player1 napisał:

Ja sobie ostrzyłem zęby na 6700xt, ale nie mam najmniejszego zamiaru płacić 200% normalnej ceny (czy więcej).

 

No, takie parszywe czasy. Co byś nie chciał kupić (czy amd, czy nv i obojętnie jaki model), to cena w kosmos wyjebana, a do tego trzeba się też naszukać, aby dostać w ogóle. Więc jak chcesz nowe GPU - to płacz i płać :facepalm:

 

 

a odnośnie kopania na 6700, to w tej chwili jest tak

 

 

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...