Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

To jest kpina ze wszystkich.

 

Ciekawe za ile ten koleżka odsprzeda - bo szczerze wątpię, że dla siebie kupił. Za 6000, więcej - ku**a. Tyle co ten 6700 na tej fakturze stoi, to powinna 6900 kosztować, a nie model ze średniej półki.

 

Ale cyrk.

  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, lukasz272015 napisał:

może przez tego 6700 xt potanieją te karty

 

Jak będzie taka dostępność jak obecnie, to jeszcze długo nie potanieją.

13 minut temu, Artok napisał:

Znalazłem waszą zgubę

 

Ponad $1000 za kartę ze średniej półki - grubo. Świat stanął na głowie :wariat:

Link to post
Share on other sites

na allegro i olx już sporo, ale cena tragedia, za te cenę to w porządne komputery można by było złożyć bez grafiki dedykowanej, nie no myślałem że z 3k będzie a tu 6k 5,8k masakra, amd obiecywało, że cena będzie ok a zrobili co zrobili żal.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

@zbiku90 bierzesz ID tego Radeona - 5946684
wchodzisz na jakikolwiek inny towar - prawym myszkiem na "kupiło XXX osób" - zbadaj element
podmieniasz w kodzie strony id tego towaru na id radeona
enter
pokazuje się kto kupił
obraz.png

Edytowane przez Artok
  • Lubię to 2
  • Dzięki 3
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, zbiku90 napisał:

Cena też podejrzana, w PL nie widziałem nigdzie poniżej 5k

Nie podejrzana tylko "po koleżeńsku".:D

 

13 godzin temu, zbiku90 napisał:

Jedna sprzedana o 13:17, druga o 17:34, ja jak sprawdzałem koło 15:00 to nawet sztuki nie było :co:

Nie doszukuj się w tym głębszej logiki, po prostu tym razem kupił Zbyszek, przy następnej okazji kupi Maciek, mają to widocznie obiecane zamiast premii kwartalnych. :)

Jeszcze co za łeb, żeby to wklejać w aukcję. %-), no chyba, że są aż tak bezczelni.

13 godzin temu, Artok napisał:

podmieniasz w kodzie strony id tego towaru na id radeona
enter
pokazuje się kto kupił

To się będzie dziś główny programista platformy tłumaczył. "Ku*wa Kamil! to miało być zablokowane już pół roku temu". :rotfl:

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, r1023 napisał:

Mnie zastanawia czy to pracownicy kombinują czy to sklepy są niepoważne.

Ty tu widzisz rozróżnienie? W sensie prawnym: jasne, pracownik =/= sklep. Ale z punktu widzenia rynku? Czy pracownik, jako osoba prywatna, może kupić taką Gpu? Może. Czy sklepowi robi to różnicę, czy kupi to pracownik (jako osoba prywatna) czy klient normalny? Myślę, że nie robi. A co potem z towarem się dzieje to przecież sklepu nie obchodzi. 

 

Że jest to wątpliwe moralnie? Jak najbardziej. Czy prawdopodobnie pracownik nie powinien tak robić (bo ma nieuczciwą przewagę w dostępie do towaru nad innymi)? Jasne, tylko... co z tego? :/

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Raczej się zastanawiam czy sklep może do tego procederu wykorzystywać pracowników, czy to raczej prywatna inicjatywa ;). Dla klienta końcowego to nie ma znaczenia ale ogólnie dziwne by było takie ciche przyzwolenie.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, janek20 napisał:

Sklep to sklep,tworzą go pracownicy.Jest samowolka okradają wszystkich.Jasne niema nadzoru bo jakby był to i sklep nie dał sie okraść.

Czemu ?Pewnie to promil zysków 

Jak nie kupują ze zniżką tylko za tyle ile klient by zapłacił, to nie okradają sklepu.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mirai99 napisał:

Jak nie kupują ze zniżką tylko za tyle ile klient by zapłacił, to nie okradają sklepu.

Jak jesteś pracownikiem to i możesz kupić bez marży sklepu.W Polsce kazdy dobry kierownik sklepu na to pozwoli swojemu pracownikowi

Tak przynajmniej było jak ja byłem sprzedawcą

Zreszta co on ma do pozwalania ,przyjmujesz towar czasem go nawet zamawiasz to i masz kontakty takie same jak i on

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

O zniżce pracowniczej słyszałeś kiedykolwiek?


A mógłbyś przeczytać co napisałem, serio, 5 słów przeczytasz i dochodzisz do słowa "zniżka".
U mnie w sklepie (ponownie przypomnę, że to była inna branża) mogliśmy się pierwsi zapisywać na towary limitowane, ale bez zniżki pracowniczej.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.03.2021 o 17:05, Rebelmind napisał:

A tutaj mamy pana z moreli, dowód zakupu sprzed godziny oficjalnego rozpoczęcia dystrybucji (14:00):

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-6700-xt-eagle-12gb-gddr6

Jakoś ludzie się nie rzucili, bo już ponad 1k zszedł z ceny :D

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-6700-xt-eagle-12gb-gddr6-10516064428

Bardzo dobrze, mam nadzieję że zgniją u januszy te karty i będą na minusie tym razem. Za 4600zł to można mieć 2 Xboxy Series X o z grubsza podobnej wydajności, tyle że z procesorem, obudową, zasilaczem itd. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...