Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

Niestety karty AMD bez RT na takim poziomie jak NV stają się bardzo mało atrakcyjne.

Sam byłem sceptycznie nastawiony do Ray Tracing'u, ale od kiedy gry są pisane pod tę technologię a nie dopisywane jako jakich patch zupełnie zmieniłem zdanie.

 

 

 

  • Haha 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, k0chan napisał:

a w nvidii to niby takie cudo ten dlss 2.0? w cypberpanku jak sie da na wydajność to mleko , że bez kombinowania ze sterownikiem lepiej nie podchodzić, a znowu na jakość to daje taki boost, ze i bez tego można grać

jedyna gra, co ten dlss jako tako jeszcze nie psuje obrazu i daje kopa to Control, ale co z tego jak w tego krapiszona nie idzie grać bez flaszki na głowę, imo gra bechmark

Ja już nie rozumiem Twojego problemu, rozgrywka bez DLSS jest dla Ciebie do zaakceptowania, to narzekasz po prostu że ta funkcja istnieje?

Ktoś ma wybór i może włączyć bądź nie, tylko nie to, czemu ktoś gra w 4K z DLSS w 60 klatkach, jak może grać w 1440P na 3060Ti bez DLSS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, k0chan napisał:

i gdzie ty widzisz oprócz 4k 50% boosta? i to na 3080tce a ja piszę o 3060ti, już mi si enie chce tym wszystkim zielonym fanboyom na okrągło filmów nagrywać, ile w danym miejscu daje te rt czy dlss

U Ciebie będzie mniej bo masz mniej tensor'ow po prostu niż w 3080 a to one za to odpowiadają. To wynika z budowy karty, że im wyższy model to większy boost. 

Abstrachując od tego AMD nic w tej kwestii nie zrobi bez pogarszania jakości obrazu ale i tak dobrze, że wreszcie jest realna konkurencja. Przy lepszej dostępności będzie zjazd cenowy radeonów według mnie.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, k0chan napisał:

następny matematyk, do kiedy to między 71 a 94 fps jest 60% (jakbyś się wczytał choć trochę w dyskusję to była mowa o dlls quality ) :rotfl:



Najwyraźniej porównuje z performace.

 

Albo przetestował sam, bo właśnie włączyłem Cyberpunka, RT Ultra 1440p bez DLSS to 43 fps, RT Ultra DLSS Quality to 74. 72% więcej. Pewnie nie wziąłem reprezentatywnej sceny, i pewnie by się dało dopasować ustawienia żeby różnice były mniejsze, ale chciałem tylko szybki test zrobić.

Na moich własnych ustawieniach to jest 50 vs 80

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.12.2020 o 13:59, Succubus napisał:

Takie szybkie pytano, za rx 580 se 8gb (nie kopała, z papierami i gwarancją jeszcze) to ile można wołać teraz?

 

Jak masz gw i papiery to nawet pod 700 można podjechać - sytuacja jest jaka jest. Ludzie są gotowi jechać kilometry i dopłacać gruby grosz byle kartę dostać ;)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem znajomemu gtx 1070 tydzień przed świętami (wyjec, ale sprawny - Palit Dual) za 1600 SEK (poniżej 700 pln po kursie z tego dnia, bo dostałem od niego PLN na Revolut) - kupione przez szwedzkie forum. 

 

Poniżej masz link do dwóch aukcji ze szwedzkiego odpowiednika allegro, obie z MSI Gtx 1070 Gaming X (towar sprawny, bez gw), które kończyły się wczoraj:

 

https://www.tradera.com/en/item/341372/437062179/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb

 

https://www.tradera.com/en/item/341372/436267916/msi-geforce-gtx-1070-8gb-gaming-x

 

Tutaj ciekawa aukcja: Rx 6800 referent, z papierami wszystkim. Typ trzeci raz obniża cenę, zaczynał od 8500 "kup teraz" i karta mu nie poszła. 

 

https://www.tradera.com/en/item/341372/438601066/amd-rx-6800-referens-kort-ooppnad

 

Taki sam referent dwa dni przed Wigilią) poszedł za 9000 sek (po licytacji). 

 

A tutaj karta, którą chce wcisnąć kuzynowi - rx 5700 referent (non XT) z Biosem XT Anniversary Edition (gw, papiery) 

 

https://www.sweclockers.com/forum/trad/1621050-amd-radeon-5700-ej-xt-flasha-med-5700xt-anniversary-bios

 

Licytacja od 2000 sek (~890 pln po kursie dzisiejszym), kilka dni temu Pulse 5700 poszedł za 3000 więc wątpię żeby tu dobił do 2700 nawet. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.12.2020 o 18:30, Rebelmind napisał:

sytuacja jest jaka jest. Ludzie są gotowi jechać kilometry i dopłacać gruby grosz byle kartę dostać

 

Właśnie widzę i oczom nie wierzę - nawet i 1000zł te karty kosztują, normalnie MAGIA :wariat:

 

 

 

Ale z innej strony jak chce się coś nowego kupić, to albo minimum 2500zł (za coś w miarę), albo towar czasowo niedostępny :/

Dożyłem ciekawych czasów.

Edytowane przez Succubus
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

W poniedziałek rano dostaję powiadomienie, że 3060 Ti Xtrio dostępny, 50szt. na stanie, ~2300 pln. Karty rozeszły się w ciągu trochę ponad godziny, dało się spokojnie dodać do koszyka itp. Co ciekawe - do teraz żaden z tych MSI nie wypłynął na rynku wtórnym. Żeby tak w końcu taki rzut BigNavi się pojawił... 

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.12.2020 o 10:22, Rebelmind napisał:

W poniedziałek rano dostaję powiadomienie, że 3060 Ti Xtrio dostępny, 50szt. na stanie, ~2300 pln.

Przed świętami kupowałem procka u kolegi w sklepie i rozmawialiśmy o grafikach, po czym pokazał mi stany w hurtowni. Kilka dni wcześniej dostępne było 50 szt. 3060Ti za 1500 zł netto, rozeszły się w ciągu minuty. Udało mu się wrzucić do koszyka 5 sztuk, ale zanim dotarł do końca zamówienia, to już były niedostępne. Z kart AMD pojawiały się tylko pojedyncze sztuki 6800/6800XT i też bardzo szybko znikały. Jedyne co można dostać bez problemu, to starocie RX570/580 i GTX1050Ti.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...