Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

21 minut temu, Succubus napisał:

No wiesz widziałem gtx1050Ti za ~1000zł, więc ...

Panie ja nie pisałem o nowych tylko używkach. Do tych "nowych" 1050ti, 750ti itp. to powinni darmo dorzucać tubkę wazeliny żeby aż tak bardzo nie bolało :D

  • Lubię to 1
  • Haha 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Succubus napisał:

 

Wtedy to był pikuś, pisałem o latach 90tych. Ale pewnie mało kto pamięta ;)

 

 

Pamięta, pamięta :) Wtedy taki standard to było 64MB ale jak ceny wystrzeliły to głupie 32MB kosztowało krocie...

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ta karta za ~2200 to byłby prawdziwy killer na rynku (szczególnie przy wydajności blisko 2080 Ti [bez RT]), ale żeby takie ceny zobaczyć to nie tyko AMD musiało by się ogarnąć z dostawą, ale i konkurencja nie mogła by dać ciała. 

Gdyby ceny kart były zbliżone do MSRP to 6700XT byłby totalnie nie opłacalny na tle 3070  bo 2299zl vs 2349zl i w każdym aspekcie po za wielkością pamięci 3070 jest kartą lepszą. 

Osobiście wydajność karty mnie rozczarowała patrząc przez pryzmat zapowiedzi AMD i ich slajdów gdzie 6700XT wyglądał na bezpośredniego konkurenta dla 3070. 

Wyszło jedynie że jest konkurentem cenowym bo bez rt ma wydajność  ~14% w plecy. 

Bezpośrednim konkurentem jest 3060Ti i tutaj już ciężko było by wskazać zwycięzcę. 

 

 

 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, DjXbeat napisał:

Wyszło jedynie że jest konkurentem cenowym bo bez rt ma wydajność  ~14% w plecy. 

Chyba widzieliśmy inne testy bo ja widziałem że 6700xt jest średnio szybsza o 1% od 3070 i 11% od 3060 ti (w 1440p bez RT). No ale trzeba poczekać na więcej recenzji żeby wyrobić sobie zdanie.

Link to post
Share on other sites

@DjXbeatprzeczytałem chyba z 5 różnych testów referenta i nigdzie nie wypada tak słabo jak w teście PurePC. Jak zrobiłem średnia z tych 5 testów (wliczając wyniki od seniora Oktaby) to wyszło mi i tak, że 6700 XT jest dużo bliżej 2080 Ti niż 3060 Ti (-3% vs + 7%) i plasuje tę kartę mniej więcej w połowie między 3070 oraz 3060 Ti. Cenowo zaś uważam, że nie ma tragedii - tj następca 5700 XT z niewiele wyższym MSRP i zauważanie wyższą wydajnością.

 

Liczę bardzo na górników, że pójdzie info w Ether (:D) iż sprzęt kopie słabo i zostanie on łaskawie przez nich pominięty. 

 

Mnie dziwiło od początku pozycjonowanie tej karty, bo przy premierze 6800 (nonXT) była mowa, że tj bezpośredni konkurent 3070...

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, zbiku90 napisał:

Chyba widzieliśmy inne testy bo ja widziałem że 6700xt jest średnio szybsza o 1% od 3070 i 11% od 3060 ti (w 1440p bez RT). No ale trzeba poczekać na więcej recenzji żeby wyrobić sobie zdanie.

Wiesz że można ugrać taki scenariusz że różnicy nie będzie. Wystarczy dobrać odpowiednie gry. 

Masz przykład że slajdów z prezentacji gdzie posilkowano się możliwie najlepszym scenariuszem dla RX 6700XT aby wyrównać wyniki do 3070 po to by usprawiedliwić dość wysoka cenę. ;)

Niestety wydajność jest dużo poniżej 3070 mało tego tak jak w każdym rdna2 wraz ze wzrostem rozdzielczości różnica wydajności na korzyść nv się powiększa - tyle daje Infinity cache.

 

18 minut temu, Rebelmind napisał:

@DjXbeat

Liczę bardzo na górników, że pójdzie info w Ether (:D) iż sprzęt kopie słabo i zostanie on łaskawie przez nich pominięty. 

Spokojnie. Górnicy to wiedzą. 

Niemniej karty i tak będą wykupywane przez handlarzy w celach zarobkowych. 

W sklepach PL cena będzie od 2800 do 4000 zł. Szybko karty znikną po to by pojawić się na olx, allegro itd. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, DjXbeat napisał:

Wiesz że można ugrać taki scenariusz że różnicy nie będzie. Wystarczy dobrać odpowiednie gry.

No miałeś rację, to co wziąłem za test to był chyba slajd z zapowiedzi :D No z tego co widzę to faktycznie jest gdzieś pomiędzy 3060 ti a 3070, szału nie ma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak powiedział, że "jest szał" - wydajność relatywnie blisko TOP poprzedniej generacji konkurencji tj coś, czego dokładnie należało się spodziewać (5700 XT był w bardzo podobnych "odległościach" od 1080 Ti, zmuszając NV do wydania 2070S i sprzedaży po tej samej cenie co 2070). 

 

Na MSRP nie ma co patrzeć. Najtańszy 3070, jaki był dostępny u mnie na parafii w okolicach premiery, kosztował ~600$ (Zotac Twin Edge, którego jednak udało mi się kupić dopiero za 670$).

 

Co zaś się 6800/XT tyczy: relatywnie sporo osób kupiło tę pierwsze kilkadziesiąt sztuk po 690$/730$ z pierwszej dostawy (sporo, bo znaczna część z tych kart została wymieniona na 3070/3080 na lokalnym forum moim). 

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Rebelmind napisał:

Ja bym jednak powiedział, że "jest szał" - wydajność relatywnie blisko TOP poprzedniej generacji konkurencji tj coś, czego dokładnie należało się spodziewać (5700 XT był w bardzo podobnych "odległościach" od 1080 Ti, zmuszając NV do wydania 2070S i sprzedaży po tej samej cenie co 2070). 

Zapominasz o tym że referent 1080Ti FE ze względu na wysokie temperatury i limit mocy w grach trzyma dość niskie taktowania rzędy 1720-1820Mhz. 

Porównując referenta 1080Ti do niereferenta możesz liczyć nawet na ~15% różnicy w wydajności. W przypadku AMD różnice są minimalne.

Śmieszne jest jak ludzie wypisują że po między 2080S a 2080Ti jest 15% jak 2080Ti FE nie raz trzyma taktowanie w okolicy 1650Mhz. Jak zwstawisz te modele z podobnym taktowaniem to się robi ~28%.

 

Po między 6700XT a 3070 jest znacznie wieksza różnica wydajności niż po między 5700XT a 2070S.

Różnica jeszcze się powiększa przy OC. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie miałem wielu 1080ti ale w testach z portali wychodzi np. że full stock 1080ti Lighting od MSI jest ze 7% wydajniejszy od referenta w 1440p, średnia z 20 kilku gier. 

 

5700 xt vs 2070s w dniu premiery 5700xt różnica w 1440p była ~6-12% na korzyść zielonych. W późniejszych testach było to już bardziej znormalizowane bo w okolicy 6%.

 

6700xt vs RTX 3070, średnio, pomijając polskie testy, w okolicy -5% różnicy 1440p, i +8% 3060ti.  Różnica między referentem 6700xt a najlepszą wersja to jakieś 1-2% w 1440p, u RTX 3070 ~3%, dla 3060ti ~3%. 

 

Poświęciłem te 30min na klepanie techpowerup, guru3d i Techspot/Hardware Unboxd

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

 

2 godziny temu, DjXbeat napisał:

Niemniej karty i tak będą wykupywane przez handlarzy w celach zarobkowych. 

W sklepach PL cena będzie od 2800 do 4000 zł. Szybko karty znikną po to by pojawić się na olx, allegro itd. 

Dobrze prawisz,  w sklepach PL karty "znikną". 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@Dj wiadomo, że nawet w obrębie jednego typu rdzenia model modelowi nierówny, szczególnie gdy zegary są zależne mocno od klasy układu chłodzenia (i to bardziej niż swoich właściwości "krzemowych") dlatego odnosiłem się do wyników z testów referentów. Z tych testów zaś wynika, że w 1080p w najbardziej niekorzystnym dla Amd zestawieniu (PPC) 6700 XT jest 12% wolniejszy od 3070.

 

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6700-xt-vs-nvidia-geforce-rtx-3070-porownanie-sredniego-big-navi-i-ampere-ktory-szybszy?page=0,25

 

Z testu PPC wynikało, że różnica w wydajności pomiędzy 5700XT a 2070S była bardzo podobna (~10%) -// Ofc, nadal mowa o referentach

 

https://www.purepc.pl/test-amd-radeon-rx-5700-xt-konkurent-geforce-rtx-2060-super?page=0,21

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, ernorator napisał:

Nie miałem wielu 1080ti ale w testach z portali wychodzi np. że full stock 1080ti Lighting od MSI jest ze 7% wydajniejszy od referenta w 1440p, średnia z 20 kilku gier. 

 

5700 xt vs 2070s w dniu premiery 5700xt różnica w 1440p była ~6-12% na korzyść zielonych. W późniejszych testach było to już bardziej znormalizowane bo w okolicy 6%.

Najważniejsze pytanie. Czy 1080Ti FE w testach które widziałeś testowany był po ustabilizowaniu temperatury czy od razu w pierwszych 2min. Jeśli w pierwszych 2 minutach to wynik jest wypaczony bo po osiągnięciu limitowej temperatury zaczyna się mocny zjazd taktowania i wyniki lecą sporo w dół ;)

Link to post
Share on other sites

In Jesus we put our trusts:

 

 

W CP2077 gorzej nawet niż u PPC (wydajność poniżej 3060 Ti @1080p), w RDR2 zaś jest 10% szybsza od 3070 (podczas gdy u Oktaby była tyleż % wolniejsza). 

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Rebelmind napisał:

In Jesus we put our trusts:

 

 

W CP2077 gorzej nawet niż u PPC (wydajność poniżej 3060 Ti @1080p), w RDR2 zaś jest 10% szybsza od 3070 (podczas gdy u Oktaby była tyleż % wolniejsza). 

RDR2 Pure Pc Vulkan vs DX12 GN

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
49 minut temu, DjXbeat napisał:

Najważniejsze pytanie. Czy 1080Ti FE w testach które widziałeś testowany był po ustabilizowaniu temperatury czy od razu w pierwszych 2min. Jeśli w pierwszych 2 minutach to wynik jest wypaczony bo po osiągnięciu limitowej temperatury zaczyna się mocny zjazd taktowania i wyniki lecą sporo w dół ;)

Nie wiem jak są Twoje doświadczenia z referentami nvidii i AMD przed RTX3xxx i Navi2 ale moje nagrzewały się w 20-30s jak CPU na powietrzu. 2-3min to mi się stabilizuje temperatura CPU na AiO 360. A mówimy o gpu 250-350W a nie cpu 65-125W (chociaż te wartości TDP niewiele maja wspólnego z rzeczywistością to jakiś tam podgląd na sytuacje dają). 

 

Zmiennych jest mnóstwo, temp pomieszczenia, rodzaj obudowy, przerwy między testami, ilość przebiegów testów, jakie chłodzenie miało cpu, która w nocy była, czy był włączony lancher epic games. Można mnożyć do usrania ale ja nie patrzyłem na jeden portal tylko kilka, część nie ma nawet metodologii sprecyzowanej co nie zmienia faktu, że mają kilkadziesiąt razy więcej hardwaru do testowania niż my i są obecni na rynku od 10+ lat. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...