Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

1 godzinę temu, r1023 napisał:

Komfortowe granie w 1440 na 3060ti - chyba w 60fps albo znowu mówisz o CSGO ;)

 

Nie wiem o co generalnie Ci chodzi? 

 

Cyberpunk, 2K, RT medium, DLSS Quality:

44/47 fps (min/avg) 

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-pc-test-wydajnosci-kart-graficznych-w-ray-tracing-i-dlss-czego-potrzeba-do-grania-na-ultra?page=0,10

 

Cyberpunk, 2K, RT off, DLSS off, high:

58/60 fps (min/avg) 

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-cyberpunk-2077-jakie-sa-wymagania-sprzetowe?page=0,9

 

Jak odpalisz DLSS Quality bez RT to jest praktycznie 40% fps więcej więc można w 2K na spokojnie grać na Ultra w ~75 fps 

 

RDR2, 2K, ultra: 49/51

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3060-ti-wydajny-maluch?page=0,10

 

3060 Ti jest na chwilę obecną najbardziej opłacalnym RTX na rynku (a jak ktoś jeszcze dopadnie sztukę po cenie bliżej 2200 pln to już bajka). Do magicznej granicy 60 kl/s, w 2K, w najbardziej wymagających tytułach brakuje niewiele, gdzie zazwyczaj zejście z Ultra na High dokłada brakujące klatki bez widocznej utraty w jakości obrazu. 

Link to post
Share on other sites

może mu na tym 3080 coś biednie chodzi i uznał, że na słabszej karcie będzie jeszcze biedniej, a nie pomysli , ze to czasami wina gry i optymalizacji ;)

miałem rx 5600xt i grałem w 1440p 75hz we wszystko z zabawą paskami, obecnie w żadnej grze jeszcze nie zmneijszałem ustawień (nawet cp2077 lata na ultra, rt off, dlss balanced)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, k0chan napisał:

a co to 60 juz mało? lol niektórym to nieźle wali po bani

Panie 60fps to klatkuje że aż głowa boli a 1080p to taka pikseloza że nic na ekranie nie widać :rotfl: Bez 8k 240hz ultra RT cHWCJ to nie podchodź (może za jakieś nie wiem, 10 lat to się urzeczywistni :D) #pcmr at its best

 

BTW w Cyberpunka gram na 3600X/5700XT w 1440p ultra z dynamicznym CAS min 75% (1080p) 60hz freesync. Wydaje mi się że przeważnie jestem bliżej 1080p i czasem czuję lekkie spowolnienie animacji (przy jeździe samochodem) ale gra się "komfortowo" i wygląda bardzo dobrze. Na ultra oświetlenie jest genialne, nawet bez RT.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, r1023 napisał:

chyba w 60fps

 

Mi to w zupełności wystarcza, ba nawet w niektórych produkcjach to i 30 bym się zadowolił. Np w Wiedźmina 3 długi czas na początku grałem na zablokowanych 30fps i jak później dopadłem szybszy sprzęt, to się do 60 przyzwyczaić nie mogłem, bo za płynie mi wszystko chodziło (oczywiście szybko się przyzwyczaiłem i teraz 60 jest OK).

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Nie ma co przesadzać w żadną stronę, bo pisanie, że 30fps jest ok to obiektywnie trochę nadużycie. Z drugiej strony rozumiem, że jak ktoś się przyzwyczai do 144hz to da się dostrzec różnicę in minus kiedy trzeba przeskoczyć na 60fps, ale naśmiewanie się z grania w 1440p przy 60fps jest po prostu śmieszne same w sobie. Posługując się przenośnią motoryzacyjną - to, że ktoś ma 500 konnego merca AMG nie oznacza, że 220 konny passat nie nadaje się do jazdy, bo to nadal stosunkowo mocne auto. I tak jest z 3060ti kartami - to naprawdę mocne GPU w przekroju tego co używa przeciętny gracz, a 1440p w 60Hz przy tak wymagającej grze to i tak coś, na co pozwolić mogą sobie nieliczni.

 

Wystarczy przytoczyć statystyki steam gdzie najliczniejsze przedstawicielstwo ma 1060 (10% udziału) drugie jest 1050ti, a trzecie 1050 z udziałem odpowiednio 7 i 4,5%. Jadąc na liście w dół aż do czegoś co byłoby mocniejsze od 3060ti czyli 2080ti okazuje się, że jest ona dopiero na 27 miejscu z udziałem poniżej 1% wszystkich kart. Ampery w postaci 3090 3080 i 3070 w ogóle nie są jeszcze ujęte w listopadowym zestawieniu, wylądowały pewnie w sekcji "other" czyli żadna z nich nie stanowi nawet 0.15% wszystkich kart. 

 

Jak w tej sytuacji ktoś opowiada, że 3060ti się nie nadaje do grania to nie pozostaje nic jak parsknąć śmiechem. Mniej niż 1% ludzi na świecie w ogóle ma coś mocniejszego. Jak do kogoś to nie przemawia, to odsyłam do przykładu z mercem AMG i niech sobie wyobrazi, że szwagier jeżdżący takim przy imienionowym stole zacząłby opowiadać, że nic słabszego nie nadaje się do jazdy. Śmiech na sali.  

Edytowane przez wojciechu15
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, k0chan napisał:

sry, ale jak widzę takie debilizmy to staram się dostosować do poziomu przedmówcy

 

Kultura wypowiedzi świadczy o braku jakiegokolwiek poziomu z Twojej strony.

 

21 minut temu, wojciechu15 napisał:

Jak w tej sytuacji ktoś opowiada, że 3060ti się nie nadaje do grania to nie pozostaje nic jak parsknąć śmiechem. Mniej niż 1% ludzi na świecie w ogóle ma coś mocniejszego. Jak do kogoś to nie przemawia, to odsyłam do przykładu z mercem AMG i niech sobie wyobrazi, że szwagier jeżdżący takim przy imienionowym stole zacząłby opowiadać, że nic słabszego nie nadaje się do jazdy. Śmiech na sali.  

 

Nie napisałem że się nie nadaje ale że do 60hz  a dla mnie granie w w 60Fps nie jest komfortowe i zaznaczam jeszcze raz dla mnie czysto subiektywnie, jak kogoś to zadowala to proszę bardzo.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wojciechu15 napisał:

Nie ma co przesadzać w żadną stronę, bo pisanie, że 30fps jest ok to obiektywnie trochę nadużycie.

 

Ależ wcale nie. Wszystko zależy od gry, np takie Wiesiek3 jest jak najbardziej grywalny w 30fps, ale np Doom już raczej nie.

 

39 minut temu, janek20 napisał:

to były czasy ...

 

a jak :D

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, k0chan napisał:

w 60 fpsach idzie we wszystko pograć

 

No pewnie. Jak jeszcze miałem nV, to ustawiałem sobie specjalnie locka na 60fps, aby mi gpu nie pracowało więcej niż musiało. I tak moje oczy więcej nie zobaczą (moje nie), a gpu pracowało sobie czasem na 50% - nie grzało się, pobierało mniej papu, generując płynną animację - same zalety :).

Takiego locka miałem ustawionego globalnie - więc wszystko pulpit, 3d w oknach, przeglądarki, video itd - i było bardzo fajnie. Na amd nie znalazłem takich fajnych możliwości - a bardzo bym chciał tak zrobić?

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

na amd też masz fajną opcję radeon chill ustawiasz zakres działania i jak gra mało wymagająca to ci chodzi z dolnym , dynamiczna z górnym zakresem fps a takie pół-dynamiczne to robi średnią np przy ustawie 60 - 74 fps to ci na 67 ustawi ;) 

Link to post
Share on other sites

Znaczy można to zblokować przy pomocy rivatuner

 

blur-busters-gsync-101-RTSS-framerate-li

 

ale jakieś to niewygodne, dodatkowo siedzi to cały czas w zasobach. Na nV odpalałem sobie nvidiainspector profile editor (czy jakoś tak) znajdowałem odpowiedni wpis, edytowałem ile fps ma mieć lock, wyłączałem ten program i mogłem zapomnieć - prosto, wygodnie, na amd zawsze jest coś pod górkę. Zawsze trzeba kombinować, aby osiągnąć ten sam cel (cóż - amd - lol).

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, k0chan napisał:

na amd też masz fajną opcję radeon chill ustawiasz zakres działania i jak gra mało wymagająca to ci chodzi z dolnym , dynamiczna z górnym zakresem fps a takie pół-dynamiczne to robi średnią np przy ustawie 60 - 74 fps to ci na 67 ustawi ;) 

I to jest jedyne czego mi brakuje po przesiadce na nV ;) 

Link to post
Share on other sites

Nowe stery dla serii 6000 (tylko dla tej).

 

Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.12.2 for Radeon™ RX 6800XT and RX 6900XT

 

Support For

  • Cooler Master RGB LED utility for AMD Radeon™ RX 6800XT and RX 6900XT cards.

Known Issues

  • Brightness flickering may intermittently occur in some games when Radeon™ FreeSync is enabled, and the game is set to use borderless fullscreen.
  • Some displays such as the Sceptre C series or Samsung™ Odyssey G9 series may experience an intermittent black screen on Radeon™ RX 6000 series graphics products.
  • The Samsung™ Odyssey G9 C49G95T may experience display or corruption issues when set to 5120x1440@240hz.
  • Metro Exodus™, Shadow of the Tomb Raider™, Battlefield™ V and Call of Duty®: Modern Warfare may experience intermittent application crashes with DirectX® Raytracing enabled.
  • Anisotropic Filtering in Radeon™ Software graphics settings is not taking effect in DirectX®9 applications on RDNA graphics products.
  • Some games may experience stuttering when set to borderless fullscreen and an extended display is connected running the Netflix™ windows store application on RDNA graphics products.
  • Radeon™ recording and streaming features may fail to enable on AMD Radeon™ HD 7800 series graphics products.
  • Modifying the HDMI Scaling slider may cause FPS to become locked to 30.
  • Oculus Link users may experience intermittent crashes on Polaris and Vega series graphics products.
  • Screen flickering might be observed when using MSI Afterburner.
  • Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.

Package Contents

The Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.12.2 installation package contains the following:

  • Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.12.2 Driver Version 20.45.01.33 (Windows Driver Store Version 27.20.14501.33001)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...