Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

https://www.x-kom.pl/p/515067-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-5700-xt-red-dragon-8gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/595029-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-5700-xt-dual-evo-oc-8gb-gddr6.html

2-wentylowe RX 5700 XT po ponad 4000zł. 50 MH/s przy poborze ok. 110W, ktoś ma jeszcze wątpliwości skąd się wzięły wysokie ceny?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Up masakra, to ja w poniedziałek ustrzeliłem za wiele mniejsze pieniądze nowego BigNavi, w końcu sprawnego! Od wczoraj go magluje i jest po prostu epicki! :banan:

 

kCrfLc7.jpg

 

QwhESF6.jpg

 

58ZcAfo.jpg

 

Z racji rozłożenia portów na chłodnicy początkowo miałem kartę w drugim, tym dolnym slocie PCIex. Wynik w TimeSpy? 13000 graphics score. Po przełożeniu do głównego slotu wynik jak powyżej (~15500). No to zaglądam do manuala a tam takie info o dostępnych trybach pracy slotów na GPU:

 

PCIex #1: PCIex 3.0/4.0 x16

PCIex #2: PCIex 3.0 x4 

 

W CSGo 1080p @low, mapa fps_benchmark avg fps 650, 1% low fps 120. Podczas DM na Dust2 średni fps mieści się w przedziale 450-500 ze spadkami w okolice 350.

Edytowane przez Rebelmind
  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Pawel7 napisał:

Ile tam taka karta kosztowała?

Po obecnym kursie licząc jakieś 3450 pln ale ostatnio złotówka mocno straciła do korony szwedzkiej. Porównując do ceny referenta to moje MSI było jakieś 400 pln droższe. 

 

10 minut temu, wrobel_krk napisał:

@Rebelmind Ty miałeś w ręce tyle tych kart mogłeś złożyć koparkę, zarobiłbyś i jeszcze oszczędził na ogrzewaniu bo w Szwecji pewnie zimno:)

 

W życiu nie złożyłbym koparki z nowych kart w sytuacji, gdy sam znam wielu graczy, którzy na te karty czekają. Poza tym mieszkam na południowo-zachodnim wybrzeżu Szwecji i tu potrafi być zimą ciepłej niż w moim rodzinnym Wrocławiu. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Rx 6800 Red Dragon, wysyłka miała być w ten piątek, 3400 pln + 50 pln wysyłka DHL - ktoś zainteresowany?

Kurde, wydajność porównywalna do 3080 i w dodatku jeden z (historycznie) najlepszych modeli kart AMD za 3450? :o Ja niestety muszę chyba zbastować bo mam inne, pilne wydatki ale mimo wszystko poszukam do piątku grosza tu, grosza tam :D No i obiecałem sobie kiedyś że nie kupię ani procka ani karty za ponad 2k ale przy obecnej inflacji to chyba byłbym rozgrzeszony. A i moja 5700 xt poszłaby pewnie za 2-2,5k od ręki w PL...

E: Nie no odpuszczam definitywnie. Nie będę na tą chwilę dokładał ponad tauzena do 30-40% więcej fps i RT. Ale jak ktoś jest bez karty albo na "tymczasowej" to oferta warta zastanowienia (jeśli komuś amd nie przeszkadza) ;)

Edytowane przez zbiku90
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, zbiku90 napisał:

Kurde, wydajność porównywalna do 3080 i w dodatku jeden z (historycznie) najlepszych modeli kart AMD za 3450? :o

6800 porównywalna do 3080? :hahaha:

W 1440p jest ~18% za plecami 3080 a w 4K już ~25% także "porównywalna" to bardzo naciągane słowo w tym przypadku. 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

12% szybsza od 3070, 18% wolniejsza od 3080 - czyli na siłę można napisać "gdzieś w połowie między 3070 a 3080" (wiem, że i to lekko naciągane, bo żeby tak dokładnie było to musiała by odrobić 3% do 3080 i powiększyć przewagę nad 3070 o kolejne 3%, nie wspominając już o RT i DLSS). 

 

Pod względem opłacalności jest to jednak zupełnie inna historia. O ile porównując do 3070 - do modeli, które widziałem dostępne w sklepach u siebie - tragedii jeszcze nie ma (TUF 3070 8% tańszy od mojego 6800 Xtrio), o tyle te pojedyncze egzemplarze 3080 zaczynają się od 25% więcej za słabsze sztuki, a dobre kosztują 40% drożej. 

 

Gdyby człowiek wiedział jak potoczy się wszystko, to by brał 3080 na premierę, bo były pojedyncze sztuki dostępne w cenie niższej niż 3070 są teraz :/

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Gdybym zamawiał w Polsce lub u siebie w Szwecji później niż kwadrans po premierze to tak :D

 

Jak na premierę odświeżałem stronę sklepu i ta po po jakichś 5 minutach w końcu wstała to na stanie było jeszcze kilka sztuk Zotac Trinity normalnie dostępnych do kupienia. Po kwadransie była już plaża taka sama jak w x-scum. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ADR15 napisał:

Jakie są najnowsze sterowniki do Radeonów?

Wiem poryte pytanie, ale ze strony AMD nie mogę pobrać... Z guru3d wersję 20.12.1 pobieram.

Już czuję będzie ciekawa przygoda z radeon. RX6800 Nitro+

Adrenalin 2020 Edition 20.12.2 for RX 6800 XT and RX 6900 XT

Link to post
Share on other sites

No nie ma DLSS i RT ale poza tym GPU ma moc.

Problemów ze sterownikami nie ma.

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony.

Inna sprawa, że nie dałbym za to GPU (zresztą, za 3080 również) 5000pln.

W Morelach mam zaklepane 3080 TUF zaklepane za 3990 i tyle mogę zapłacić.

Miało być 3279 pln za refa i ja sztywno czekam na te ceny :D

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...