Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

22 minuty temu, mirai99 napisał:

Ile dałeś?

~3600 pln licząc po kursie kupna 

 

18 minut temu, BuNcOL5s napisał:

A ja pytam gdzie ?

Miałem powiadomienie ustawione na wszystkie 3 największe sklepy w Szwecji, dostałem mail w poniedziałek wieczorem o dostępności (5 sztuk przyszło) i od razu kupiłem (zamówienie zatwierdzone 23:55 21/12, paczka przyszła dzisiaj rano pod drzwi) - sklep Webhallen.se

 

16 minut temu, ernorator napisał:

Otwieraj, pokazuj, podłącz itd.

 

Supportuje żonę w kuchni, ok 22 może uda się wyrwać :D

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Co łatać? Myślę, że kwiatki typu "oh, zły hex na końcu tej linijki kodu i już SMT nie działa" jeszcze będą wychodzić. 

 

2 godziny temu, BuNcOL5s napisał:

To rt w big navi to wszyscy wiemy jak wygląda.

 

Na poziom 2080Ti można chyba liczyć w ciemno, prawda? No to dla mnie na start może być. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Co łatać? Myślę, że kwiatki typu "oh, zły hex na końcu tej linijki kodu i już SMT nie działa" jeszcze będą wychodzić. 

 

 

Na poziom 2080Ti można chyba liczyć w ciemno, prawda? No to dla mnie na start może być. 


6800 bez xt? Grubo poniżej niestety.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, ernorator napisał:

Otwieraj, pokazuj, podłącz itd.

 

3h walki ze sterownikami i du*a...

 

W csgo mam wyniki tragiczne (90-100 fps w DM), stuttering, wywala błędy przy doczytywaniu map (nigdy mi się nie zdarzyło coś takiego), jak przebiegam przez model przeciwnika to po "wyjściu" z jego modelu mam artefakty

 

W Wiesławie 3 stuttering, jak sobie oglądam odbicia krajobrazu w tafli wody i podskoczę to tekstury znikają (te na wodzie)

 

Path of Exile zaś? Wywala do pulpitu po 15-20 min grania, stuttering chyba też nie muszę pisać :( :( :(  

 

Temperatury spoko (66C na rdzeniu po pół godziny w W3), zegary w porządku i stabilnie, karta ultra cicha. 

 

Oddawać czy czekać na lepsze stery - oto jest pytanie?

  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

No podejrzewam że QC jest rozluźniony do granic, pewnie trafił się bubel.  Było już kilka przypadków padniętych Amperów na forum. Szkoda bo sam celuję w nitro 6700(xt) i liczyłem na jakieś testy. Jednak po paru latach na topowych grafikach powrót do budżetówki boli jak cholera (za głośno/ciepło)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na połowę stycznia mam niby jeszcze jedną kartę zamówioną (PC 6800 Red Dragon, czeka na dostawę od premiery) więc fartownie, że nie anulowałem. 

 

No nic, pocieszam się myślą, że statystycznie rzecz biorąc kolejna praktycznie nie powinna robić jakichkolwiek problemów. 

 

Pozdro I wesołych świąt! 

Link to post
Share on other sites

RT będzie na amd kuleć, tj może i wydajność 2080s 2080ti, ale potrzebne im dodanie także tego zapowiedzianego dx12 ml/dlss by to miało ręce i nogi. Bo bez dlss to chyba nikt nie gra w cp z rt, nawet z 3090. Ofc mogą obniżyć jakość ale raczej to się bez echa nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites

Forma DLSS zaprezentowana przez AMD pod względem wydajnisci i jakości będzie stała bardzo daleko za tym co ma nV więc radzę się nie nastawiać optymistycznie ;)

Niestety ale karty AMD nie mają jednostek specjalnie przygotowanych pod reprodukcje obrazu więc calosc będzie liczona przez GPU co skutkuje zaniżeniem wydajności i na pewno znacznie gorszym obrazem. 

W kartach nV RTX turing i ampere za liczenie algorytmu DLSS są odpowiedzialne jednostki tensor cores. Tensor cores są tylko od liczenia DLSS. W grach bez DLSS jednostki wogóle nie są używane. Nawet przy włączonym RT bez DLSS, tensor cores sobię śpią. 

AMD w swoich kartach nie ma dedykowanych jednostek do liczenia DLSS więc wiadomo co z tego wyjdzie. 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a w nvidii to niby takie cudo ten dlss 2.0? w cypberpanku jak sie da na wydajność to mleko , że bez kombinowania ze sterownikiem lepiej nie podchodzić, a znowu na jakość to daje taki boost, ze i bez tego można grać

jedyna gra, co ten dlss jako tako jeszcze nie psuje obrazu i daje kopa to Control, ale co z tego jak w tego krapiszona nie idzie grać bez flaszki na głowę, imo gra bechmark

Edytowane przez k0chan
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, k0chan napisał:

a w nvidii to niby takie cudo ten dlss 2.0?

W ogólnym rozrachunku tak bo zapewnia olbrzymi zysk na wydajności kosztem kosmetycznej straty na jakości, którą i tak jesteś w stanie odzyskać poprzez image sharpening. 

 

3 godziny temu, k0chan napisał:

w cypberpanku jak sie da na wydajność to mleko , że bez kombinowania ze sterownikiem lepiej nie podchodzić, a znowu na jakość to daje taki boost, ze i bez tego można grać

Tryb DLSS Quality w Cyberpunk2077 daje ~50% wzrost wydajności kosztem kosmetycznej utraty ostrości, którą jesteś wstanie odzyskać poprzez ustawienie w sterowniku Image Sharpening. Większość osób nie zauważa ale obraz po reprodukcji DLSS jest praktycznie bez aliasingu więc nie dość, że masz olbrzymi wzrost wydajności to jeszcze pod tym względem obraz wygląda lepiej od natywnego. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W "Cyberpunk 2077" gram w 3440x1440p maksowanym (wraz z DXR na maksa naturalnie) i bez DLSS mam około 35-45 fps zaś z DLSS Quality 60-80, tryb Balanced daje kolejne +/- 10 fps przy czym w wypadku jednego i drugiego IS (u mnie na 0.70) połączony z DLSS 2.0 owocuje przyjemną wydajnością i również przyjemnymi wizualiami. Więc boost jest konkretny, ale to inna skala wydajności, inna platforma i inna rozdzielczość, karta etc. DLSS 2.0 również świetną robotę robi w "Control" czy innych tytułach gdzie jest zaimplementowany. Także tak, DLSS 2.0 to świetna sprawa i z racji tego, że zarówno Turing jak i Ampere posiadają rdzenie Tensor dedykowane do DLSS, odpowiednik AMD liczony bez wyspecjalizowanych rdzeni, wydajnościowo i jakościowo leżeć obok rozwiązania NV szans nie ma żadnych. Takie są fakty czy się to komuś podoba czy też nie :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, k0chan napisał:

@up

kie? z 60 na 70 to dla ciebie 50%? bo tyle na "jakość" mniej więcej uzyskuję. dopiero jak dam na wydajność to koło 80-90 jest (oczywiścię przy rt wyłączonym , bo przy włączonym te procenty są jeszcze mniejsze)

Cyberpunk 2077 PC - Test wydajności kart graficznych w ray tracing i DLSS. Czego potrzeba do grania na ultra? Na pewno nie Radeona... (strona 16) | PurePC.pl

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...