Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

6 godzin temu, Fikuzi napisał:

Ktoś z Was jest zainteresowany tym modelem ? Pytam z ciekawości

 

Ja nie.

 

5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Dla mnie na chwilę obecną RT jest bez znaczenia, DLSS w związku z tym również, bo bez RT karty z TOPu mają wystarczającą wydajność żeby ogarnąć 1440p ultra. 

 

Nowe radki ogarniają 1440p bez problemu, ale czy nie pogardziłbym RT?  No nie wiem, choćby cyberpunk 2077 - te nowe bajery graficzne coraz bardziej zaczynają mnie kręcić i kupując nowy gpu chciałbym z nim móc normalnie korzystać. Poza tym jak widzę, to nV tak po prawdzie jest kartą o wiele bardziej uniwersalną. Bo i porządnie gry  udźwignie, a i do profesjonalnej pracy się nadaje (np 3090 w renderingu - taki Blender + optix to bajka po prostu).

 

Powiem szczerze, gdybym miał zbędną gotówkę - kupiłbym 3090 i cieszył się kartą do wszystkiego i tyle w temacie. A powiem też szczerze, że akurat w tym roku nie mam za dużo na zbędne wydatki (bo to był i jest dla mnie słaby rok :() to muszę się męczyć na swojej starej karcince, a jak coś kupię, to pewnie nie będzie to nic wyżej od rx6700 albo 3060 :( - staram się podchodzić do tego realnie (cóż, chyba, że mi się w przyszłym roku w jakiś cudowny sposób poprawi).

 

 

5 godzin temu, Fikuzi napisał:

Różnica w cenie między UK, a PL jest kolosalna.

 

Jest absurdalna - tym bardziej jak spojrzymy ile się tam zarabia na tydzień (czy godzinę, czy miesiąc - jak to woli), a ile u nas. To jest DRAMAT po prostu. :sciana:

Edytowane przez Succubus
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja też bym oczywiście nie pogardził dobrze ogarniętym RT, bo liczę że w końcu wyjdzie gra, dla której warto te kilka klatek poświęcić na rzecz "efektu Wow! - tyle że jeszcze takiej nie spotkałem. Trzymam mocno kciuki za Cybera, ale patrząc po liczbie bugów to najprędzej dam tej grze szansę jak wyjdzie w edycji GOTY, a wtedy może i czerwoni zdążą jeszcze trochę poprawić RT w swoich kartach. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Może i racja. AMD dopiero weszło z RT, jest to ich I-gen, więc na bank w serii 7000 RT będzie już odpowiednio wydajniejszy (ale czy wydajniejszy od nV? - no nie wiem), a i gier z RT będzie znacznie więcej, ba może już powoli pojawią się takie, co w ogóle do uruchomienia będą wymagały sprzętu ze sprzętowym RT?  Kto wie ... wtedy nie będzie już powoli wyjścia - trzeba będzie to RT w kompie mieć i już.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale tak to nie działa xP

 

1060 jest tam królem razem z 1050ti, to nie dokładnie ta klasa cenowa co te karty wyżej. Jak wsadza te rtx od góry do dołu, w cały segment, na pewno się ruszy.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, zbiku90 napisał:

Prędko to nie nastąpi, wg steama niecałe 15% graczy ma na tą chwilę RTXy.

 

W zasadzie to się cieszę z takiego stanu rzeczy - bo nie muszę się śpieszyć z tym RT, a z drugiej smucę, bo grafika PC ciągle będzie na podobnym etapie rozwoju.

 

@RebelmindCo Ty z tymi RTXami tak dziś zaszalałeś - gdzieś mi mignęło, że kilka rtxów nakupiłeś. No wiesz co - wstydź się. (żartuję oczywiście ;))

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Już nie :) (warto zaznaczyć, że w międzyczasie jego cena zdażyła już wzrosnąć z 3 499 na 3 899 i znów spaść na 3 499 zł)

Za to na Morelach jest na Gigabyte za 3 999 zł :) (na x-kom ten sam jest za 3 539 ale niedostępny).

Pewnie za 15 minut będzie za 4 500 zł ;-)

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-6800-16gb-gddr6-gv-r68-16gc-b-5945409/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasada jest prosta.

Jeżeli sklep ma dużą dostępność sprzętu to sprzedając 30sztuk ze swoją marżą np 200zł zarobi 6000zł. Jeżeli dostępność jest tragiczna i mają 3 sztuki gdzie doliczają marżę 1000zł to zarobią tylko 3000zł. Obecnie na jednego RX 6800 przypada 100 chętnych do zakupu więc sklep dolicza marżę bo i tak się sprzeda w znacznie wyższej cenie ale w ogólnym rozrachunku sklep wychodzi na tym gorzej niż przy większej dostępności sprzętu z naliczaną niższą marżą. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Oddałem wszystkie 3, Panie @zbiku90

 

Zotac 3070 jednak przy długotrwałym obciążeniu robił się ciut głośny, poza tym w głupim Csgo (które graficznie nie jest AŻ tak wymagającym tytułem), po około pół godziny grania wentyle na chwilę wkręcały się na jakieś kosmiczne obroty :/ I było to do tego stopnia uciążliwe, że grając w cichym pokoju na słuchawkach (otwarte) potrafił mi zagłuszyć kroki przeciwnika... 

 

3060Ti Gaming XTrio było mega godną kartą, ale kilka dni po zakupie konkurencyjny sklep wrzucił tego smoka do swojej oferty w cenie ~300 PLN tańszej więc po prostu swojego oddałem. 

 

W tej chwili siedzę na integrze w 5600x, bo swojego Sea Hawk'a właśnie pogoniłem za całkiem przyzwoity piniądz. Mam złożone zamówienie na odbiór w salonie rx 6800 nonXT Red Dragon (ale dostawa w połowie stycznia - są już daty), a dzisiaj na aukcji trafił się referent 6800 XT więc licytuje z milionem innych chętnych :o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie nie! Do praktycznie wszystkich gierek poza Cyberem taki rtx 3060 Ti nadawał się znakomicie - i mówimy tu o komfortowym graniu na max w 1440p, dlatego rx 6700/XT jest pilnie potrzebny by średni Amper (przy normalnej dostępności obu, rzecz jasna) zaczął schodzić bardziej w kierunku MSRP. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...