Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

https://www.hardwaretimes.com/amd-radeon-rx-7900-xt-to-be-up-to-3x-faster-than-the-rx-6900-xt-launching-in-q4-2022/

Moc obliczeniowa 3x lepsza 
7900xt vs 6900xt:
Shading Units 15360 - 5120
  TMUs 960  - 320
  ROPs 256  - 128
  Compute Units 240  - 80
  RT Cores 240   - 80

 

Jest szansa, że się to przełoży nawet na 2x więcej fpsów, ale ile to będzie kosztować?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ciąg dalszy "przebłysków nadzieii": bodajże trzecia karta, jaką widzę, używana ale względnie świeża - sprzedawana po/poniżej MSRP 

 

https://www.tradera.com/en/item/341372/532922185/xfx-merc-319-rx-6900-xt

 

W sklepach nową widziałem najtaniej za 120% MSRP (lub jak kto woli 20% nad MSRP). Jeszcze trochę! 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Ciąg dalszy "przebłysków nadzieii": bodajże trzecia karta, jaką widzę, używana ale względnie świeża - sprzedawana po/poniżej MSRP 

 

https://www.tradera.com/en/item/341372/532922185/xfx-merc-319-rx-6900-xt

 

W sklepach nową widziałem najtaniej za 120% MSRP (lub jak kto woli 20% nad MSRP). Jeszcze trochę! 



Ale nikt nie kupuje, co się dzieje?

Link to post
Share on other sites

Ci co mieli kupić dawno kupili; tutaj (Se) praktycznie nikt nie czekał na obniżki cen, nikt też praktycznie nie musiał kupić gtx 970 na przeczekanie. 

I to samo jest po zielonej stronie mocy. 

 

https://www.sweclockers.com/marknad/213481-gigabyte-geforce-rtx-3080-gaming-oc-10gb-lhr

 

Ogłoszenie wisi kolejny dzień, factory new sprzęt z kup teraz ~4200 pln i nikt się nie rzuca. Pisałem na priv, aktualne. 

 

Tu podobnie:

https://www.tradera.com/en/item/341372/533288748/gigabyte-gaming-oc-rtx-3070-ej-lhr-

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Andrew napisał:

Nie ma co kart kupować, jak się nie będzie napędzać popytu to cena powinna spadać. 

Też chciałbym grafikę zmienić, ale nie kupię nic po złodziejskich cenach, chyba że ta moja już całkowicie padnie. 

Powiadasz? Sam teraz jestem w kropce. Chciałbym wreszcie wymienić prawie pięcioletniego RX-a 580. A widzę od pewnego czasu ładną tendencję spadkową - od ręki można już sobie zamówić nie najgorsze niereferenty 6600 XT za 2300-2500zł. Czasem trafia się nawet 6700XT albo 3060Ti od zielonych  za jakieś 3k. To już byłby apgrejd raczej elegancki. No i sam nie wiem - brać, nie brać, czekać dalej? A może poczekać na te kotlety - RX 6x50? Coś o nich ucichło, więc chyba jednak nie w kwietniu...

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Andrew napisał:

Też chciałbym grafikę zmienić, ale nie kupię nic po złodziejskich cenach, chyba że ta moja już całkowicie padnie. 

Ty akurat jesteś w komfortowej sytuacji że masz 1080 - o ile stopka aktualna. To mniej więcej odpowiednik rtx3060/rx 6600(xt), więc nie masz co narzekać. Sporo ludzi utknęło z gtx 9xx lub rx 5xx, które lata świetności mają za sobą, a za sensowny upgrade trzeba wydać 2-3k pln. Kilka lat temu można było złożyć całkiem fajny zestaw za tyle.

17 godzin temu, krzyhox napisał:

Racja, za rogiem nowe grafiki :)

Ceny raczej dzięki temu nie spadną. No ale czekamy.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, zbiku90 napisał:

Ty akurat jesteś w komfortowej sytuacji że masz 1080 - o ile stopka aktualna. To mniej więcej odpowiednik rtx3060/rx 6600(xt), więc nie masz co narzekać. Sporo ludzi utknęło z gtx 9xx lub rx 5xx, które lata świetności mają za sobą, a za sensowny upgrade trzeba wydać 2-3k pln. Kilka lat temu można było złożyć całkiem fajny zestaw za tyle.

Ceny raczej dzięki temu nie spadną. No ale czekamy.

 

Stopka aktualna, nadal 1080tka po OC, niby nie mogę narzekać ale chłodzenie powoli się sypie. LED przestał działać na tym X aorusa no i chyba regulator obrotów szwankuje, bo jeden wentylator się nie zatrzymuje. 

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

O jedną cyferkę za daleko. Odpowiednikiem GTXa 1080 jest RTX 2060 i RX 5600XT

Bywają nadal tytuły, gdzie 1080 wypada nadspodziewanie dobrze (na tle Turingów i Amperów) i do 3060/2070 traci 6-8%. Pascal się fantastycznie zestarzał, a jeszcze jak FSR 2.0 wjedzie to może wręcz zyskać drugą/trzecią młodość. 

 

Byłem bardzo zaskoczony gdy przewinął się przez moją budę RTX 2080 (nonTi, nonS), bo względem 1080 Ti (szczególnie z wysokim factory OC) progresu nie było żadnego. 

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Artok napisał:

Odpowiednikiem GTXa 1080 jest RTX 2060 i RX 5600XT.

Tak wiem, tylko szukałem porównania do obecnych kart. Niestety pomiędzy 3050/6500xt a 3060/6600 jest próżnia, a 1080 do tych drugich niedużo brakuje.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...