Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

11 minut temu, zbiku90 napisał:

coś czuję że w 1440p będzie rzeź :D 

Nic nie musisz przeczuwać, we wszystkich testach widać, że szyna 64 bit i 4GB pamięci to za mało do 1440p

 

A co się stało swoją drogą z dwukrotnie szybszym RX 6600 XT? 

Link to post
Share on other sites

Tj po prostu szok... Widzę to oczami wyobraźni, jak ktoś kupił Rx 570 4GB te 2 lata temu za te 500 PLN, teraz sprzedał za 1000 PLN, dołożył te 400 Pln... Wsadza to Guano do PC i nie widzi przyrostów, żadnych. Czyści sterowniki, robi format, uJe-muje dzikie węże ale że z Guano bata nie ukręci zakłada temat na forum...:mlotek:

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Artok napisał:

A co się stało swoją drogą z dwukrotnie szybszym RX 6600 XT? 

No właśnie się nudzi w ostatnim czasie. W tym roku w sumie na żadne konkretne tytuły nie czekam, chyba że wyjdą jakieś duże DLC do CP2077 to chętnie bym ograł w jako takiej jakości i klatkażu. A poza tym jest szansa że 6500 xt mi wystarczy do wszystkiego, ale wolę sprawdzić samemu bo w testach przecież wszystkiego nie ma.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Rebelmind napisał:

@Up + i tak się sprzeda drożej :/ uJowe czasy, uJowy produkt :/ Ja bym tego nie kładł obok pozostałych RDNA2. Rx 6300 lub może nawet 6400 (bez XT). 


Tak tylko wspomnę, u LTT skok między 6500xt a 6600 (w F1 2021, 1080 high) to 200% (6600 robi 3x więcej klatek). Chciałem zrewidować moją opinię, to jest RX 6100 :P

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites

Ale się bulwersujecie :D To jest połowa wydajności 6600xt za połowę jej ceny, dodatkowo tańsza od zielonego konkurenta w postaci 1650 super, który jest praktycznie nie do kupienia. Zarazem niewiele drożej od używek rx 580 czy gtx 1060 ale za to z gwarancją i nieco szybciej. RTX 3050 pewnie będzie sporo szybszy choćby ze względu na pamięć ale zakładam że najniższe ceny będą miały dwójkę z przodu.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu ten 6500XT - jako upgrade starej platformy się nie nadaje po na PCIEX 3.0 zjazd -20% wydajności, a z kolei kupować ten paździerz do Nowych Ryzów i inteli core 11 i 12 gen? No plażo proszę... Warty jest max 700zł nawet w dzisiejszych czasach. 

Link to post
Share on other sites

Z Intelem 11. gen też będzie kupa, @joker5513jeśli masz ssd PCIe 4.0, bo wtedy interface Gpu przełączy się na PCIe 3.0.

 

Nie ma bata, tj kupa absolutnie bez żadnych szans na naprawę, a ludzie z Alder Lake-S / płytami serii 500 powinni olać RX 6100 ciepłym. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, joker5513 napisał:

Warty jest max 700zł nawet w dzisiejszych czasach

OK szybki przegląd nowych kart z 4gb do 700zł - GT 1030 4GB DDR4 można kupić za ok. 600zł :D O gt 730 w podobnych cenach nawet szkoda gadać.

Używki - no tu już można zaszaleć z kartami pokroju RX 560, GTX 680 (10-letnia), Quadro P1000, FirePro W7000 czy uszkodzoną rx 570 xD dane z 20.01.2022 8:45 z allegro.

 

No faktycznie panie Joker, za 700zł to dzisiaj do wyboru do koloru :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Światełko w tunelu jest takie że opłacalność kopania ETH znacznie spadła przez ostatni miesiąc więc jest szansa że wyższe serie Radków stanieją. Na RTXach niestety już w tej chwili bardziej opłaca się liczyć inne algorytmy więc tutaj większych spadków się nie spodziewam :( Stąd też np. 3060 jest znacznie droższe od 6600 xt obecnie, choć wolniejsze w grach.

Link to post
Share on other sites

To są naczynia połączone. Ludzie polowali na RDNA2 żeby sprzedać drożej i / lub wymienić na Ampera do kopamia. Ceny dalej się trzymają, bo ludzie którzy nie kopią a kupili np 3070 non LHR i mają wymienić 1:1 za 6800 XT / 6900 to nawet się nie zastanawiają. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, wrobel_krk napisał:

pewnie wyjdzie jeszcze 6500 bez xt:)

Miałem już pisać że to niemożliwe żeby jeszcze coś bardziej przyciąć, ale w planach jest rx 6400 :v Względem 6500XT: 12CU vs 16, 500mhz mniej na rdzeniu i 2000mhz na pamięci, tdp 53W vs 107W. 

A po drodze jeszcze sobie miejsce zostawili na 6500 i 6400 xt :rotfl::rotfl::rotfl: Tak, to nie żart:

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6400

 

Obstawiam MRSP 150$, a faktycznie okolice 1k pln :sciana:

 

PS. Z tym 6500 xt to mnie poniosło jednak. Obejrzałem parę recek i nawet chyba nie będę rozpakowywał bo nie ma sensu ;) 

PS2. RX 6400 jest OEM only, nie doczytałem :P 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

PS2. RX 6400 jest OEM only, nie doczytałem :P 

Ale to jeszcze gorzej. Tam na bank też będzie pcie 4.0 x4 64bit szyna a że w OEM często nadal lądują A320 to będzie gorzej niż na 2200G... Kupa² :/

Link to post
Share on other sites

RX6400 w wypuszczonej do tej pory specyfikacji będzie konkurować z integrą APU (np. Radeon 680M w laptopach z 6900HX) i chyba jedynym atutem będzie wyższe TDP. Możliwe, że ta integra trafi do apu na AM5, więc dedykowana karta miałaby mniej sensu niż zero.

 

Obydwie mają po 12 compute units, a dedykowany radeon nawet na papierze nie ma wyższych zegarów. APU do tej pory miały przeważnie po 8 linii pcie... czyli więcej niż x4. 128bit DDR5 6400 dla integry daje teoretyczne 102GB/s, czyli bardzo blisko tych 128GB/s oferowanych przez GDDR6 64bit.

TLDR wiedzą, że się sprzeda to wypuszczają szajs.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, TitoBandito01 napisał:

Za 550zł spokojnie w normalnym sklepie od ręki kupujesz 1030 z pamięciami DDR5, więc trochę ci ten trolling nie wyszedł.

550zł za kartę z 2gb vram? I kto tu troluje? :D BTW 6500 xt już leży w paczkomacie, wyczuwam weekend pełen bluzgów w stronę monitora :rotfl:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...