Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

Godzinę temu, Rebelmind napisał:

przy czym przy Radeonach trzeba kombinować z plombami gwarancyjnymi (odchodzą łatwo i tych dwóch producentów).

W przypadku XFX nie trzeba się szczypać z plombami gwarancyjnymi. Więcej - w warunkach gwarancyjnych jest zapis, że możesz sobie kartę rozkręcić i wymienić pastę. Nie unieważnia to gwarancji.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Masz jakiekolwiek wątpliwości, że akurat ten model nie zniknie w ułamku sekundy? Bo ja nie mam. 

 

Ludzie pisali, że 6600 XT po 2000-2200 (pl cena premierowa) to nikt nie kupi. Zniknęły wszystkie. Później 6600 non XT - cena ta sama, też zniknęły. 

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, TitoBandito01 napisał:

Kupią wszystko jak leci, 4.0 X4 to szybkość 3.0x8 do takiej słabej karty nie trzeba więcej. Jak za 2000 nie kupisz 1660 super, to jakby była za 1360zl to wszystko na pniu zejdzie.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ludzie pisali, że 6600 XT po 2000-2200 (pl cena premierowa) to nikt nie kupi.

I mieli swoje powody. Oceniając zachowanie szarych Kowalskich należy mieć na uwadze kontekst historyczny. 

 

1. Karta była ścięta do PCIE 4.0 ×8 oraz szyny 128 bit - ludzie patrzyli na to, jak na jakiś dziwny twór. 

2. Wciąż panowała euforia w związku z wakacyjnymi spadkami cen - tłumy czekały na dalsze obniżki. 

3. Na forach i YT szalały fake newsy, jakoby nVidia puściła do Europy kontenery wypakowane RTXami 3060 - naturalną odpowiedzią na 6600 XT. 

 

Wszystko nałożyło się na siebie i poskutkowało wyjątkowo słabym zainteresowaniem. Składając zamówienie po 18 minutach od premiery załapałem się na pierwszą partię 30 sztuk. To mówi samo za siebie. 

Edytowane przez Artok
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Po prostu AMD postanowiło robić to co Dell - elektrośmieci z gwarancją. 

 

Nie jestem pewien czy ten RX 6500 XT będzie konkurentem dla integry, bo jeżeli da jakieś +50% FPS względem iGPU RDNA 2, to kaszotto.

Zawsze kibicowałem czerwonym, ale ich gpu to żenada jakaś. Z czym to ma konkurować? Może z gtx 1030 -.-" 

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Adames napisał:

Po prostu AMD postanowiło robić to co Dell - elektrośmieci z gwarancją. 

 

Nie jestem pewien czy ten RX 6500 XT będzie konkurentem dla integry, bo jeżeli da jakieś +50% FPS względem iGPU RDNA 2, to kaszotto.

Zawsze kibicowałem czerwonym, ale ich gpu to żenada jakaś. Z czym to ma konkurować? Może z gtx 1030 -.-" 

No najgorsza to nie będzie tylko powinna kosztować 1000zł, pewnie wydajnościowo między 1660 a 1660super przy 75w(technologia 6nm), jak będzie za 1500zł i tak wszystko wykupią Ci co chcą karty pokroju 1060 6gb, tylko te 4gb vram może gnieść w niektórych grach - z drugiej strony do kopania 4 to za mało, więc górniki moga nie wykupić. Potrzebne sa także karty low-end, przypominam że na steam najpopularniejsze są 1060, 1650, 1050ti, 2060.

https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

 

Link to post
Share on other sites

Ważne, że będzie, i w teorii będzie bezużyteczne dla górników (mało pamięci, mała przepustowość pamięci).
Tego potrzebuje rynek.

Co do x4, nie było tak, że 2080ti nie wykorzystywało w pełni 8 linii PCI-E 3.0? To chyba bez problemu jest 2x wolniejsze niż 2080ti, więc jaki problem z 3.0x4?

Link to post
Share on other sites

Potrzebujemy na gwałt czegokolwiek z wysoką podażą żeby zacząć zbijać idiotyczne ceny na rynku wtórnym. Zabytki typu Maxwell czy nawet Kepler nie powinny kosztować więcej niż nawet taka paździerz jsk 6500 XT 

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, mirai99 napisał:

Ważne, że będzie

A ciemny lud kupi :)

 

4 GB Vram to obecnie ciasno, nawet na 1080p w niektórych grach. Jak się gra zmieści w VRam, to często nie ma znaczenia, czy masz 1 linię czy 16, będzie tak samo dobrze (są wyjątki, gdy gra podczas samej rozgrywki przesyła do VRAM elementy). Przekroczysz VRAM i nagle rozpoczyna się tragedia, im mniej linii pcie tym większa.

Sporo zależy od samej konstrukcji silnika gry, jak autorzy przewidzieli przesyłanie modeli, tekstur, etc.  

Przerzucanie danych pomiędzy RAM i VRAM do tej pory w większości przypadków nie było za bardzo problematyczne pod względem samego transferu, a opóźnień - długo się czeka, zanim rozpocznie się przesyłanie danych. Z tym można sobie radzić, ale jeżeli dodatkowo przytniesz transfer do 4 linii i wsadzisz to w mobo z pcie 3.0, wtedy rozegra się tragedia.  Masz ogromne opóźnienia wynikające z przerzucania danych i na dodatek przesyłasz je potwornie powoli. BRAWO AMD!


Karty jeszcze nie ma, więc pozostają spekulacje. Wydaje mi się jednak, że będą sytuacje, kiedy nowiutki RX 6500XT będzie miał problem by konkurować z GTX 1050Ti (który ma podobnie szybką pamięć xD), nie wspominając o niczym nowszym / mocniejszym. 

 

Czy to ma być postęp? Na takie GPU czekaliście?

Tak, wreszcie GPU, które będzie dostępne do kupienia.

 

RTX 3050 też nie powala, ale nie jest aż tak wykastrowany jak to coś. Ot w sumie wydaje się normalną budżetową kartą, która jeżeli wyjdzie w wystarczająco dużej ilości to może spowodować nawet, że AMD zejdzie z ceny z ich RX 6500 XT.

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Adames napisał:

Karty jeszcze nie ma, więc pozostają spekulacje. Wydaje mi się jednak, że będą sytuacje, kiedy nowiutki RX 6500XT będzie miał problem by konkurować z GTX 1050Ti (który ma podobnie szybką pamięć xD), nie wspominając o niczym nowszym / mocniejszym. 

Nie przesadzaj, miedzy 1650 super a 1660 super będzie ta karta, 1650 super ma 4gb vram i jakoś w 1080p daje radę

Link to post
Share on other sites

No i szambo wybilo:

 

https://www.sweclockers.com/test/33568-gigabyte-radeon-rx-6500-xt-gaming-oc-en-alldeles-for-nedskalad-grafikkrets/7

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6500-xt-pci-express-scaling/28.html

 

RDR2, Wolf:Youngblood, RE3 (remake), Watchdogs:Legion, Cybere

 

Pcie 3.0 x4 vs 4.0 x4 i ~40% spadek wydajności... 

Link to post
Share on other sites

Huboxy też jadą po niej:

https://www.techspot.com/review/2398-amd-radeon-6500-xt/

Karta była za 1900zl na proshop i już wyzamawiali wszystko, a to skrót ledwo jak 1650 super

Jak mozna kolejna edycję wydać gorsza i droższa, widać że ludzie wszystko kupią

1400zl na X-kom ale nie bralbym:

https://www.x-kom.pl/g-5/c/22-karty-graficzne-amd.html?f[1702][230560]=1

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, wrobel_krk napisał:

1400zl na X-kom ale nie bralbym

Już nie ma xD Ale wisiały długo, ja się załapałem i jak dobrze pójdzie to na weekendzie będzie testowana 8-) Jak ktoś ma jakieś specjalne życzenia to pisać na priv i zainstaluję, jeśli oczywiście posiadam akurat.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Będąc Amd wstydziłbym się takie coś wydać. Jak to by powiedział Tech-Jezus: "waste of sand" :/

 

To Guano jest średnio wolniejsze od swojego poprzednika 5500 xt 4gb (2-5%) ze spadkami do 30-40% w niektórych tytułach... 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Artok napisał:

Co cię tak nagle wzięło na kupowanie szrotu? 

Sprawdzę czy dam radę na niej wytrzymać do jesieni, jeśli nie to zwrócę albo odsprzedam. Ostatnio i tak nie gram w nic ciężkiego ale coś czuję że w 1440p będzie rzeź :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...