Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

33 minuty temu, zbiku90 napisał:

550zł za kartę z 2gb vram? I kto tu troluje? :D BTW 6500 xt już leży w paczkomacie, wyczuwam weekend pełen bluzgów w stronę monitora :rotfl:

 

No paczaj - a karta z 2GB jest nawet 3-krotnie szybsza od tej z 4GB. Czary panie, módlmy się.:rotfl:

4GB w takiej karcie to ci się przyda....:mlotek:

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Pogoniłeś swoją za tyle?

Nie, ale obserwuję olx i widzę po ile schodzą. Ja swoją wystawię tu na giełdzie za 1399+kw, jak tylko znajdę chwilę żeby porobić zdjęcia, jak nie będzie chętnych to zwracam do sklepu. Nie mam zamiaru się szarpać na olx o 150zł :P 

1 godzinę temu, Artok napisał:

Przy tak słabej kondycji kryptowalut nie ma co brać kart na OLX. 

W przypadku 6500xt i 3050 to nie ma znaczenia bo nie opłaca się na nich kopać. No ale lepsze modele pomału tanieją - 6600 można trafić w polskich sklepach poniżej 2,5k. Docelowo powinno to również obniżyć ceny tych "budżetówek".

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, wrobel_krk napisał:

Karty w kopaniu się teraz zwracają po 24 miesiącach nie jak w styczniu po 6-9 miesiącach

Chodzi oczywiście o styczeń 2021 ;) Kurs ETH się wtedy prawie podwoił w ciągu miesiąca, trudność wydobycia była 3-krotnie niższa niż obecnie, a RTX 3080 bez LHR w jakiejś biedawersji można było kupić za 4,5k pln na allegro.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/karta-graficzna-geforce-rtx-3080-eagle-10gb-gdd-i10089622181.html

1 godzinę temu, 1234567890 napisał:

Super ceny, 20 sztuk 3060 ti za 4k pln się wyprzedało w 3 godziny :D Co prawda Gaming Z Trio, ale jak ktoś wziął dla siebie do grania to współczuję. Dzisiaj kolejny dzień spadków ETH, jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu powinno spaść poniżej 2k usd. To musi przynieść dalsze obniżki cen kart bo tak jak Wróbel pisze już teraz okres zwrotu wydłużył się znacznie i górnik się 2 razy zastanowi zanim dokupi coś do koparki.

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, zbiku90 napisał:

To musi przynieść dalsze obniżki cen kart bo tak jak Wróbel pisze już teraz okres zwrotu wydłużył się znacznie i górnik się 2 razy zastanowi zanim dokupi coś do koparki.

 

Obyście Panowie mieli rację, scenariusz optymistyczny przy założeniu że nie zacznie odbijać w drugą stronę.

Nigdzie mi się nie śpieszy ale jak wyjdzie Wiesiek z promykami to chętnie bym przeszedł go jeszcze raz, a w tym celu muszę przytulić jakiegoś RTX-a. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spadek kursu Btc / Eth oznaczać będzie, że po prostu nagle powinno być więcej kart w sklepach - ale do sytuacji, gdzie sklepy muszą konkurować ceną między sobą to jeszcze daleko. Poza tym janusze wiedzą, że popyt nadal jest ogromny. Nie liczyłbym też na rychły wylew koparek na allegro / olx, bo ludziom którym się karty w większości spłaciły bardziej się będzie opłacało kopać dalej niż sprzedać po niższej cenie. 

 

Trzymam natomiast kciuki za AMD, ażeby zalali rynek tym gUano 6500, bo przy odpowiednio dużej podaży sklepowej janusze z Olx skisną z kartami - czego im serdecznie życzę. 

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Rebelmind napisał:

Popieram, usuwam z auto uzupełnienia frazę 6500/6500XT i dodaje RX 6100. Jednocześnie pozdrawiam wszystkich cieplutko z kwarantanny! :D

Również pozdrawiam, ja znów siedzę z synem bo on jest na kwarantannie ale zdrowi jesteśmy:)

Link to post
Share on other sites

Sam się izoluje, bo dzisiaj rano drugą kreskę mnie dali a od wczoraj chodzę jak bym miał bliskie spotkanie z ciężarówka :/ W PL byłem w listopadzie i nie wybieram się w najbliższym czasie. 

 

Dzięki, trzymajcie się z dala od tego shitu. Pierwszy raz w życiu nie miałem siły wstać z łóżka żeby przejść ~10m do kompa... 

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Rebelmind napisał:

bo dzisiaj rano drugą kreskę mnie dali

 

43 minuty temu, Rebelmind napisał:

rzymajcie się z dala od tego shitu.

ładnie się bawisz tam w tej Szwecji. :->

 

15 godzin temu, Rebelmind napisał:

trzymam natomiast kciuki za AMD, ażeby zalali rynek tym gUano 6500,

Nikt tego nie chce patykiem dotknąć nawet, a przynajmniej nie w tych cenach.

 

Przedsiębiorcy z OLX chociaż po stówce chcą udrzeć a nie idzie :->

UsJXHde.png

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...