Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Jeśli 6750 XT będą za 2500 pln (referent, 549$ MSRP) to będzie git! 

 

6700XT stoją po 3300-4000zł a Ty chcesz refresha (z +70€ MSRP) za 2500 :D Jak jakiś tańszy 6650 XT będzie za 2500 cebulek to będzie dobrze 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Revenant napisał:

nie jarasz już się grami AAA (imho 75% tych gier teraz to gnioty)

Tu się zgadzam

 

6 godzin temu, Revenant napisał:

6700K

Tu współczuję. Do tej pory mam wyrzuty sumienia po tym jak namówiłem znajomego na 6600K - wtedy wydawało się że 4-rdzeniowe konsumenckie procesory będą wieczne.

 

6 godzin temu, Revenant napisał:

jeżeli później się zastanawiasz czy dobrze zrobiłeś kupując coś to prawdopodobnie tego nie potrzebowałeś

Tu potwierdzam. Znajomi czasem mnie pytają skąd mam tyle gotówki czy oszczędności. Odpowiedź jest prosta - przestałem kupować szajs który jest mi niepotrzebny :D

Link to post
Share on other sites

Kotlety wjechały i co tu tak cicho? :o
 


Fajnie podsumował w 4:50

 

Cytat

Co zmienia OC? Niewiele

:D

Wygląda na to, że X-Kum ujawnił ceny, choć kart fizycznie jeszcze nie ma  niektóre można dodać do koszyka

obraz.thumb.png.9b81069da545e619b95089d52686916e.png

 

I w sumie cieszę się, że jednak nie czekałem na dziś. Jakieś 2 tygodnie temu udało mi się wyrwać nowego 6700XT Asus Dual OC za nieco poniżej 3k z jakimś kodem zniżkowym i jestem naprawdę zadowolony. Jedyny mankament, to że jest nieco głośny gdy wejdzie na obroty, ale jak dla mnie do zniesienia. I za to temperatury trzyma chyba całkiem okej. Więcej niż 55 st., po męczeniu go w BF2042 w 4K, nie widziałem

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites

650€ równo za 6750 XT od PC w wersji RED DEVIL. Czyli ceny 6700XT, nie mniej i nie więcej. Według mnie to dobrze, spodziewałem się cen 700-850€. 

EDIT: O żesz ty, lepiej. 550€ za 6750 XT Pulse, imho dealbreaker 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
54 minuty temu, Artok napisał:

@Rebelmindtymczasem, dwa miesiące później deal breaker to 6800 XT Red Devil za 2999 (był wczoraj w X-KOM za tyle), natomiast 6900 XT Red Devil jest poniżej 4000 zł w sklepach i nie znika w mgnieniu oka. 

WTF referent na premierę był drożej...

 

Link to post
Share on other sites

Mam do państwa pytanie. 

 

Jak bardzo głupim będzie podłączenie Radeona 6900 XT za pomocą takiego rozgałęznika...

Rozdzielacz-GPU-PCI-E-8PIN-do-2x-6-2PIN-

 

Rozchodzi się o to, że 6900XT Red Devil wymaga 3x8 PIN, a mój zasilacz oferuje 2x8 PIN (z jednej wiązki - i ja bym jeszcze rozdzielacz doczepił). 

Link to post
Share on other sites

Dość głupim.

Jaki to zasilacz jak nie ma 3x8pin to pewnie słaby?

Chodzi o to ze ta karta potrafi 330w w grach ciągnąc i dobijać pod 400w, nie wiadomo przez które łącze 8 pin ile:)

Nie ma tu takich dużych  mini skoków poboru jak na ampere, ale też są więc pomijając podłączenie może Ci wyłączać pc jak to nie jakiś dobry minimum 700w zasilator

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobacz @Artok ile Twój PSU potrafi podać na obu liniach 12V jednocześnie. Dalej, jeśli już musisz użyć tego rozdzielacza, to zobacz który slot 8pin jest tym 3. dodatkowym (karta powinna być w stanie wystartować poprawnie na dwóch głównych only). 

 

Na koniec odpal coś dojeżdżającego Gpu (gra, żadnych wypalarek) i w Gpuz zobacz pobór mocy na wszystkich trzech slotach. Jeśli mam rację to na #1 i #2 powinno być zauważalnie więcej W niż na #3... 

 

Najlepsze zasilacze mają regulator, który nie puści zbyt dużego prądu w wiązkę więc wtedy po prostu masz black screen i reset systemu. W słabych zasilaczach możesz stopić kabel ;)

 

Zatem ja również nie polecam. 

 

Jeśli już przejściówka to 2x molex na 8pin PEG - a i wtedy tylko do tego #3 slotu. 

17 minut temu, wrobel_krk napisał:

Chodzi o to ze ta karta potrafi 330w w grach ciągnąc i dobijać pod 400w

 

Gejming Z Trio 6900 XT szama w peak Gaming 360W. Zakładając 75 W na PCIe i po 150W na pojedynczy 8Pin to ten trzeci port jest raczej żeby odciążyć lekko te dwa pierwsze. No chyba że Twój Devil tj ta Ultimate edycja z Navi 21 XTXH, to tam PC zaleca 900W PSU... 

Edytowane przez Rebelmind
Literówki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, wrobel_krk napisał:

Jaki to zasilacz jak nie ma 3x8pin to pewnie słaby?

Thermaltake SMART RGB 700W. Dość powiedzieć, że bez problemu działał mi z Vegą 56, która z biosem od V64 i odkręconym power limitem pobierała 370W. Według tego testu przed odcięciem zasilania wytrzymał obciążenie 1029W.

 

@Rebelmind praktyczne wskazówki, dziękuję bardzo. Tego Radeona i tak bym trzymał na obniżonym napięciu, by zejść z poborem mocy do 290-300W. Więc trzecia wtyczka na przejściówce nie miałaby zbyt dużo do roboty. 

 

Jutro będzie ta wyprzedaż na Amazonie, a ja mam jeszcze voucher 100 zł za anulowane zamówienia na polskim Amazonie (na początku działalności dawali taką rekompensatę). Więc może by się jakiś Focus Gold w uczciwej cenie znalazł...? 

Link to post
Share on other sites

@Artoknope, 6900 XT mam cały czas na myśli. Racz zważyć na to, że miałem przez tydzień podobny wynalazek u siebie (6900 XT Liquid Devil Ultimate) i moja Evga G2 750W ledwo żyła ;)

 

@wrobel_krk

Już obecny rtx 3080 łamie lekko moje postanowienia więc jeśli tak ma wyglądać przyszłość to czeka mnie RTX 5060 (nie zamierzam kupować nic z serii 4000 a ty @Artoktrzymaj kciuki żebym wytrwał w swoim postanowieniu).

 

Swoją drogą świeżokupiony 12900k nie posiedział u mnie nawet tygodnia i już poszedł do ludzi. Wracam do 12600k, bo nie widzę najmniejszego sensu w posiadaniu i9. 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Rebelmind napisał:

@Artoknope, 6900 XT mam cały czas na myśli

Zmyliłeś mnie wzmianką o cenie - w ubiegłym tygodniu za 2999 zł x-kom rzucił 6800 XT Red Devil. 

9 minut temu, Rebelmind napisał:

Wracam do 12600k, bo nie widzę najmniejszego sensu w posiadaniu i9.

Dziś o czwartej nad ranem wyszukałem na Allegro rzekomo nowego 11600K za 650 zł. Do tego dobrałem sobie używane Patrioty Vipery 4400 Mhz za 345 zł. W środę powinny mi przyjść obie rzeczy, oby nie cegły.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Tak tak, tamta promocja była faktycznie na 6800 XT ale u siebie w Se wiedziałem jakieś dwa tygodnie temu właśnie wspomnianego 6900 XT (też Red Devil) za równowartość ~3550 pln... 

 

4 minuty temu, Artok napisał:

W środę powinny mi przyjść obie rzeczy, oby nie cegły.

No to trzymamy kciuki za to! 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Rebelmind napisał:

dwa tygodnie temu właśnie wspomnianego 6900 XT (też Red Devil) za równowartość ~3550 pln

I pewnie sklep wysyłał bez zbędnej zwłoki? Bo szanowny x-kom miał błąd systemu i sprzedał więcej 6800 XT, aniżeli znajdowało się na magazynie. Podobno 18 lipca mają mieć kolejną dostawę i wówczas mur beton wysyłają każdemu. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.07.2022 o 17:08, Artok napisał:

Podobno 18 lipca mają mieć kolejną dostawę i wówczas mur beton wysyłają każdemu. 

Mam dwie informacje, dobrą i złą:

 

Dobra: X-KOM nie kłamał i dostawa przyszła nawet szybciej. Dostępne jeszcze 12 sztuk. 

Zła: ta nowa dostawa zamiast 2999 kosztuje 3799 zł/szt.

 

office.gif

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...