Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

Nic nie słyszałem, @MiKesz...

 

Bardzo ciekawy teścik zrobił Ithardware: 6800 XT vs 3080/10 przy trzech różnych CPU (3600x, 10100f, 10900k).

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/cpu_amd_intel_wydajnosc_geforce_radeon_test-22478-2.html

 

W Csgo pięknie widać, że sterownik pod Radeony nadal ssie nieziemsko w DX9 :/ Żeby i3 Comet Lake było szybsze od 3600x (6R/12W) - i to nawet w przypadku fps_min :o

 

Gdzieś ktoś pisał na redicie, że niby w końcu naprawili przełączanie między 2D a 3D mode w Csgo na Rdna2 - bo pamiętam, że na moim 6800 nonXT potrafiły być dropy poniżej 30 fps (w parze z R5 5600x), gdzie przy gtx 1080 nie schodziło poniżej 200... 

Link to post
Share on other sites

Dokladnie! 

 

A teraz najlepsze: w zeszlym miechu wyszedl updejt sterow Adrenalin dla linucha, z mega fixem dla Open GL. Csgo na linuchu mozna odpalic wlasnie w tym API i szok: z RDNA2/1 "kanter" w takim trybie chodzi lepiej niż na DX9 pod widom :o

 

Szkoda, ze nie wyszlo to wczesniej, bo az bym sprawdzil... 

Link to post
Share on other sites

Warto podkreślić że mówimy o 1080p. W 1440p często GPU będzie na równi z CPU albo nawet bottleneckiem zależnie od gry.


A przy 2160p to byle i5 czy R5 z dobrymi RAMami styknie.

 

Dziś może sprawdzę ile fps wyciskam w CS:GO przy 2160p, ale nie wiem na jakich ustawieniach sprawdzać. Typowo esportowych czy max?

Link to post
Share on other sites

Wstępnie zobaczyłem LOW od razu wymaksowałem ustawienia... minus FXAA (nienawidzę rozmytego obrazu) i bez blurra.

330-380fps de_dust2

CPU i GPU idą dość łeb w łeb ale...

GPU większość czasu utylizuje tylko 140-145W (z 165-180W przy uV). Taktowanie większość czasu wynosi tylko 1800-1900MHz.

CPU także nie wydaje się cisnąć ani single core ani multi core co widać po temperaturach, taktowaniu (4.0-4.1GHz... procek się ewidentnie nudzi) i TDP. 

Mam wrażenie jakby i GPU i CPU szło na 70%-80% swoich możliwości a winny temu był silnik gry...

Swoją drogą na ustawieniach high w TW:WH3 udało mi się dziś przebić 13GB zużycia vramu... jak będę miał czas się pobawić to spr jak śmiga na ultra. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Artok napisał:

Ale ten Nitrus jest ładny, co? Chyba na równi, ex aequo, z Gigabyte Vision.

Mam Visiona (3080) i to nawet nie stało obok Szafira. Wygląd, wspomniany dostęp do wentów - Nitro odjeżdża na pełnej... 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Artok napisał:

Żeby jeszcze w wysokiej cenie była, ale za 2294,10 PLN to tylko brać. 

No właśnie jak za jej wydajność to IMO wciąż za dużo :P Może za 2k bym się skusił, ale ceny z powrotem pomału idą w górę więc chyba "tanio to już było".

BTW tak jak Rebel wspomniał Nitro to klasa sama w sobie. Po wzięciu do ręki czuć że ma się do czynienia z fajnym kawałkiem sprzętu a nie plastikową zabawką (GB, MSI patrzę na was). Chyba tylko Asusy i EVGA wywołują u mnie podobne uczucia, zaznaczam że Red Devila jeszcze nigdy nie miałem okazji macać :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, zbiku90 napisał:

plastikową zabawką (GB, MSI patrzę na was)

Akurat 6700 XT w wykonaniu Gigabajta i MSI to po prostu klęska

6700-xt-temperatury.png

16 minut temu, zbiku90 napisał:

Może za 2k bym się skusił, ale ceny z powrotem pomału idą w górę więc chyba "tanio to już było".

Ja bym się jeszcze wstrzymał z takimi wyrokami, mam wrażenie iż od początku sierpnia drepczemy w miejscu. Raz coś potanieje 100, raz podrożeje 100 zł (btw. X-KOM miał dziś dostawę Radeonów - Nitro kosztuje 2699, a Pulse 2499 zł). 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

W sumie karta bez sensu

O to to. Szafirowi nawet wstydzili się dać logo Pulse na tym czymś, jakieś polepione odpady z produkcji. Chyba dopiero drugie konsumenckie GPU w historii ze 160-bitową szyną, po gtx 1060 5gb - tak, taka karta istnieje :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

zaznaczam że Red Devila jeszcze nigdy nie miałem okazji macać :D

Nie bez przyczyny w tej tabelce jest 2. od gory Hellhound od PowerColor - a przypomne tylko, ze tj najtanszy pazdzierz od Chinczykow.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...