Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

I ta rozterka. Kupić i przepłacić, ale sprzedać rx 580 8gb i zamienić starą kartę bez gwarancji na nową z gwarancją za realnie około 1k pln. Z jednej strony nie jest to zły pomysł
To już zależy od Ciebie. Ja tak właśnie zrobiłem, sprzedałem 580 8GB od saphire za 2k i kupiłem 6600xt. Właśnie zależało mi na nowej karcie z gwarancją, do tego niestety od AMD (lepsze sterowniki pod linuksa).
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, 40rozbojnik napisał:
3 godziny temu, Layonel napisał:
I ta rozterka. Kupić i przepłacić, ale sprzedać rx 580 8gb i zamienić starą kartę bez gwarancji na nową z gwarancją za realnie około 1k pln. Z jednej strony nie jest to zły pomysł

To już zależy od Ciebie. Ja tak właśnie zrobiłem, sprzedałem 580 8GB od saphire za 2k i kupiłem 6600xt. Właśnie zależało mi na nowej karcie z gwarancją, do tego niestety od AMD (lepsze sterowniki pod linuksa).

Karta zamówiona - również zdecydowałem się na rx 6600 XT (wpadł Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming OC PRO 8G za 3176 brutto, czyli dla mnie realnie 2 585 netto). Swoją 580 również mam od sapphira w wersji pulse, z tego co rozejrzałem się na alledrogo/olx to za +/- 1,8k powinna pójść. Oby mi tylko sferis zrealizował zamówienie tak jak mieli podane na stronie to jeszcze w tym tygodniu będę się cieszył nowym nabytkiem :D

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Layonel napisał:

Karta zamówiona - również zdecydowałem się na rx 6600 XT (wpadł Gigabyte Radeon RX 6600 XT Gaming OC PRO 8G za 3176 brutto, czyli dla mnie realnie 2 585 netto). Swoją 580 również mam od sapphira w wersji pulse, z tego co rozejrzałem się na alledrogo/olx to za +/- 1,8k powinna pójść. Oby mi tylko sferis zrealizował zamówienie tak jak mieli podane na stronie to jeszcze w tym tygodniu będę się cieszył nowym nabytkiem :D

Nie ma co się czarować, przepłaciliśmy i to sporo. Ja głownie dlatego, że mam konkretne potrzeby i wymagania (koniecznie AMD) - ale nie wiem dlaczego Ty też chcesz w to brnąć? Zastanów się nad zakupem, załóż wątek zakupowy, koledzy mogą Ci doradzić naprawdę niezłą ofertę od nvidii czy też 6600 bez XT itp.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, 40rozbojnik napisał:

Nie ma co się czarować, przepłaciliśmy i to sporo

Każdy kto kupił w 2021 kartę przepłacił, jedni więcej drudzy mniej. No może poza tymi nielicznymi szczęśliwcami co kupili 6600 xt za 1600-1800zł na premierę :D Na rtx day też ceny były znośne ale trzeba było fizycznie być w WWA i odstać swoje w kolejce. Coś kojarzę jeszcze że na zachodzie pojedyncze sztuki RTX founders były do kupienia za MSRP.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, 40rozbojnik napisał:

Nie ma co się czarować, przepłaciliśmy i to sporo. Ja głownie dlatego, że mam konkretne potrzeby i wymagania (koniecznie AMD) - ale nie wiem dlaczego Ty też chcesz w to brnąć? Zastanów się nad zakupem, załóż wątek zakupowy, koledzy mogą Ci doradzić naprawdę niezłą ofertę od nvidii czy też 6600 bez XT itp.

W zasadzie dla mnie do gier w 1080p jest to dobry wybór. Owszem, czaiłem się również na rx 6600, rtx 3060 z lub bez ti, ale chciałem dołożyć 1-1,1k do zakupu (po odsprzedaniu starej karty). Niestety ceny 3060ti są jakie są i nie mieściłem się w swoim założeniu (rozglądałem się za wariantami z 3 wentylatorami), a 6600xt wypada lepiej niż zwykła 3060 to wybór padł na nią.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Layonel napisał:

6600xt wypada lepiej niż zwykła 3060 to wybór padł na nią.

Jeśli nie zależy na ray tracingu i dlss to średnio xt jest ciut szybsza. Zwykła 6600 jest już zauważalnie wolniejsza od obydwu, a cena na premierę to jakieś nieporozumienie. W wakacje można było bez większego problemu kupić 6600xt/3060 za ok. 2500 i 3060ti za 3000, niestety ceny zaczęły znowu rosnąć i jest jak jest.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem pójdzie spokojnie wyżej niż jest teraz. Ładne zdjęcie, dobry opis ("... idealny prezent pod choinkę") i prawdopodobnie schodzi od ręki - z resztą, doskonale wiesz jak to działa. 

 

Ja czekam na okienko przedświąteczne żeby puścić kolegi 1080 Ti (kusiło mnie, żeby zostawić ale idzie już do mnie Mikołaj - a byłem grzeczny w tym roku...) 

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Rebelmind napisał:

z resztą, doskonale wiesz jak to działa. 

  • Witam, aktualne?
  • Czy cena jest ostateczna?
  • Jaka cena ostateczna?
  • Czy dałoby radę by obniżył pan poniżej 3000 zł?
  • Czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?
  • Za tę kartę mogę dać 2500
  • Proponuję 2800 i płacę przelewem dziś
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...