Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie RTX 3080 TUF jutro ale nie z Proshopu (sklep w kulki z faktycznym stanem magazynowym poleciał) kupiony przy pomocy człeka z dystrybucji na PL. Obadam bardzo szczegółowo jak to lata po OC na air vs OC na LC. Testy wjadą vs kręcony RTX 2080 Ti oraz kręcony TITAN RTX, później dogram RTX 3090 STRIX jak dojedzie już. Chociaż patrząc na domniemane testy na 3090 przeprowadzone przez TecLab to ewidentnie widać wpływ anomalii na słabsze niż zakładane wzrosty vs RTX 3080 i spłaszczanie wyników w efekcie tego.

Nie miales naglasniac sprawy?
Link to post
Share on other sites

Przeglądałem sobie live'a z GN o OC kart, jedno co mnie zdziwiło - EVGA nie ma trybu fanless w idle?

 

Nie wiem jak z serią 3000, ale u mnie na 2070S FTW domyślny bios ma opcję fanless (o ile twoja customowa krzywa nie mówi inaczej). Natomiast przy biosie OC jeden wentylator (jeden - niezależnie od krzywej) zawsze się kręci, dwa mogą nie pracować. Tak więc przy biosie OC dwa wentyle ciągle mogą być wyłączone, ale jeden zawsze chodzi by jakiśtam przepływ zagwarantować. 

Link to post
Share on other sites

Proshop w dniu planowanej dostawy karty po prostu przysłało maila,ze czas realizacji uległ zmianie z powodu braków na magazynie. Oszuści i tyle. Mialem kartę w różnych koszykach a po zakupie u nich dostalem maila z datą realizacji zamówienia i uwierzyłem w to. Pewnie nigdy nie mieli nawet kart.

Edytowane przez ultratech
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast uwielbiam ludzi którzy rzucają się na zakupy w dniu premiery wiedząc, że dostępność będzie zerowa a później jadą sklepy za brak towaru.

Prawie wszystkie hurtownie w PL nie mają RTX3080 i dopiero po premierowym szaleństwie z zakupami zaczynają się starać o dostawy.

Większość z Was nawet w październiku nie zobaczy karty na oczy ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
domyślny bios ma opcję fanless (o ile twoja customowa krzywa nie mówi inaczej). Natomiast przy biosie OC jeden wentylator (jeden - niezależnie od krzywej) zawsze się kręci

Dzięki za odpowiedź, na GN na testowali na biosie OC.

 

Ja tam ciągle mam nadzieje, że na tego Ventusa doczekam się tego 1.10 :D

Link to post
Share on other sites

@DjXbit...

 

Nie rozumiem Twojego podejścia. Nvidia to nie jest niszowa firma która może nie wyrabiać z produkcją. To nie wina klientów, ze chcieli otrzymać produkt na premierę.

 

A po sklepie można jechać bo ogłaszali dostępność towaru a ba nawet podawali liczbę sztuk na stanie a bookowalem równo o 15.

Edytowane przez ultratech
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nVidia to nie jest piekarnia żebyś miał towar na półce co dzień o tej samej godzinie a po drugie moje podejście jest jak najbardziej normalne - wiedząc, że na premierę będzie bardzo słaba dostępność nie napalam się jak szczerbaty na suchary jak większość osób.


ogłaszali dostępność towaru a ba nawet podawali liczbę sztuk na stanie a bookowalem równo o 15.

Widocznie sąsiad był szybszy i będzie miał kartę pierwszy... :rotfl:
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@DjXbit...

 

Nie rozumiem Twojego podejścia. Nvidia to nie jest niszowa firma która może nie wyrabiać z produkcją. To nie wina klientów, ze chcieli otrzymać produkt na premierę.

 

Tak to jest nVidia, która nie wyrabia z produkcją.

 

Już był wrzucany tutaj link do wywiadu, w którym sama nVidia zwyczajnie przyznała, że dali ciała i "nie spodziewali się" takiego popytu, który podobno by 10x większy niż w momencie premiery poprzedniej generacji. Sklepy, jak to sklepy, każdy chce zarobić. Masz pewność, że to wina sklepów, a nie spartolonej dystrybucji kart ze strony nVidia?

 

Jeżeli dostałbym info, że na premierę będę miał karty to też bym je wystawił w sklepie.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej mądrzyć się z Athlonikiem na pokładzie. Nic ci do tego kto coś chciał/potrzebował zakupić. Wspomnimy twoje słowa na premierze Zen 3 i  Navi . Na pewno cudowne AMD zaleje rynek .... crapowymi GPU jak to ma w zwyczaju przez ostatnią dekadę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kubbak

 

Ale nie łap mnie za słówka, bo mnie to nie interesuje, komu nVidia zleciła produkcję swoich kart, bo to na nVidii spoczywa odpowiedzialność za dostępność kart. W życiu też tak robisz, że swoje spóźnienie zwalasz na korek albo niedziałający tramwaj? Kogo to wtedy interesuje?


Zdecydowanie lepiej mądrzyć się z Athlonikiem na pokładzie. Nic ci do tego kto coś chciał/potrzebował zakupić. Wspomnimy twoje słowa na premierze Zen 3 i  Navi . Na pewno cudowne AMD zaleje rynek .... crapowymi GPU jak to ma w zwyczaju przez ostatnią dekadę.

 

Ten post to bardzo niesmaczny przytyk. Sam wcale bym się nie zdziwił, gdyby po stronie AMD było podobnie z dostępnością, ale takie złośliwości i fanbojstwo to już można sobie darować  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej mądrzyć się z Athlonikiem na pokładzie. Nic ci do tego kto coś chciał/potrzebował zakupić. Wspomnimy twoje słowa na premierze Zen 3 i Navi . Na pewno cudowne AMD zaleje rynek .... crapowymi GPU jak to ma w zwyczaju przez ostatnią dekadę.

Nie mów tak o radeonkach kochanych, dzięki nim widzimy jakieś normalne ceny
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że przypuszczenia co do słabej dostępności były, jak zawsze z resztą, ale że wyjdzie to tak kiepsko to sam się nie spodziewałem, jak i pewnie każdy tutaj. Ja jestem z tych osób, które wolą jednak poczekać na stabilizację dostępności i w ogóle pojawienie się różnorakich testów.

 

On sobie szydere uprawia, majac tych co smieli zamowic sobie nowe GPU za idiotow. Nie zamierzam byc mu dluzny.

 

Ja poniekąd go rozumiem, choćby przez to, jak teraz wygląda temat dotyczący kart nVidii. Każdy daje tylko info, że w tym sklepie jest, a w tym nie ma, a ten to w ogóle zdjął karty z oferty, a z tego sklepu to na gwiazdkę dostaniesz. Dla mnie też to wygląda co najmniej śmiesznie, ale rozumiem, że niektórzy chcieli po prostu mieć kartę na premierę.

Link to post
Share on other sites

Widziałeś w ogóle profil XMP tych pamięci?

Co z tego, że masz 3600Mhz cl16 jak w profilu XMP timingi drugorzędne i trzeciorzędne są przycięte jak na tanich G.Skill Aegis a to właśnie te timingi mają kluczowe znaczenie dla wydajności ram.

Z tych pamięci spokojnie ugrasz jeszcze ~15%.

Bardzo lubię mojego ryska ale nie ma co się oszukiwać, wzrosty 3400>3800 są minimalne nie ważne jakie byś tam timingi zrobił to nie wyciągniesz 15%
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej mądrzyć się z Athlonikiem na pokładzie.

A co ma procesor do mojego zdania? Trochę "fanbojem" zaleciało. :-> 

 

Nic ci do tego kto coś chciał/potrzebował zakupić.

Dla mnie człowiek normalny - logicznie myślący wiedząc o takiej dostępności na premierę decydując się już na zakup wie co się z tym wiąże i musi swoje w kolejce odczekać.

Beke mam z osób, które pomimo tego iż wiedziały jaka będzie dostępność teraz żalą się na wszystko po forach, że nie mają sprzętu, że muszą czekać, że wina sklepu bo sprzedaje wirtualny produkt itd... itd.. itd.

 

Wspomnimy twoje słowa na premierze Zen 3 i  Navi

Z Navi będzie podobnie jak z Ampere tyle, że na rynku przez pierwszy miesiąc lub dwa w ogóle nie będzie konstrukcji niereferencyjnych.

O Zen3 jestem spokojny oczywiście mogą się pojawić braki niektórych modeli bo to zrozumiałe.

 

 

Na pewno cudowne AMD zaleje rynek .... crapowymi GPU jak to ma w zwyczaju przez ostatnią dekadę.

Po raz kolejny zaśmierdziało fanbojem. 8-)

 

 

 

 

Bardzo lubię mojego ryska ale nie ma co się oszukiwać, wzrosty 3400>3800 są minimalne nie ważne jakie byś tam timingi zrobił to nie wyciągniesz 15%

Po pierwsze to trzeba mieć odpowiednie pamięci, które wraz ze wzrostem taktowania pozwalają również zaostrzać timingi drugiego i trzeciego rzędu. Ty takich pamięci nie masz bo widząc co masz w sygnaturze @3800cl16-19-22-38-62-CR1 to wiem, że Ty musiałeś luzować ram aby wbić taktowanie a nie zaostrzać. TRFC 560 czy wyżej? ;)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...