Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamówiłem ventusa w x-kom zaraz po 15 w momencie premiery i w potwierdzeniu miałem wpisaną dostępność na 2 października. Dzisiaj dostaje info że karta jest już do odbioru w salonie. Szkoda że nie asus z którego musiałem zrezygnować, ale jego klepnąłem ok 30 minut później (1790 różnicy między numerami zamówienia)
Daj znac jak w koncu jest z tym ventusem. Wierzyć mi sie nie chce ze to az taki piekarnik\helikopter
Link to post
Share on other sites

RTX 3080 TUF już u mnie. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jakość wykonania rewelka.

Zaraz się zabieram za benchowanie, OC, porównania do RTX 2080 Ti oraz TITAN RTX, a za kilka dni jak poznam potencjał karty to robię testy i lecimy z tematem.

Hej ,ile czekałeś od momentu zamówienia,i gdzie kupowałeś?Jeśli to nie tajemnica

Link to post
Share on other sites

RTX 3080 TUF już u mnie. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jakość wykonania rewelka.

Zaraz się zabieram za benchowanie, OC, porównania do RTX 2080 Ti oraz TITAN RTX, a za kilka dni jak poznam potencjał karty to robię testy i lecimy z tematem.

Zazdro bardzo, zamówiłem TUF'a w x-kom o 15:10, termin wstepny mam na 01.10 :(

Zamówiłem ventusa w x-kom zaraz po 15 w momencie premiery i w potwierdzeniu miałem wpisaną dostępność na 2 października. Dzisiaj dostaje info że karta jest już do odbioru w salonie. Szkoda że nie asus z którego musiałem zrezygnować, ale jego klepnąłem ok 30 minut później (1790 różnicy między numerami zamówienia)

 

Można spytać jaki miałeś nr. zamówienia?

Link to post
Share on other sites

120097963_1274175119590140_1853595166360

 

 

120082253_1274175142923471_7044627628556

 

 

120041410_1274175146256804_6900018176114

 

120091308_1274175152923470_8799273398947

 

 

Zdjęcia robił kumpel który ogarniał karty, dobry ziomek od Simracingu. Foty ode mnie wrzucę później, najpierw benche i porównania na bazie 3DM Fire Strike Extreme / Ultra , Time Spy / Time Spy Extreme oraz Port Royale. Mam od groma benchy na RTX 2080 Ti różnych czy też TITAN RTX, to wkrótce powrzucam compare.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

zrób lajwa :D

A, pierdzielę te lajwy, kiedyś zrobię ale teraz to się zabieram za zabawę z Ampere po całości :D Pod koniec Września mam mieć RTX 3090 STRIX, a finalnie do mojego kompa prawdopodobnie będę brał 3090 KINGPIN (kumpel dwie sztuki z USA jako gifty podeśle). Pod koniec Października jest szansa, że już KINGPIN będzie do ściągnięcia z USA. Jak szaleć to szaleć, potencjał 3090 obecnie mocno blokowany jest przez biosy z niskimi limitami TDP.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Daj znac jak w koncu jest z tym ventusem. Wierzyć mi sie nie chce ze to az taki piekarnik\helikopter

https://youtu.be/OuLKMHdAasA?t=5531

Wygląda, że jest niestety słabo. Koleś zrobił OCCT (stress test PSU - czyli CPU i GPU load), raptem 4min, na początku leciał 100% wentyl z 3DMarka, później dopiero włączył na auto. Obroty szybko wzrosły do 1700-1800RPM. To wszystko na test benchu, fakt nie wiadomo ile stopni koleś miał w domu ale super to to nie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Daj znac jak w koncu jest z tym ventusem. Wierzyć mi sie nie chce ze to az taki piekarnik\helikopter

Raczej na kulturę pracy znaną z serii Gaming albo X-trio nie ma co liczyć ze względu na średnicę wentylatorów, ale tragedii nie ma. Jestem w trakcie testowania w grach i zauważyłem że karta ma np. 1800 obr/min i 72st. i potrafi wskoczyć na 100% obrotów mimo że temperatura się nie zwiększa i tak co jakiś czas (w RDR2) Musze się pobawić ustawieniami msi afterburner krzywej wentylatorów. Ogólnie pan z x-koma mówił że do takiej 3080 to zasilacz minimum 750W a najlepiej 850W i na mojej 650 to nie odpali a na moje pytanie ile sztuk mieli do rozdysponowania na teraz to 10 Ventusów i po 1 szt z pozostałych modeli.

Link to post
Share on other sites

No to nieźle :/ Jednostajny nawet głośniejszy szum jeszcze bym strawił ale "modulowanie" już nie na moje nerwy :/

 

Temperatura bez tragedii - 72 stopnie to nawet chłodniej niż Founders w większości testów. Daj znać czy w innych grach i ewentualnie stress testach też wentylator "szaleje".

Link to post
Share on other sites

Ogólnie pan z x-koma mówił że do takiej 3080 to zasilacz minimum 750W a najlepiej 850W i na mojej 650 to nie odpali a na moje pytanie ile sztuk mieli do rozdysponowania na teraz to 10 Ventusów i po 1 szt z pozostałych modeli.

 

Panu z X-komu przydałoby się szkolenie...  :roll:

 

Ciężko by mainstreamowy PC z RTX 3080 realnie brał więcej jak 500W... 650W ciągle ma zapas. :|

Może Pan z X-Koma liczył, ze kupisz zasilacz 850w, albo się zapatrzył, że NVIDIA zaleca 750w(zaleca pewnie dlatego, że nie każdy zasilacz 650w da radę)

 

Nawet zwykły tani SPC czy Chieftec da radę (nie byłby to zbyt adekwatny setup ale jak hajs dusi to od biedy da radę, ale nad OC CPU i GPU to bym się zastanowił 5 razy). Oczywiście jak ktoś ma zasilacz z tzw. "czarnej listy" to... <elektroda intensifies>  :menda:

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Masakra jakie ZMASLO zarejestrował piszczenie cewek na FE takiego jazgotu jeszcze z żadnej karty nie słyszałem O.o

 

https://youtu.be/-TAZQfbEujM?t=699

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Masakra jakie ZMASLO zarejestrował piszczenie cewek na FE takiego jazgotu jeszcze z żadnej karty nie słyszałem O.o

 

https://youtu.be/-TAZQfbEujM?t=699

 

Brzmi na moich głośnikach jakby jakieś zombie z silent hilla rysowało po tablicy by uzyskać atencje. lol

Albo świna zarzynana przez Pyramid Heada...

Link to post
Share on other sites

 

Zdjęcia robił kumpel który ogarniał karty, dobry ziomek od Simracingu. Foty ode mnie wrzucę później, najpierw benche i porównania na bazie 3DM Fire Strike Extreme / Ultra , Time Spy / Time Spy Extreme oraz Port Royale. Mam od groma benchy na RTX 2080 Ti różnych czy też TITAN RTX, to wkrótce powrzucam compare.

Bella ! :)

Czekam cierpliwie na swój egzemplarz.

 

Link to post
Share on other sites

a u tego typa co mu pożyczał kartę nie piszczały ?

 

Właśnie, może miał specyficzny setup PSU i/lub kabli.

Sam powiedział, że możliwe to tylko u niego z tym PSU tak się dzieje. Tek testers o ile pamiętam nie wspominał nic w swoim teście.

 

Zaskoczył mnie sam fakt, że to może wydawać, aż tak przeraźliwy pisk w niesprzyjającej konfiguracji.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Temperatura bez tragedii - 72 stopnie to nawet chłodniej niż Founders w większości testów. Daj znać czy w innych grach i ewentualnie stress testach też wentylator "szaleje".

W furmarku jest ok, wentylatory wkręcają się na ok 1850 obrotów i tak zostają. Myślę że przy delikatnym UV można będzie zejść trochę z obrotów, ewentualnie zmniejszę power limit zwłaszcza że mój i7 6700k do demonów prędkości i tak nie należy. Szkoda tylko że w moim TV padły wszystkie wejścia hdmi i nie mogę potestować w 4K tak więc zostaje QHD 144Hz :(

 

fDhp687.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...