Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na tym filmiku dwa posty wyżej niby nie jest źle z tym Ventusem. Podejrzewam że ten nieogar z USA na poprzednio linkowanych filmach coś ma zdrowo najaniepawlone w kompie z przepływem powietrza. Odwrotnie założył wentylatory czy co :)

 

Nie widział nikt "normalnej" recenzji ventusa?

Co do jego temperatur CPU - To wygląda na boxowe chłodzenie...

Link to post
Share on other sites

Większość testów jest normalnie w otwartych benchach robiona..  potem jeden z drugim wsadzi taka kartę do obudowy która z przodu ma panel ze szkła a przewiew w niej jest zerowy i nagle pojawią sie tematy " pomocy RTX3080 sie gotuje " ... Dodo podał fajny przykład a wasze zdziwienie tylko obrazuje to jak ślepo każdy patrzy w testy 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytanie to ogólny problem dzisiejszego społeczeństwa. Nikt nie czyta a patrzy jedynie na wykresy. 

Patrząc na zdjęcia chłodzeń, które dodałem nic dziwnego, że Asus i MSI mają tak dobre wyniki, dobrze przemyślane chłodzenie. Palit jest dość biedny pod tym względem.


 

 

To wygląda na boxowe chłodzenie...

 

Tak widać na poprzednim filmie na YT 

Link to post
Share on other sites

Właśnie żeby porównać między sobą karty to najlepiej w tych samych warunkach, i nie rzeczywiste temperatury tylko najlepiej delta temperatury, bo w jednym dniu YouTuber mozr mieć w pokoju 30 stopni, a 20 innym razem. Dlatego ja patrzę na np Hardware Unboxed/Gamers Nexus, oni testują w test benchach ale masz odniesienie do innych modeli w tych samych warunkach. Generalnie trzeba patrzeć na zaufane portale/serwisy i nawet wtedy nie brać jednego źródła za pewność, no każdy się może pomylić/trafić na gorsza sztukę

Link to post
Share on other sites

A ja tam nie skreślam tego Ventusa. Sam sprawdzę tempy. Jeżeli będzie tragedia a będą dostępne bloki to oleje  AC i będzie ponownie woda i 5x*C przy 800rpm na chłodnicach.

TUFa nie tkne, mam uraz do Asusa za ich próbe naprawy biosu w MXH który udało się naprawić po bodaj 1.5 roku. Jedynie EVGA XC3 wchodzi w gre jako zastępstwo na ten moment.

Link to post
Share on other sites

Skoro ventus ma 2800 rpm a MSI trio 1400 RPM u tego samego gościa to problemem nie jest przepływ powietrza a ventus. Paździez i tyle. Do tego pewnie sporo niższy power limit jak w trio. A power limit w ampere to jest potrzebny

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Większość testów jest normalnie w otwartych benchach robiona..  potem jeden z drugim wsadzi taka kartę do obudowy która z przodu ma panel ze szkła a przewiew w niej jest zerowy i nagle pojawią sie tematy " pomocy RTX3080 sie gotuje " ... Dodo podał fajny przykład a wasze zdziwienie tylko obrazuje to jak ślepo każdy patrzy w testy

 

chyba trochę przesadzasz ...

Link to post
Share on other sites

Daj pan spokój, prędzej 3-5% można wycisnąć z robienia timingów przy tak dobrych ramach. Większość ludzi ma jakieś biedne 3000mhz i tam może poprawa timingów zrobić 15% pewnie wraz z podkręceniem taktowań, a nie same timingi aż tyle. Bo na logikę jak 15% same timingi dają to wzrost taktowania z 3000 na 3600 to powinno dać z 30-40% dodatkowej wydajności, całkowita nieprawda, aż tyle ramy nie dają.

Wielu ludzi będzie kupowało te RTXy do jakichś ram 2666 i słabych procków, karta będzie im latać na 40% użycia i będą cieszyć michę. Niewiedza kluczem do szczęścia :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie i tak nieźle ten Ryzen sobie poradził. Bierzcie pod uwagę że kosztuje 800zł a i9 10900k 2,5k zł...

 

Wiadomo sprzęt trzeba dobrać optymalnie i nikt do procka za 8stówek nie powinien ładować topowej karty graficznej. Jeżeli Zen 3 przyniesie podobny wzrost ipc co na poprzedniej premierze (zen 1+/zen2 to około 15%) i może pozwoli na większe zegary to już naprawdę bardzo blisko będzie taki R5.

 

Mam nadzieję że mój 9700k będzie wystarczający :)

Link to post
Share on other sites

8 gołych rdzeni. Czy można było kupić gorszy procesor w tamtym okresie?

Mam go 2 lata. 10 gen jeszcze w tedy nie było.

 

Można było wtedy jedynie dopłacić do 9900K 800złotych dla 3-5% wydajności zegar w zegar.

 

Gorszych procesorów owszem było dostępnych sporo :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...