Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja poniekąd go rozumiem, choćby przez to, jak teraz wygląda temat dotyczący kart nVidii. Każdy daje tylko info, że w tym sklepie jest, a w tym nie ma, a ten to w ogóle zdjął karty z oferty, a z tego sklepu to na gwiazdkę dostaniesz. Dla mnie też to wygląda co najmniej śmiesznie, ale rozumiem, że niektórzy chcieli po prostu mieć kartę na premierę.

 

Też to rozumiem ale bezczelnie obrażać to druga sprawa. Gdybym miał normalną 2080ti też spokojnie przeczekałbym do stycznia, albo i w ogóle upgrade'u nie robił. Na swojego dennego Aorusa nie mogłem jednak juz patrzeć i w obliczu premiery ampere i pierwszych zbyt optymistycznych przecieków o wydajności postanowiłem niezwłocznie paździerz sprzedać. Teraz chcąc nie chcąc czekam. Czy czyni to ze mnie debila?

 

@ Up - czyli to spoko że sklep przyjmuje wpłaty od klientów i obraca sobie ich pieniędzmi przez miesiąc/dwa/ dziesięć. Moim zdaniem powinny się tym zająć jakieś instytucje nadzoru finansowego i polecieć srogie kary. A dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu. Niech Ci Vega lekka będzie!

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

A co ma procesor do mojego zdania? Trochę "fanbojem" zaleciało. :->

 

Dla mnie człowiek normalny - logicznie myślący wiedząc o takiej dostępności na premierę decydując się już na zakup wie co się z tym wiąże i musi swoje w kolejce odczekać.

Beke mam z osób, które pomimo tego iż wiedziały jaka będzie dostępność teraz żalą się na wszystko po forach, że nie mają sprzętu, że muszą czekać, że wina sklepu bo sprzedaje wirtualny produkt itd... itd.. itd.

 

Z Navi będzie podobnie jak z Ampere tyle, że na rynku przez pierwszy miesiąc lub dwa w ogóle nie będzie konstrukcji niereferencyjnych.

O Zen3 jestem spokojny oczywiście mogą się pojawić braki niektórych modeli bo to zrozumiałe.

 

 

Po raz kolejny zaśmierdziało fanbojem. 8-)

 

 

 

 

 

Po pierwsze to trzeba mieć odpowiednie pamięci, które wraz ze wzrostem taktowania pozwalają również zaostrzać timingi drugiego i trzeciego rzędu. Ty takich pamięci nie masz bo widząc co masz w sygnaturze @3800cl16-19-22-38-62-CR1 to wiem, że Ty musiałeś luzować ram aby wbić taktowanie a nie zaostrzać. TRFC 560 czy wyżej? ;)

 

492, wiem ze moje pamięci do najlepszych nie należą ale głównie wzrosty wydajności daje szybkosc, command rate i pierwszy parametr CL. Reszta to kosmetyka bym powiedział, i jeżeli 3400>3800 ma znikome różnice to nie sadze, aby poprawienie drugorzędnych przy 3800>3800 dało mi 15%, ale czekam na testy w Twoim wykonaniu :P
Link to post
Share on other sites

Też to rozumiem ale bezczelnie obrażać to druga sprawa. Gdybym miał normalną 2080ti też spokojnie przeczekałbym do stycznia, albo i w ogóle upgrade'u nie robił. Na swojego dennego Aorusa nie mogłem jednak juz patrzeć i w obliczu premiery ampere i pierwszych zbyt optymistycznych przecieków o wydajności postanowiłem niezwłocznie paździerz sprzedać. Teraz chcąc nie chcąc czekam. Czy czyni to ze mnie debila?

 

Ja tego nie napisałem i nie mam nikogo za debila, a to tylko forum i można dać na luz.

Chociaż @DjXbeat też cwaniaczy, jaki to on fifarafa. Z dystansem panowie, ja też czasem głupotę walnę.

 

@ Up - czyli to spoko że sklep przyjmuje wpłaty od klientów i obraca sobie ich pieniędzmi przez miesiąc/dwa/ dziesięć. Moim zdaniem powinny się tym zająć jakieś instytucje nadzoru finansowego i polecieć srogie kary. A dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu. Niech Ci Vega lekka będzie!

 

Tutaj masz absolutną rację. Sklepy od dawna robią podobne akcje, szczególnie w trakcie różnorakich promocji, gdzie nagle zdziwienie ile osób zamówiło, a towaru mało. Już kilka razy miałem podobne sytuacje zazwyczaj chodziło o słuchawki :D Teraz albo czekasz albo zwracasz, jeśli uważasz, że promocja warta stanięcia w kolejce, to tak właśnie robisz.

 

W każdym razie nie zwalałbym winy tylko na sklepy, bo jakby nie patrzeć oni są praktycznie ostatnim ogniwem łańcucha dystrybucyjnego i nie wiemy, co dzieje się wcześniej.

Link to post
Share on other sites
Czy czyni to ze mnie debila?

Imo absolutnie nie, Tobie się udało sprzedać Tego RTX-a za taką piękną kasę, tak że wcale by mnie nie bolało czekanie na Apere.

 

Mimo tej zerowej dostępności ceny wcale nie wracają jakoś za 1800 można kupić 2080ti, dwa takie sobie możesz kupić :rotfl: ....

https://www.olx.pl/oferta/msi-rtx-2080ti-gwarancja-100-sprawna-CID99-IDGAfMK.html#ff8eef9a68

 

 

@ Up - czyli to spoko że sklep przyjmuje wpłaty od klientów i obraca sobie ich pieniędzmi przez miesiąc/dwa/ dziesięć. Moim zdaniem powinny się tym zająć jakieś instytucje nadzoru finansowego i polecieć srogie kary.

 

 

To jest coś o czym już pisałem na samym początku tego cyrku, jeśli to pre-order to taka informacja powinna widnieć wyraźnie na karcie produktu, a nie stan się "świeci" i data wysyłki jak byk wpisana. To na bank nie jest zgodne z prawem.

A tak już powracając do tematu Aprere, wygląda na to, że koniec agonii SLI jest już bliski:

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/nvidia-nie-bedzie-juz-tworzyc-nowych-profili-sli/0vf7sem

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

czyli to spoko że sklep przyjmuje wpłaty od klientów i obraca sobie ich pieniędzmi przez miesiąc/dwa/ dziesięć.

W jaki sposób sklep przyjmuje wpłatę od klientów? Możesz to rozwinąć?

 

Zamawiając towar na stronie internetowej z płatnością przelewem sklep po przyjęciu zamówienia musi potwierdzić posiadanie sprzętu na magazynie przed wysłaniem danych do przelewu. Jeżeli posiada sprzęt to dostaniesz informację o dostępności i dane do przelewu. Jeżeli nie posiada to dostaniesz informację o przybliżonym czasie dostawy ale bez informacji o danych do przelewu.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zamawiając towar na stronie internetowej z płatnością przelewem sklep po przyjęciu zamówienia musi potwierdzić posiadanie sprzętu na magazynie przed wysłaniem danych do przelewu. Jeżeli posiada sprzęt to dostaniesz informację o dostępności i dane do przelewu. Jeżeli nie posiada to dostaniesz informację o przybliżonym czasie dostawy ale bez informacji o danych do przelewu.
 

 

O jaki sklepie Ty piszesz?, bo nawet w tym wątku co najmniej kilka osób potwierdziło że przelało kasę, a karty nie ma i nie było...

w tym w/w Proshop.

Link to post
Share on other sites

492, wiem ze moje pamięci do najlepszych nie należą ale głównie wzrosty wydajności daje szybkosc, command rate i pierwszy parametr CL.

A TRFC, tFAW, TWR, TRRDL, TRDWR, TCKE, TWTRS, TWRWRSCL, TRDRDSCL kojarzysz? ;)

O jaki sklepie Ty piszesz?,

Każdy sklep ma taki obowiązek. Przed wysłaniem danych do przelewu potwierdza posiadanie sprzętu i rezerwuje go pod dane zamówienie.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Każdy sklep ma taki obowiązek. Przed wysłaniem danych do przelewu potwierdza posiadanie sprzętu i rezerwuje go pod dane zamówienie.

 

 

 

Ja mam info, że wysyłka 24go. Pisali mi wcześniej, że są normalnie na stanie. Wpłata poszła. No jeżeli jakieś wały tam robią to będą mieli ciepło. Poczekamy, zobaczymy
  
Link to post
Share on other sites

A TRFC, tFAW, TWR, TRRDL, TRDWR, TCKE, TWTRS, TWRWRSCL, TRDRDSCL kojarzysz? ;)

 

Każdy sklep ma taki obowiązek. Przed wysłaniem danych do przelewu potwierdza posiadanie sprzętu i rezerwuje go pod dane zamówienie.

 

Kojarzę, nadal wątpię w 15%.
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale nie łap mnie za słówka, bo mnie to nie interesuje, komu nVidia zleciła produkcję swoich kart, bo to na nVidii spoczywa odpowiedzialność za dostępność kart.

No i wzięli to na klate, nie powiedzieli, że Samsung czy Micron zawalili tylko zainteresowanie przerosło oczekiwania. Proste.

 

Turingi były mimo wszystko IMO wycenione zbyt wysoko a i tak rozchodziły się na pniu, tu mamy ogromy perfgain i ten sam poziom cenowy.

Link to post
Share on other sites

@Pendzel_3

Czyli sklepy nie miały kart na stanie jeśli po przyjęciu zamówienia podawały odległą datę dostawy zapewne z dopiskiem, że data może się zmienić ;)

W takiej sytuacji ludzie wpłacali dobrowolnie wiedząc, że będą na sprzęt czekać.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Zamawiając towar na stronie internetowej z płatnością przelewem sklep po przyjęciu zamówienia musi potwierdzić posiadanie sprzętu na magazynie przed wysłaniem danych do przelewu


Chyba w Kambodży mają takie prawo, na pewno nie w PL ani nawet EU  :roll:
Link to post
Share on other sites

W tym cały sęk. Zapłaciłem z góry za sprzęt który mieli na stanie. Tłumaczą braki duża ilością zamówień, system nie nadążał rejestrować i nie zdjął karty w porę ze strony.

 

Tu nie ma żadnej paniki ani płaczu jak dziwny kolega sugeruje. Mam inną karte i mam jak korzystać. Chodzi o sam fakt zaistniałej sytuacji.

 

Otrzymałem po wpłacie maila ze zmianą statusu maila na "w realizacji"i terminie dostawy 22-23.09 kurier dpd. A w dniu dzisiejszym otrzymuje maila,ze z powodu braków na magazynie moje zamowienie zmieniło status na odroczony i bez terminu.

Edytowane przez ultratech
Link to post
Share on other sites

@Pendzel_3

Czyli sklepy nie miały kart na stanie jeśli po przyjęciu zamówienia podawały odległą datę dostawy zapewne z dopiskiem, że data może się zmienić ;)

W takiej sytuacji ludzie wpłacali dobrowolnie wiedząc, że będą na sprzęt czekać.

Wpłacali na podstawie informacji o dostępności, dostałem nawet z Proshopu potwierdzenie i karta miałaby być wczoraj wysłana. 

Mam zarezerwowane w x-kom i morele z odbiorem osobistym i płatnością gotówką. 

Link to post
Share on other sites

Zamawiając towar na stronie internetowej z płatnością przelewem sklep po przyjęciu zamówienia musi potwierdzić posiadanie sprzętu na magazynie przed wysłaniem danych do przelewu. Jeżeli posiada sprzęt to dostaniesz informację o dostępności i dane do przelewu. Jeżeli nie posiada to dostaniesz informację o przybliżonym czasie dostawy ale bez informacji o danych do przelewu.

W proshopie kumpel dostał maila:

 

Przybliżona data dostawy między 22-09-2020 - 23-09-2020

Możesz śledzić aktualny status zamówienia tutaj Jako metodę zapłaty za zamówienie wybrałeś(-aś) przelew bankowy (faktura pro forma znajduje się w załączniku). Prosimy zatem o przelanie całkowitej kwoty za zamówienie na nasze konto bankowe z podanym tytułem przelewu.

  • Całkowita kwota zamówienia: 3 419,00 zł
  • Numer konta bankowego: 04 2360 0005 0000 0045 5010 0805

Zapłacił, po czym następnego dnia dostał kolejnego maila (którego już tu wstawiałem:

 

 

Ze względu na niewielką dostępność kart RTX 3080, zostały one natychmiast wyprzedane po premierze nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Niezwykle wysoki popyt rzucił na kolana wiele sklepów i partnerów, niestety w tym nas.

 

Portal Videocardz podsumował sytuację i oficjalne oświadczenie firmy NVIDIA tutaj (w języku angielskim): https://videocardz.com/newz/nvidia-issues-a-statement-on-geforce-rtx-3080-going-immediately-out-of-stock

 

Co się stało:

Tysiące zamówień jednocześnie wpłynęło do naszego systemu dokładnie o godzinie 15:00. Nasze serwery uległy awarii i wiele osób dotarło do potwierdzenia zamówienia, mimo że karta była już niedostępna.

 

Awaria serwerów które pozwalała potwierdzać zamówienia kolejnym osobom? Srlsy wierzysz w te bajki?

Uczciwie napisać - mamy xx szt. kto pierwszy ten lepszy, reszta kiedyś tak jak pojawią się na stanie. Tylko w proshopie jak nie wpłacisz kasy to wypadasz z kolejki bo twoje zamówienie jest anulowane i powstaje błędne koło. Nie wpłacisz jestes olewany, wpłacisz to zamrażasz sobie gotówke na nieokreślony bliżej czas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie

W Polsce sklepy obowiązuje prawo i tak jak wcześniej napisałem. Zamawiając towar przez sklep internetowy z płatnością przelewem sklep ma obowiązek sprawdzić dostępność i zarezerwować produkt pod dane zamówienie. Dopiero po zarezerwowaniu produktu sklep wysyła informację z danymi do przelewu.

Sklepy próbują to omijać i wiedząc, że sprzęt nie jest dostępny podają datę przybliżonej dostawy, która może ulec zmianie.

Link to post
Share on other sites

 

 

DjXbeat, dnia 22 Wrze 2020 - 10:03, napisał: Zamawiając towar na stronie internetowej z płatnością przelewem sklep po przyjęciu zamówienia musi potwierdzić posiadanie sprzętu na magazynie przed wysłaniem danych do przelewu 


Chyba w Kambodży mają takie prawo, na pewno nie w PL ani nawet EU  :roll:

 

 

W Komputroniku tak jest, mogę potwierdzić z doświadczenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zamawiając towar przez sklep internetowy z płatnością przelewem sklep ma obowiązek sprawdzić dostępność i zarezerwować produkt


No ale to jest co innego, niż pisałeś wcześniej - że muszą mieć towar na stanie, żeby go sprzedać. 
Gdyby takie prawo było i byłoby respektowane, to 95 % sklepów internetowych nie miałoby prawa istnieć.  
Link to post
Share on other sites

492, wiem ze moje pamięci do najlepszych nie należą ale głównie wzrosty wydajności daje szybkosc, command rate i pierwszy parametr CL. Reszta to kosmetyka bym powiedział, i jeżeli 3400>3800 ma znikome różnice to nie sadze, aby poprawienie drugorzędnych przy 3800>3800 dało mi 15%, ale czekam na testy w Twoim wykonaniu :P

ty chyba nigdy nie bawiłeś się w OC drugich i trzecich timingów skoro takie bzdury wypisujesz

patrioty 3000 vs 3266 ale ostro dało timingi wykręcić, wzrost ponad 10% przy cr i cl tym samym chopie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...