Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio sporo czytalem na reddicie o zbyt malej pameci VRAM na kartach RTX 3080 w grze Far Cry 6 z paczka tekstur HD w rozdzialce 4K oraz 3440x1440,

gracze z calego swiata opisuja ze w czasie rozgrywki ww gre maja komunikaty o zbyt malej ilosci VRAM, oraz slabej jakosci tekstury po uruchomieniu tej wlasnie paczki !

- wiem ze gra jest sponsorowana przez amd i w wymaganiach zalecane ma 16 GB VRAM dla tekstur HD, dokladnie tyle ile jest w najnowszych radeonach,

sama gra nie grzeszy grafika na tym juz pazdzierzowym silniku z przypudrowanym dx 12, rtx i brakiem obslugi wiekszej ilosci rdzieni procesora. 

Faktycznie te 10GB VRAM na RTX 3080 to juz jest malo? bede gral w 3440x1440 nie 4K(jeszcze nie zlozylem kompa, czekam na inne podzespoly) wiec mysle ze starczy tej pamieci na dluzej? w przyszlym roku pojawia sie gry nowej generacji na silniku unreal engine 5, widzialem mase demek z u5 w sieci na kartach rtx 3080, 3070, 3090, ktore ladnie hulaja nie pozerajac przy tym calej pamieci vram, silniki unreal czy id tech zawsze byly dobrze napisane, mamy tez na kartach RTX, DLSSa ktory zmniejsza bufor pamieci...

 

 Nie bede placil 1700-1800 euro za karte RTX 3080 TI z 12 GB VRAM ktora da 5-10 procent wydajnosci wiecej i dodatkowo 2GB VRAM, w dordze sa juz nowe RTX SUPER, podobno ma sie pojawic model RTX 3080 z 12 GB VRAM, raczej nie bede sie czuc przez to gorszy 10 vs 12 haha ;a wy co myslicie ? moze ktos z was juz gral ? w ta niedopracowana gre FC 6 na RTX 3080-70 w jakosci ultra z rtx plus tekstury HD w 4K badz ultrawide. Da sie zapchac cala pamiec na RTX 3080 ? pewnie kilka osob ma tu tez monitor w formacie 21:9 ?  

 

-pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez Player120
Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem w materiale, 10 GB VRAM dla RTX 3080 to nie jest problem o ile dana produkcja to nie jeden wielki babol. Taki FC6 długo uruchomiony będzie nawet na 3090 i 24 GB VRAM prędzej czy później wycieki pamięci serwował i problemy. Co do różnicy wydajnościowej pomiędzy RTX 3080, a 3080 Ti nie jest to 5-10% jak pokazuje większość testów, tylko nawet do 18% na korzyść 3080 Ti. Kluczem jest porównanie modelu z wysokimi PT które mają zapewnione odpowiednie warunki termalne żeby nie throttlowały. Również regulacje platformy testowej są bardzo istotne. Im wyższe wymagania danej produkcji i wyższa rozdzielczość tym większy rozjazd. Zresztą po tym jak zmontuje materiał z testami i9-10900K vs i9-11900K vs R9 5950X w grach, to kolejny za jaki się biorę jest poświęcony RTX 3080 vs RTX 3080 Ti vs RTX 3090, przy czym chyba dam RTX 3070 vs RTX 3080 vs RTX 3080 Ti, ciekawszy będzie bo od 1080p do 4k różnice pomiędzy 3080 Ti, a 3090 zamykają się w 2%.

 

Wszelkie te gadki na temat tego, że 10 GB VRAM czy 12 GB VRAM to za mało do 4K czy tym bardziej 2560x1440 można między bajki włożyć. Kompresja tekstur, wysokie przepustowości pamięci i nie ma problemu. Oczywiście im więcej VRAM (przy odpowiedniej wydajności GPU) tym więcej spokoju no ale nie ma co popadać w skrajności.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Mało, @Artok...

Chyba, że mówisz o MSRP, który będzie dla pierwszych ~1000 kart :/

 

Jeśli taki potencjalny 4080 miałby mieć wydajność 3090 +5% (ogólnie przekrojowo, gry + kopanie), przy jednocześnie mniejszym poborze mocy to nie widzę żadnych powodów, żeby karta sprzedawała się taniej niż obecnie lata 3080 (6-7k pln) - i mówię tu o cenie sklepowej... 

 

Analogicznie przy 4060. Można być pewnym wydajności przynajmniej rtx 3070 więc skoro ludzie już teraz są gotowi płacić 3000 pln za 3060 to nie widzę szans, żeby sklepy miały sprzedawać następcę taniej :(

 

I na to wszystko jak nóż w miękkie guano wchodzi na rynek Intel. Topowa karta o wydajności między rtx 3060 Ti a 3070, sprzedawana po te powiedzmy 50$ taniej niż RTX 4060 (czyli najtańsza nowa karta od NV). 

 

"Smutny" ten postęp. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w takim razie trzeba bedzie olac tego FC 6 cieplym moczem, amd zaczyna stosowac brudne zagrania w stylu intela, dzis wiele firm produkujacych gry na pc ma skopane, niedopracowane, zle zoptymalizowane silniki i tak ciagna te badziewia przez lata dodajac nowe efekty, grafike wyzszych lotow mozna zobaczyc i policzyc na palcach jednej reki - Metro Exodus, RDR2 i jeszcze kilka innych pozycji, od lat lezy i kwiczy ogolna grywalnosc, gry szybko sie nudza, sa malo oryginalne, dziala metoda kopiuj i wklej i tak sie sprzeda jak kazdy nowy remake dawnego hitu sprzed lat, lepsza fizyka prawie nie istnieje od czasow Half-Life 2 czy pierwszego Crysisa, co z tego ze dozylismy 16 rdzeniowych 32 watkowych procesorow oraz tony gigabajtow pamieci ram, kart graficznych ze sprzetowym ray-tracingiem skoro gier wykorzystujacych pelny potencjal tego sprzetu jeszcze nie ma i dlugo nie bedzie...mam nadzieje ze silnik Unreal 5 bedzie poczatkiem tej nowej generacji, firma epic tez leci w kulki, pytanie gdzie jest nowy Unreal Tournament 4-5 ? wybaczcie ale sram juz tymi glupkowatymi grami multiplayer, jestem wymagajacym graczem singleplayer, kolorowe Fortnite i inne tego typu gowna, to nie dla mnie, mlodsze pokolenie fb zadowala sie byle pazdzierzem, nie wiedzac co to dobry film, serial czy muzyka, dajcie nam nowego Quake! Unreala! czy Half-Life 3! ile mozna czekac? chcialbym tez prawdziwego Dooma ktory straszy samym klimatem, ten najnowszy Eternal jest szybka gra w stylu Quake, brakuje brutalnych fpsow, wszyscy wzoruja sie na Call of Duty ktore to juz samo nie wie czym ma byc? elementy parkouru w najnowszej serii dobre,  gdzie jest jakis realizm ? codowi mozna tez wiele zarzucic zjadlo nam takie serie jak Medal of Honor oraz Brothers in Arms na lata, teraz inni deweloperzy widzac sukces Warzone rezygnuja z trybow singleplayer by tez trzepac hajs...przyklad najnowszy Battlefield, czuje sie zniesmaczony rynkiem gier pc :( co do pl gierek niech dadza nam trylogie wiedzmina na silniku unreal 4-5 i niech wrzuca latajace auta i kolejke metro do cyberpunka... ludzie dawno powinniscie pokazac wielkim swiata pc srodkowy palec i niemal zmusic takie grube ryby jak Gabe Newell do produkcji gry legendy Half-Life 3 grozac odejsciem tysiecy uzytkownikow z platformy steam, ktory to stal sie zlota kwoka przynoszaca firmie valve wielki majatek, niszczac chec wydawania przez valve gier, wlasciwie to powinna powstac petycja na reddit, chcemy HL3 inaczej steam upadnie, mialo byc krotko i na temat, wybaczcie ze sie tu rozpisalem,  czy 10 GB VRAM na mojej karcie Asus ROG STRIX RTX 3080 OC V2 LHR to malo ? czas pokaze, przesiadam sie z karty Asus Geforce GTS 8800 320 MB VRAM OC takze bede mial w co grac haha tak mysle...

Edytowane przez Player120
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Wydanie HL3 nie leży w interesie GN. Gra musiałaby wyjść "old-schoolowa", a takiej nie przetrawi młode pokolenie wiec po co inwestować kasę/czas w tytuł dla grupki fanów... 

 

Ja od czasów Wiesława Trzeciego nie czekałem na żadną nową grę "z wypiekami na twarzy". Jasne, w gąszczu tasiemców pojawiają się od czasu do czasu lepsze tytuły, ale trudno czasami takie perełki wyłowić. 

 

Dalej, duże studia zaczynają odkopywać trupy (patrz: D2R) i jednocześnie czuć od razu, że wszystko jest klepane minimalnym nakładem prac (jak można w grze tego typu co D2R - wydanej pod koniec 2021 - nie zaimplementować chociażby nawet śledzenia promieni???). 

 

 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Niestety te wojenki odbijają się na klientach ale tą wojnę to zaczęła nvida. Na przestrzeni lat stosowali wiele takich metod.AMD tez ma swoje za uszami ale nie tyle co zieloni. Teraz zapewne trzeba poczekać na tytuły, które na AMD będą działać zwyczajnie źle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Player120 napisał:

w takim razie trzeba bedzie olac tego FC 6 cieplym moczem, amd zaczyna stosowac brudne zagrania w stylu intela, dzis wiele firm produkujacych gry na pc ma skopane, niedopracowane, zle zoptymalizowane silniki i tak ciagna te badziewia przez lata dodajac nowe efekty, grafike wyzszych lotow mozna zobaczyc i policzyc na palcach jednej reki - Metro Exodus, RDR2 i jeszcze kilka innych pozycji, od lat lezy i kwiczy ogolna grywalnosc, gry szybko sie nudza, sa malo oryginalne, dziala metoda kopiuj i wklej i tak sie sprzeda jak kazdy nowy remake dawnego hitu sprzed lat, lepsza fizyka prawie nie istnieje od czasow Half-Life 2 czy pierwszego Crysisa, co z tego ze dozylismy 16 rdzeniowych 32 watkowych procesorow oraz tony gigabajtow pamieci ram, kart graficznych ze sprzetowym ray-tracingiem skoro gier wykorzystujacych pelny potencjal tego sprzetu jeszcze nie ma i dlugo nie bedzie...mam nadzieje ze silnik Unreal 5 bedzie poczatkiem tej nowej generacji, firma epic tez leci w kulki, pytanie gdzie jest nowy Unreal Tournament 4-5 ? wybaczcie ale sram juz tymi glupkowatymi grami multiplayer, jestem wymagajacym graczem singleplayer, kolorowe Fortnite i inne tego typu gowna, to nie dla mnie, mlodsze pokolenie fb zadowala sie byle pazdzierzem, nie wiedzac co to dobry film, serial czy muzyka, dajcie nam nowego Quake! Unreala! czy Half-Life 3! ile mozna czekac? chcialbym tez prawdziwego Dooma ktory straszy samym klimatem, ten najnowszy Eternal jest szybka gra w stylu Quake, brakuje brutalnych fpsow, wszyscy wzoruja sie na Call of Duty ktore to juz samo nie wie czym ma byc? elementy parkouru w najnowszej serii dobre,  gdzie jest jakis realizm ? codowi mozna tez wiele zarzucic zjadlo nam takie serie jak Medal of Honor oraz Brothers in Arms na lata, teraz inni deweloperzy widzac sukces Warzone rezygnuja z trybow singleplayer by tez trzepac hajs...przyklad najnowszy Battlefield, czuje sie zniesmaczony rynkiem gier pc :( co do pl gierek niech dadza nam trylogie wiedzmina na silniku unreal 4-5 i niech wrzuca latajace auta i kolejke metro do cyberpunka... ludzie dawno powinniscie pokazac wielkim swiata pc srodkowy palec i niemal zmusic takie grube ryby jak Gabe Newell do produkcji gry legendy Half-Life 3 grozac odejsciem tysiecy uzytkownikow z platformy steam, ktory to stal sie zlota kwoka przynoszaca firmie valve wielki majatek, niszczac chec wydawania przez valve gier, wlasciwie to powinna powstac petycja na reddit, chcemy HL3 inaczej steam upadnie, mialo byc krotko i na temat, wybaczcie ze sie tu rozpisalem,  czy 10 GB VRAM na mojej karcie Asus ROG STRIX RTX 3080 OC V2 LHR to malo ? czas pokaze, przesiadam sie z karty Asus Geforce GTS 8800 320 MB VRAM OC takze bede mial w co grac haha tak mysle...

 

Niestety pokolenie i czasy swoje robią to jak porównać organizację freak-fightową z czysto Zawodową,widać gołym okiem że patologia sprzedaje się lepiej,identyczna sytuacja jest z branżą gier wideo,smutne ale prawdziwe.

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Krzysztof Miś napisał:

Na x-kom dziś w gorącym strzale:

MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6

Dzisiaj również było więcej kart na OLX, ale w cenach, jak ja to nazywam "do kupienia i używania, z zerowym potencjałem na zarobek". 

 

Biznesmeni oczywiście bez pojęcia kupowali i ognia na OLX/Allegro. Mój faworyt wystawił na Lokalnym kartę za 3400 zł. 

 

3400 - 3099 (cena bazowa) - 166 (prowizja) = 134 zł zarobku. 

 

:rotfl:

Link to post
Share on other sites

Przy okazji przeglądania cen na xkom, to nie mogę wręcz uwierzyć co się teraz dzieje. GF 1050Ti, karta mająca 5 lat kosztuje ponad 1200 zł. GF 1660 kosztuje ponad 2300 zł, ja kupiłem taką kartę w 2019 za 800 zł i sprzedałem w styczniu 2021 też za 800 zł :o

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...