Skocz do zawartości

Recommended Posts

6 minut temu, human_2010 napisał:

Ale potem naklejki na klawiaturę skoro dystrybucja DE?


A po co? Po prostu mam Z i Y zamienione i na dole umlauty. To jest po prostu QUERTZ zamiast QUERTY. W windowsie ustawiasz PL i masz Z w normalnym miejscu. 
Z resztą znam (i używam) niemieckiego na co dzień teraz już, więc okazało się że bardzo mi się to przydaje. Bo za diabły nie pamiętałbym gdzie jaki umlaut. :)

Przydałaby mi się jeszcze czeska klawiatura... i byłbym happy. ;)

 

Dzięki miernej dostępności desktopowych GPU laptopy od dawna nie miały takiego renesansu... a od pascala/maxwella laptopy nadrobiły zaległości i często są niewiele słabsze od desktopów a już na pewno wygrywają pod względem perf. per wat (a "prund drużeje").

 

Martwi mnie trend TGP nowych, flagowych kart... ostatnimi porównywalnymi piekarnikami były dwu-rdzeniowe GPU...  350... 400W... od razu niech walną 1000W a co. 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

To jest niebywałe jak rodzime sklepy nas łupią. 

Żeby tylko sklepy, a co robi banda cwaniaczków z mieszkaniami? kupuje i później wynajem po jakiś chorych cenach ,a że wysoki popyt, mała podaż,wolny rynek, to i sqr...gotowe. Taki kraj. 

 

Nvidia tez nie lepsza ,ma własnych klientów w d...bo i tak wie ,że nigdzie nie pójdą. Ludzie właśnie jak nie zaczną głosować własnymi portfelami, to i tak już zostanie ,choć pewnie i tak w tej materii nic się nie zmieni,znając mentalność ludu.

  • Smutne 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, marko22 napisał:

Tak. Można. Jeśli dany sklep wysyła do Polski. A nie wszyscy to robią. Ot taka nasza Unia....

 

Szczerze mówiąc to te ciekawsze (lepsze) sklepy wysyłają. Ja się zaopatruje zazwyczaj u alphacoola, casekinga, mindfactory, easynotebooks, ceg/clevolaptops itp i zawsze bezproblemowo. 

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, marko22 napisał:

Ale już np Media Markt z DE do PL nie wyśle. Przykłady można mnożyć. Dziwna praktyka, ale jest. Ta cała zgraja w Brukseli powinna coś z tym zrobić. Ale oni wolą ogórki prostować.....

 

Bo mają swoje sklepy (dystrybutora/filię) w PL. Dość normalna sprawa w takim przypadku. 

Jedna rzecz, którą Bruksela powinna zrobić to zbanować darmowe przesyłki oraz nakazać unormować koszt paczek u spedytorów... obecny system absolutnie faworyzuje wielkich behemotów wypychając z rynku małe i średnie firmy. Firma X wysyła paczki po 5€ podczas gdy firma Y może najtaniej wysłać tą samą paczkę za 20€... dodaj do tego darmowe przesyłki (gdzie taka firma Y na każdej sprzedanej szt. jakiegoś towaru by TRACIŁA pieniądze... a klient logiczne że wybierze tańszą opcję). 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Revenant napisał:

Bo mają swoje sklepy (dystrybutora/filię) w PL. Dość normalna sprawa w takim przypadku.

Dla mnie to nie ma kompletnie żadnego znaczenia ani uzasadnienia. Nie dość że produkty są bardziej dostępne niż u nas, to jeszcze cena potrafi być odpowiednio niższa. Niby internet to okno na cały świat, zakupy bez wychodzenia z domu, klikasz i gotowe. Ale nie działa to tak, jak powinno.

Link to post
Share on other sites
Teraz, marko22 napisał:

[...] uzasadnienia.


Inne lokalne podatki (VAT, dochodowy, akcyza, cło) oraz koszty prowadzenia działalności (czynsze, pensje itp).  Nikt by wtedy nie kupował u siebie jeżeli obok jest trochę taniej po czym zamknięto by te sklepy i ucierpiała by i gospodarka (np. zatrudnienie) i budżet państwa (np. VAT). Całkiem sporo tego.

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Revenant napisał:

Z tym że omijam amazona jeżeli chodzi o grubsze rzeczy, lepiej brać np. od easynotebooks.de

Twoje niemiaszki mają ten model 48€ drożej niż wyzyskiwacz Bezos. Tzn. prawie ten, bowiem nie posiada systemu, ale ma większy ekran 17.3".

 

W dniu 21.10.2021 o 16:51, Gadget napisał:

Ale pastę polecam zmienić, bo lenovo daje swój ujowy silikon.

Czyli od razu podczas dokładania dysku wymienić pastę na normalną? Się zrobi 8-)

Link to post
Share on other sites

Hey moi drodzy, chciałbym zakomunikować, jak ktoś posiada jakiś model z serii RTX 3000 od Gigabyte jak możecie, be namysłu zmieniajcie termopady, to co oni tam dają to aż strach trzymać, zmieniłem na thermopad gelid. z tyłu dodałem 3mm na przód 1mm i 2mm.

UWAGA temperatury zbiły się o niemal 40 STOPNI  Nawet po OC podczas sporego obciążenia dobijają 75 stopni nie granice 110 jak poprzednio.

Gdy zmieniałem termopady stare normalnie się kruszyły i zostawiały jakieś oleje na pamięciach.

Więc dla własnego sumienia polecam zmienić kupujemy towar za kilka tysięcy to 130zł na termopady to grosze w porównaniu z kulturą pracy i czystym sumieniem. 

Pozdrawiam. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Adek221 napisał:

Hey moi drodzy, chciałbym zakomunikować, jak ktoś posiada jakiś model z serii RTX 3000 od Gigabyte jak możecie, be namysłu zmieniajcie termopady, to co oni tam dają to aż strach trzymać, zmieniłem na thermopad gelid. z tyłu dodałem 

Ja na swoimi RTX 3080 Ti Gigabyte Gaming OC na razie nie obserwuję problemów z temperaturami i wentylatory pracują w miarę kulturalnie.

Wymiana termopadów to utrata gwarancji.

Kupiłem kartę w MM po w miarę atrakcyjnej cenie. Czy są w tej chwili jakieś niebezpieczenstwa związane z realizacją umowy gwarancyjnej? Na przykład oddaję na gwarancji kartę, a oni po 4 tygodniach oddają mi tylko kasę za którą nie kupię teraz identycznej karty.

Pytam, bo musiałbym zważyć czy opłaca mi się tracić gwarancję na rzecz hipotetycznej wartości jej utrzymania.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Artok napisał:

Twoje niemiaszki mają ten model 48€ drożej niż wyzyskiwacz Bezos. Tzn. prawie ten, bowiem nie posiada systemu, ale ma większy ekran 17.3".

 

Czyli od razu podczas dokładania dysku wymienić pastę na normalną? Się zrobi 8-)

 

Bardziej chodziło mi o gwarancję niż parę groszy. Ale na to wychodzi że i Niemiaszki mają dużo taniej. Zazwyczaj dopłata do modeli 17'3 względem 15'6 wynosi 100-200€. Plus Legion przypadkiem nie ma dużo lepszej matrycy w wersji 17 calowej? 

 

Co do pasty to must have, Gelid GC Extreme (nie ma sensu pakować Kryonauta do laptopów - pump out effect i szybko wysycha ze względu na temperatury oraz niezbyt nadaje się do układów chłodzenia ze "średnim" dociskiem). 

 

A gigabyte to już całkiem leci sobie w kulki...

 

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Revenant napisał:

Plus Legion przypadkiem nie ma dużo lepszej matrycy w wersji 17 calowej? 

Może i ma, bo 144Hz, ale widziałem na żywo 120Hz i nie mam pojęcia, dlaczego ludzie jej tak nienawidzą. 

 

4 minuty temu, Revenant napisał:

Co do pasty to must have, Gelid GC Extreme

Mam jeszcze dużo Arctica MX-4, będzie musiała wystarczyć ;)

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Artok napisał:

Może i ma, bo 144Hz, ale widziałem na żywo 120Hz i nie mam pojęcia, dlaczego ludzie jej tak nienawidzą. 

 

Mam jeszcze dużo Arctica MX-4, będzie musiała wystarczyć ;)

 

Częstotliwość odświeżania jest najmniej istotna. Głównie chodzi o  pokrycie kolorów oraz kąty widzenia. :)

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Revenant napisał:

Częstotliwość odświeżania jest najmniej istotna. Głównie chodzi o  pokrycie kolorów oraz kąty widzenia. :)

Tak czy owak sprzęt będzie podłączony do monitora, a ekran laptopa wyłączony. Toteż pokrycie kolorów jest dla mnie nieistotne. 

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Artok napisał:

Tak czy owak sprzęt będzie podłączony do monitora, a ekran laptopa wyłączony. Toteż pokrycie kolorów jest dla mnie nieistotne. 


Przy odsprzedaży jest to dość istotne, mocno wpływa na wartość. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Czyli jednak trzeba będzie odkopać z 1000 zł, coby nie stracić na odsprzedaży za X lat. A mobilne karty nie mają LHR. 

 

Nie no bez przesady że aż tysiak. Ale dla niektórych nawet te 3-6 stówek jest ważne. 
Kopanie na lapkach anyway to zły pomysł, niewielu producentów ma copperplate nad VRM oraz directpipe nad vramem. A nikt nie będzie kupował MSI GT albo Clevo by kopać krypto. :D

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Artok napisał:

Mam jeszcze dużo Arctica MX-4, będzie musiała wystarczyć ;)

Starczy aż nadto, chyba że walczysz o każdy stopień to kryonaut. Różnica między tymi pastami to jakieś 1.5-2 stopnie. Po roku i tak zobaczysz degradację temperaturową, MX-4 dalej jest mokra, przewodność spada. Pastę arctica chyba mam sprawdzoną na najszerszej gamie sprzętów jaką się da mieć. Na 970 przy codziennym mocnym grzaniu już po 6 miesiącach powoli było widać że jest gorzej mimo czystego układu, rok później już było dosyć wysoko. Najlepszym królikiem z MX-4 był mój służbowy ThinkPad X220, któremu zaaplikowałem tą pastę w 2013, potem w 2018 jako że paradoksalnie jak się serwisuje sprzęt to się zaniedbuje swój :P to się dziwiłem czemu tak "wspaniale" działa i wyszło że po 5 latach na MX-4 która dalej miała prawidłową konsystencję miał cały czas throttling mimo czystego układu i nie trzeba było stress testu żeby on występował. Dla większości past max/best performance to jest rok, maksymalny termin zmiany jaki ja rekomenduję - co 2 lata. Najgorzej się spisywała BQ DC-1 i niegdyś słynny STG2, nikomu nie będę tych dwóch na pewno polecał.

 

Co do Kryonauta, jeszcze dodatkowo. Na swojej 970 zaaplikowałem go w maju 2019, na dzień obecny po weryfikacji, że karta jest czysta i bez kurzu odnotowałem wzrost z 71 stopni po założeniu do 73-74. Mógłbym już położyć świeższą ale na razie praktycznie nie gram i karta siedzi w idle, a do fallouta to nawet nie odpala profilu P0 więc nie zmieniałem.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Krzysztof Miś napisał:

Ja na swoimi RTX 3080 Ti Gigabyte Gaming OC na razie nie obserwuję problemów z temperaturami i wentylatory pracują w miarę kulturalnie.

Wymiana termopadów to utrata gwarancji.

Kupiłem kartę w MM po w miarę atrakcyjnej cenie. Czy są w tej chwili jakieś niebezpieczenstwa związane z realizacją umowy gwarancyjnej? Na przykład oddaję na gwarancji kartę, a oni po 4 tygodniach oddają mi tylko kasę za którą nie kupię teraz identycznej karty.

Pytam, bo musiałbym zważyć czy opłaca mi się tracić gwarancję na rzecz hipotetycznej wartości jej utrzymania.

Nie wiem jak u ciebie, u mnie nie było żadnych plomb, więc jak schludnie zrobisz to nawet się nikt nie połapie że było coś robione. Wiele ludzi tak pisało z modelami od Gigabyte. Oosbiście z MSI miałem ich aż 3  karty i od R9 390 do GTX 1080 nigdy nie miałem problemu i nie musiałem zmieniać takich rzeczy i szczerze powiedziałem sobie że już nigdy nie kupię karty od GIGABYTE od tego momentu lecz wszyscy wiemy jaka była sytuacja i braliśmy co się da, oczywiście trafił mi się  GIGABYTE.

18 godzin temu, Artok napisał:

@Adek221jaką masz rewizję karty? Te pierwsze rzeczywiście były skopane i robione po taniości, ale po wprowadzeniu LHR Gigabit się poprawił i zaczął dawać nawet termopady pod backplate. 

Pierwsze sorty jeszcze z grudnia 2020  W moim przypadku nie było opcji na zostawienie takiego stanu gdzie był throtling na stockowych zegarach funkcjonowała ok kiedy było -400 na zegarach. Więc co miałem ją zwrócić na gwarancje?  Bezsens. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...