Skocz do zawartości

Recommended Posts

8 minut temu, sznib napisał:

 

A jak sklep ma 2 lata gwarancji, a producent 3?

Masz rok czasu na zgłoszenie wady, więc tak czy inaczej 3 lata. Mówię tu o rękojmi. A że sklepy wysyłają wtedy do serwisu producenta to chyba mamy odpowiedź. 

 

7 minut temu, raisroc napisał:

I co, moga mi powiedziec ze tu ma pan kase i niech sie pan buja? Drugiej 3070 za to nie kupie. Scam

Mogą. Ale wówczas będziesz miał możliwość straszenia ich pismami do UOKIK, pismami od prawników, zgłoszeń na policję o przywłaszczenie sobie przedmiotu itd.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Rebelmind napisał:

Przy czym tj dosyć trudne do udowodnienia. 

Na Pepperze niedawno gość opisywał taką sytuację. Powinęli mu RX 5600X i chcieli oddać te 1399 z faktury. Wydzwaniał, straszył sądami itd. W końcu czestochowianie ugięli kolano i dali w zamian RTXa 2060.

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to Panowie, że to chyba nie karta graficzna. Odpaliłem Cyberpunka na 3070, obczaiłem glitche graficzne, włożyłem 1060 i jest dokładnie tak samo (poza oczywiście dużo mniejszym FPSem). Migające cienie itd. Teraz pytanie czy to płyta, zasilacz, czy procesor. W drugim kompie mam EVGA GS 550, raczej da radę pociągnąć 10700K z 3070 do testów? Procesor miałem OCnięty na sztywno na 5 GHz, zresetowałem ustawienia, żeby zobaczyć czy może to ma wpływ, ale nie ma różnicy.

Edytowane przez raisroc
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.10.2021 o 21:52, raisroc napisał:

Siemanko.
Jak myślicie, czy mój RTX 3070 nadaje się na oddanie na gwarancję? 
Poniżej podrzucam filmiki:

Następny co odkrył że aliasing, dystans renderowania i glitche istnieją :D Nie wiem czemu ale takie tematy powtarzają się co chwilę wszędzie, jest za wcześnie na fotorealistyczną grafikę, a błędy w grach się zdarzają, zwłaszcza w nowych. Z twoim sprzętem wszystko jest w porządku IMO.

26 minut temu, lukasz272015 napisał:

3080 i 3070 są w dobrych cenach, czemu tak tu tanio ?

W USA elektronika przeważnie jest taniej.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, raisroc napisał:

Wychodzi na to Panowie, że to chyba nie karta graficzna. Odpaliłem Cyberpunka na 3070, obczaiłem glitche graficzne, włożyłem 1060 i jest dokładnie tak samo (poza oczywiście dużo mniejszym FPSem). Migające cienie itd. Teraz pytanie czy to płyta, zasilacz, czy procesor. W drugim kompie mam EVGA GS 550, raczej da radę pociągnąć 10700K z 3070 do testów? Procesor miałem OCnięty na sztywno na 5 GHz, zresetowałem ustawienia, żeby zobaczyć czy może to ma wpływ, ale nie ma różnicy.

Czyli idealnie. 3070 kopiąca paszoł won, a ty sobie kupujesz świeżutką 3070 Ti/3080.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, plebs napisał:

Na pewno wielu będzie kopać dalej coś innego, ale jestem ciekawy na ile ta zmiana wpłynie na ceny i dostępność kart

Będą kopać co innego -> obrót daną walutą wzrośnie co pociągnie za sobą wzrost kursu -> kopanie wciąż będzie opłacalne, może tylko troszkę mniej.

Link to post
Share on other sites

Z powodu "kopalności" ETH ludzie wiedzą o tym że ono istnieje, a to z kolei jest powodem dla którego wciąż istnieje.

 

Dopóki nie będą mieć pewności że zniosą 'nagły spadek zainteresowania' lub nakłonią odpowiednio dużą masę do 'staking pools' to nie strzelą sobie w stopę i nie zamkną tego kramiku. 

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-jetstream-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-ne51070015p2j-932426

Patrzcie jaka perełka się odnalazła na magazynie ;) To tak w temacie obecnych marży w sklepach, bo 1070 chyba już dawno przed pandemią i kryzysem czipowym nie był produkowany. Dla przypomnienia - MSRP wynosiło w momencie premiery 379$ w 2016...

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, zbiku90 napisał:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-jetstream-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-ne51070015p2j-932426

Patrzcie jaka perełka się odnalazła na magazynie ;) To tak w temacie obecnych marży w sklepach, bo 1070 chyba już dawno przed pandemią i kryzysem czipowym nie był produkowany. Dla przypomnienia - MSRP wynosiło w momencie premiery 379$ w 2016...

 

Byłoby śmiesznie gdyby ta sama karta parę lat temu poszła podczas remanentu w straty... nie takie wałki polskie sieciówy robią bezkarnie... :p 

1 godzinę temu, walker napisał:

Z powodu "kopalności" ETH ludzie wiedzą o tym że ono istnieje, a to z kolei jest powodem dla którego wciąż istnieje.

 

Dopóki nie będą mieć pewności że zniosą 'nagły spadek zainteresowania' lub nakłonią odpowiednio dużą masę do 'staking pools' to nie strzelą sobie w stopę i nie zamkną tego kramiku. 

 

Przynajmniej chociaż trochę zaczynają rządy działać. Pro'sów nie zniechęcą, ale przeciętnego szaraka (i osoby które jeszcze w to nie weszły) już tak.

Chiny - ban

USA - kombinują z ukróceniem tego

PL - rozpoczęto regulowania tego przepisami

GER - partia rządząca krzywo się patrzy na krypto, pewnie będą coś kminić

 

Nie wiem jak w innych krajach. Problem w tym że 50% świata mogłoby nawet to zbanować... ale i tak pozostaną takie Indie, Bliski Wschód oraz Ameryka Południowa. :| 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...