Skocz do zawartości

Recommended Posts

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kryzys-na-rynku-elektroniki-dotknal-skode-znaczaco-ograniczy-lub-nawet-wstrzyma/nbjw11l

 

Ciągłe pier....o tym samym. Spiski, knowania, zmowy, intrygi. Niedługo się okaże, że całe nasze kolorowe życie to jeden wielki spisek. :]

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, marko22 napisał:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kryzys-na-rynku-elektroniki-dotknal-skode-znaczaco-ograniczy-lub-nawet-wstrzyma/nbjw11l

 

Ciągłe pier....o tym samym. Spiski, knowania, zmowy, intrygi. Niedługo się okaże, że całe nasze kolorowe życie to jeden wielki spisek. :]


Akurat regularnie cen rynkowych poprzez podaż to nielegalna i bardzo powszechna praktyka w korpo. Najwięcej tego dziadostwa było w latach 80 i 90 szczególnie w USA. Jak dla mnie to temat dla odp. służb. Ostatnio TSMC informowało że odmówiło przekazania amerykanom (służbom federalnym) informacji na temat klientów, którzy sztucznie zawyżają ceny rynkowe. Np. tutaj o tym piszą (ładny crapstorm był na linkedinie w jednej grupie na ten temat): https://ithardware.pl/aktualnosci/tsmc_postawilo_sie_rzadowi_usa_firma_nie_ujawni_informacji_o_swoich_klientach-18126.html

Link to post
Share on other sites

@Revenant...i co my biedne szaraczki możemy zrobić? Powk.....iać się tylko, pogadać, pobiadolić, sięgnąć głębiej do kieszeni, płakać i płacić. Na układy nie ma rady. To odwieczny problem tego świata. Póki w obrocie jest kasa, dziwki i narkotyki, nikt tego badziewia nie wypleni. I czy to będzie męt w ciemnym zaułku ze spluwą w garści, czy stateczny jegomość w garniturku i teczuszką, wszyscy zachowują się tak samo.  I nawet jeśli jest to problem wydajnościowy (brak fabryk), to po drodze znajdują się właśnie takie kwiatki, na które nie mamy żadnego wpływu. ŻADNEGO.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, marko22 napisał:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kryzys-na-rynku-elektroniki-dotknal-skode-znaczaco-ograniczy-lub-nawet-wstrzyma/nbjw11l

 

Ciągłe pier....o tym samym. Spiski, knowania, zmowy, intrygi. Niedługo się okaże, że całe nasze kolorowe życie to jeden wielki spisek. :]

Mam znajomego, który pracuje w Skodzie , do końca roku ma przepracować tylko 25 dni.Faktycznie ciężko z tymi elementami. Co ciekawe ploty tam chodzą takie ,że USA ma pierwszeństwo nad dostawami jak Europą. Polityka.

Link to post
Share on other sites

Ja ten link podałem właśnie jako przykład tego, że faktycznie jest problem z układami. A ogólnie jaka jest prawda, kto ma pierwszeństwo, a kto nie, to i tak się nie dowiemy. O ile taka prawda istnieje. 

https://tvn24.pl/biznes/tech/kryzys-na-rynku-polprzewodnikow-najwiekszy-od-dekad-5453518

 

Jak ktoś nie lubi TVN, niech nie czyta. W miarę rzeczowo opisany problem. 

Link to post
Share on other sites

Trzeba sobie jednakże zadać pytanie kto najwięcej na tej sytuacji traci lub straci w przyszłości?

My tutaj sobie lokalnie narzekamy, ale pytanie czy zapowiedzi wielkich producentów o sztucznym ograniczeniu produkcji, aby utrzymywać wysokie ceny np.: kart graficznych, nie uderzają bezpośrednio w branżę gier, gdzie każda nowa produkcja AAA jest przede wszystkim koniem pociągowym sprzedaży nowych kart graficznych.

Znamienne dla mnie jest to, że nie widzę nigdzie jakichś protestów branży growej, która chyba zdaje sobie sprawę, że liczba graczy, którzy będą dysponowali odpowiednim sprzętem, aby odpalić ich nowe tytuły się drastycznie kurczy. Obserwuję natomiast spory wysyp wszelkiej maści remasterów, które pozwalają sprzedawać po raz kolejny ten sam tytuł (Rockstar chyba po raz trzeci chce sprzedać serię GTA, patrzcie na Diablo II czy inne Masa Effect i BioShock) i chyba obecna sytuacja jest styczna z planami wydawniczymi odświeżonych starych gier. Nie jestem pewien czy w normalnych czasach Diablo II po 20 latach sprzedawałoby się za prawie 40 euro jako remaster jak świeże bułeczki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Producenci zazwyczaj dostosowują gry wymaganiami tak, żeby mogła pograć jak największa liczba graczy, także do sprzętu jaki posiada większość. Wysokie ceny GPU  na pewno zahamują rozwój grafiki w grach, a jednocześnie ludzie widząc że nowe gry nie wykorzystają potencjału nowych GPU nie będą skłonni do kupna nowego sprzętu. Także zastój będzie dopóki będzie trwał kryzys.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/nvidia-rzekomo-wstrzymala-produkcje-kart-graficznych-rtx-3000-aby-utrzymac-jak-najwyzsze-ceny-do-pierwszej-polowy-2022-r

 

Tak jak prognozowałem, @Artok: okolice 10-12 grudnia (po wypłatach) Twój Amper schodzi drożej niż teraz. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Testy RTX 3080 Ti STRIX vs RTX 3090 STRIX w rozdziałkach 3440x1440 / 5160x2160 / 6880x2880. Zarówno standardowa rasteryzacja jak i tryby z Ray Tracingiem bez DLSS i RT z DLSS. Konkrety w opisie.

 

 

Dzieki za testy w ultrawide !  tak malo jest tego w sieci w naszym kraju, swietna robota!

 

posiadam monitor MSI Optix MPG341CQR z gpu Asus GeForce RTX 3080 ROG STRIX Gaming OC O10G V2 (kupiona 14.09.21 za 1200 euro) 

Edytowane przez Player120
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki :) No jest mało testów UW, sam na tej rozdziałce od lat siedzę i ciężko byłoby mi wrócić do 16:9. Dla mnie to był bilet w jedną stronę :)

 

@joker5513

 

Możesz sobie zerknąć na to jak boostuje RTX 3080 Ti STRIX przy PT 450W w pełnych dociążeniach. Względem 3090 i PT 480W sporo mniejsze pobory z uwagi na 12 GB zamiast 24 GB VRAM , GDDR6X mocno dorzucają do pieca. Przy czym te 30W różnicy na maksymalnych PT przekłada się na kilkadziesiąt MHz niższe boosty chipu GA102-225 względem GA102-300

Edytowane przez EH_Gosu
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

No właśnie skończyłem oglądać (z wypiekami na twarzy). Piękne dzięki za materiał!

 

No widzę że rzeczywiście te 3080ti nisko boostują. :(  Nawet Strix lata w 3440x1440 zdecydowanie bliżej 1800MHz w większości przypadków. Widocznie "ten typ tak ma" i trzeba grać i cieszyć sie grą a nie liczyć megaherce. Swoją drogą to nie umiem racjonalnie wytłumaczyć sobie dlaczego podobnie kręcona 3090 boostuje +-100MHz wyżej od tiajki?? :mlotek:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...