Skocz do zawartości

Recommended Posts

10 godzin temu, Artok napisał:

@pendzel_3nie no, GTXa 970 używałem w latach 2015-2019. Aż takiego powrotu do przeszłości nie chcę sobie zafundować :P

Mam takowego dalej, w nic już nie gram, karta w zasadzie siedzi w idle. Patrząc po poziomie dzisiejszych produkcji to oprócz grafiki i wodotrysków to te gry po prostu leżą na każdym innym polu. Ostatnio w co grałem ostatnią zimą był port horizona, działał bardzo przyzwoicie na nastawach troszeczkę większych niż dla PS4 Pro ale defacto 970 to taki konsolowy odpowiednik GPU. Fallouty mi działają, nie grałem nigdy w wiedźmina więc w tą zimę mogę znowu wyjąć pada od PS4 i czas na coś "nowego".

 

Miałem też przez chwilę dzięki uprzejmości mojego znajomego programisty RTX'a 2060 Ventusa jako że on ma swojego riga i dostał roboczego kompa więc mi go po prostu dał do czasu jak musiał zdawać sprzęt i ogólnie jak przeskok był z 970 bo jest to ta karta była dokładnie odzwierciedleniem czemu jak wyszła to nie rozważałem nawet kupna tego za pieniądze ile kosztowała wtedy, a teraz to w ogóle jest jakiś sezon prima aprillisowy jak z pewnym pytaniem co do diablo bo ta karta wyjdzie znowu w wersji 12GB i będzie teraz kosztować nawet więcej niż kosztowała wersja 6GB 4 lata wstecz. Żenua. Ten pożyczony RTX też był ucieleśnieniem dlaczego nigdy nie złożyłem ani jednej skrzynki z Ventusem u mnie w firmie.

 

Jedyne co sobie mogę pluć to że wróżbitą maciejem nie jestem, a mogłem w 2019 kupić za niecałe 1700zł brutto nowego 2070s czego nie zrobiłem bo już pomyślałem, jeszcze chwila i będzie amper to co mi tam, poczekam.

 

Raczej wydaje mi się że sytuacja jest dosyć sztucznie utrzymywana nadal, bo ktoś tam wyżej ma profit z tego. Ostatnio chciałem dobrać trochę komponentów to TME, RS, Farnell, Mouser mają braki. I na niektóre elementy dostawa jest za pół roku. Tak więc ktoś tu leci w kulki i raczej wątpię na nagle magicznie brakuje mocy produkcyjnych. W szczególności brak pewnych mosfetów jest już wręcz komiczny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, lukasz272015 napisał:

Ale ludzi, rzucili się jak pies na kiełbase, żeby jeszcze dali 3070 a nie same 3060, i z lepszym chłodzeniem, już widzę ten wysyp na olx i allegro.

 

Podobno już są postacie co sprzedają karty pod sklepem bo dorwali, albo tacy co już na OLX wrzucili. Generalnie upodlenie takie, cebulactwo najgorszego sortu. Wszystko dla jakiegoś groszowego zarobku. Jak ktoś kartę dorwał dla siebie to wiadomo, inna sytuacja no ale takie akcje jak za komuny to serio jakoś się w człowieku przewraca wszystko na samą myśl o upadku mentalnym tych ludzi.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Scen nie było bo podobno wpuszczali ludzi partiami po 5 osób. Ale na olx handel już kwitnie:

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-gigabyte-3060-eagle-wolna-3060-gamingwolna-3060tirezerwacja-CID99-IDLUWCM.html#f54711f7eb

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3060-gaming-rtx-3060-eagle-rtx-3060ti-gaming-CID99-IDLW673.html#f54711f7eb

Oczywiście był limit 1 karta na osobę, ale janusze pewnie brali słupów ze sobą żeby kupić kilka.

  • Haha 2
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, zbiku90 napisał:

Scen nie było bo podobno wpuszczali ludzi partiami po 5 osób. Ale na olx handel już kwitnie:

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-gigabyte-3060-eagle-wolna-3060-gamingwolna-3060tirezerwacja-CID99-IDLUWCM.html#f54711f7eb

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3060-gaming-rtx-3060-eagle-rtx-3060ti-gaming-CID99-IDLW673.html#f54711f7eb

Oczywiście był limit 1 karta na osobę, ale janusze pewnie brali słupów ze sobą żeby kupić kilka.

 

Ja pierdziele xD

 

Po ile w tym ME były? 3k w sumie to nie taka zła cena. Jak tak patrzę na ceny 3060 dochodzące do 4k zł to mi się śmiać chce, bo za tyle w lipcu był 3070 w xkomie. xD

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Sprzedają 3060ti po 3650 jak w sklepie można za 3300 albo 3500 ciekawe

rtx 3060 z możliwością zamówienia do domu była w tym tygodniu po 2700, a 3060 ti za 3200 - obydwie KFA2 w x-komie.

Spodziewałem się marży ok. 500zł na sztuce a tu z grubej rury 1000zł za sztukę wołają :D 

Godzinę temu, WPRD700 napisał:

Po ile w tym ME były?

1900-2100 za 3060, 2340-2650 za ti

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...