Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nowe karty i ich rynek to dramat, a w ogóle polskie sklepy... A jak nowe drogie to i używki skaczą niestety :( Ale fakt żeby za drętwe GTX 1060 po tysiaku śpiewali :( 

 

Ja mam nadzieję na obecnej karcie pojechac przynajmniej 1,5 roku - 2 lata. 

Link to post
Share on other sites

Wątpię, @Dżokiero - wyjdą Amper Super to jako pierwszy zapiszesz się w kolejce w Xkom po 3080S Ti a swojego 3080 pogonisz za 7-8k :D

 

Wczoraj dostałem pierwszy raz od kiedy zapisałem się (listopad 2020)  powiadomienie z Proshop o dostępności rtx 3080 (Gigabyte Gaming OC, Vision OC, Aorus Master?) - w sumie z 40 sztuk przyszło. Ceny od ~4990 do ~5490 pln. Rozeszły się w mniej niż 30s... 

Link to post
Share on other sites

W większości przypadków kto miał kupić 3080 to już kupił lub czeka w kolejce na zakup po sporo niższej cenie. Górnik Eth* karty LHR nie kupi po tyle, jeśli za 1000 więcej są modele bez LHR (które z kolei szybciej się zwrócą). 

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, wrobel_krk napisał:

Na krsystem są 3080 za 5600 Palit 5800 gaming z i 6300 suprim ale lhr i jakoś się ludzie już nie rzucają

Ludzie potrafią dawać ponad 5000 za 3060Ti bez LHR, kiedy model z blokadą kopiący 32% gorzej kosztuje 3000. Gdzie sens, gdzie logika?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, adivxv napisał:

 

Kto by pomyślał, że to mistyfikacja. Robi wrażenie ,przynajmniej jak dla mnie. :)

 


Zakładam że chodzi ci o 3d model Jensena, nie dziwię się, że robi wrażanie, bo w tym filmiku jest prawdziwy Jensen. Musisz znaleźć filmik z GTC 2021 Keynote.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, Rebelmind napisał:

Jest szansa @EH_Gosu, że powtórzysz test na nowych Threadripperach Zen3 (premiera: Listopad 2021)?

Jeśli będę budował w tamtym okresie jakiś konfig na TRX40 + nowy TR i będę mieć pod ręką 2x 3090, to bardzo chętnie. Póki co pracujemy nad konfigiem z TR 3970X + jednym RTX 3090 STRIX w oparciu o TRX40 Zenith II Extreme Alpha, potężna machina z LC wagi super ciężkiej :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, mirai99 napisał:



To z dedykacją dla narzekających, że karty pokoparkowe to szmelc. Kolejny test pokazuje że g-no prawda.

Panie w pokoparkowych szrotach pierwsze co pada to przegrzane pamięci, bo to na "nich się kopie"! Więc co to za durne testy naganiacza Linusa? Boost GPU Clock? Je fakin rajt! Tylko, co to ma wspólnego z zajechanymi pamięciami? NIC! Kolejny oszołom Linus zainwestował w koparki, a pewnie będzie chciał sprzedać zaraz, więc wypuścił filmik, gdzie pokazuje "problem" od du*y strony! W pokoparkowych szrotach pierwsze co pada to przegrzane pamięci, a nie GPU!  Dodatkowo to Nvidia "steruje" tablicami boost każdej karty (seria) poprzez sterowniki, więc co, to kurna za test? Od czasu Pascala boost podaje się "DO", i tym do w KAŻDEJ wersji sterownika steruje Nvidia - może ustawić boost - 300MHz względem pierwszej wersji, lub +300, jeśli pan Kurteczka będzie miał taki kaprys! Won mi z tymi naganiaczami - Linus - "ka-tching" !       

Edytowane przez TitoBandito01
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, TitoBandito01 napisał:

Panie w pokoparkowych szrotach pierwsze co pada to przegrzane pamięci, bo to na "nich się kopie"! Więc co to za durne testy naganiacza Linusa? Boost GPU Clock? Je fakin rajt! Tylko, co to ma wspólnego z zajechanymi pamięciami? NIC! Kolejny oszołom Linus zainwestował w koparki, a pewnie będzie chciał sprzedać zaraz, więc wypuścił filmik, gdzie pokazuje "problem" od du*y strony! W pokoparkowych szrotach pierwsze co pada to przegrzane pamięci, a nie GPU!  Dodatkowo to Nvidia "steruje" tablicami boost każdej karty (seria) poprzez sterowniki, więc co, to kurna za test? Od czasu Pascala boost podaje się "DO", i tym do w KAŻDEJ wersji sterownika steruje Nvidia - może ustawić boost - 300MHz względem pierwszej wersji, lub +300, jeśli pan Kurteczka będzie miał taki kaprys! Won mi z tymi naganiaczami - Linus - "ka-tching" !       

Spoko, niech się nabierają na te filmiki Linusa ludzie i kupują używki koparkowe zamiast nowych kart to szybciej potanieją nówki. Dla mnie spoko :)

 

Z innej beczki:

 

Zastanawiam się nad zakupem rtx 3060ti w wersji zwykłej i PRO od gigabyte. Mam jednak kilka wątpliwości jeśli chodzi o sensowność tego rozwiązania. Przede wszystkim wersja PRO pobiera więcej mocy z zasilacza, który u mnie ma tylko 500V (wiem że wersję bez PRO zasilacz udźwignie). Druga sprawa to czy wersja PRO nie jest po prostu wersją dla fanów OC w które nie lubię się bawić. Ostatnia sprawa to czy warto generalnie dopłacać do tego interesu stówkę/dwie bo taka jest różnica w cenach, a w grach pewnie będzie widać jakies 2 FPSy różnicy.

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, plebs napisał:

Zastanawiam się nad zakupem rtx 3060ti w wersji zwykłej i PRO od gigabyte. Mam jednak kilka wątpliwości jeśli chodzi o sensowność tego rozwiązania

Co to za wersja zwykła? Przy wyborze konkretnego modelu karty większość nie patrzy na te 2 fps więcej tylko na kulturę pracy. Jak ktoś nie gra na słuchawkach to dopłaca te parę stówek do cichszej wersji z lepszym chłodzeniem. No i OC swoją drogą też lepsze na tych droższych wersjach jak ktoś się lubi pobawić.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, EH_Gosu napisał:

Zapraszam :)

 

1. "Niestety do Amper nie ma mostków trzyslotowych", "mam obecnie u siebie mobasy tylko z rozstawem trzyslotowym", "No DLSS support for 5160x2160 and 6880x2880" i nagła świadomość, że trzyslotowy odstęp pomiędzy PCI-E na płycie głównej to może być ograniczenie, nawet dla mnie brzmi dość szokująco :)
A testy na Quake II RTX, osoby wychowanej na Quake II, mnie rozwaliły :)

2. Komentowany w tym materiale brak wsparcia w grach (i ogólnie) dla konfiguracji SLI chyba zapowiada zmierzch tego rozwiązania patrząc na regres "Turing vs Amper".
3. Rzuca się w oczy wysoka jakość kalibracji prezentowanego zestawu, bo różnica w FPS pomiędzy "Min" i "Max" oraz "Min" i "1% Low" jest stosunkowo niewielka.

4. Czy jest sens extremalnego podkręcania procesora w takich ekstremalnych podsystemach graficznych spiętych w SLI? Bo problem chyba nie w "zegarach procesora", a w jego architekturze?

5. Jestem ciekaw jak taki zestaw, zasilany z konieczności takimi "potworami" jak Corsair AX1600i 1600W zachowuje się użytkowo?
Przecież taka jednostka, nawet chłodzona systemami LC, musi wymagać od użytkownika pójście na wiele kompromisów związanych z nieprawdopodobnym hałasem oraz uciążliwym punktowym źródłem ciepła (nawet jak pomieszczenie jest klimatyzowane, to taka obudowa jest źródłem promieniowania cieplnego, czego sam doświadczam u siebie).
W materiale wspomniano o realizacji buildu, który będzie zawierał dwie karty RTX 3090 Strix w SLI, gdzie przytomnie uświadamia się przyszłemu konsumentowi, że te dwie karty nie będą wykorzystywały swojego potencjału, a przynajmniej tak będzie w grach.
Natomiast co z aspektem hałasu generowanego przez taką jednostkę? Moim zdaniem tam będzie non-stop w okolicy 45-50 dB, co na dłuższą metę, jest nieprawdopodobnie uciążliwe. Rozumiem, że będzie to minimalizowane przez systemy LC, ale te także mają wymienniki oparte na całych bateriach wentylatorów.
No, a gdyby "posadzić" cały taki komputer tylko na chłodzeniu powietrznym to nie wiem czy tutaj nie trzeba by było zaprojektować autorskiego rozwiązania związanego z rozdziałem i przepływem powietrza w obudowie.

5. No i jaki monitor pod takie "granie"? :)

Materiał uważam za absolutnie fantastyczny i pasjonujący. Podejście kompleksowe (gry, środowisko CAD/3D).

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

EH "SOLAR FLARE" z RTX 3090 STRIX na pokładzie. Lian LI 011XL mała nie jest i doskonale widać w niej ogrom tej karty oraz bloku i aktywnego backplate. No  dobrą robotę robi aktywny backplate jeśli chodzi o zbicie temperatur. Poświęce temu tematowi osobny materiał.

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 19.08.2021 o 15:24, Artok napisał:

Ludzie potrafią dawać ponad 5000 za 3060Ti bez LHR, kiedy model z blokadą kopiący 32% gorzej kosztuje 3000.

Chyba muszę pomyśleć, jeszcze bym na tym zarobił :D

W dniu 19.08.2021 o 21:28, mirai99 napisał:

To z dedykacją dla narzekających, że karty pokoparkowe to szmelc.

Już na Allegro można takie karty trafić, często uszkodzone. Poniżej przykład, z bardzo mocno przegiętą ceną.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-gtx-1660-ti-6gb-hj7

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, EH_Gosu napisał:

EH "SOLAR FLARE" z RTX 3090 STRIX na pokładzie. Lian LI 011XL mała nie jest i doskonale widać w niej ogrom tej karty oraz bloku i aktywnego backplate. No  dobrą robotę robi aktywny backplate jeśli chodzi o zbicie temperatur. Poświęce temu tematowi osobny materiał.

 

To co zobaczyłem przesuwa granice mojej wyobraźni.
Jakby mnie było stać zamówiłbym sobie "Deus Ex Edition" - wszystko w czerni i złocie (czynnik chłodzący koniecznie złoty) :)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, marcin2468 napisał:

Zależy mi szczególnie o ocenę chłodzenia czy jest głośne

Chodzenie jest wyborne, swoją sztukę ustawiłem na 0.95V i mam w grach temperatury w granicach 60°C.

Tak prezentuje się w porównaniu z chłodzeniem Asus Dual Mini, które notowało 5°C więcej na napięciu 0.9V

Hnet-com-image.jpg

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Artok napisał:

Chodzenie jest wyborne, swoją sztukę ustawiłem na 0.95V i mam w grach temperatury w granicach 60°C.

Tak prezentuje się w porównaniu z chłodzeniem Asus Dual Mini, które notowało 5°C więcej na napięciu 0.9V

 

Ciekawe jak się ma vision do czołowego trio/strix/suprim/tuf. W Internecie nie znalazłem testu visiona  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...