Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz, marcin2468 napisał:

W Internecie nie znalazłem testu visiona  

Jeżeli znajdziesz test wersji Gigabyte Gaming w rewizji 1.0 (koniecznie 1.0, bo wersje następne mają odchudzone chłodzenie) to możesz spodziewać się identycznych rezultatów. .

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, marcin2468 napisał:

Jak się ma chłodzenie 3060ti gigabyte vision do innych kart? niska półka, średnia półka czy może wysoka półka?

Zależy mi szczególnie o ocenę chłodzenia czy jest głośne? 

 

 

Tu masz takie samo chłodzenie tylko kolorystyka karty inna:

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro/

Średnia półka ale 3 wentylatory w 3060ti to wystarczają nie potrzeba dopłacać do strixa itp

Ja mam 2 wentyle w Gainward 3060ti i po UV nie słyszę praktycznie karty, Ty na stocku będziesz mieć cicho, a jak coś ma silent BIOS jeszcze

Link to post
Share on other sites

Żeby przywalić więcej niż 2% na topowym 3090 SUPER vs topowy 3090 to muszą limity podnieść o przynajmniej 50W na topkach 3090 również. Wtedy przy przykładowo 550W odskoczy o 3-4% jak dobrze pójdzie :D O ile się finalnie ta karta pojawi, bo może być tak jak z RTX 2080 TI SUPER - nigdy nie miała premiery. Różnica między obecnym GA102 vs pełne GA102 to 82 SM vs 84 SM, 10496 CUDA vs 10752 CUDA, to mniej niż między RTX 2080 Ti vs TITAN RTX (4352 CUDA 68 SM vs 4608 CUDA 72 SM) więc coś mi tu mimo wszystko kartą TITAN zalatuje.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-super-rumored-to-feature-10752-cuda-cores-400w-of-power

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Artok napisał:

Jeżeli znajdziesz test wersji Gigabyte Gaming w rewizji 1.0 (koniecznie 1.0, bo wersje następne mają odchudzone chłodzenie) to możesz spodziewać się identycznych rezultatów. .

mam 3.0 obecnie, 66 stopni w grach przy UV na 1950 @ 0.9V bez UV jakieś 5 stopni więcej i troche więcej rpm

Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu
Niedługo podmiana kart na 3090 super Cię czeka, bo już zwykle będą słabe:

https://www.techpowerup.com/286001/nvidia-readying-geforce-rtx-3090-super-a-fully-unlocked-ga102-with-400w-power

 

Zwykla wersja z 400w to pewnie strix będzie miał 600w

 

Już widzę że zauważyłeś

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, wrobel_krk napisał:

@EH_Gosu
Niedługo podmiana kart na 3090 super Cię czeka, bo już zwykle będą słabe:

https://www.techpowerup.com/286001/nvidia-readying-geforce-rtx-3090-super-a-fully-unlocked-ga102-with-400w-power

 

Zwykla wersja z 400w to pewnie strix będzie miał 600w

 

Już widzę że zauważyłeś

 

Polemizowałbym ;-) Pisałem co i jak wyżej. Nie podejrzewam żeby chciało mi się rozbierać LC i zmieniać kartę dla max 2% zysku wydajności tym bardziej, że sobie wyselekcjonowałem sztukę która przy max OC robi + 180/+1500 (max OC nie używam do 24/7). Ja to sobie dopiero na topkę RTX 40xx zmienię kartę. Bycie pasjonatem inwestującym sporo w sprzęt nie jest równoznaczne z tym, żeby na każdą nowość się rzucać, refreshe tego samego genu nie są niczym korcącym. Musiałby taki 3090 SUPER czymś zachęcić do zmiany, a marginalne różnice mniejsze niż pomiędzy TITAN X Pascal, a TITAN Xp czy RTX TITAN, a RTX 2080 Ti - zupełnie nie zachęcają. Zresztą bardzo możliwe, że to będzie TITAN bo w innym wypadku ciężko będzie zachęcić posiadaczy obecnych 3090 do zmiany. Bios 600W do 3090 STRIXa jest dostępny od dawna, ale nie publicznie ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

@joker5513 Twój ulubiony sklep zaczął dziś proponować alternatywy dla klientów z zamówionym RTX 3080. Sprawdź maila.

Było w spamie :) Dzięki za monit.

 

Miałem dwie opcje - ta sama karta z LHR lub zwrot pieniędzy. Wybrałem oczywiście to pierwsze. Ja już GPU które chciałem mam - najwyżej się z kimś podzielę albo pogonie na allegro.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Było w spamie :) Dzięki za monit.

 

Miałem dwie opcje - ta sama karta z LHR lub zwrot pieniędzy. Wybrałem oczywiście to pierwsze. Ja już GPU które chciałem mam - najwyżej się z kimś podzielę albo pogonie na allegro.


Oho, czyli opcja na Januszowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...