Skocz do zawartości

Recommended Posts

W dniu 29.07.2021 o 20:31, Krzysztof Miś napisał:

Widzę, że build na tyle ekstremalnie wymaksowany co kompletny - znalazło się miejsce także na bardzo dobry podsystem audio w postaci karty dźwiękowej Creative Sound Blaster AE-9.

Nie żebym się czepiał ale bardzo dobry bym tego nie nazwał. Cena za wysoka o 600zł. Wzmacniacz słuchawkowy juz za 900zł lepiej zagra. Creative ma jednak potężny marketing. Ładnie wytworzył sobie sztuczny mit ,o bezkompromisowym super audio. Tak naprawdę rzadko co wydawali na rynek coś co wyróżnia jakością dźwięku na tle konkurencji.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, adivxv napisał:

Nie żebym się czepiał ale bardzo dobry bym tego nie nazwał. Cena za wysoka o 600zł. Wzmacniacz słuchawkowy juz za 900zł lepiej zagra. Creative ma jednak potężny marketing. Ładnie wytworzył sobie sztuczny mit ,o bezkompromisowym super audio. Tak naprawdę rzadko co wydawali na rynek coś co wyróżnia jakością dźwięku na tle konkurencji.

Uważam, że jak na kartę wewnętrzną to jest na pewno warta uwagi.
Nie wziąłem, w tej konkretnej ocenie, pod uwagę rozwiązań zewnętrznych, choć sam takich używam.

Nie jestem też fanem Creative i mogę się zgodzić ze zdaniem odnośnie oceny marketingu tej firmy. Sam jednak zaczynałem z audio komputerowym w postaci wewnętrznych kart rozszerzeń od produktów tej właśnie firmy.
Od kilku lat, jako wewnętrzne rozwiązanie w postaci wewnętrznej karty rozszerzeń (bo do tych tylko się tutaj odnoszę), użytkuję AiM SC808 + mody opamp (3 x Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid Dual).

Link to post
Share on other sites

Bawiliście się w inne biosy do Ampere, do mojego Gainwarda 3060ti podchodzi bios z limitami 240 standard /270w max, gdzie ja mam 200/210w max, pytanie jakie jest ryzyko uwalenia karty wgrywając nowy bios? Sprawdziłbym tak z ciekawości:)

link do biosu:

https://www.techpowerup.com/vgabios/227374/maxsun-rtx3060ti-8192-201116

Link to post
Share on other sites
Teraz, wrobel_krk napisał:

pytanie jakie jest ryzyko uwalenia karty wgrywając nowy bios?

Do odważnych świat należy, z bożą pomocą nie zorientują się w serwisie co się stało i aby zdiagnozować usterkę w pierwszej kolejności wgrają BIOS przez programator, co "niespodziewanie" naprawi problem.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

pytanie jakie jest ryzyko uwalenia karty wgrywając nowy bios?

Jeśli bios faktycznie pasuje (trzeba zwrócić szczególną uwagę na obsługiwane pamięci!) to w sumie zależy od chłodzenia i temperatur. Najlepiej przed taką zabawą wymienić pastę i termopady, ale nie jest to konieczne. Nie zaszkodzi też zrobić sobie zawczasu pendrajwa do "blind flash" gdyby coś nie pykło, instrukcje do znalezienia w sieci, nie wiem czemu nie mogę podlinkować.

Link to post
Share on other sites

Precyzując rozmieszczenie liniie pcie - podłączyłem to w ten sposób:

 

YkPDQZe.jpg

*tak wiem że mam burdel w środku, ale ciężko tutaj cokolwiek zrobić

 

  • PCI-E x1 tutaj nic nie wsadzę bo backplate od kanapki przeszkadza ;o
  • PCI-E x8 RTX3090 siedzi w fizycznym slocie x16
  • PCI-E x1 karta dźwiękowa musi być chłodzenia 2x wentylami bo inaczej się przegrzeje
  • PCI-E x8 chętnie bym wsadził do fizycznego slotu x8 grafikę RTX3080 ale niestety złączka od LC 45" koliduję
  • PCI-E x4 ostatecznie tutaj siedzi RTX3080 :p (ledwo wlazła na styk z zapasem pół-centymetra od kranika)

 

ogólnie schemat rozmieszczenia linii pcie na płycie [wygląda tak]

 

A co do poboru energii:

tbpXuwr.jpg

  • w pracy tak łyka z 650W
  • jak gram na RTX3080 to oscyluję od 700W do 850W (zależy od gry)
  • przy max syntetycznym obciążeniu wszystkiego dobija do 950W

 

Edytowane przez mutissj
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, 1234567890 napisał:

Przełóż kartę dźwiękową do PCI x8 Może się nie będzie tak grzała

 

to by raczej zwiększyło jej temperaturę ponieważ była by bliżej backplejtu od 3080,

aktualnie i tak się nie grzeję bo te 2-wentyle robią robotę :)

 

 

Link to post
Share on other sites

@joker5513Odnośnie fedrowania: teraz jest b. atrakcyjny okres na sprzedaż dobrze kopiących kart bez LHR. Myślę, że mógłbyś bezkosztowo albo nawet z niewielką dopłatą przeskoczyć na 3080 Strix. Morele mają go za 6600, a za tyle mógłbyś puścić swojego Gainwarda. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...