Skocz do zawartości

Recommended Posts

Męczę od tygodnia support Palita :) Cały czas pie....ą że z kartą "everything is ok". Aż dzisiaj trafiłem chyba do menedżera do spraw upierdliwców i mam dostać najnowszą, najlepszą i poprawioną :):evil::banan: wersję vbiosu dla mojej karty.

 

Zgrałem GPU'zetem aktualny bios, podałem S/N i ™ czekam :)

 

Będę testerę :):pomocy:

 

Edytowane przez adivxv
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.09.2021 o 07:50, Artok napisał:

Tak po prawdzie to ja o morelach złego słowa powiedzieć nie mogę. Za mną dwie reklamacje oraz dziesięć razy tyle zwrotów i nigdy nie miałem z nimi problemów. 

Dobry sklep poznaje się nie po dobrych ocenach klientów, tylko ile było kupców bardzo niezadowolonych z usługi. Na zasadzie kłamstw ,manipulacji ,niespełnienia obowiązków sprzedawcy i tutaj morela ma sporo za uszami.  

 

Ja tez złego słowa o Xtreme powiedzieć nie mogłem. Pamiętacie ten polski sklep-wałek? Ile osób nie dostało kasy za zamówienia nawet gdy upadli.

 

 

@ Zakończcie już tą nieodpowiednią  dyskusję. Posty wyedytowane i usunięte.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście update vbiosu gunwo dał. Debile wysłali mi tą samą wersję którą miałem zainstalowane (wg. GPUZ). Zmarnowałem tylko 30 minut życia

16 godzin temu, adivxv napisał:

@ Zakończcie już tą nieodpowiednią  dyskusję. Posty wyedytowane i usunięte.

Dlaczego nieodpowiednią? Sytuacja na rynku jest już wystarczająco spaczona, nie możemy się ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami? Skoro sklepy mają nas głęboko w 4 literach i na dodatek zatrudniają kalkierów takich jak Dzejson_ to nie możemy o tym tutaj podyskutować?

  • Lubię to 1
  • Smutne 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

Oczywiście update vbiosu gunwo dał. Debile wysłali mi tą samą wersję którą miałem zainstalowane (wg. GPUZ). Zmarnowałem tylko 30 minut życia

Zamierzasz tak to zostawić, czy w planach jest dalsze nękanie mailami? 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Nękam dalej, właśnie napisałem czy miał być to żart, spowodowanie żebym przypadkiem uwalił kartę podczas "updateu biosu" czy chęć zmarnowania 1h z mojego życia. Ale nie sądzę żebym coś uwalczył.

 

Ciekawe jakie zegary na GPU osiągają modele niżej (Gaming Pro i niższe modele Gainwarda) jeżeli moja jest taka słaba.

Link to post
Share on other sites

Dzis mialem czas podkrecic moja 3080 sea hawk. +200 rdzen i 600 ram. Ram poszedł nawet na +1400mhz ale roznicy w 3dmarkach i grach nie ma. Karta cichutka. Troche podkreciłem wentylstory i mam 48stopni i max 84 na ramach. Hotspot 70coś. W grach ramy max zauwazylem 78. Chyba wszystko jest ok. Karta piszczała czasami. Myslalem ze pompka ale podobno pompka caly czas na 100% chodzi. Nie wiem co to za piszczenie było. Malwarebytes cos tam wykrył i gdy usunałem to i profilaktycznie poruszalem chlodnica nad karta zeby ewentualne powietrze przeszlo do radiatora to piszczenie ustało na stałe. Pompka jest slyszalna ale nie wkurzająca. Karta super 320w zjada max 3dmark wynik cos około 18200. Super karta za 1050euro ;)

 

Edytowane przez danieloslaw1
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, joker5513 napisał:

Dlaczego nieodpowiednią? Sytuacja na rynku jest już wystarczająco spaczona, nie możemy się ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami?

Generalnie chodziło o kwas między wami, który przerodził w łajno burze. Możecie komentować sytuacje ale z pominięciem osobistych wycieczek.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, danieloslaw1 napisał:

Ram poszedł nawet na +1400mhz ale roznicy w 3dmarkach i grach nie ma.

Gddr6X mają lepszą korekcję błędów. Po za mocnym przetaktowaniu Gddr6 i Gddr5x itp sypały by już artefaktami/wywalały, a w nowszych pamięciach obcięta jest wydajność ale bez błędów na ekranie. Także nie ma IMHO sensu męczyć pamięci bo

a) można je na dłuższą metę uwalić (szczególnie jak się fedruje) a pracują już w i tak zazwyczaj cięższych warunkach termicznych niż samo GPU

b) ich oc daje o wiele mniejsze rezultaty niż pogonienie rdzenia

c) trudno znaleźć "sweet spot" oc ze względu na wspomnianą korekcję błędów. trzeba się namęczyć i puszczać milion 3dmarków żeby zobaczyć w którym miejscu wydajność już nie rośnie itp.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, joker5513 napisał:

Nękam dalej, właśnie napisałem czy miał być to żart, spowodowanie żebym przypadkiem uwalił kartę podczas "updateu biosu" czy chęć zmarnowania 1h z mojego życia. Ale nie sądzę żebym coś uwalczył.

 

Ciekawe jakie zegary na GPU osiągają modele niżej (Gaming Pro i niższe modele Gainwarda) jeżeli moja jest taka słaba.

A weź tak może system przeinstaluj.....zrób kopię obecnego, jak nic to nie da. To se wrócisz na stare śmieci. 

Link to post
Share on other sites

Zrobię to po przeprowadzce - obecnie mam takiego neta że jakby mi przyszło reinstalować jakieś gry to ściągałbym je jakieś półtora roku. W mieszkaniu będę miał światłowód to wtedy to zrobię. Ale nie sądzę żeby to był powód. Jak podkradnę jakiekolwiek inne GPU do znajomków działają w moim kompie poprawnie. Ja to zawsze muszę mieć pecha z kartami graficznymi :(

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

a mi wpadł w łapy 3080ti w wersji FE i powiem że wydajnościowo bardzo blisko 3090 FE. Procesor kasztan (czeka na update) i zasyfiony system ale graphic score bardzo blisko i o dziwo 3080ti wypadł lepiej :D

 

obraz.thumb.png.b7dc6c9fdd7d250f1c74e96204884fdb.png


Sprawdź temperaturę pamięci na tym 3080FE, z tego co pamiętam to chłodzenie FE nawet w 3080 ssało przez słabe pady.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, mirai99 napisał:


A ten 3080Ti FE? Ostatnio JayzTwoCents pokazywał jak wymieniać w 3090 i 3080 FE, bo obydwie na 100-105*C miały pamięci.

 

3080 Ti FE nie przekracza 90 stopni siedzi tak na tych o 80 za to 3090 dobija do 106 w teorii nie powinien jeszcze throtllować ale widać to robi.

Filmik Jaya widziałem i trzeba się będzie pobawić w wolnej chwili.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Update z walki z Palitem - mam kolejną wersję bios która zmieniła jedynie "fan curve" na agresywniejszą - karta już wyje przy ponad 2200rpm :) Oczywiście wydajnościowo nie zmieniło się nic. 

 

Jak to jest z tym boostem 5.0 - poprawcie mnie jak się mylę - w Turingach i Amperee jeżeli temperatura GPU jest poniżej krytycznej (88 było w 2080ti a w 3080Ti jest 91 C) to karta musi osiągać przynajmniej boost clock taki jak w specyfikacji/pokazuje GPUz (dla mojej karty to 1725MHz). Czy może zawierać się pomiędzy base clock a boost clock - często spada mi poniżej 1700MHz w niektórych grach.

Link to post
Share on other sites

dd9m8ytx2zn51.jpg?width=831&format=pjpg&

 

To wprawdzie z 3080fe ale generalnie nawet powyżej 83 stopni trzyma 1750

Z drugiej strony 3080ti w 23 różnych grach trzyma zegary od 1605-1950mhz:

 

Inny Palit:

https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-rtx-3080-ti-gamingpro/35.html

 

Więc raczej nie każda gra wyciska maksa, albo jest jakiś CPU bottleneck w tych testach

Edytowane przez wrobel_krk
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.09.2020 o 15:00, pendzel_3 napisał:

 

 

 

ae0b02cefa0ea9fa.jpg

 

37cb491b884b1953.png

 

Oto pierwszy post napisany w wątku po godz. 15.00 czyli po premierze Ampere. 

 

Mając domyślne ustawnie 25 postów na stronę oznacza to, że przez rok nastukaliśmy 278 stron postów! 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...