Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój Palit ma domyślnie 400W i niby można dodać power limit do 110% czyli 440W. Ale suwakiem można se kręcić i gunwo się dzieje. Na stokowych ustawieniach w 3dsmarkach dobija do 400W, ale w grach choćby nie wiem co zrobić jest maksymalnie 380W i mizerne zegary. 

 

I niestety ludzie w necie też tak piszą o tej karcie - coś Palit spier....ł z biosami :( A nie stać mnie na ryzyko z flashowaniem na tak drogiej karcie. Jest też głośna - ponad 2000rpm na wentylatorach to standard.  Da się z tym żyć ale jak się wyda ponad 7 koła na sprzęt to kurna chciało by się żeby cieszył a nie pozostawiał niedosyt. 

 

Raczej nic więcej od Gainwarda/Palita nie zakupię. Jeżeli debilizm z dostępnością kart kiedyś się skończy to fundnę sobie jakąś już naprawdę top of the top konstrukcję z następnej generacji. Na razie obecne GPU musi wystarczyć. 

18 minut temu, EH_Gosu napisał:

3080 Ti Zotac Holo na max PT ma niby 385W, ale ledwo co do 340W dobija i tak. Na def ma 350W ale jeśli PT zostawiam na def to rzadko kiedy widzę więcej niż 320W.

Tak z ciekawości - przy takim "potężnym " poborze jakie mniej więcej są zegary w 3440x1440 (bo z tego co pamiętam masz taki monitor). Pewnie okolice 1600MHz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, joker5513 napisał:

Mój Palit ma domyślnie 400W i niby można dodać power limit do 110% czyli 440W. Ale suwakiem można se kręcić i gunwo się dzieje. Na stokowych ustawieniach w 3dsmarkach dobija do 400W, ale w grach choćby nie wiem co zrobić jest maksymalnie 380W i mizerne zegary. 

 

I niestety ludzie w necie też tak piszą o tej karcie - coś Palit spier....ł z biosami :( A nie stać mnie na ryzyko z flashowaniem na tak drogiej karcie. Jest też głośna - ponad 2000rpm na wentylatorach to standard.  Da się z tym żyć ale jak się wyda ponad 7 koła na sprzęt to kurna chciało by się żeby cieszył a nie pozostawiał niedosyt. 

 

Raczej nic więcej od Gainwarda/Palita nie zakupię. Jeżeli debilizm z dostępnością kart kiedyś się skończy to fundnę sobie jakąś już naprawdę top of the top konstrukcję z następnej generacji. Na razie obecne GPU musi wystarczyć. 

Tak z ciekawości - przy takim "potężnym " poborze jakie mniej więcej są zegary w 3440x1440 (bo z tego co pamiętam masz taki monitor). Pewnie okolice 1600MHz?

 

Odpalę później "Metro Exodus Enhanced" i sprawdzę, to wrzucę screeny jakie zegary trzyma. Z tego co pamiętam w okolicach 1890 MHz lata. W sumie nagram jak to lata i wrzucę na forum, ale to bliżej wieczora czas na to znajdę.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Zotaka w wersji HOLO kupuje się, gdy chcemy mieć niespotykany w innych kartach ficzer: możliwość udawania przed mężem/żoną, że odkurzamy, kiedy w rzeczywistości odchodzi ostry gaming. 

 

Kupuje się go również wtedy kiedy na powietrzu ma podziałać tylko kilka dni by sprawdzić czy dany egzemplarz nie wykazuje symptomów wadliwości, a potem się go woduje.  Dobry wybór do wydajnej, chłodnej i cichej stacji roboczej na której również można w pełni komfortowo pograć bez cięcia detali. Obrażasz odkurzacze, ta karta ma tragicznie głośny cooler powietrzny, potrafi odkurzacz zawstydzić :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

A ja byłem przekonany @EH_Gosuże Zotac nie jest przyjazny wodowaniom... 

Nie ma plomb, a to jest przyjazny motyw sam w sobie :)

 

@joker5513

 

Zobacz co i jak z zegarami. GPU na def, jedynie krzywa wentyli lekko usprawniona. Ustawienia maksymalne w 3440x1440p, początkowo z DLSS Quality, potem z DLSS na OFF. Przy wyłączonym DLSS spadek zegarów względem DLSS Q. Generalnie przyjemnie to śmiga, ale braki względem karty z wyższym PT i zapasem ze strony OC odczuwalne.

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, joker5513 napisał:

No to u mnie jest coś spieprzone. Przy poborze rzędu 360-380W zegary są takie same jak i miejscami niższe niż na tym Zotacu -spada poniżej 1800 z dlss quality.

 

Nie sądzę żeby coś było spieprzone. Inna konfiguracja, inne miejsce testowe, inny bios, producent etc. Kwestia również temperatury i krzywej wentyli.

 

OC na tym modelu 3080 Ti + 100 / + 800 to przyrosty marginalne.

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/22700515/spy/22699968

 

Dla porównania compare vs kręcony 3090 STRIX

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/22700515/spy/18354598

 

Jutro mogę dla porównania w tej samej lokacji nagrać na RTX 3090 STRIX z PT 480W. Przy czym platforma już inna bo będę regulować TR 3970X na TRX40 także IPC single core drastycznie w dół poleci więc nawet w 3440x1440p karta będzie niedożywiona solidnie.

 

Mogę też na moim konfigu z syga ale tam GPU na wodzie jest więc też rozjazdy będą z racji wyższego boosta przez niskie temperatury. Przy czym  IPC single core to poziom +/- 9900K 5 Ghz (bez ruszanego uncore)

 

 

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Nie sądzę żeby coś było spieprzone. Inna konfiguracja, inne miejsce testowe, inny bios, producent etc. Kwestia również temperatury i krzywej wentyli.

Jak się przeprowadzę i będę miał normalny internet to zrobię format, bo system już jest starszawy. Obecnie nie ma na to siły i czasu.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, joker5513 napisał:

Jak się przeprowadzę i będę miał normalny internet to zrobię format, bo system już jest starszawy. Obecnie nie ma na to siły i czasu.

 

Jeśli masz problemy z użyciem GPU w Metro Exodus to łap fixa, też się z tym spotkałem. Wtedy wiadomo power draw na łeb leci również.

 

https://hardforum.com/threads/low-gpu-usage-on-rtx-3090-on-metro-enhacement-edition.2012977/

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, joker5513 napisał:

Nie to nie to. GPU usage 97-99% cały czas tylko power draw i zegary jak w wersji Gigabyte Eagle :(

 

Branie GPU usage jako jedyny wyznacznik docisku karty to błąd. Daleko nie trzeba szukać - AC Valhalla, masz GPU usage 99% ,a power draw czy to na kręconym 11900K, 10900K , 5950X w zakresie 330-350 na karcie która w innych tytułach wcina po 450-460W. Także nie sugeruj się GPU usage.

Podobnie w testach CPU vs CPU, masz CPU A i CPU B, na jednym i drugim GPU usage 99% ale w klatkach już rozjazd, w power draw też.

 

Na przekroju ilu gier sprawdzałeś jak temat wygląda? Jeśli to jeden czy dwa tytuły, to zbyt mało do wyciągnięcia ostatecznych wniosków.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Cyberpunk, RDR2, Horizon zero dawn, Shadow of tomb raider, Crysis 3 - wszędzie 1850-1890 MHz i power draw do 380.

 

AC Valhalla - tu w jedynym przypadku zegar kręci sie koło 2000MHz. Power draw około 340-350

 

Hunt showdown - tu spada nawet poniżej 1700Mhz i około 350W

 

W inne tytuły nie grałem od czasu zmiany GPU. Coś jest nie tak z tym Palitem Inne GPU od kolegów jak przekładam do siebie zachowują się poprawnie.

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, joker5513 napisał:

Cyberpunk, RDR2, Horizon zero dawn, Shadow of tomb raider, Crysis 3 - wszędzie 1850-1890 MHz i power draw do 380.

 

AC Valhalla - tu w jedynym przypadku zegar kręci sie koło 2000MHz. Power draw około 340-350

 

Hunt showdown - tu spada nawet poniżej 1700Mhz i około 350W

 

W inne tytuły nie grałem od czasu zmiany GPU. Coś jest nie tak z tym Palitem Inne GPU od kolegów jak przekładam do siebie zachowują się poprawnie.

 

@joker5513....bo Twoja karta to pewnie pokoparkowy szrot elektroniczny........dostała już swoje w d.... i więcej nie pociągnie...... ^^

A może sam na niej kopałeś ^^

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, joker5513 napisał:

Cyberpunk, RDR2, Horizon zero dawn, Shadow of tomb raider, Crysis 3 - wszędzie 1850-1890 MHz i power draw do 380.

 

AC Valhalla - tu w jedynym przypadku zegar kręci sie koło 2000MHz. Power draw około 340-350

 

Hunt showdown - tu spada nawet poniżej 1700Mhz i około 350W

 

W inne tytuły nie grałem od czasu zmiany GPU. Coś jest nie tak z tym Palitem Inne GPU od kolegów jak przekładam do siebie zachowują się poprawnie.

 

Rozumiem. No to w takim razie faktycznie jakaś popelina ma miejsce.

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, joker5513 napisał:

Cyberpunk, RDR2, Horizon zero dawn, Shadow of tomb raider, Crysis 3 - wszędzie 1850-1890 MHz i power draw do 380.

 

AC Valhalla - tu w jedynym przypadku zegar kręci sie koło 2000MHz. Power draw około 340-350

 

Hunt showdown - tu spada nawet poniżej 1700Mhz i około 350W

 

W inne tytuły nie grałem od czasu zmiany GPU. Coś jest nie tak z tym Palitem Inne GPU od kolegów jak przekładam do siebie zachowują się poprawnie.

 

W Huncie to masz faktycznie biedę u mnie kręci przeważnie w okolicach 2000Mhz najczęściej 1995-2010Mhz. Bios ? Może procek albo ramy go blokują ? U mnie zmiana ramu pozwoliła się trochę rozruszać prockowi co zaowocowało lepszymi wynikami w grze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...