Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oddałem swojego TUFa OC 3080 przez hałasujący wentylator i teraz myśle czy ładować się znów w Asusa TUFa czy brać Gaming X Trio. Co myślicie ?

Dołóż do Strixa. Chociaż składając zamówienie teraz i tak nie ma co liczyć na dostawę przed końcem roku :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepiej wyszli ci którzy kupili we wrześniu 2080 ti w cenie 2000-2500 zł z ponad roczną gwarancją. Jeśli ceny radeonów się potwierdzą to na obniżki nowych modeli w tym roku nie ma co liczyć.

https://www.guru3d.com/news-story/sapphire-radeon-rx-6800-xt-nitro-gets-listed-at-a-price-of-732-and-839-euros.html

Link to post
Share on other sites

 Jestem ciekaw jak to możliwe że w komputroniku mógł kolega kupić ot tak na miejscu skoro zamówień było mnóstwo już pewnie przed premierą.

 

Po pierwsze... kupiłem 3090 OC Stix, więc to nie 3080, bo tą napewno było by ciężej dostać

Po drugie... komputronik nie robił preorderów, jak mają na stanie to wrzucają na stronę i musisz wyłapać moment kiedy jest dostępne.

Ja przez jakiś tydzień regularnie kilka razy dziennie sprawdzałem czy pojawiła się opcja dodaj do koszyka.

Link to post
Share on other sites

Ja już sam nie wiem co robić. Był plan zmienić całą budę w październiku już na Amperach. I efekt taki,że nadal siedzę na moim leciwym już GTX970 i szlag mnie jasny trafia,że muszę się męczyć z nowszymi gierkami w ustawieniach etc. Teraz znowu nie opłaca się kupować ani serii 2000, a 3000 poza zasięgiem, albo w absurdalnych cenach z oczekiwaniem nie wiadomo ile. Dodatkowo jak czytam te historie ze zwrotami kart, problemami to już mi się odechciewa. 2020 rok, prawie 2021, a dostępność towaru jak w PRLu.

Link to post
Share on other sites

A, to ten kanał co AC Odyssey im w SLI latał, gdzie nie ma opcji w żaden sposób na włączenie SLI w tej grze, no tak, lubią sobie fake walnąć ;-)

 

Masz tu co nieco jak to wygląda w realnym użytkowaniu. Jutro publikuje materiał z szerokim wachlarzem testów. 10 fps w 4k na plus mocniejszego GPU to nie jest byle co. I tak zazwyczaj to wygląda 10-12 fps w szerszym przekroju (naturalnie bywa i okolica 7-8) gier, różnica pomiędzy RTX 3080 STRIX OC vs RTX 3090 STRIX OC ze zdjętymi kagańcami. Jeśli dla kogoś (nie piszę tu o sobie akurat nawet) dorzucenie tych 100% więcej to żaden wydatek, żaden problem, a w zamian dostaje  więcej wydajności, 14 GB VRAM więcej, możliwość łączenia kart w NVLINK i generalnie ma top topu, to ma dla idei oszczędności zadowalać się słabszym GPU? No nie sądzę :) Są różne segmenty sprzętu kierowane do różnych użytkowników i tak to po prostu wygląda. Fakt jest faktem, że RTX 3080 to mocarne GPU, a RTX 3090 podnosi poprzeczkę wydajności jeszcze wyżej, jeśli budżet nie jest problemem to wybór jest stosunkowo prosty.

 

125945890_728950314384689_85893059198706

 

125927170_887514848654852_12439076214842

 

125440985_669806577012683_90114496085028

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamawiał ktoś z  forum w x komie rtx 3080 aorus master? Karta zamówiona ze 2 dni po pojawieniu sie na stronie, i nic a mojego emaila napisali że nic w sumie nie wiedzą,kiedy będzie i ,że jak przyjeżdżają karty to niewiedzą nawet jakie karty i ile przyjechało xd to jakieś chyba żarty i śmiech na sali. Dużo mogło być zamówień na te kartę w polsce? w morelach chyba nawet na stronie nie ma

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

O kurcze odpalilem assassin's creed valhalla Dalem wszystko max test wydajnosci i po 2 tescie BSoD :> Zasilacz to sie chce zapalic chyba mam suszarke :> XFX 850 pro bronze :( Musialem proca skrecic na 4.9 GHz :/ i działa Temp karty to 63* w profilu OC i dobija do 2000Mhz,  procek mam 55*. Karta za 8k i jeszcze dodatkowo zasilacz trzeba wymienic :/ kurcze :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli dla kogoś (nie piszę tu o sobie akurat nawet) dorzucenie tych 100% więcej to żaden wydatek, żaden problem, a w zamian dostaje  więcej wydajności, 14 GB VRAM więcej, możliwość łączenia kart w NVLINK i generalnie ma top topu, to ma dla idei oszczędności zadowalać się słabszym GPU? 

 

Posiadacze Top Topu to we wrześniu wyprzedawali swoje karty za 2-2.5tyś by teraz jest odkupić za 4k  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W ogóle nie rozumiesz tego co pisze @EH_Gosu i jeśli masz zamiar uprawiać trolling, to słabo Ci wychodzi.

 

Masz kalkulator, to sobie policz. Wydawanie grubej kasy na sprzęt, który nie jest tego warty, bo

jak podkręcisz takiego 3080 to zrówna się z 3090. Ja bym zrozumiał gdyby taki 3090 był wydajniejszy o 40% wtedy OK, ale 10%?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

oboje macie racje 

faktycznie kupno rtx 3090 dla wiekszosci uzytkownikow jest nieoplacalne bo doplacamy 100% a otrzymuje wzamian jedynie 15-22% wydajnosci

natomiast jezeli dla kogos licza sie MAKSYMALNIE NAJWYZSZA MOZLIWIE WYDAJNOŚĆ to wiadomo ze wezmie najlepszy model, nawet jezeli za 5% wydajnosci bedzie musial doplacic 3000zł

poza tym jak ktos ma ogrom kasy i kupuje np. auta za 300k pln to dla niego nie problem kupic karte do komputera za 9k pln

 

 

natomiast jezeli ktos zarabia zalozmy max 6 czy 7 kola miesiecznie i kupuje rtx 3090 i jeszcze sie kloci ze to dobry biznes no to jest zwyklym lemingiem podatnym na marketing ktory nie szanuje swoich pieniedzy i tutaj nie ma dyskusji ... to tak samo jak ludzie zarabiajacy najnizsza krajowe i kupujacy ciuchy od dizajnerow za kilka tysiecy zeby sie pokazac albo ludzie z nizszych warstw spolecznych bioracych kredyt na najnowszego iphona. to po prostu wydatki niewspolmierne do zarobkow

Edytowane przez Lexus404
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Posiadacze Top Topu to we wrześniu wyprzedawali swoje karty za 2-2.5tyś by teraz jest odkupić za 4k  :rotfl:

 

Cóż, desperaci tak robili to fakt. A, nie jedna i nie dwie osoby kumate (też o tym pisałem) w temacie ostrzegały, że ten kto za grosze sprzeda RTX 2080 Ti, potem będzie za dwukrotność ceny sprzedaży mógł odkupić albo czekać na dostępność Ampere. Sprawdziło się, wystarczy znać rynek i być na bieżąco to się wtedy unika wtop. W zasadzie co premierę nowego genu jest podobnie ale przy Ampere ekstremalnie wyszło :)

@@EH_Gosu, No i jaką masz tą wydajność? 7% za 100% większą cenę? Śmiech na sali :D Jedyne co ratuje 3090 to ilość VRAM, ale to nie do gier, a mi chodzi o gry.

Uśredniając generalnie to mam +/- 15% przy RTX 3080 STRIX 2100/20604 vs RTX 3090 STRIX 2055/21104, czasem 20%, czasem 10%. Kwestia gry, silnika etc. Przy czym mnie nie interesuje akurat cena i wydajność RTX 3090 względem RTX 3080 tylko względem kart takich jak RTX 2080 Ti oraz TITAN RTX. Do tego zajawka, pasja, hobby - to są aspekty niepoliczalne, a nie żaden "śmiech na sali". No i dodatkowo przydaje mi się dodatkowy VRAM do montażu bo jak nawalę kilka warstw w 4K + efekty to mi ładnie Premiere wcina, ale i gdybym tylko do gier brał kartę to również bym 3090 wybrał bez wahania. Dla kogoś kto sobie wszystko kalkuluje i sztywno trzyma się przelicznika cena/wydajność może być to "śmiech na sali", dla kogoś dla kogo ta dodatkowa dopłata do topki nie jest problemem i ma zajawkę, sprawa wygląda zupełnie inaczej.

 

Takie są fakty czy Ci się to podoba czy nie. Masz swoje podejście i ok masz do tego prawo,  niemniej szanuj również podejście innych nawet jeżeli go nie rozumiesz, nie musisz rozumieć przecież :) Tutaj na forum już kilka osób widziałem mających RTX 3090 czy czekających aż do nich dojedzie, same wariaty czy może po prostu pasjonaci albo osoby które nie patrzą tylko i wyłącznie przez pryzmat kasy? Zresztą powtórzę - pasja to pasja i ocenianie tego, przeliczanie i wyszydzanie patrząc tylko i wyłącznie przez swój punkt widzenia, jest generalnie słabe. Warto mieć nieco szerszą perspektywę.

 

Mam nadzieję, że temat wytłumaczyłem zrozumiale :) Tym czasem idę w kimę, pozdrawiam i dobrej nocy.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wychodzi, że taki 2080ti za 2,5k z gwarancją normalną to teraz król cena/wydajność. Aż mnie lekko ciśnie w dołku bo parę raz miałem okazje kupić ale nie bo nowe nvidie będą i nowe navi2. To teraz mam, chociaż i tak się cieszę, że nie jestem byłym posiadaczem 2080ti, który ją sprzedał za tyle. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...