Skocz do zawartości

Recommended Posts

https://wccftech.com/nvidia-confirms-ampere-geforce-rtx-30-gpus-to-get-its-own-smart-access-memory-sam-tech/

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-developing-similar-technology-to-amd-smart-access-memory-for-ampere-gpus

 

Nieźle. Rozwiązanie NV kontrujące Smart Access AMD, do tego działające zarówno na platformach AMD jak i Intela, PCI-E 3.0 oraz 4.0

 

Coraz ciekawiej się robi :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://wccftech.com/nvidia-confirms-ampere-geforce-rtx-30-gpus-to-get-its-own-smart-access-memory-sam-tech/

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-developing-similar-technology-to-amd-smart-access-memory-for-ampere-gpus

 

Nieźle. Rozwiązanie NV kontrujące Smart Access AMD, do tego działające zarówno na platformach AMD jak i Intela, PCI-E 3.0 oraz 4.0

 

Coraz ciekawiej się robi :)

Czekam na pierwsze tytuły które to wykorzystają tak samo jak RTX IO

Link to post
Share on other sites

Pewnie będzie jak zwykle. Puki technologia AMD będzie zauważalnie lepsza, to będą obstawali przy swoim, ale jak konkurencja dopracuje swoje rozwiązania na tyle, że nie będzie nikomu się opłacać dopłacać / wybierać zamkniętego systemu to pewnie okaże się nagle, że można iść klientom na rękę.

 

Podobnie było z Gsync od NV. Jak freesync kulało to nv łoiła ile mogła na licencji, a jak się okazało, że rozwiązanie konkurencji daje radę i zyskuje na popularności to nagle się okazało, że jakimś "cudem" na kartach zielonych też da się skorzystać bez ładowania w monitor jakiegoś chipu na licencji NV.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skąd takie info?

 

EVGA nie prowadzi oficjalnych list kolejkowych. Sam system dedykowanych linków działa tylko w Stanach i Kanadzie.

Od jakiegoś czasu działa też w europie . Wypełniłem formularz i pojawiłem się na liście .

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vRDV5oSQmdnMFzovrtJ0LhdPMidoNjsTxX7WdxN44hzFGh4r6frAeJxnywrkMEwsgznv-8ipgQti9Ac/pubhtml

Edytowane przez jozek23
Link to post
Share on other sites

Skąd info, że działa. Napisałem dzisiaj na forum EVGA czy system działa w EU i na razie brak odzewu od kogoś z EVGA,

 

Arkusz widziałem, jesteś pewien, że on jest także na EU? No i tak na prawdę to jesteś na 1141 w arkuszu z przewidywaną dostawą wziętą z czapki przez niewiadomo kogo.

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie ma szans, żeby Big Navi było REALNĄ konkurencją dla Ampere w wypadku najbardziej wymagających użytkowników. Co najwyżej będą to niezłe produkty,

 

Co premierę GPU AMD czytać można wywody o tym jak to się "NVIDIA boi" albo "AMD pozamiata", "AMD NV Killer" etc. I póki co na wywodach i marzeniach ściętej głowy się kończy :)

 

 

Jeśli slajdy się potwierdzą, to 6900XT będzie niewiele słabsze niż 3090 i wydajniejsze niż 3080... ale według Ciebie to będzie to tylko niezła karta... Przecież 3080TI ma konkurować o klientów 6900XT, to też będzie tylko niezła karta?

Czy NV ruszyła by dupsko ze smart access gdyby nie AMD?

Czy NV wyceniłaby tak atrakcyjnie 3080 gdyby nie AMD?

 

 

Napisałem tam szczerze co myślę o pewnym moderatorze u którego ani kultura osobista ani obiektywizm nie istniały to i banik poszedł czego się spodziewałem. Totalnie mi tamto forum wisiało bo 8 na 10 użytkowników to malkontenci zarośnięci włosami cebuli w stanie nadzwyczaj aktywnym :D

 

 

Może już mieli trochę dosyć czytania co chwilę twoich postów o twoich entuzjastycznych klientach, wąchaniu kart, tłumaczeń jak działa top topów, wpływu timingów, wody... 

Ktoś z kolegów wyżej testował 3090 bez włączonego XMP i wynik był zaskakujący ;)

 

Tak już ogólnie , do tego co przeczytałem przez ostatnie 3 strony...

 

Jak AMD robiło mniej wydajne procki ale za to większą ilością rdzeni to fanboje bronili AMD, że przecież oni renderują, obliczają i tak dalej, i te proce są lepsze niż intelowskie :D

 

Jak NV każe płacić sobie 50% więcej za gpu kilka procent lepszą od 3080 / 6800XT ale za to z ogromną ilością ramu, to nagle wszyscy posiadacze 3090 renderują, obliczają :D

 

Wiadomo, że wojenki fanbojów zawsze będą, ale jak już jesteśmy fanbojami, to nie ukrywajmy tego pod płaszczem udawanego obiektywizmu, bo argumenty wtedy używane są na prawdę z du*y.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Jest i moja sztuka zamówiłem 30.10 - dzis dostałem :)

20201113-164447.jpg

20201113-164719.jpg

 

20201113-170947.jpg

Dla porównania z 2080Ti

 

20201113-171007.jpg

Zobaczymy jak będzie działać. 

 

A czy ktoś wie czy da sie odsprzedać call of duty cold war nie gram w to :> lub zamienie za assasin :) Czy fizycznie nie ma problemu by to przekazac bo widze ze przez geforce experience trzeba sie lognac i dodac gre. Jakies info ?

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak NV każe płacić sobie 50% więcej za gpu kilka procent lepszą od 3080 / 6800XT ale za to z ogromną ilością ramu, to nagle wszyscy posiadacze 3090 renderują, obliczają

 

Nie 50% tylko 100% a nawet więcej, przecież 3080 kosztuje powiedzmy 4000 zł a 3090 8000 - 9000 zł. Nie wiem po co się spieracie, 3090 nie ma najmniejszego sensu DO GIER, bo przyrost wydajności jest nieproporcjonalny do ceny, porównując 3080 do 3090. Za 100% większą cenę dostajesz 10-20% większą wydajność. Rozumiem gdyby 3090 dawała kopa 50%, albo na takim poziomie jak jest teraz kosztowało nie 8000 zł a np. 6000.

 

Mam 2080Ti (kupiłem na "wyprzedaży" po ogłoszeniu cen rtx 3000) i jakoś nie czuje, że jest to  TOP TURING, karta jak karta, działa jak każda inna, przecież ona ma tylko jedno zadanie - wyświetlać obraz, no i wyświetla, tylko często dostaje zadyszki na ultra nawet w kilku letnich grach. To ma być TOP? Wydawajcie sobie swoje pieniądze na co chcecie, wasza sprawa, ale te "topki" nie są warte tych pieniędzy i tyle.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o watch dogs to musiałeś mieć rtx 3080/3090 w komputerze by aktywować. Nie wiem, ale może być podobnie z CODem

 

 

 

OK thx za info :)

To sie porobilo mój zasilacz XFX 850 pro Wystartował jak samolot :) Teraz wymiana zasilacza :/

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie ma szans, żeby Big Navi było REALNĄ konkurencją dla Ampere w wypadku najbardziej wymagających użytkowników. Co najwyżej będą to niezłe produkty, oferujące mniejszą wydajność, mniejsze możliwości i przy tym za niższą cenę. Także poniekąd rozwiązania dla mniej wymagających i dysponujących mniejszym budżetem. Co premierę GPU AMD czytać można wywody o tym jak to się "NVIDIA boi" albo "AMD pozamiata", "AMD NV Killer" etc. I póki co na wywodach i marzeniach ściętej głowy się kończy :)

 

Eh @Gosu, @Gosu... Już wcześniej wieściłeś, że podobny los spotka Vege 64 (od 12:10):

 

https://youtu.be/TiQKG2UBNbg

 

Tymczasem "partacze z Portalu Polskiej Cebuli", jak ich nazywasz, mieli inne spostrzeżenia.

 

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-wolfenstein-ii-the-new-colossus-pc-ist-das-gut?page=0,6

 

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-control-pc-wymagania-sprzetowe-poza-kontrola?page=0,11

 

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-call-of-duty-modern-warfare-2019-wojna-wzywa?page=0,7

 

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-red-dead-redemption-2-pc-dzikie-wymagania?page=0,6

 

https://www.purepc.pl/watch-dogs-legion-test-wydajnosci-kart-graficznych-z-rtx-i-dlss?page=0,12

 

Gdyby to był 1-2 tytuły, pełne bugów itp to jasne - można olać, ale tutaj mamy same AAA?

 

Nie wiem jaką wydajność będzie mieć BigNavi. Pamiętam jednak, że ostatnimi czasy Czerwoni dużo rozważniej prezentują swoje produkty i nie rzucają hasłami "poor Volta" na prawo i lewo. Poza tym - w obecnej sytuacji Nv i Amper - wystarczy żeby BigNavi było nawet mniej wydajne ale żeby było dostępne.

 

Za mniej niż tydzień się przekonamy.

Link to post
Share on other sites

No niestety, 30x0 pod względem poboru mocy jest niewiele lepszy od Turinga. Wzrost osiągów obarczony jest równie wysokim wzrostem w poborze mocy xP

 

Szkoda, że nv nie poszła od początku na układ z tsmc. 7nm ogarnąłby dużo lepiej ten element.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

(....) 

Ktoś z kolegów wyżej testował 3090 bez włączonego XMP i wynik był zaskakujący ;)

 

(....) 

To byłem ja :) Mam się wstydzić? Nie jestem hardkorowcem, jak Gosu i nie wyciskam siódmych potów ze sprzętu. Dla mnie ma to po prostu DZIAŁAĆ. A podkręcać zawsze mogę się nauczyć. :)

Kiedyś na 486dx2 był taki przycisk Turbo. Pamiętasz? Klik i miałeś podkręconego procka :D Lub odwrotnie. Zależnie od zworek na płycie i podłączenia samego przycisku. 

 

A nie znając tematu bana dla Gosu na Pclabie - wiesz dlaczego tak jest? To tylko moje ogólne stwierdzenie. Zazdrość i zawiść jest naszą narodową przywarą. Nie ma merytorycznej dyskusji, rozmowy, wymiany poglądów. Ktoś ma lepiej ode mnie? Ktoś ma lepszy sprzęt (samochód, rower, tv, etc.)? To albo trzeba mu to ukraść, spalić, zniszczyć, albo gościa zbanować. Ja nie mam, to i on nie będzie miał. (albo inni nie będą go czytać). Niestety. 

Nie 50% tylko 100% a nawet więcej, przecież 3080 kosztuje powiedzmy 4000 zł a 3090 8000 - 9000 zł. Nie wiem po co się spieracie, 3090 nie ma najmniejszego sensu DO GIER, bo przyrost wydajności jest nieproporcjonalny do ceny, porównując 3080 do 3090. Za 100% większą cenę dostajesz 10-20% większą wydajność. Rozumiem gdyby 3090 dawała kopa 50%, albo na takim poziomie jak jest teraz kosztowało nie 8000 zł a np. 6000.

 

Mam 2080Ti (kupiłem na "wyprzedaży" po ogłoszeniu cen rtx 3000) i jakoś nie czuje, że jest to  TOP TURING, karta jak karta, działa jak każda inna, przecież ona ma tylko jedno zadanie - wyświetlać obraz, no i wyświetla, tylko często dostaje zadyszki na ultra nawet w kilku letnich grach. To ma być TOP? Wydawajcie sobie swoje pieniądze na co chcecie, wasza sprawa, ale te "topki" nie są warte tych pieniędzy i tyle.

No właśnie. Będę wydawać swoje pieniądze na co chcę. Nikt mi tego nie zabroni. Malkontentów omijam szerokim łukiem. Oprócz paru klatek więcej, i wątpliwej opłacalności jest jeszcze coś takiego jak - ENTUZJASTA. Bez względu na koszty wyda każdą gotówkę na coś, co chce mieć. Potrafisz to uszanować? 

Edytowane przez marko22
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

na początku nie było powiadomień o dostępności 3080 na Stronie EU

Od początku można była zapisać się na notyfikacje. Nie wiem czy była strona z wykazaną listą 'zapisań'.

 

Ten arkusz to niestety mrzonka, daje jako taki pogląd ale przewidywana data na luty przyszłego roku u Ciebie to data wyjęta z kapelusza.

Link to post
Share on other sites

zaznaczyłem powiadomienie w dwóch sklepach i mi takie maile przychodzą:
 
scstdJv.png

aIvL3Og.png

oczywiście wchodzę tak 10-15 minut od otrzymania wiadomości i towar już nie dostępny,
raz mi się udało po minucie wejść i towaru już brak !

ludzie chyba boty mają ustawione na te sklepy :l

Link to post
Share on other sites

Od początku można była zapisać się na notyfikacje. Nie wiem czy była strona z wykazaną listą 'zapisań'.

 

Ten arkusz to niestety mrzonka, daje jako taki pogląd ale przewidywana data na luty przyszłego roku u Ciebie to data wyjęta z kapelusza.

Ja już nie czekam na EVGA bo ile można czekać, kupiłem Asusa  ROG-STRIX-RTX3080-O10G-GAMING i jestem zadowolony :D  Jeszcze płytę i procesor zmienię na coś nowego i koniec ulepszeń  na ten rok  :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze płytę i procesor zmienię na coś nowego
 

 

Masz mocną płytę Z170, bios zmodyfikuj i ładuj 8700K / 9700K. 

 

do 1080p/1440p to aktualnie nie ma proca co w 100% wykarmi RTXy 3080 / 3090, trzeba czekać na intela 11-Gen

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...