Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Rebelmind

 

Vega 64 jest, była i będzie GPU wolniejszym od GTX 1080 Ti to jest fakt. Wypociny, metodologie testowe pełne absurdów z PPC mnie zupełnie nie interesują, także są całkowicie pomijalne tak jak mitomania naczelenego odnośnie braku bottlenecka ze strony R7 3800XT w 1080p na RTX 3080 / 3090, ten gość jest kuriozalny i kompromituje się coraz częściej - tyle w temacie.

 

KAŻDY, dosłownie KAŻDY naprawdę dobrze siedzący w tematyce sprzętowej, testujący sprzęty, znający realia użytkownik jakiego znam również ten portal traktuje jako satyryczny bo dokładnie tym jest. Ale dość już o PPC, to mało istotne.

 

Linkujesz testy gdzie Vega 64 nadal jest wolniejsza od GTX 1080 Ti, nie licząc Wolfa czy Controla. VEGA 64 ref vs GTX 1080 Ti FE, jedna i druga karta throttluje i nijak ma się to do realnego potencjału GPU. Podkręć dodatkowo GTX 1080 Ti i podkręć VEGĘ (nawet w sumie nie musisz robić OC, po prostu krzywa turbin na refach by karty nie zbijały tak taktowań) i zobaczysz co się stanie. Także to co mówiłem podtrzymuje bo od początku mówię o aspektach użytkowych, a nie słupkach portalowych.

 

@kozik

 

Daj spokój z prowokacjami, nie bawię się w to, pclab i stan umysłu sprytnych inaczej z tamtego forum mnie nie interesuje. W kwestii sprzętu zaś sprawa wygląda następująco - AMD od serii Ryzenów 30xx zrobiło dobrą robotę, chwalę zarówno Ryzeny 30xx jak i TR 30xx, tak samo jest z Ryzenami 50xx i mimo tego, że sam korzystam prywatnie z Intela uważam te proce za bardzo udane i dopracowane pod wieloma względami. Mam podejście obiektywne, proce AMD są udane i godne polecenia więc mówię jak jest.

 

Natomiast w kwestii GPU sprawa wygląda tak, że AMD póki co musi pokazać konkrety które przełożą się na realne aspekty użytkowe. To co zostało zaprezentowanie na marketingowej konferencji jest bardzo grubymi nićmi szyte i  wręcz dziwi fakt, że tak wiele osób traktuje owe slajdy jako pewnik. Będzie srogie rozczarowanie (u tych którzy planowali GPU owe kupić jako alternatywę dla Ampere) kiedy ukażą się testy z szerokim wachlarzem zawartości, zarówno standardowa rasteryzacja jak i DXR, dodatkowe smaczki etc. Niższa cena nie bierze się z powietrza o czym przekonasz się już po tym gdy zejdzie NDA na testy. Pewne aspekty będą akceptowalne dla osób które chcą mieć ciekawe GPU ale też odpowiednio tańsze względem kart NV - to nie żadne fanbojstwo (mnie fanbojstwo nie interesuje, mam dostęp do każdego sprzętu i interesuje mnie wydajność, a nie znaczek) to fakty.

 

I tak, będą to co najwyżej niezłe GPU - patrząc z perspektywy osoby która celuje w top i sprzęt już dopracowany w kontekście użytkowym całościowo, a nie jedynie poprzez spłycony obraz rzeczywistości.

 

Wiesz dlaczego podchodzę do tematu obiektywnie? Bo cały czas sprzęty testuje, mam je fizycznie u siebie i nie muszę opierać swojej wiedzy na teoriach, tylko na praktyce, a to bardzo wiele zmienia. To zamyka temat czy to komuś pasuje czy nie.

 

@marko 22

 

W punkt. Naturalnie są osoby które muszą sobie dorabiać historię tak by pasowało im do ich postrzegania rzeczywistości, nie ma to generalnie dla mnie znaczenia, niemniej ten fakt trzeba jasno odnotować. Dlatego malkontenctwo i cebulactwo od jakiego roiło się na pclabie od dawna, oraz patrzenie na sprzęt tylko i wyłącznie przez pryzmat ceny, jest czymś czego totalnie unikam i odcinam się od wszelkich siedlisk tego typu użyszkodników. Wojenki o tematyce sprzętowej są zbędne, generalnie rozmowy z teoretykami (90% aktywnych w tematach o topowych GPU na pclabie) nie mają znaczenia, teoretyk pozostanie teoretykiem i tyle.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dziwne. Bardzo dziwne. Ale wydali w końcu? Czy dalej jest tak samo? Może gdzieś przegapiłeś jakieś ustawienie? Czasami drobna głupota, a potrafi wkurzyć. Nie miałem nigdy takiej sytuacji i jednak Asus dla mnie jest na 1 miejscu. Czy to laptop, czy płyta główna.

Link to post
Share on other sites

@Gosu ależ ja cały czas mam świadomość, że topowy Pascal jest ŚREDNIO przekrojowo przez znakomitą większość gier szybszy od topowej Vegi o 30-40%. Daje Ci po prostu przykład tytułów (dużych tytułów) gdzie V64 bardzo się zbliżyła do 1080 Ti, na co Ty mówiłeś "że nie ma i nie będzie najmniejszych szans". A linkuje do PPC, bo tam jest jedna i ta sama metodologia testowa przez wszystkie tytuły oraz w pozostałych grach wyniki są bardzo zbliżone do tego, co widziałem u innych, m.in. u Ciebie na kanale (np Wiedźmin 3).

 

Liczę bardzo, że po premierze BigNavi dorwiesz szybko zarówno 6800 XT, jak i 6900 XT i wymęczysz je po swojemu (może nawet na platformie z AMD?) i tym samym zmierzysz się na gole klaty z własnymi oczekiwaniami. Planujesz testy na BigNavi, prawda? No chyba, że już z innych źródeł okaże się, że to jednak nie warta nawet chwili testów kupa...

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind

 

Jak najbardziej mam zamiar przeorać RX 6800XT i 6900XT i to również na platformie AMD nie tylko Intelu. Czas pokaże jak to się wszytko potoczy.

 

Co do Vegi 64 i GTX 1080 Ti to co nieco wiem o tym jak wyglądają procedury testowe na portalach, jest baza wyników i sporadycznie owe wyniki są aktualizowane w kwestii retestów, stąd różne błędne wnioski można wyciągać. Typowe portale IT to jest podobna analogia do mediów głównego nurtu, na realne informacje odnośnie rzeczywistości sporadycznie można liczyć.

 

Długi temat, niemniej GTX 1080 Ti to zupełnie inna liga niż Vega 64 i te karty dzieli przepaść wydajnościowa w kontekście całokształtu, nic się nie zmieniło w kwestii mojego zdania co do tego GPU. Słupki portalowe na to wpływu nie mają ;-)

Link to post
Share on other sites

Ja bym chętnie zobaczył na kanale test V64 vs 1080Ti "po latach", konkretnie w tych kontrowersyjnych tytułach - ale wiem, że szanse bliskie zeru :( Ampery, BigNavi w drodze, Ryzen 5000 pewnie też niedługo - może na kolejny LockDown by się znalazła chwila?

Link to post
Share on other sites

 

 

To co zostało zaprezentowanie na marketingowej konferencji jest bardzo grubymi nićmi szyte i wręcz dziwi fakt, że tak wiele osób traktuje owe slajdy jako pewnik. Będzie srogie rozczarowanie

No właśnie AMD ostatnio wywiązuje się z danych obietnic, dlatego nie ma powodu żeby podchodzić do zapowiedzi sceptycznie. Sam przed premierą Zen3 nie dowierzałem że będzie aż taki skok w wydajności jednowątkowej i w grach, a jednak słowo stało się ciałem.

 

Wiesz dlaczego podchodzę do tematu obiektywnie?

No właśnie widać twój obiektywizm jak premiery jeszcze nie było, testów nie ma, a ty już wiesz że RDNA2 będzie porażką. Jestem świadom że jeśli chodzi o RT czy DLSS to nie będzie porównania ale jest całkiem spore grono graczy którzy grają w więcej niż te circa 20 tytułów. A jak to się mówi " jak nie widać różnicy to po co przepłacać". Ciekaw też jestem bardzo jak będzie wyglądać 4k gaming na RTX 3080 10GB i jego wartość za kilka lat, nie każdy zmienia sprzęt co generację. Z resztą RTX 3080 ti 20GB jest już w drodze podobno, w cenie mniej więcej RX 6900 XT.

 

Nie jest to w żadnym razie atak personalny, nawet jeśli tak wygląda. Po prostu już mam dosyć tego plucia jadem na AMD wszędzie i musiałem gdzieś wylać żale. Nam jako konsumentom pozostaje się tylko cieszyć że w końcu jest realna konkurencja zarówno w CPU i GPU, bo to oznacza dla nas same dobre rzeczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wskaż mi gdzie napisałem, że RDNA2 będzie porażką to raz. Dwa, póki co od lat AMD zapowiada pogromy w segmencie GPU, a wychodzi jak wychodzi. Jeśli tym razem będzie inaczej to świetnie, a tego nam życzę. Inna sprawa, że absolutnie w to nie wierzę i tyle. Slajdy prezentujące wydajność kart po OC (rage mode) oraz ze Smart Cache vs 3080 / 3090 FE to nie jest zbyt obiektywne podejście. Totalny brak informacji na konfie odnośnie wydajności w DXR vs Ampere czy Turing, również daje do myślenia. Za długo siedzę w tematyce sprzętowej (ponad 20 lat) żeby nabierać się na jakiekolwiek marketingowe prezentacje, historia mnie tego nauczyła i praktyka. Sam niegdyś uporczywie ładowałem do swoich konfigów procki AMD i karty AMD tak swoją drogą :)

 

Nie ma czegoś takiego jak przepłacanie i brak różnic, to są jedynie oksymorony ludzi którzy po prostu owych różnic nie chcą dostrzegać bo ich głównym kryterium wyboru jest cena przy czym najwięcej zawsze mają do powiedzenia na temat sprzętu którym nie są zainteresowani. Żadnego plucia jadem na AMD u mnie nie ma, natomiast podchodzę do tematu na chłodno.

 

Nie jest to w żadnym razie atak personalny, po prostu czytaj ze zrozumieniem zamiast widzieć to co chcesz widzieć i tyle :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak przepłacanie i brak różnic, to są jedynie oksymorony ludzi którzy po prostu owych różnic nie chcą dostrzegać bo ich głównym kryterium wyboru jest cena przy czym najwięcej zawsze mają do powiedzenia na temat sprzętu którym nie są zainteresowani.

No nie każdy ma budżet ponad 20k na PC więc wtedy można mówić o przepłacaniu, zwłaszcza w takich przypadkach jak np 10850k a 10900k albo kupowaniu rtx3090, przy cenie 2x tyle co rtx 3080, albo kupowaniu GPU od Janusza o 1k droższego niż w sklepie. Jak ktoś bierze co najlepsze bez względu na cenę to ok. Oczywiście można się nie liczyć z pieniędzmi, ale większość ludzi przeznacza jakaś tam sumę i jak źle wybierze to przepłaci. Wtedy głównym kryterium jest cena/wydajność a nie sama cena.

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie techniczne... Kupiłem dziś Asus TUF 3080 OC. Jeden z wentylatorów delikatnie szumi na łożysku (??). Po przytrzymaniu go palcem dwa pozostałe działają bezgłośnie. Rozrusza się ? Mieliście taki objaw w nowych kartach ? Wymieniać w MediaExpert ?

Jeśli jest to irytujące i nie da się z tym żyć reklamuj ,

ale zapewne to odpowiednio potrwa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...