Skocz do zawartości

Recommended Posts

Paczki to się dzisiaj nie spodziewałem - 22h po zamówieniu jest GPU. I to jest karta - nie dziwię się że PNY tak się grzało, sam rozmiar radiatora w Aorusie jest o jakieś 30% większy, średnica wentylatorów o jakieś 1-2 cm. Po robocie zamontuję i potestuję, jestem jednak pozytywnie nastawiony. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok, to jest zrozumiałe, ale lekką przesadą jest dla mnie uznawanie wydajności jeszcze miesiąc temu uznawaną jako wystarczającą do ogarniania 4k za "sporo za mało" do 1440p. 

 

1440p 144fps jest bardziej wymagające od 4k bez zakładanej ilości klatek i każdy leci tyle ile się uda

Jest to naturalna kolej rzeczy. Poprzednia generacja popada w niełaskę i nie nadaje się do swoich typowych zadań.

 

RTX2070 był za słaby do 2560x1440, dopiero 2070 SUPER był uważany za wystarczający.

RTX3070 jest za słaby do 2560×1440, dopiero 3070Ti będzie uważany za wystarczający.

pomijasz ważna kwestie czyli ilości 144 fps i skoro 2080 był za cienki to już na bank 2070 super też, w wielu tytułach 2080ti nie ogania.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

pqhJKLa.jpg

daje do myślenia


Coz za wspaniały dzień. Udało mi się upolować Tufa 3080 w drogotroniku... Zamowienie opłacone i od razu mail że oczekuje na kuriera... Troche drogo bo 4349 ale wole zapłacić tyle w sklepie niż Scalpelom na alledrogo.

haha jak on po 3600 chodzil chlopie zaplaciles tyle co od januszy na allegro

Link to post
Share on other sites

@Lexus404 no tak, tego nie neguję, po prostu Januszowi na allegro nie dam moich pieniędzy dla zasady, a 1080ti zaczyna sypać artefaktami, więc liczyłem się że zapłacę więcej. Cieszy mnie fakt, że nie muszę czekać 2 miechy od złożenia zamówienia w sklepie i zastanawiać się który jestem w kolejce. Gdybym chciał kupić za normalne pieniądze czekałbym pewnie do wiosny, także fakt że przepłacam akceptuję. Poza tym Janusze po tyle wołają za Eagle OC, a ten TUF podobno jest spoko, @EH_Gosu polecał, więc na ten model polowałem. Strix dla mnie bez sensu, bo w podkręcanie i wyciskanie ostatniego FPS'a się nie bawię.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Lexus404 no tak, tego nie neguję, po prostu Januszowi na allegro nie dam moich pieniędzy dla zasady, a 1080ti zaczyna sypać artefaktami, więc liczyłem się że zapłacę więcej. Cieszy mnie fakt, że nie muszę czekać 2 miechy od złożenia zamówienia w sklepie i zastanawiać się który jestem w kolejce. Gdybym chciał kupić za normalne pieniądze czekałbym pewnie do wiosny, także fakt że przepłacam akceptuję. Poza tym Janusze po tyle wołają za Eagle OC, a ten TUF podobno jest spoko, @EH_Gosu polecał, więc na ten model polowałem. Strix dla mnie bez sensu, bo w podkręcanie i wyciskanie ostatniego FPS'a się nie bawię.

spoko rozumiem ja juz czekam 2 msc mimo zlozenia zamowienia 3h po premierze hehe a oni mi mowia ze wyslali dopiero osobom ktorzy zamowily 1h po premierze

 

@up jakas argumentacja tej smiesznej tezy?

Edytowane przez Lexus404
Link to post
Share on other sites

@Lexus404 no tak, tego nie neguję, po prostu Januszowi na allegro nie dam moich pieniędzy dla zasady, a 1080ti zaczyna sypać artefaktami, więc liczyłem się że zapłacę więcej. Cieszy mnie fakt, że nie muszę czekać 2 miechy od złożenia zamówienia w sklepie i zastanawiać się który jestem w kolejce. Gdybym chciał kupić za normalne pieniądze czekałbym pewnie do wiosny, także fakt że przepłacam akceptuję. Poza tym Janusze po tyle wołają za Eagle OC, a ten TUF podobno jest spoko, @EH_Gosu polecał, więc na ten model polowałem. Strix dla mnie bez sensu, bo w podkręcanie i wyciskanie ostatniego FPS'a się nie bawię.

Tufa spokojnie też podkręcisz bez problemu.

 

 

daje do myślenia

pokaż mi wyniki w V-ray benchmark albo Octanebench wtedy może dasz do myślenia :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co tu pisać? Praktycznie większość oprogramowania jest zoptymalizowana pod CUDA, 1/20 może liczyć na OpenCL, co i tak słabo wypada. Popatrz nawet na testy - nikt, za wyjątkiem LTT, nie robił pod kątem pracy, a Linus podsumował tak samo - tylko granie, a nawet wtedy 3080 ma więcej plusów. U mnie w branży (CG) żaden program nie policzy na Radeonach, niektóre nawet nie odpalą. Może do kopania się będą nadawały, nie mam pojęcia. Tak więc nie wiem co jest takie "śmieszne". Jak kiedyś prowadziłem działalność i musiałem odrzucać dobre zlecenia, bo miałem FirePro w stacji, jakoś mi nie było wesoło. 

Edytowane przez vandam
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zadam pytanie z ciekawości , czy osoby tutaj posiadające 3080 MSI gaming trio x jaka rezultat w OC otrzymaliście ?

Ja kręciłem 90/600 i pracują umnie zegary na 2030-2070 , jak u was jest ?

Bo na stronach benchmark OC to aż szok jakie OC robią , 2300-2500 i pewnie zgaduje że chłodzenie azotem :) aby takie coś uzyskać .

 

Dawać wieksze zegary to ogólnie boję się o jakieś spięcia czegoś tam po jakimś czasie :)

 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites
X trio to nie karta do kręcenia, tylko ma świecić ładnie i cicho chodzić. Pojutrze ma wyjść nowy MSI i pewnie on będzie tym docelowym MSI do OC
Nowy bios ?

90 na rdzeniu mam , testowałem w bencharkach i w grach np horizon bo też ma tam test i wszystko ładnie śmiga .

Dodam że nie instalowałem żadnych biosów . Parę stron wcześniej podałem moje wyniki gdzie przy OC wykręciłem o 1200 punktów więcej i około 10-12 FPS na plus .

Skoro recenzje mówią że max 30 na rdzeń im się udawało to dziwne , to jeśli byłaby ta prawda to jakim cudem ludzie tak kręcą na rdzeń po 150-250 ?

Link to post
Share on other sites
1440p 144fps jest bardziej wymagające od 4k bez zakładanej ilości klatek i każdy leci tyle ile się uda

 

pomijasz ważna kwestie czyli ilości 144 fps i skoro 2080 był za cienki to już na bank 2070 super też, w wielu tytułach 2080ti nie ogania.

Pisałem wcześniej, że wyłączając oczekiwania co do 144hz...
Link to post
Share on other sites

No i ten Aorus Xtreme podoba mi się. Temperatury utrzymuje w okolicach 70 stopnii pod pełnym obciążeniem, rdzeń w okolicach 1950 trzyma. Time Spy, przy domyślnych ustawieniach, daje wynik 19k na GPU. Na razie się w żadne OC nie bawię, przyjdzie nowy zasilacz to popróbuję, nie chcę tych 850W żyłować, tutaj sama karta potrafi wciągnąć ponad 420W. Wentylatory widziałem maksymalnie 72%, i tak są cichsze niż te w karcie PNY przy 60%. W spoczynku wyłączają się kompletnie - więc jest cisza. Karta jest ogromna :P 

Link to post
Share on other sites

Stabilne te +90 na rdzeniu? Jeżeli masz RDR2 to sobie odpal na tych ustawieniach.... Recenzenci z X Trio wyciskali po max 30 MHz.

Ja gram +100 +1000, nie wywala

Chyba mowa o 144hz? 2080ti ludzie kupowali pod 4k, a 3070 nagle za słaby do 1440p?

3080 gierki trzeba ciąć żeby mieć stabilny fps inaczej poniżej 60kls , rdr2, control, wd: legion, crysis re... inne lub nadchodzące pewnie też

Bynajmniej ja tak mam na swoim konfigu

Link to post
Share on other sites
Ja gram +100 +1000, nie wywala

 

3080 gierki trzeba ciąć żeby mieć stabilny fps inaczej poniżej 60kls , rdr2, control, wd: legion, crysis re... inne lub nadchodzące pewnie też

Bynajmniej ja tak mam na swoim konfigu

Ja poza 3 ostatnich których niemam to powiem że horizon , metro exodus to mam powyżej 100 FPS bez hairworks , metro 120 ponad na mapie w lesie , oczywiście 2k rozdzialka i wszystko ultra .
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...