Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja gram +100 +1000, nie wywala

 

3080 gierki trzeba ciąć żeby mieć stabilny fps inaczej poniżej 60kls , rdr2, control, wd: legion, crysis re... inne lub nadchodzące pewnie też

Bynajmniej ja tak mam na swoim konfigu

Ja poza 3 ostatnich których niemam to powiem że horizon , metro exodus to mam powyżej 100 FPS bez hairworks , metro 120 ponad na mapie w lesie , oczywiście 2k rozdzialka i wszystko ultra .
Link to post
Share on other sites

Możesz to stwierdzenie w jakikolwiek sposòb uzasadnić? Nie widzę w zalinkowanym teście praktycznie żadnego tytułu w ktòrym w 1440p nie byłoby ponad 60fps przy maksymalnych ustawieniach. No bo jak ktoś chce w 4k grać albo w 1440p przy 144fps to się chyba segmenty pomyliły i budżet gdzieś o połowę za mały. Zresztą do 144hz 1440p nawet 3090 jest za słaby w większości AAA więc nie ma o czym mòwić.

 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ech a chciałem tylko kupić najzwyklejszego  RTX 3080 FD, Bez płacenia Januszowego, już miałem wczoraj zamówić  RTX 3080 wersje gigabyte. Miałem w koszyku ale podwyższyli sobie  80-100 cenę od taki Venusa i Eagle. wkurzyło mnie to i powiedziałem pierd.  Że jeszcze będę czekał pewnie trochę to płacił Januszowe około 400zł  Pamiętam że w dniu premiery kosztowały te dwie wersje chyba tyle samo co FD. 

Ogram sobie starsze tytuły :P na R9 390 da się jeszcze w coś tam pograć. 

Link to post
Share on other sites

Możesz to stwierdzenie w jakikolwiek sposòb uzasadnić? Nie widzę w zalinkowanym teście praktycznie żadnego tytułu w ktòrym w 1440p nie byłoby ponad 60fps przy maksymalnych ustawieniach. No bo jak ktoś chce w 4k grać albo w 1440p przy 144fps to się chyba segmenty pomyliły i budżet gdzieś o połowę za mały. Zresztą do 144hz 1440p nawet 3090 jest za słaby w większości AAA więc nie ma o czym mòwić.

Ślepy jesteś ?

 

Control

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6800-vs-geforce-rtx-3070?page=0,13

RDR2

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6800-vs-geforce-rtx-3070?page=0,9

WD: Legion

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6800-vs-geforce-rtx-3070?page=0,16

 

A uzasadnię krótko sam tne ustawienia żeby nie mieć spadków poniżej 60fps przy 1440p , przy bardzo dobrym zestawie z sygnatury

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites
A uzasadnię krótko sam tne ustawienia żeby nie mieć spadków poniżej 60fps przy 1440p , przy bardzo dobrym zestawie z sygnatury

 

 

No to i ja odpowiem niezbyt krótko - skoro sam widzisz, że nawet na 3080 masz problemy z trzymaniem 60FPS, to chyba można sobie jasno powiedzieć, że te tytuły są po prostu koszmarnie zoptymalizowane, tudzież na maksymalnych ustawieniach niektórych detali połykają każdą moc obliczeniową, gdzie wystarczy wiedzieć który suwaczek dać o oczko w dół by zyskać dobre 10-20% wydajności praktycznie bez utraty jakości obrazu. Wrzucasz test bardzo wymagających gier z włączonym RT (dla control i WD wrzuciłeś test z RT) i dziwisz się, że wyniki są takie a nie inne w 1440p?

 

Rzucanie potworków optymalizacyjnych pokroju WD:L z ustawieniami ultra i włączonym RT nie jest najtrafniejszym argumentem do określania karty mianem bezsensownej. To tak jakby w czasach premiery Kingdom Come Deliverance opowiadać, że nawet topowy na tamte czasy 8700k po OC do 5Ghz jest bezsensownym prockiem, bo są dropy do 56FPS. 

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-kingdom-come-deliverance-jesien-sredniowiecza?page=0,18

 

To nie sprzęt był/jest problemem, tylko to, że ktoś albo nie umie zoptymalizować gry i wypuszcza potworka, albo, co w przypadku testu GPU jest częstszym zjawiskiem - w grze zaimplementowane są jakieś ficzery, które na najwyższych ustawieniach graficznych zjadają masę mocy obliczeniowej, nie wpływając znacząco na jakość obrazu. Tutaj właśnie mamy do czynienia z takim przykładem w postaci WD, gdzie wiele osób pisze, że Raytracingu prawie w grze nie widać jak się nie wie gdzie szukać, a ty rzucasz test z włączonym RT i opowiadasz, że GPU jest bez sensu. Nie - to włączanie RT w tej grze jest bez sensu na tej karcie. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze prośbę do osób z 3090 - może ktoś ściągnąć vray benchmark 5 (cuda i rtx), octane bench, odpalić i przesłać tutaj wyniki? Moje wydają się jakieś słabe, nie wiem czy nie mam jakiś konfliktów w systemie. 

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze prośbę do osób z 3090 - może ktoś ściągnąć vray benchmark 5 (cuda i rtx), octane bench, odpalić i przesłać tutaj wyniki? Moje wydają się jakieś słabe, nie wiem czy nie mam jakiś konfliktów w systemie. 

Będę dziś robić testy RTX 3090 w zastosowaniach pro to Ci podrzucę, ale to nieco później.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@wiwat

 

W jakich tytułach masz spadki poniżej 60 fps w 1440p na swoim konfigu?

 

Gierki w których tnę ustawienia

rrd2 , wd: logion, control

 

pytanie z innej beczki - czy te kody na CoD idzie odsprzedać? 

 

Możesz odsprzedać kupiłem dwa kody tu z forum,  nvidia expi.... na wd: legion i coda

obie sie bez problemu aktywowały, trzeba mieć kartę ale wiadomo

Link to post
Share on other sites

W Legiona jeszcze nie grałem, niemniej w RDR2 nawet w 3440x1440p maksowanym (bez MSAA) nie mam spadków na 3080 poniżej 60 fps. Zmień fizykę wody z Ultra na V.High bo to jest zabugowana opcja która na KAŻDYM GPU absurdalnie zbija około 30% wydajności nawet jak wody na ekranie nie ma. Robiłem o tym materiał, zerknij.

 

Co do Controla to ze wszystkim na maksa + DLSS na Quality, również nie mam spadków poniżej 60 fps w 3440x1440p na RTX 3080. Bez DLSS naturalnie tak, spadki do okolic 50 to norma.

 

Łap też gameplaye na RTX 3080 TUF (OC o około 100 MHz gorsze niż na RTX 3080 STRIX) w 4K, zazwyczaj ponad 60 fps ciśnie wszędzie, nie licząc spadków w RDR2.

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@r1023 wiem, przy czym czasami te wyniki są o 30-50% wyższe od mojego, więc albo są to jakieś ściemy albo mam coś nie tak, dlatego chcę dojść do dna problemu i prosiłem o te dane

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

W Legiona jeszcze nie grałem, niemniej w RDR2 nawet w 3440x1440p maksowanym (bez MSAA) nie mam spadków na 3080 poniżej 60 fps. Zmień fizykę wody z Ultra na V.High bo to jest zabugowana opcja która na KAŻDYM GPU absurdalnie zbija około 30% wydajności nawet jak wody na ekranie nie ma. Robiłem o tym materiał, zerknij.

 

Co do Controla to ze wszystkim na maksa + DLSS na Quality, również nie mam spadków poniżej 60 fps w 3440x1440p na RTX 3080. Bez DLSS naturalnie tak, spadki do okolic 50 to norma.

 

Łap też gameplaye na RTX 3080 TUF (OC o około 100 MHz gorsze niż na RTX 3080 STRIX) w 4K, zazwyczaj ponad 60 fps ciśnie wszędzie, nie licząc spadków w RDR2.

 

Dziękuję za cenne wskazówki w samym rdr2 nie dość ze podnosiłem ustawienia to fps mam piękny srednio 80-70fps czasem chwilowe 68, 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tutaj właśnie mamy do czynienia z takim przykładem w postaci WD, gdzie wiele osób pisze, że Raytracingu prawie w grze nie widać jak się nie wie gdzie szukać, a ty rzucasz test z włączonym RT i opowiadasz, że GPU jest bez sensu. Nie - to włączanie RT w tej grze jest bez sensu na tej karcie.

To dziwne, że te osoby tak piszą, bo RT w postaci odbić w Legionie bardzo dobrze widać. Chyba po prostu nie chcą go zobaczyć. Gra bez niego sporo traci graficznie. Optymalizacja jest marna, fakt, ale osobiście wolę czasem lekki drop niż brak ray tracingu w tej konkretnej grze. Ale ja gram na marnej karcie i raptem w FullHD. Nie wiem, jak się to sprawuje w wyższych rozdzielczościach. Edytowane przez adivxv
Wyłącz podpis Tapatalk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ray Tracingu w grach nie widzą  te osoby które nie mają kart ze wsparciem DXR i tyle więc przed samymi sobą usilnie tworzą teorie bez pokrycia w rzeczywistości. "Control", "Metro Exodus", "Wolf Young Blood", "WD Legion" - te chociażby gry bardzo na DXR włączonym zyskują i absolutnie nie wierzę nikomu kto twierdzi, że nie widzi różnic. Albo powiela mity, albo pisze tak żeby pisać w imię zasady "nie wiem, ale wypowiem się" albo trolluje. Innej możliwości nie dostrzegam. Zdecydowana większość takich osób pojęcie o DXR bierze ze skompresowanych jakościowo filmików na YT albo screenów statycznych, także z teorii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...