Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takie rozwiązanie jest proste, a dla producenta nie jest kosztowne, ale niesmak pozostanie.

 

Wg mnie zamieszanie wprowadza artykuł PurePC. Wszędzie podawali, że ASUS jako jedyny nie przyciął na tych kondensatorach i poprawnie działa w OC. Nie rozumiem, czemu ów artykuł podaje, że ASUS też zmienia PCB. Wydaje mi się, że oni temat ogarnęli już przed pierwszym releasem.

 

Mnie wcale nie dziwi, że zaistniało takie zamieszanie, bo sami producenci się do tego przyczynili milcząc w tej sprawie, co przyczyniło się do powstania różnych spekulacji. Przykład artykułu PurePC tylko to dobitnie podkreśla, bo choćby ta zmiana zdjęć itd. mogła zostać przecież tak odebrana.

 

Szkoda, że niektórzy budzą się tak późno informując o różnych sprawa kiedy mleko się już rozlało.

Link to post
Share on other sites

Zamiast wymieniać kondensatory wprowadzą nowy biosy z niższym boost i po problemie.

Wyślesz im kartę w ramach reklamacji to wgrają Ci nowy Bios z inną krzywą taktowanie/napięcie. Karta będzie boostowała nieco niżej ale będzie działać stabilnie - problem naprawiony ;)

 

Ja tam się nie martwię tym problemem ;-) Każde GPU które do mnie trafi zanim poleci pod LC, przechodzi tydzień restrykcyjnych testów i orki i jeśli się cokolwiek wykrzaczy to zwrot z miejsca. Zresztą przy Ampere póki co tylko i wyłącznie mnie TUFy i STRIXy interesują. Łącznie ze mną znam kilka osób które 3080 TUF mają u siebie i nikt nie ma najmniejszych problemów. Dodatkowo OC memek miło zaskakuje, dodatkowe radiatory na VRAM robią swoje.

 

Niemniej generalnie jak ktoś nie ma takiego przerobu sprzętu jak przykładowo ja, to lepiej sobie tego miecha czy dwa poczekać aż sytuacja się unormuje. Zresztą patrząc na obecną (nie)dostępność kart to i tak miech do dwóch wiele osób czekać będzie niestety. Sam potrzebuje 7x RTX 3090 STRIX, a mam zagwarantowanego póki co jednego. Także masakra generalnie, a terminy gonią ;-)

 

E:

 

Dobry świr :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Ponad 2100 MHz po OC!!!! :) Przy 60C :o:roll:

 

Odwołajcie ekipę sprzątającą, Asus w tej generacji wziął i pozamiatał. Karta jak najbardziej warta ponad 4K zł. Żeby tylko dało się ją ku..a kupić :(

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja miałem i to sporo ,pewnie już tyle skarg było, że musieli coś z tym zrobić.

 

Monitor -3 nieudane próby naprawy. Za 4 padł,2 dni po naprawie i dzień po gwarancji.

Płyta główna -jakiś dureń wykrzywił nóżkę na płycie, a na 100% była sprawna przed wysyłką. Nieuznane, uszkodzenie mechaniczne.

Karta graficzna- 3 naprawy (w sumie to odsyłali za każdym razem zepsutą ) za 4 dopiero po męczeniach.

 

Takich przypadków na forach było wiele i jest od ponad dekady.

 

@ Z laptopami lepiej wygląda. Serwis zapewne Koszalin.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Więcej niż 10gb ramu to albo do VR albo do 8k ale może się to zmieni, ale w konsolach mamy współdzielone 16gb ramu dla CPU i GPU to raczej w nowych grach nie będzie potrzebne więcej vram. Więc wątpię żeby w grach to było potrzebne, raczej w zastosowaniach profesjonalnych.

Link to post
Share on other sites

ludzie myślą, ze jak mają 8gb vram i im wciąga np 7,5 to że gra tyle wymaga, a sieokazuje że przy 6 ta sama gra wciąga 5gb vram, po prostu jak sie ma więcej to alokacja jest większa, to jak ze zwykłym ramem, przy 2gb system zajmie nieco ponad 1 przy 4 ponad 2 a przy 8 potrafi i pod 4gb podejść

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, to że jest alokacja XX GB (np. The Division 2) nie znaczy że tyle trzeba. 8GB a tym bardziej 10GB spokojnie starczy do 4K na kilka lat. Nikt nie będzie robił tekstur 16K przecież... A tekstury 4K są z nami od naprawdę wielu lat... 

 

Dodatkowo z każdą generacją poprawiana jest kompresja danych. 8GB zużytego VRAM przy np. Pascalu niekoniecznie oznacza tyle samo danych co w przypadku 8GB na Turingu czy Ampere. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...