Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na szczęście specjalnie pod 3080 kupiłem seasonic focus gold 750w i z kablami nie powinno być najmniejszego problemu. Chyba 4sztuki aż 2x6+2pin są w zestawie.

 

No to pyk dwa kable i ich główne końcówki do GPU i jesteś happy. W przypadku 3070 i słabszych kart wystarczy jeden kabel daisy-chain [2x(6+2pin)]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na szczęście specjalnie pod 3080 kupiłem seasonic focus gold 750w i z kablami nie powinno być najmniejszego problemu. Chyba 4sztuki aż 2x6+2pin są w zestawie.

Chłopie, to na luzaku i 3090 wykarmisz z topką mainstreamowej platformy + OC (HEDT już nie). Także nie masz o co się martwić absolutnie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Opisywałem to ostatnio w temacie o Turingu. Miałem tą samą sytuację i wklejałem zdjęcie jak powinno być podpięte.

W przypadku kart 225-250W+.

 

1) Kabel 2x(6+2pin) to tzw. kabel daisy-chain

2) Podpinasz wtedy kdwa kable daisy-chain do zasilacza (masz 4x(6+2pin))

3) Końcówki główne obu kabli podpinasz do karty. 

 

Patrz swoją instrukcję, na bank jest o tym adnotacja. 

Zawsze podpinam jednym kablem nie miałem pojęcia że można 2 kable od zasilacza podłączyć do karty to nie jest tak że wtedy karta dostaję za dużo prądu i może się uszkodzić ?

Link to post
Share on other sites

Zawsze podpinam jednym kablem nie miałem pojęcia że można 2 kable od zasilacza podłączyć do karty to nie jest tak że wtedy karta dostaję za dużo prądu i może się uszkodzić ?

 

Nie, bierze sobie ile trzeba. Ale jeżeli nie dostaje tyle ile trzeba to bierze prąd z gniazda PCI-e mobo. A tutaj już może być różnie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

ASUS i EVGA u mnie zapunktowali. ASUS konstrukcyjnie a EVGA PR'owo

EVGA tak średnio bym powiedział właśnie. XC3 ma mieć 5+10 (SP-CAPs/MLCC) a FTW3 4+20.

 

 

 

POSCAP

Chyba, żadna 3080/3090 nie ma POSCAPsów tylko SP-CAPSy (na którymś filmiku tutaj wrzucony koleś tłumaczył, że to nie są te same kondzioły).

 

 

 

XC zazwyczaj (zawsze) bazują na wersjach referencyjnych, czyli to co nvidia nakazała zrobić. W FTW3 gdzie sami wkraczają jest już okej.

XC3 też jest na custom PCB.

 

 

 

kable daisy-chain Seasonica

Sprawdzałem swoje ori od Golda KM3 i faktycznie są daisy-chain. A byłem przekonany, że takie kable były tylko SATA. Na szczęście mam directy zrobione przez Darmacza na AWG18.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem swoje ori od Golda KM3 i faktycznie są daisy-chain. A byłem przekonany, że takie kable były tylko SATA. Na szczęście mam directy zrobione przez Darmacza na AWG18.

 

W standardzie chyba każdy pcie 8pin w ss był z podwójną końcówką. Juz kilka wojenek na pclabie czy grupach na fb toczyłem z ludźmi twierdzącymi, że nie ma żadnego problemu w podłączaniu obu gniazd jednym kablem....Chodziło o karty przekraczające 300w lub będące bardzo blisko. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy obserwujecie wątek odnośnie nowych sterów na reddicie, ale bardzo dużo ludzi pisze że wysypywanie się wszystkich kart ustąpiło, część pisze że pomimo że teraz niżej boostuje to mają więcej fps w grach.

Edytowane przez s2awek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy obserwujecie wątek odnośnie nowych sterów na reddicie, ale bardzo dużo ludzi pisze że wysypywanie się wszystkich kart ustąpiło, część pisze że pomimo że teraz niżej boostuje to mają więcej fps w grach.

Na VC też już info.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-owners-report-fewer-crashes-after-updating-drivers

Link to post
Share on other sites

Witam ja w dniu wczorajszym dostałem wiadomość telefonicznie i mailowo iż ok 10.10-12.10 mój Asus strix może być wysłany bo mają dostać pierwsze sztuki. Czytając ten temat trochę odetchnąłem z ulgą bojąc się o te kondensatory. Zobaczymy jak to będzie jak karta przyjedzie

 

Edit. Sorki zapomniałem zamówiony w X-kom

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

 

 

1x lepszego kondensatora

 

 

 

zrezygnowali 6 słabszych

 

to nie jest tak, że polimerowe kondensatory są gorsze, a ceramiczne są lepsze per se. Oba mają plusy i minusy, jedne są lepsze w pewnych zastosowaniach, a drugie w innych. Wydaje się właściwe patrzeć na to przez pryzmat całego projektu gdzie 6 polimerowych jest gorszym rozwiązaniem od 5 + 10 lub 4 + 20.

 

Polecam lekturę:

 

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/izhpvs/the_possible_reason_for_crashes_and_instabilities/g6k2dl6/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wracając do daisy-chain, ja tam nie widzę różnicy w moim Seasonic'u czy jedna wiązka leci do grafik czy dwie wiązki, power limit mam ustawiony na 120% w moim GTX1080Ti, a turbo boost przy niskich temperaturach LC zawsze trzyma 1936MHz na rdzeniu.

 

Mimo wszystko w manualu dla mojego zasilacza seasonic rekomenduję dla prądożernych grafik użycie 2-wiązek osobnych pcie:

 

YgCOawU.png

 

 

 

 

Marzy się FTW3 od Evga ale kto wie kiedy ta będzie dostępna

 

zastanawiam się, mieszkając w Polsce skąd można kupić sprzęt od EVGA po przystępnych cenach? ...

 

... przeważnie polskie sklepy zawyżaną mocno ceny za produkty marki EVGA,

 

ciekawe z czego to wynika, orientuję się ktoś?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...