Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Tylko w żadnym większym sklepie nie występuje w takiej cenie. MSRP (czy to w EU czy u nas) może kiedys osiągnie na tą chwile i od premiery nie była to najtańsza 3080 na rynku. MSRP trzymał MSI Ventus, któryś Palit i KFA2 z tego co widziałem.

 

Pozwolę się nie zgodzić. Na overclockers na starcie były na poziomie MSRP i była to najtańsza karta, Nie dam sobie ręki uciąć, ale w PL w dużych sklepach też chyba była na poziomie FE.

 

https://www.dsogaming.com/news/custom-aib-rtx-3090-rtx-3080-rtx-3070-ampere-gpu-models-prices-unveiled-premium-sku-to-cost-more/

 

Ponadto, cena rozpatrywana była w odniesieniu do użytych podzespołów, więc bardziej akuratne będzie bazować na cenie sugerowanej producenta niż tej z proline.

Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu

 

To można tak sobie samemu powymieniać kondensatorki i masz +20-30 lepsze zegary po OC.

 

Wnioski z tego filmu są podobne do moich, NVIDIA dała za mało czasu na testy, bo jakby mieli czas to albo by dali lepszą konfigurację kondensatorów, albo nie opuszczali do za wysokiego boostu.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

 

 

:o tak to nie polecam nikomu, nie mogę patrzeć na tą fuszerkę :cry:  już mógł to dać komuś żeby polutował to po ludzku....  

A przepraszam co na to warunki gwarancji?  :rotfl:

 

Materiał powstał w celach doświadczalnych, a nie po to żeby karta sobie latała 24/7 w kompie, gwarancja przecież tutaj nie jest w ogóle istotna. To hardware spisany na straty generalnie. Dziwi mnie to, że Ciebie to dziwi :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Pozwolę się nie zgodzić. Na overclockers na starcie były na poziomie MSRP i była to najtańsza karta, Nie dam sobie ręki uciąć, ale w PL w dużych sklepach też chyba była na poziomie FE.

Spoko, w X-kom i proshopie TUF 3.4k+ na starcie jak dobrze pamiętam, Caseking 800€+, OC.uk nie pamiętam więc tu nie będę bronił swojego stwierdzenia jak Częstochowy.

MSRP na pewno trzymało MSI z Ventusem i KFA2/Palit.

 

A obecne ceny w prolinie to lepiej przemilczeć :D

 

 

 

mnie interesuję co i za ile ostatecznie dostanę

Dostałeś na start więcej niż mówi spec, BIOSy/stery (pomijam kondensatory bo tego sie zdalnie nie poprawi) są pewnie nie do końca dopracowane i wychodzą takie kwiatki z CTD przy (za)wysokich zegarach.

 

 

 

A przepraszam co na to warunki gwarancji? :rotfl:

Jakiej gwarancji? :wariat:

 

 

 

Wybór mniejszego zła jest według Ciebie obiektywnie pozytywny? :D

Ale jakiego mniejszego zła? Producenci źle pokonfigurowali BIOSy i zbyt wysoko ustawili TB3.0 przez to są cyrki. Pewnie na def zegarach (czyli te 1700-1750 jak mówi spec nV) byłoby wszystko spoko nawet na 6xSP-CAPs.

Grube problemy były przy Radeonie VII których bez uv miał problemy utrzymać stock zegary - co byś na to powiedział?

Link to post
Share on other sites

Wybór mniejszego zła jest według Ciebie obiektywnie pozytywny? :D

Nie rozważam tego na tym poziomie to tylko kawałek złomu.

Jeżeli karta boostuje za dużo i przez to jest niestabilna to wystarczy wprowadzić poprawki biosu, jeżeli nie osiąga zegarów opisanych w specyfikacji to produkt niezgodny z opisem. Są to zupełnie nieprzystawne "problemy".

Link to post
Share on other sites

Ale jakiego mniejszego zła? Producenci źle pokonfigurowali BIOSy i zbyt wysoko ustawili TB3.0 przez to są cyrki. Pewnie na def zegarach (czyli te 1700-1750 jak mówi spec nV) byłoby wszystko spoko nawet na 6xSP-CAPs.

 

Ja to rozumiem, ale to cały czas ten sam problem, który polega na tym, że nowa generacja delikatnie kuleje. Przecież konfiguracja BIOSów nie odbywa się z dnia na dzień i na zasadzie chybił-trafił.

 

Grube problemy były przy Radeonie VII których bez uv miał problemy utrzymać stock zegary - co byś na to powiedział?

 

Ciekawe podejście, bo według mnie obecna premiera nVidii nie może być postrzegana przez pryzmat nieudolności innych producentów. Skupmy się na Ampere, bo to kolejny pokaz tego, że według wielu osób nic się stało i to się "zatenteguje". Ja po prostu mam nadzieję, że w jakikolwiek sposób echo tej premiery odbije się nVidii i bardziej się przyłożą kolejnym razem żeby nie wtopić, jednak patrząc na to co się dzieje to chyba szanse są nikłe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja to rozumiem, ale to cały czas ten sam problem, który polega na tym, że nowa generacja delikatnie kuleje. Przecież konfiguracja BIOSów nie odbywa się z dnia na dzień i na zasadzie chybił-trafił.

 

 

Ciekawe podejście, bo według mnie obecna premiera nVidii nie może być postrzegana przez pryzmat nieudolności innych producentów. Skupmy się na Ampere, bo to kolejny pokaz tego, że według wielu osób nic się stało i to się "zatenteguje". Ja po prostu mam nadzieję, że w jakikolwiek sposób echo tej premiery odbije się nVidii i bardziej się przyłożą kolejnym razem żeby nie wtopić, jednak patrząc na to co się dzieje to chyba szanse są nikłe.

Generalnie to nie jest problem NVIDII bo karty FE latają bezproblemowo, tak samo ASUSy TUF oraz STRIX (nie licząc odsetku padlin który zawsze ma miejsce przy każdej premierze każdego hardware). Problemem jest oszczędność producentów jak MSI, GIGABYTE, ZOTAC etc. Na kondensatorach, gdzie Ampere jest wyjątkowo podatną na fluktuacje napięciowe generacją.

 

Oczywiście absolutnie nie można tutaj wybielać producentów którzy polecieli w bambuko kosztem stabilności sprzętu. Ci którzy nazbyt oszczędzali dostaną po kieszeni przez wycofanie obecnych kart (których i tak jest nie wiele) z rynku i wymiany w nich kondensatorów na nowe.

 

Po prostu to nie jest sytuacja nawet podobna do tego co się działo z pierwszymi batchami Turingów, gdzie chipy były wadliwe za sprawą początkowych niedoskonałości procesu TSMC (to nie były problemy Microna z GGDR6).

 

Z innej beczki, RTX 3090 STRIX kręci się całkiem przyjemnie i lata to przy tym cicho ;-) Będzie niebawem recka 3090 STRIX na jednym z dobrych polskich kanałów YT (nie spojluje u kogo). Ja na swojego 3090 STRIX czekam jeszcze ale możliwe, że od razu dwa przyjadą to obadam to i owo w kwestii SLI na Ampere.

Link to post
Share on other sites

Kuleje (bo jeżeli to prawda) nV nie dostarczyła sterowników dla producentów. Jak możesz  testować sprzęt bez sterowników do niego?

 

 

 

nie może być postrzegana przez pryzmat nieudolności innych producentów.

Jasne, masz racje. Natomiast tu masz niestabilność po osiągnięciu wartości ponad specyfikacje. Tak jakbyś miał CPU z bc 4GHz i turbo 4.6GHz na wszystkich i 5GHz na 1/2 rdzeniach, wszystko pięknie działa ale przy ustawieniu na sztywno masz problemy ze stabilnością.

Tak jest i tutaj. nV ustaliła bc na 1.44GHz, Turbo na 1.71GHz. Wszystko co powyżej to dobra moneta.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie zamieszanie wprowadza artykuł PurePC. Wszędzie podawali, że ASUS jako jedyny nie przyciął na tych kondensatorach i poprawnie działa w OC. Nie rozumiem, czemu ów artykuł podaje, że ASUS też zmienia PCB. Wydaje mi się, że oni temat ogarnęli już przed pierwszym releasem. Tak czy siak, właśnie dlatego nie kupuję elektroniki ToTL w miesiącu premiery. Wyżyłowane do granic możliwości bety. Padające RTX2000, Niedopracowane AiB RTX3000, wybuchające Samsungi, itd.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Oczywiście absolutnie nie można tutaj wybielać producentów którzy polecieli w bambuko kosztem stabilności sprzętu. Ci którzy nazbyt oszczędzali dostaną po kieszeni przez wycofanie obecnych kart (których i tak jest nie wiele) z rynku i wymiany w nich kondensatorów na nowe.

Zamiast wymieniać kondensatory wprowadzą nowy biosy z niższym boost i po problemie.

Wyślesz im kartę w ramach reklamacji to wgrają Ci nowy Bios z inną krzywą taktowanie/napięcie. Karta będzie boostowała nieco niżej ale będzie działać stabilnie - problem naprawiony ;)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...