Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ludzie nastawili się na 3080 i posprzedawali co mieli.  Nie nauczyli się po premierze RTX 20XX (oraz cpu,  itp.) że dostępność nowych kart  (elektroniki) na początku jest zwykle mała i wychodzą problemy nowych konstrukcji. 

 

Przydały by się dane od dystrybutorów działających w Polsce (ingram, abc data, itp.) ile kart w ogóle trafiło do naszego pięknego kraju.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to że są osoby, które sprzedały 2080Ti za makabryczne grosze a teraz ze te pieniążki mogą sobie znów kupić co najwyżej używkę 2070-2070S. 

 

 

Ludzie nastawili się na 3080 i posprzedawali co mieli.  Nie nauczyli się po premierze RTX 20XX (oraz cpu,  itp.) że dostępność nowych kart  (elektroniki) na początku jest zwykle mała i wychodzą problemy nowych konstrukcji. 

Przydały by się dane od dystrybutorów działających w Polsce (ingram, abc data, itp.) ile kart w ogóle trafiło do naszego pięknego kraju.

 

Takich danych się nie publikuje. Żadna firma tego nie poda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam od kogo pożyczyć. Na przeczekanie kupiłem RX 480 i zdechł - jeszcze się obawiałem że zabrał ze sobą resztę kompa ale dziękować niebiosom nic nie ucierpiało. Tylko trochę smrodu i kilkaset złotych w plecy...Nie mam zdrowia na kupowanie kolejnej padliny i później męczyć się z aukcjami i odpisywanie targującym się januszom.

 

Wjechał do mnie Gainward Phoenix - niestety po zawyżonej cenie od janusza biznesu. Jak się nie ma co się lubi.... Nigdy nie kupowałem nic na hurra po premierze niestety teraz byłem zmuszony.

 

Właśnie zamontowałem:

20201004-150338.jpg

20201004-150346.jpg

20201004-150628.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie mam od kogo pożyczyć. Na przeczekanie kupiłem RX 480 i zdechł - jeszcze się obawiałem że zabrał ze sobą resztę kompa ale dziękować niebiosom nic nie ucierpiało. Tylko trochę smrodu i kilkaset złotych w plecy...Nie mam zdrowia na kupowanie kolejnej padliny i później męczyć się z aukcjami i odpisywanie targującym się januszom.

 

Wjechał do mnie Gainward Phoenix - niestety po zawyżonej cenie od janusza biznesu. Jak się nie ma co się lubi.... Nigdy nie kupowałem nic na hurra po premierze niestety teraz byłem zmuszony.

 

Właśnie zamontowałem:

 

 

 

Napisz jak się sprawuje !

ciekawe jak szybko zniknie

 

za 3500

 

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3080-eagle-oc-10g-CID99-IDGNXNT.html#ccb1b81873

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro tak twierdzisz... Na szczęście płaciłem swoimi pieniędzmi więc...

 

Póki co karta wydaje się być OK. W AC Odyssey Boost 2000-1980MHz, RDR 2 około 1870 bez żadnego OC.

 

Wentylatory łapią 1600-1700, temperatura dochodzi do 71 C i tak zostaje. Wiele dziś nie potestuje -  jechałem po tą kartę osobiście autem i jestem wyprany z energii totalnie..

 

W porównaniu ze SRAorusem cicha - porównywalna z RTX 2080 TI Zotac AMP - zapomniałem że nie zamknąłem bocznej ściany i wentylatory przyspieszają do 1800-1900 ale i tak akustycznie tragedii nie ma. W Idle ma tryb pół pasywny. Przyzwoita konstrukcja - może nie na poziomie ASUSA Tuf czy strix ale ujdzie.


Trzeba oddać że jest piekielnie szybka :) w mojej rozdziałce 3440x1440 w Wieśkiu około 120-130FPS, ASC Odyssey 90-95; RDR2 75-85 :)

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skoro tak twierdzisz... Na szczęście płaciłem swoimi pieniędzmi więc...

 

Póki co karta wydaje się być OK. W AC Odyssey Boost 2000-1980MHz, RDR 2 około 1870 bez żadnego OC.

 

Wentylatory łapią 1600-1700, temperatura dochodzi do 71 C i tak zostaje. Wiele dziś nie potestuje -  jechałem po tą kartę osobiście autem i jestem wyprany z energii totalnie..

 

W porównaniu ze SRAorusem cicha - porównywalna z RTX 2080 TI Zotac AMP - zapomniałem że nie zamknąłem bocznej ściany i wentylatory przyspieszają do 1800-1900 ale i tak akustycznie tragedii nie ma. W Idle ma tryb pół pasywny. Przyzwoita konstrukcja - może nie na poziomie ASUSA Tuf czy strix ale ujdzie.

Trzeba oddać że jest piekielnie szybka :) w mojej rozdziałce 3440x1440 w Wieśkiu około 120-130FPS, ASC Odyssey 90-95; RDR2 75-85 :)

a jak procek daje z nią rade ? Fajnie że już masz.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak twierdzisz... Na szczęście płaciłem swoimi pieniędzmi więc...

 

Póki co karta wydaje się być OK. W AC Odyssey Boost 2000-1980MHz, RDR 2 około 1870 bez żadnego OC.

 

Wentylatory łapią 1600-1700, temperatura dochodzi do 71 C i tak zostaje. Wiele dziś nie potestuje -  jechałem po tą kartę osobiście autem i jestem wyprany z energii totalnie..

 

W porównaniu ze SRAorusem cicha - porównywalna z RTX 2080 TI Zotac AMP - zapomniałem że nie zamknąłem bocznej ściany i wentylatory przyspieszają do 1800-1900 ale i tak akustycznie tragedii nie ma. W Idle ma tryb pół pasywny. Przyzwoita konstrukcja - może nie na poziomie ASUSA Tuf czy strix ale ujdzie.

Trzeba oddać że jest piekielnie szybka :) w mojej rozdziałce 3440x1440 w Wieśkiu około 120-130FPS, ASC Odyssey 90-95; RDR2 75-85 :)

No wydajność RTX 3080 to rewelka. Akurat ostatnie dwa miechy panowania Turinga używałem TITAN RTX 2100/16000 (LC) do gier również w 3440x1440p. RTX 3080 2025/20000 (TUF na air) tam gdzie przykładowo TITAN RTX zapewniał 82 fps, RTX 3080 wypluwa 93. Biorąc pod uwagę, że w grach high endowy Ampere przyjemnie odskakuje od dopieszczonego top topu Turinga - mega cieszy. Ciekawe co uda mi się z 3090 STRIX wycisnąć :)

Link to post
Share on other sites

3 lata w morele - dał mi fakture zakupu.


  Ja po 2080Ti waliłem ostatnio w jedną stronę 300km fakt że przy okazji.

No ja dziś łącznie 700zrobiłem do Wawy i z powrotem - padam na cyce


a jak procek daje z nią rade ? Fajnie że już masz.

Ogólnie 100% użycia jest w AC odyssey w dużych miastach ale tak było i na 2080Ti więc się nie przejmuje. We wszystkim co na razie odpalałem użycie GPU cały czas 99% więc raczej procek daje rade - chociaż AIO jakby mocniej hałasowało - widac pracy ma skubaniec więcej. Dzięki za miłę słowa:) Też doczekasz się Swojej karty i to lepszej nie biednego Gainwarda :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Naklejka jest na śrubach? Zastanawiam się, jak to będzie z moim Asusem.....i gwarancją, jak śruba będzie zaklejona, a chcę pod wodę go wsadzić....

 

A już chyba widzę, że jest....logo z zakazem wjazdu :D

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Naklejka jest na śrubach? Zastanawiam się, jak to będzie z moim Asusem.....i gwarancją, jak śruba będzie zaklejona, a chcę pod wodę go wsadzić....

 

A już chyba widzę, że jest....logo z zakazem wjazdu :D

Da się obejść bez problemu. Suszarka + nożyk i "odklejasz" plombę bez zrywania. Zrób sobie tylko zdjęcie przed operacją żeby potem śrub nie pomylić i najlepiej naklej plombę od razu na taśmę dwustronną ;) Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
Ale z ciebie leszcz 

 

Szczerze? Zamówiłem MSI za 3800, karta ogromna z ok chłodzeniem (nic nadzwyczajnego) i niepotrzebnymi 3 wtyczkami zasilania i plastikiem na plecach. Gdyby mi ktoś teraz powiedział, że sprzeda mi FE albo Asusa za ciut więcej raczej bym kupił. 

Do MSI  muszę zmienić obudowę (lub pozbyć się jednego wentylatora na froncie), niby brakuje 3mm no i nie wiem kiedy będzie.

 

Te karty nie wrócą z normalnymi cenami do sklepów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...