Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Gdzieś widziałem film że ktoś dobił chyba do 1500 lub nawet trochę ponad, i powiedział że nie da się tego używać 24/7.
Fakt był to referent, chłodzony wodą. I żeby się nie throttlować z powodu power limitu było kilka przeróbek.
Mimo chłodzenia wodnego karta podkręcona na 1500+ miała jakieś 70-80 stopni i pobierała 260w z czego połowę przez pci-e na płycie głównej. I podobno dopiero gdzieś przy tych 1500 dobijała do wydajności 980tki.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

 

 

Mimo chłodzenia wodnego karta podkręcona na 1500+ miała jakieś 70-80 stopni i pobierała 260w z czego połowę przez pci-e na płycie głównej.

 

Masakra jakaś :!:

 

Nawet nie dotykam w sterowniku zmiany zegara :o . W ogóle właściwie nie korzystam z opcji sterownika (podobnie jak to miało miejsce w CCC - tam to po prostu wyłączałem, aby w ogóle nie oglądać tego i oszczędzić zasoby systemowe).


 

 

Mnie to już nudzi to czekanie na te karty

 

To zrób jak ja, kup referenta (łądnie wygląda, pięknie grzeje :P, wywiewa powietrze z budy (to akurat fajne jeśli jest odpowiednio ustawiony przeciąg wewnątrz)) i nie dotykaj zegarów w sterowniku.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To zrób jak ja, kup referenta (łądnie wygląda, pięknie grzeje :P, wywiewa powietrze z budy (to akurat fajne jeśli jest odpowiednio ustawiony przeciąg wewnątrz)) i nie dotykaj zegarów w sterowniku.

Też bym wziął referenta, ale bez sensu brać go do Lian Li PC-T60B. 

Link to post
Share on other sites

 

 

nigdy wiecej grafik asusa

 

Eeee no, nie bluźnij, miałem wiele kart graficznych od asusa (np ostatnio 660ti, 7870, 470) i wszystkie były bardzo dobrze wykonane, tak że nie mogę złego słowa powiedzieć.

 

 

 

pekl rdzen

 

Pewnie chłodzenie krzywo przykręciłeś, albo ucisnąłeś, no bo jak inaczej?


 

 

albo ze złości po zobaczeniu testów GTX 1060

 

Aha już to widzę. Spróbuj sobie przeliczyć coś na nv i 390, jeśli ktoś się "zarumieni ze wstydu" to na pewno nie 390 ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Sprzedałeś 780 ti, żeby kupić rx 480?
 

Yyyy był taki plan  :->  :wariat: Teraz to już sam nie wiem, 780Ti zła nie była, ograłem na niej praktycznie wszystkie gry na maksa. Ale ostatnio coraz bardziej było czuć braki vramu i nie tylko, poza tym jakby nie patrzeć architektura do najnowszych nie należy. ;) Obecnie czekam na rozwój sytuacji a że jest sezon ogórkowy to i grać nie ma w co. :P

Link to post
Share on other sites

Ja podobnie, sprzedałem R9 290 ale jak widzę co się dzieje to chyba kupię używaną 970 na jakiś czas. Najchętniej 1070 ale w tej chwili mnie nie stać. :( A RX480 do mnie nie przemawia i nie wiadomo czego się po niej spodziewać... 970 może i ma 3,5 (4) vramu słynne, i jest już nie najnowsza ale to jest sprawdzony i dobry produkt.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

780 ti podobny poziom co 970, ta z kolei podobny poziom co 480. Troche brak logiki na moje w takiej wymianie :D, i co ze tego, że architektura juz swoje lata ma jak wydjanosć jest ok. No chyba ze bez dokladania kasy, ale to i tak szkoda zachodu. Oczywiście to tylko moje zdania, nikomu w portfel nie zaglądam :D

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że dałem się trochę ponieść tym fantazjom na temat poboru prądu, wydajności RX480 (ofc nie liczyłem na jakieś gruszki na wierzbie ale liczyłem że będzie nieco lepiej) a premierowe testy zweryfikowały wszystko i w tej cenie jest to średnio opłacalna karta. Obecnie bardziej skłaniam się ku 980Ti ewentualnie 1070. Bo tak jak piszesz 780ti/970/rx480 to w gruncie rzeczy ten sam poziom więc jaki jest sens zmiany tym bardziej jeszcze dokładając do tej zmiany... Jak zmieniać to na coś co da odczuć różnicę. Wiadomo na dłuższą metę radeony trochę zyskują na wydajności ale przecież nv też nie śpi i prędzej czy później wypuszczą coś nowego, w zasadzie już lada chwila wychodzi. 

Link to post
Share on other sites

sam mialem ten dylemat dwa tygodnie temu, 980 ti czy 1070, jednak patrzac na ceny 980 ti na allegro, zbyt mala róznica jest w cenie w stosunku do 1070. I jak cena 1070 troche spadnie to ją biore, mogłbym juz kupic ale w sumie teraz nie ma w co grac to przeczekam. A na jesieni BF, Mafia ... bedzie w co grac :D. Osobiscie najbardziej podoba mi sie 1070 od MSI i od Zotaca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...