Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Czasem underwolting pomaga ustabilizować taktowanie, wydajność szczególnie jeśli karta ma nisko ustawiony "kaganiec" w postaci PowerLimitu.

 

Tak masz racje , czasem. Nie wszystkie GPU sa takie same nawet w tym samym modelu , nie kazde zareaguje na niedowoltowanie tak samo i AMD nie moze polegac na uzytkownikach zeby sami znalezli te idealne napiecie dla swojej karty i nie moze za bardzo obnizyc bo osoby ktore przegraly sliconowa loterie beda mialy niestabilna karte. 

Ciekawy jestem co zrobi ten cudowny sterownik. 

Link to post
Share on other sites

Według informacji dostępnych na stronie sklepu, Sapphire Radeon RX 480 Nitro zadebiutuje 22 lipca.       :( to trochę czekania

 

A są jakieś przecieki na temat cen? I czy karta  ta dalej będzie używała 6pinowego connectora?

Edytowane przez weres
Link to post
Share on other sites

Cały ten problem z wiekszym poborem spowodowany jest przez vram z 8Gb, podobno te z 4GB tego nie mają.

tylko że te 4 gigowe wersje też mają 8 GB XDDDD

 

A są jakieś przecieki na temat cen? I czy karta  ta dalej będzie używała 6pinowego connectora?

wersja nitro od sapphire ma 8 pin, a cena to 250$ jak dobrze pamiętam

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Dobra wiadomość dla osób które kupiły wersje 4gb gorzej dla tych z 8 gb,  jeśli ktoś sprawnie wgra bios druga sprawa jak wówczas z gwarancją  jak mniemam przepada choć zawsze można wgrać stary bios.

A generalnie już kończąc z takim gadaniem ktoś już osobiście miał do czynienia z tymi kartami żeby się podzielić osobistymi wrażeniami ? 

Link to post
Share on other sites

Gwarancja nie przepada po wgraniu biosu. Przepada, bo żeby sprawdzić jakie karta ma pamięci, trzeba rozkręcić chłodzenie, a to zrywa plomby. Dlatego gwarancja przepada.

 

In conclusion, flashing the reference 4 GB Radeon RX 480 to 8 GB works, if you're sure your card has 8 GB of memory physically present. Sadly the only way to know for sure is disassembling your card, which will definitely break some seals and void your warranty. You also need to be sure how to use ATIFlash correctly.

Link to post
Share on other sites

 

 

żeby sprawdzić jakie karta ma pamięci, trzeba rozkręcić

 

Tylko po co? Przecież w biosie 8GB można zmniejszyć (na razie nie ma edytora graficznego, ale wystarczy podmienić wartości hex) taktowanie, przekopiować wartości timingów z wersji 4GB i całą operację przeprowadzić na zasadzie dostosowania biosa do kary, a nie odwrotnie.

 

 

 

ktoś już osobiście miał do czynienia z tymi kartami żeby się podzielić osobistymi wrażeniami

 

4gb nie mam, 8 posiadam referent od gigusia. Nie podkręcałem jeszcze, ale na standardowych zegarach nie mam żadnych problemów ze wspomnianym poborem prądu (zero zwiech, bsod itp). W miarę cicha po rozgrzaniu, ale niestety mocno gorąca (potrafi przywalić ponad 80*C, a to jak na ten proces tech. zdecydowanie lipnie :( ).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

4gb nie mam, 8 posiadam referent od gigusia. Nie podkręcałem jeszcze, ale na standardowych zegarach nie mam żadnych problemów ze wspomnianym poborem prądu (zero zwiech, bsod itp). W miarę cicha po rozgrzaniu, ale niestety mocno gorąca (potrafi przywalić ponad 80*C, a to jak na ten proces tech. zdecydowanie lipnie :( ).

 

A jak oceniasz ogólnie osiągi tej karty ? Np. w gta v ? Wiedzmin 3 ? Jak gtx 1060 zawiedzie mnie cenowo to będę musiał kupić niereferenta rx 480 pewnie

Edytowane przez mesutxxx
Link to post
Share on other sites

Ogólnie (jak już pisałem na łamach tego forum) oceniam bardzo pozytywnie głównie za uniwersalność tej karty. Graczem jestem bardzo słabym i sporadycznym, ale nie mogę powiedzieć, że nie gram i nie lubię. Obecnie mam raptem dwie gry na komputerze, jest to Hard Reset Redux i wspomniany przez Ciebie Wiedźmin 3 w wersji 1.22, ze wszystkimi DLC i dodatkami.

Ja przesiadłem się z gtx660ti więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wydajnością tej karty w stosunku do poprzedniej. Wiedźmina mam ustawionego na Ultra, postprocesy ultra i jest płynnie (niestety nie mierzyłem klatek, nie mam nawet żadnej aplikacji do tego).

 

Co do uniwersalności, to czasem lubię pociąć i poddać renderowi jakieś wideo, obliczyć coś z wykorzystaniem opencl czy c++ (przerzucając to na gpu), tam różnica z poprzednim sprzętem jest wręcz ogromna i w zasadzie szkoda nawet poddawać to porównaniu (nie ta liga).

 

Nie odpowiem Ci jak będzie się miała wydajność 1060 do tego, ale przypuszczam, że w grach gtx okaże się lepszy. W obliczeniach, renderingu raczej obstawiałbym kartę amd. Trzeba jednak zaczekać na oficjalne wydanie nowego gpu od zielonych.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wiec nowy sterownik doda cos w rodzaju "OC mode" bedzie mozna sobie go wylaczyc (standardowo bedzie wlaczony )  jak ktos ma obawy o plyte glowna. Dzieki temu wszystkie recencje nie traca na waznosci pomimo ze karta wychodzi ponad specyfikacje.

 

Bedzie spadek wydajnosci, ale tez optymalizacje do kilku gier ze niby ma to zerkompensowac utracone FPS-y.

 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy RX 480 też popsują sterownikami jak R9 380. Wszystkie nowe sterowniki (Crimson) powodują, że po około kilkunastu minutach gra się zawiesza bądź wyświetla się czarny ekran. Początkowo szukałem przyczyny u siebie ale okazało się, że problem jest znany na zagranicznych forach, reddicie, w tym na forum AMD. Ostatnie stabilne sterowniki to Catalysty 15.11.1 - z listopada. Pracownik AMD na początku roku napisał, że badają problem i wkrótce napiszą coś więcej. I od tamtej pory cisza. Sfrustrowani ludzie piszą kolejne tematy i ostatnio (po pół roku) ten sam pracownik odpisał, że cały czas badają sprawę. No ręce opadają. Nie wiem w czym leży problem - niektórzy sugerowali, żeby zwiększyć power limit na karcie. Ale próbowałem i tego - na stockowych zegarach, z power limit na 10% nadal pojawiały się crashe. Obecnie korzystam z tych Catalystów i karta jest w pełni stabilna, nawet po OC do 1080 bez zwiększania power limitu, a po zwiększeniu do 20% nawet na 1120. Gdzie Crimsony wysypują się na stock zegarach.

 

Aktualny temat na forum AMD: https://community.amd.com/thread/202156

Stary temat: https://community.amd.com/thread/198067

reddit: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4epk1o/force_amd_fix_their_drivers_for_r9_380_users/

 

Niektórzy pisali, że na 390 i Fury mają podobny problem...

Link to post
Share on other sites

 

 

@UP Ja na R9 290 od początku tego roku ze sterownikami AMD nie miałem żadnych problemów.  Wcześniejsze wersje z końca 2015r powodowały u mnie cuda!

 

Ja od czasu HD 6950 przez 7970 potem razy dwa (Crossfire)  , HD 7990 (2 GPU)  , R9 290 ,potem razy dwa, R9 295x2 (2 GPU) , R9 390 nie pamietam zebym mial jakis wiekszy klopot ze sterownikami z AMD. Powaznie , zawsze instalowalem nowy sterownik i dzialal. Nigdy nie mialem tak ze zniknal mi obraz , czy karta miala "crash" w grze. Tak jakies przycinanie sie zdarzalo w niektorych tytulach, ktore bylo pozniej naprawione. I to mowie nawet jako byly uzytkownik "crossfire" .

Ostatnie co pamietam to niedzialal limit FPS w panelu sterowania AMD i tyle. Wiekszych problemow jak takie drobiazgi na przestrzeni lat nie mialem.  

 

Z reszta to samo ze sterownikami Nvidi. Jedyna roznica ze sterowniki AMD trzeba najpierw kompletnie odinstalowac pod nowy, a Nvidi instaluje z automatu jeden na drugi i wszystko ok. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...