Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Zainstalowałem nowe stery, właściwie nie widzę różnicy. Było OK, jest OK.

 

Co do problemów o jakich tu piszecie (jakieś czarne ekrany, wieszanie gier, problemy z kursorem myszki itd), napiszę tak miałem sporą przerwę w kartach amd. Ostatni przed aktualnym 480 jaki miałem to hd7870 i z tego co pamiętam zawsze po instalacji sterowników wyłączałem CCC, albo go w ogóle nie instalowałem. Powyższych problemów nigdy nie uświadczyłem, a jedyny jaki sobie przypominam, to sporadycznie występujący w tamtych czasach (okolice premiery hd7870) problem z akceleracją sprzętową w firefox.

 

Sterowniki zawsze były stabilne i zawsze mnie dziwiło (i nadal dziwi) żalenie się na nie na forach (może to robią użytkownicy nv tak dla zmyły :P - żart, ale (...)).

 

Co do wydajności, jak pisałem nie instaluję żadnych aplikacji mierzących fps w czasie rzeczywistym na ekranie (nie lubię, drażni mnie to i przeszkadza w cieszeniu się odpaloną aplikacją 3d), ale W3 działa bardzo ładnie z maksymalnymi ustawieniami (nawet z włosami nV).

 

Odnośnie zaś technologii Hairworks (gameworks) nV. Mam aktualnie starą kartę nV (gtx660Ti) i mam do Was pytanko: czy jak zainstaluję ją w drugim pci-ex, zainstaluję sterowniki, to da się Wieśka 3 zmusić, aby to co ma być liczone nV było liczone na nV?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co do miejsc testowych w grach.

Powinni robić po prostu dużo dłuższe testy a nie dwie lokacje po 10 sekund.

Więcej czasu by zajęło ale jednocześnie wyniki były by prawdziwe.

Co za problem zrobić na każdym poziomie, w każdej lokacji kilku minutowy test i wyciągnąć średnią dla każdego poziomu i oddzielny wykres dla całej gry. 

Roboty sporo, ale uzyskany wynik byłby niepodważalny, sokoro cała gra została zmierzona.

Link to post
Share on other sites

Cała strategia AMD to kompletny bezsens, tak się tego nie robi.

Polaris 10 to podobno "top of the line" a to przecież jest niższa strefa średniego segmentu, kto tak konstruuje układy?

Powinni stworzyć jeden DUŻY chip, choćby na bazie Fury X w niższym procesie, i następnie wypuszczać karty wolniejsze z obciętymi jednostkami.

W ten sposób można reagować na ruchy przeciwnika, tak jak to zrobiła NVidia.

AMD narobiło szumu tym swoim VR dla mas, jak wyszło to wiemy, a NVidia po cichu oceniła sytuację i skroiła Pascala tak żeby 1060 spokojnie kosił RX 480 we wszystkich grach, i mato być za mniej niż 1300 zł podobno.

A w zanadrzu mają jeszcze pewnie 1080 Ti i Titana, tyle że wtedy już się będą tylko ze sobą ścigać bo AMD nic nie ma do zaoferowania w tym segmencie.

Link to post
Share on other sites

@solaris557

Raczej Ty odbiegasz od rzeczywistości! 

Testy na Pclabie/PurePC nawzajem się potwierdzają, więc jeśli zarzucasz coś jednemu serwisowi to automatycznie negujesz wyniki drugiego.

Może trochę źle się wyraziłem. Szukają miejsc najbardziej obciążających dla kart AMD, nawet jeśli ta lokacja występuje przez 1% gry :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A w zanadrzu mają jeszcze pewnie 1080 Ti i Titana, tyle że wtedy już się będą tylko ze sobą ścigać bo AMD nic nie ma do zaoferowania w tym segmencie.

Vega z pamięciami HBM2  ?

 

AMD ma po prostu inną politykę, nV najpierw wydała mocniejsze modele a słabsze później a AMD odwrotnie

Link to post
Share on other sites

1300 i tak co chwilę czytam dalej się niektórzy nie nauczyli FE 300 $ i mimo że wersje autorskie 50 $ niby taniej to pewnie będzie tak jak z 1070/80 ceny obu wersji praktycznie takie same ale u Nvidi to już dobrze, 980 ti jest w cenie 1070 i podobnej wydajności ale to AMD jest tym któremu się co chwilę coś wytyka mimo iż chyba jedynie w Polsce ceny są podobne do GTX 970 ale AMD jest bee jak często czytam. 1060 będzie za min 1500 zł, bardzo dobrze że AMD wypuszcza średni i niedługo niski segment, swoją drogą dziwię się naprawdę niektórym że płacą za kartę równowartość PC ze średniej półki chyba że jest się moderem itp. a jest sporo osób je kupujących i jeszcze się cieszą, jak konsumenci tak będą mieli zamiar kształtować rynek to zakup konsoli i słabego PC do innych pierdół będzie niedługo najbardziej opłacalnym zakupem i w dodatku ceny gier PC rosną i w cale szybko nie spadają o DRM nie wspominając. Choć w sumie już jest  ^^

Edytowane przez macf2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No przecież podali że ma być 1350 "out of the box", czytać nie umiesz ?

 

ps.skoro przy takim smoku mówią że łatwo uda się przekroczyć "aż" 1400 to znaczy że Polaris faktycznie dennie się kręci i 1500 to będzie raczej cud niż powszechność.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

 

 

No przecież podali że ma być 1350 "out of the box", czytać nie umiesz ?

 

Grzeczniej!

Wszędzie (dot. to również innych producentów) jest "TBA", a rewelacje podawane przez videocardz możesz sobie traktować jak chcesz, ale nie oficjalnie.


 

 

to znaczy że Polaris faktycznie dennie się kręci i 1500 to będzie raczej cud niż powszechność

 

Może to się zmieni, jak powstaną wersje z indywidualnym podejściem do sekcji zasilania i ograniczeń bios, a może faktycznie będzie jak mówisz.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie sądzę żeby nagle zaczęli podawać informacje bez pokrycia, dotychczas właściwie wszystko co podawali o RX sprawdziło się.

 

Red Devil to już jest taka wersja, wątpię żeby ktoś wprowadził zasilanie 8+6 i sekcję jak z 390X, to dopiero w RX 490 :)

Od pewnego momentu, zarówno w CPU jak i GPU, dorzucanie do pieca nie daje już wiele większej wydajności a jedynie lawinowo rośnie pobór mocy i generowanie ciepła.

Link to post
Share on other sites

i pomyśleć że 6 lat temu kupiłem zasilacz Corsair TX750W z nastawieniem że starczy pewnie na dwa lata..... Coś się ewidentnie spie****o w tych kartach :D

W każdym razie pobór mocy mi nie straszny  :majkel:

Edytowane przez Pafel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeżeli będzie różnica w cenie to dla tych co chcą zaosczędzić trochę chyba lepiej bedzie wybrać wersje z 4GB

http://media.gamersnexus.net/images/media/2016/gpu/rx-480/4v8gb/rx480-4v8gb-mordor-1080p.png

http://media.gamersnexus.net/images/media/2016/gpu/rx-480/4v8gb/rx480-4v8gb-mll-1080.png

http://media.gamersnexus.net/images/media/2016/gpu/rx-480/4v8gb/rx480-4v8gb-gta-v-1080p.png

http://media.gamersnexus.net/images/media/2016/gpu/rx-480/4v8gb/rx480-4v8gb-blops-1080p.png

Link to post
Share on other sites
i pomyśleć że 6 lat temu kupiłem zasilacz Corsair TX750W

 

Bo kiedyś było tak, że co wyszło nowe gpu, to żarło więcej papu, Teraz co wyjdzie gpu, to niby szybsze, a żre mniej. :) No, ale to przecież dobrze.

 

lepiej bedzie wybrać wersje z 4GB

 

Edytowane przez lojewuti
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanem AMD, bodajże raz miałem radeona, ale imo te RX 480 nie są wcale takie beznadziejne, oglądając sporo testów radek w dx11 jest lepszy o jakieś 3-5% średnio od gtx 970, a w dx12 nieraz nawet lepiej walczy niż gtx 980, ponadto patrząc z perspektywy czasu nV traci na jakości dużo bardziej - już nie wspominając o cenach używanych 970 w stosunku do r390. Szczerze to przy porównywalnej wydajności i cenie, wybrałbym teraz bez wahania radeona. Inna sprawa, że AMD bardzo szybko naprawiło problem z poborem energii, a nVidia nigdy nie rozwiązała sprawy z 3,5gb Vram, a mimo to gtx 970 był przez ostatnie dwa lata najlepiej sprzedającą się kartą...

W US ludzie kupują te karty z 8 Vram za mniej niż 1000zł na nasze, Podobno za 2 tygodnie mają już być w sklepach niereferenty, więc czekam nie :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

jeżeli będzie różnica w cenie to dla tych co chcą zaosczędzić trochę chyba lepiej bedzie wybrać wersje z 4GB

http://media.gamersnexus.net/images/media/2016/gpu/rx-480/4v8gb/rx480-4v8gb-mordor-1080p.png

 

 

 

 

Coś mnie tknęło i zweryfikowałem ten wykresik z moim 290x,  1080p UltraPreset.

 

http://oi64.tinypic.com/20apbus.jpg

Czyżby rx480 był aż tak słaby czy może test z tej strony to fake ;>?? 

Link to post
Share on other sites

Generalnie zawsze tak było z testami na portalach że kl/s są niższe przez programy do pomiarów, nie używają też wbudowanych benchmarków tylko wybierają miejsca testowe i sami sprawdzają, wówczas często są to najbardziej wymagające miejsca.

Link to post
Share on other sites

Generalnie zawsze tak było z testami na portalach że kl/s są niższe przez programy do pomiarów, nie używają też wbudowanych benchmarków tylko wybierają miejsca testowe i sami sprawdzają, wówczas często są to najbardziej wymagające miejsca.

 

Z tego co ja zrozumiałem z tego filmu:

 

https://youtu.be/HYb7FYfIc2g?t=289

 

to używali wbudowanego benchmarka, kilkukrotnie nawet

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...