Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

jak sprzedawałem 970 to miałem dużo pytań czy gwarancja na sklep z Polski

 

tez bym pytal w obawie ze to polski sklep

 

ba dum tssss... :)

 

Dla kogos kto liczy kazda zlotowke te 200-300 zl a tutaj przy fury 600 zl roznicy to bardzo duzo i niemieckie sklepy sa bezkonkurencyjne. 

 

Ja sam przy zakupie sprzetu kieruje sie zasada "Performance per Dollar" <stad tez moja 290x za 1000zł> i staram sie zawsze znalezc tansza alternatywe. polecam robic tak ze wszystkim. w skali roku ogromne pieniadze :)

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Tyle że ta karta traci na wartości dosłownie w oczach, ostatnio ktoś za niecałe 1500 sprzedał prawie nówkę   :)

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-fury-nitro-tri-i6305434401.html

 

Te przeceny nie są bez powodu, po prostu tam ludzie już tego gówna w "normalnych" cenach by nie kupili, bo po tyle to chodzi 1070 który go wciąga nosem.

Dajcie sobie spokój.

Karta jest fajna do renderingów i nie wykluczam że bym ją wziął ale...NVidia poprawiła stery OpenCL więc już nie muszę   :P

Ona jest po prostu najwyżej tyle warta  ;)

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-fury-nitro-tri-i6263601785.html

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites
bo po tyle to chodzi 1070 który go wciąga nosem.

 

Najtaniej to

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-twin-x2-8192-mb-gddr5-gci3-092.html

 

Więc nie chodzi po tyle  bo roznica to 110euro

 

 

 

 

ostatnio ktoś za niecałe 1500 sprzedał prawie nówkę 

 

 

prawie

 

 

Przed sekunda dawalem oferte prawie nówkę  gtx980ti za 300euro z amazona, wiec takich okazji jest pelno

 

 

Ona jest po prostu najwyżej tyle warta 

 

I tu sie zgodze. Tyle powinna kosztowac :) a NIE tyle co w PL (2140zł) 

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Nie prowadzę sklepu... przebitka o 600 zł faktycznie jest bardzo dobra. Ale taki 1070 od msi w polsce 2380, a z tej strony wyzej po przeliczeniu euro na pln o 100 zł taniej, czyli  w przypadku msi gra nie warta tego, a przypadku radeona wiadome, że cena kozacka :D

 

a taki palit 1070 w Polsce 2199, a w tym sklepie 2215, plus przesyłki. Swoją droga palit zrobil jedna z lepszych wersji 1070, a jest najtanszy :D

Edytowane przez marcelo92
Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym Fury praktycznie przez cały weekend i jednak rezygnuje. Co z tego, że kupię kartę sporo taniej niż u Nas w kraju jak później nie wiem czy w ogóle ją sprzedam. Prawda jest taka że 90% ludzi nawet nie słyszało o owych sklepach a druga sprawa ludzie zwyczajnie boją się kupować sprzęt z zagranicznych sklepów. Dla obeznanych w temacie nie ma problemu ale reszta woli kupić w kraju. Czekam na autorskie 480 i wtedy się coś kupi ;) 

Link to post
Share on other sites

Ja też czekam, od 29 czerwca ***** ***. A najgorsze jest to że integra mi się pierdzieli w procku.

Nie wiem o co biega ale wywala bluescreeny co jakiś czas bez przyczyny. Czasami komp podziała stabilnie 3h a czasami 5 minut nie wytrzyma.

Często też wyskakuje zwykły komunikat o zatrzymaniu sterownika ale od razu wraca wszystko do normy. Jeden mecz w lolu zagram bez problemu a w drugim będę miał bluescreena na 100%.

Próbowałem różne sterowniki instalować i w zasadzie jedyne co się zmieniło to tylko stabilny czas pracy. przy jednych sterownikach działał krótko 10-15 minut a przy innych te ~1-2h około. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. niebieski ekran- klikam reset i za 20 sek komp znów działa normalnie(ssd). i tak w kółko. 

Co do komunikatów przy niebieskich ekranach to różne wyskakują, czasami się powtarzają, już nawet tego nie czytam i przestałem szukać rozwiązania bo szkoda czasu.

No chyba że wy coś wiece co to może być :P

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites
Czekam na autorskie 480 i wtedy się coś kupi

 

Boicie się referencyjnych kart? Nie ma czego się bać. :)

 

Ja też czekam, od 29 czerwca ***** ***.

 

Heh, w nadchodzącym tygodniu chyba wchodzi 1060, może to na przyśpieszenie. Właściwie, to sam jestem ciekaw co to będzie mogło lub nie mogło i za jaką cenę.

 

wydajniejszy

 

a ten teraflop w obliczeniach na korzyść rx 480 to niby się nie liczy? Do tego obsługa fp16. XD

Edytowane przez lojewuti
Link to post
Share on other sites

Kogo obchodzi TFLOPS jak to nie oddaje wydajności w grach a do obliczeń raczej nikt kastratów (480 i 1060) nie używa. Fakty są takie że w grach GTX 1060 będzie szybszy. Nawet w AotS jest 1% na korzyść 1060 a wiemy jak AotS faworyzuje AMD. Także RX 480 jak nie zejdziez ceną to istnienie tej karty jest nieporozumieniem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo jak długo jeszcze  :D

Są problemy z reklamacją w Polsce, a co dopiero w Reichu, poza tym to faktycznie odstrasza przy odsprzedaży.

 

No i ja bym już wolał (do gier!) 390X zamiast Fury, bo jednak te 4GB to już teraz za mało, tymczasem wydajnościowo jakiejś przepaści między nimi nie ma.

Do obliczeń chyba jednak Furiat byłby lepszy.

Link to post
Share on other sites

To samo mogę powiedzieć na temat gier, a nie stać mnie kupić sobie kart do obliczeń za 50k zł, więc kombinuję jak się da. ;)

Lepiej kupić np. pełnego Keplera czy pełnego Maxwella niż kastrata jeśli potrzebujsz do obliczeń. Chociażby lepiej kupić używaną 980tke niż kastrata 480 czy 1060. Edytowane przez TracePL
Link to post
Share on other sites

Spróbuj podnieść napięcie układu graficznego lub zejść z jego taktowaniem

Podnosiłem napięcie. taktowania. Zbić nie potrafiłem, bynajmniej w programie Intel® Extreme Tuning Utility nie można przeciągnąć paska bardziej w dół żeby zbić. tylko podnieść można.

Msi afterburner nie ma kontroli nad integrą.

 

sorki za mały off top

Link to post
Share on other sites

Lepiej kupić np. pełnego Keplera czy pełnego Maxwella niż kastrata jeśli potrzebujsz do obliczeń. Chociażby lepiej kupić używaną 980tke niż kastrata 480 czy 1060.

Zgadzam się, ja trafiłem 980 Zotaca z końca lutego tego roku, karta zarejestrowana a sprzedawca chętny do ewentualnego pośredniczenia w rozszerzonej gwarancji która trwa do końca lutego 2021 roku  ;)

Facet kupił i wyjechał za granicę, karta bez grama kurzu, dosłownie nówka  :D

Bez cudowania z napięciem czy power limitem robi ponad 1400Mhz, leniwy jestem więc ustawiłem na 1410 dla bezpieczeństwa, nie chce mi się testować stabilnego limitu  :P

Karta jest dosłownie niesłyszalna, byłem w szoku po R290 MSI z TF który był po prostu głośny jak skurczysyn, a temperatura układu nie przekracza przy tym 70 stopni   :)

Link to post
Share on other sites

Podnosiłem napięcie. taktowania. Zbić nie potrafiłem, bynajmniej w programie Intel® Extreme Tuning Utility nie można przeciągnąć paska bardziej w dół żeby zbić. tylko podnieść można.

Msi afterburner nie ma kontroli nad integrą.

Takie rzeczy to się w biosie robi

Link to post
Share on other sites

No i ?

Ja mówię o sytuacji kiedy ktoś mieszka w Polsce, nie zna niemieckiego,a musi reklamować kartą kupioną w Niemczech przez kogoś innego.

Dlatego takie karty na rynku wtórnym szału nie robią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...