Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Ale nie rozumiem jednej rzeczy, te karty mają problem żeby obsłużyć wyższą rozdzielczość niż FullHD, a w FullHD 4GB ciężko przekroczyć

 

teraz tak może jedna gra przekracza 4GB w FHD (Mirror's Edge ) ale co przyniesie jutro tego nikt nie wie, myśle że po pojawieniu się większej ilości kart jak teraz 8GB już więcej będzie przekraczać te 4GB bo jak ludzie mają na stanie pospolicie,  to programista mówi czemu nie wykorzystać ;)

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

qr*a szkoda że mam remont akurat w domu :/ bo cena super

Link to post
Share on other sites

No i d... 

Anandtech donosi, że engine użyty w 3DMark Time Spy nie wykorzystuje pełnego DirectX12.
 

 

 

Under the hood, the engine only makes use of FL 11_0 features, which means it can run on video cards as far back as GeForce GTX 680 and Radeon HD 7970. At the same time it doesn't use any of the features from the newer feature levels, so while it ensures a consistent test between all cards, it doesn't push the very newest graphics features such as conservative rasterization.

Dziwna sytuacja. Chyba pierwszy raz w historii benchmark od Futuremark używa mniej funkcji DX niż nowe gry!

Z 3DMark Technical Guide:

 

Time Spy uses DirectX 12 feature level 11_0. This lets Time Spy leverage the most significant performance benefits of the DirectX 12 API while ensuring wide compatibility with DirectX 11 hardware through DirectX 12 drivers. Game developers creating DirectX 12 titles are also likely to use this approach since it offers the best combination of performance and compatibility.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

teraz tak może jedna gra przekracza 4GB w FHD (Mirror's Edge ) ale co przyniesie jutro tego nikt nie wie, myśle że po pojawieniu się większej ilości kart jak teraz 8GB już więcej będzie przekraczać te 4GB bo jak ludzie mają na stanie pospolicie,  to programista mówi czemu nie wykorzystać ;)

Głupoty gadasz,

a dwa, te karty mają 4GB vramu ponieważ nie są wstanie efektownie wykorzystać więcej, taki rx480 jest wstanie używać pełne 8Gb, fajnie fajnie, tylko poci się przy tym jak diabli dając pokaz slajdów na 15 fps'ach

 

Dodam że główne dwie rzeczy siedzące w vrami'ie to rozdzielczość i tekstury, więc teoretycznie da się ustawić fullhd a jakość tekstur na jakiś kosmiczny poziom (powiedzmy że jest taka hardkorowa gra) tylko po co? żeby pokazać w testach jaka ta gra jest oh ah ?

Link to post
Share on other sites

Nie przetłumaczysz tak było wcześniej i chyba zawsze ;) 2012 660Ti 2GB wystarczyło do 2014, GTX 970 3,5+0,5GB wystarczył do 2016 i... czas pokaże jak będzie w FHD. Kupuje kart i zawsze mam x2 Vramu z poprzedniej karty

 

8800GT 512MB

GTX 460 1GB

GTX 660Ti 2GB

GTX 970 3,5+0,5GB

GTX 1070 8GB

Link to post
Share on other sites

qr*a szkoda że mam remont akurat w domu :/ bo cena super

 

Mi to mówisz ? Obserwuję od paru dni tego Fury, a na moje nieszczęście auto trafiło do mechanika z objawem trafionej uszczelki,  a to na paru setkach się nie skończy  :/  Ale ... 290x dalej daje radę.

w CaseKing przyszła dzisiaj dostawa, znowu są na stanie

 

https://www.caseking.de/sapphire-radeon-r9-fury-nitro-tri-x-oc-4096-mb-hbm-gcsp-133.html

Link to post
Share on other sites

@neo

 

Spokojnie :) Wiem, że to tylko 10% i też czekam na Vege :) Ale cena za furie fajna

 

Ps ... Ja zamawiać nie będę, ale dla głodnych wrażeń:

 

980 ti - "jak nowa" za 300 eurasów

 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00ZPEAFXI/ref=sr_1_2_olp?s=computers&ie=UTF8&qid=1468607190&sr=1-2&keywords=980+ti&condition=used


//edit

 

Lub ... po prostu poczekam na 10nm od intela i zmienię całą platformę   :wariat:  Na razie w zupełności mi ta moc wystarczy

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy fajna ? Raczej wreszcie wycenili ją według realnej wartości  :)

Karta kompletnie bez sensu, nie mająca swojego miejsca na rynku, wykorzystanie HBM to było kolejne "genialne" posunięcie w stylu AMD.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście kupię na dniach tę Fury. Na RX 490 czekać to też trochę minie, a nvidii poprzednich generacji wolę nie tykać. Może wydajności kart nie obniżają, ale szybko ją ustawią sterownikami(pascale)  :).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Na RX 490 nie ma co czekać, bo to kolejna sklejka, nie wiem czemu AMD to wciąż robi skoro takie karty są w zasadzie nie wiadomo do czego.

W grach skalują się różnie, dodatkowo nie każda gra ma w ogóle wsparcie dla CF.

Cena jest przeważnie dużo wyższa niż dwóch kart kupionych osobno.

Wątpię żeby RX 490 zerwał z tą "tradycją".     :)

Link to post
Share on other sites

Jak ktos szuka tanio 980 to maja tez zotaca za 1520zł

 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-ZOTAC-GeForce-GTX-980-AMP--Edition-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_979061.html


Jakby coś z kartą było nie tak to ta różnica w cenie może zostać szybko zniwelowana.

 

Chcesz mi powiedziec ze koszt 30-40zł za wysylke (a kto powiedzial ze w ogole karta padnie?) zniweluje pareset złotych roznicy :) ??

Link to post
Share on other sites

Mst74

 

marcelo92

 

Sprawdzcie sobie chlopaki jak duze roznice w cenie sa przy tym Fury a pozniej sie wypowiadajcie. 

Poza tym sprzedaz takowej karty pozniej wcale nie jest problemem. Ktos kto sie zna wie ze Niemiecki sklep czy niemiecki amazon to cos co cieszy sie dobra opinia i jest brane bez obaw

Specialnie sprawdzilem

 

Najtansze Fury w PL to:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-fury-4-gb-1024bit-hbm-3x-dp-hdmi-box-r9-fury-4tf9-780051/

 

A w DE wychodzi 1540zł

 

2140-1540 = 600zł

 

Jak widac nie jest to taka mala roznica w cenie. A to tylko jeden przyklad. Po premierze pascali tez wrzucalem linki do mindfactory z ogromna roznica cenowa PL/DE

Niestety Janusze narzucają taką marżę, że lepiej jest kupić sprzęt w dojczach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...