Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

I co niby mam siedzieć do 2017r. bez karty, dobre sobie :wariat:  :wariat: A poza tym tak jak wyżej, ja się cudów nie spodziewam, tym bardziej po tym co pokazali przy okazji RX480. Skoro średnia półka ma tak wysoki pobór mocy, który nijak przekłada się na wydajność to co będzie z najwyższą półką....

Link to post
Share on other sites

Rafał, sam nie wiem. Ja jestem zadowolony, ale gram raczej rzadko i gpu kupiłem głównie jako "do wszystkiego", a tu radeon zawsze sprawdzał mi się lepiej (najlepiej właściwie wypadłby 7970 i jego odmiany późniejsze ze względu na bardzo mocną podwójną precyzję, no ale trzeba iść z jakimś tam postępem i dlatego wybrałem tę "nowość").

 

Skoro masz takie dylematy, to może zastanów się nad 1070. Wiem, że sporo droższy, no ale do gierek wydaje się trafniejszym wyborem (oczywiście, to tylko moje skromne zdanie)

Link to post
Share on other sites

Jak łatwo można było obliczyć 470 będzie miała następującą specyfikację:

 

AMD Shows Full Specs Radeon RX 470 and RX 460

 

 

Może w 470 od razu, fabrycznie nie będzie tego problemu z energią na szynie pci-ex.?


 

 

Ja nie odczuwam różnicy czy karta bierze 150W czy 200W. Mój zasilacz 550w + gold wystarczy do prawie każdej karty

 

Miałem już gpu, co pobierał ponad 300W po OC, ale nie próbował tego robić przez pci-ex, a dodatkowe linie zasilające. No, a z tego co się w sieci czytało rx480 tak właśnie robił i to się dla niektórych mobo źle kończyło (podobno, bo ja sam nie doświadczyłem).

Link to post
Share on other sites

Projektowanie GPU od du*y strony tak właśnie się kończy, już wyciekają pierwsze wyniki pokazujące że 1060 bije 480 praktycznie we wszystkim, nawet jak będzie nieco droższy to ludzie i tak wybiorą NV.

 

http://cdn.videocardz.com/1/2016/07/NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance-2-680x900.jpg

 

Ps. i to są wszystko wyniki w DX12, łącznie z tym bezsensownym ale hołubionym przez AMD AotS

Edytowane przez Mst74
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Sami sobie kopią grób  :D

Wszystko zależy od cen, ale 1060 6 gb będzie jakieś ~200 zł ? droższa.

 

 

Ps. i to są wszystko wyniki w DX12, łącznie z tym bezsensownym ale hołubionym przez AMD AotS

Przecież to najpopularniejsza i najlepsza gra ever.

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim, ostatnia nadzieja AMD to autorskie karty, jak wykrzesają trochę cugu z tego chipa to może tragedii nie będzie, ale pamiętajmy że te karty będą droższe.

Wątpię aby topowa karta z autorską płytką kosztowała mniej niż 1500 zł, a to już jest bardzo blisko 1060 który raczej więcej jak 1800 początkowo kosztował nie będzie.

Przypuszczalnie jakieś 1500-1700 to będzie przedział gdzie tych kart będzie najwięcej.

Link to post
Share on other sites

 

 

GPU od du*y strony tak właśnie się kończy, już wyciekają pierwsze wyniki pokazujące że 1060 bije 480 praktycznie we wszystkim, nawet jak będzie nieco droższy to ludzie i tak wybiorą NV.

 

Masz rację, tak jak pisałem wczoraj Rafałowi (lepiej rozważyć nV), szczególnie jeśli kupujemy gpu pod kątem gierek. :!: (to ciekawe, bo właściwie pomijając bardzo udany gpu amd (hd7970) nic się od lat nie zmieniło :( )

Link to post
Share on other sites

AMD dusi cały czas architekturę GCN, a zaczęło się właśnie od serii 7xxx.

Ja chciałem fajną kartę do obliczeń a okazjonalnie do gier, najlepiej cichą i energooszczędną, i RX mnie rozczarował.

Jest drogo i poniżej 390X, z kolei 390X to wyżyłowany Hawaii który potrafi wciągnąć nawet 100W więcej niż 290X.

Ostatecznie kupiłem prawie nowego 980 na 5 letniej gwarancji, uznałem że na 1060 już mi się nie chce czekać, poza tym mało w nim CUDA cores.

 

ps. a ceny na rynku wtórnym są chore, ludzie potrafią wołać po 1300-1400 zł za starego 780Ti na resztkach gwarancji, kusiło mnie bo to pełny Kepler ale aż tak naiwny nie jestem

Edytowane przez Mst74
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolejne przecieki wynikóe GTX1060 względem RX 480(skradzione od Liptona).

http://i2.wp.com/techlipton.pl/wp-content/uploads/2016/07/NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance-768x1053.jpg?resize=720%2C987

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Narazie to nic nie wiadomo, bedzie gpu w pudle to będe wiedział. To samo było z r9 390 a co sterowniki to wydajnosc coraz wieksza. Stare gry mnie nie interesują, może jedynie seria BF. A w jaką kupę bym sie wpakował biorąc 970 zamiast 390 :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Narazie to nic nie wiadomo, bedzie gpu w pudle to będe wiedział. To samo było z r9 390 a co sterowniki to wydajnosc coraz wieksza. Stare gry mnie nie interesują, może jedynie seria BF. A w jaką kupę bym sie wpakował biorąc 970 zamiast 390 :P

Na gry robione pod DX12 to sobie poczekasz, poza tym NV wcale źle w tym trybie nie wypada, widać po testach że 1060 spokojnie sobie radzi nawet w tym AotS robionym ewidentnie jako bench pod AMD.

Vulcan to jest tak samo niszowa technologia jak Mantle, ile gier, a w zasadzie łatek, wyszło pod Mantle ? Trzy ? Cztery ?

Także IDSoftem bym się nie podniecał bo reszta świata do Vulcana jakoś się nie rwie   ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...