Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

I AMD znowu zawodzi. Po co oni tak obiecują i kopią sobie dołki pod nogami?

 

Dodatkowo te problemy z balansowaniem obciążenia pomiędzy PCIe oraz złącze zasilania dla zasilacza. Według testów tomshardware liczba watów które wyszły doszła nawet do 155w na płycie. Tańsze płyty główne mogą paść od takich chwilowych skoków, a reszta dodatków płyty trafić zasilanie. Oby mogli to poprawić software'owo.

 

 

 

GTX 750 Ti pobiera z PCI-E do 140W.

GTX 960 pobiera z PCI-E do 230W.

Wszystko jest w testach tomshardware od 2015 r.

 

Nvidia tworzy takie partactwo od ponad roku, a społeczność fanatyków-hipokrytów zmiata tylko brudy pod dywan, skoro tematem numer jeden zawsze jest wywyższanie się odnośnie wydajności, niższych temperatur i mniejszego poboru mocy (fałszywego, oczywiście). Biorąc pod uwagę, że podobno 8 na 10 ma karty nvidii, i to głównie z segmentu 500-1200 zł, jakoś nie widać lawiny spalonych płyt głównych.

Edytowane przez PrestoEnzo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak niereferenty mają być droższe o powiedzmy 200 złotych od referentów, to czy można mieć nadzieję, że to będzie o 200 złotych więcej od ceny sugerowanej dla referentów? 

 nie do ceny aktualnej w kraju kwitnacej cebuli  1350 dodasz extra 250 za autorskie rewolucje RX480 i wyjdzie ci z przesylka do domu +/- 1550pln i teraz pytanie czy nie warto w tym momencei dolozyc za GTX1060 ktory bedzie kosztowac 1600-1700pln  tym bardziej ze jego premiera to nie okres najblizszych 1-3 miesiacy tylko 7dni ?

 

 

 

po premierze GTX 1060 istnienie tego gniota RX480 w jego cenie  bedzie porazka na kazdej lini zaczynajac od czysto marketingowej a konczac na wydajnosciowej

Edytowane przez maniuox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Większej głupoty dawno nie słyszałem. Jakieś potwierdzenie tego?  

 

On ma racje , tylko w przeciwienstwie do RX 480 sa to skoki ktore trwaja 1ms co jakis czas , bez znaczenia i dopuszczalne przez producentow plyt. Srednia w czasie dla GTX 960 nawet tej jedynej co tak sie zachowuje czyli Asus Strix to ok ~30W . Wiec zaden problem. GTX 750 referent , czyli bez wtyczki tez srednio nie wychodzi poza specyfikacje . Nowosc AMD przeciaza gniazdo prawie caly czas podczas obciazenia i tu jest problem z tanszymi plytami.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 nie do ceny aktualnej w kraju kwitnacej cebuli  1350 dodasz extra 250 za autorskie rewolucje RX480 i wyjdzie ci z przesylka do domu +/- 1550pln i teraz pytanie czy nie warto w tym momencei dolozyc za GTX1060 ktory bedzie kosztowac 1600-1700pln  tym bardziej ze jego premiera to nie okres najblizszych 1-3 miesiacy tylko 7dni ?

 

 

 

po premierze GTX 1060 istnienie tego gniota RX480 w jego cenie  bedzie porazka na kazdej lini zaczynajac od czysto marketingowej a konczac na wydajnosciowej

 

To skoro rx 480 będzie po 1600 złotych, gtx 1060 po 1700 zł, to ciekawe co janusze zrobią z gtx 980 za 1800 :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 nie do ceny aktualnej w kraju kwitnacej cebuli  1350 dodasz extra 250 za autorskie rewolucje RX480 i wyjdzie ci z przesylka do domu +/- 1550pln i teraz pytanie czy nie warto w tym momencei dolozyc za GTX1060 ktory bedzie kosztowac 1600-1700pln  tym bardziej ze jego premiera to nie okres najblizszych 1-3 miesiacy tylko 7dni ?

 

 

 

po premierze GTX 1060 istnienie tego gniota RX480 w jego cenie  bedzie porazka na kazdej lini zaczynajac od czysto marketingowej a konczac na wydajnosciowej

Problemy z dostępnością 1060 umieszczą go na 2000 zł i tyle będziesz miał, ogólnie znów zaczynamy to samo? tyle się ludzie nafapali na 1070 że takie tanie, że nawet będzie kosztować tyle co 970 i co? ...

 

kogo obchodzi z przesyłka do domu? często sklepy oferują darmową wysyłkę dla tak drogiego sprzętu, czy mi się wydaje czy specjalnie zawyżasz tą cenę jako fanatyk zielonych ?

 

Skoro radzisz czekać to czemu tylko 7 dni i jak się domyślam poradzić kupno referencyjnej kupy?

 

Niestety wszędzie tylko niecierpliwi specjaliści którzy już wiedzą jaka karta będzie najlepsza, ile będzie kosztować i czy się opłaca

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I ta zabawa w zaślepionych zielonym blaskiem wróżbitów..

 

 

 

GTX1060 ktory bedzie kosztowac 1600-1700pln

 

 

 

Jak mozna uwazac wydajnosc na poziomie 970 z dwuletnim opoznieniem z cena 1600-1700 za oplacalny zakup ?? I

 

 

 

Ładna ale droga, u nas pewnie po 1600 będą, kto to kupi ?

Edytowane przez twisster storm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja kupie :P tylko niech już te nie-referenty się pokażą.

W ogóle to referenta miałem kupić. Ale temperatury, potencjał w OC a dzień po premierze informacje o paleniu płyt głównych skutecznie mnie odciągnęły. Od niereferentów oczekuje niższych temperatur ceny poniżej 1500, jakiegoś OC i spokojnej głowy o płytę główną. jeżeli te warunki zostaną spełnione to kupie od razu bez gadania.

Link to post
Share on other sites

Problemy z dostępnością 1060 umieszczą go na 2000 zł 

Za mniej kupiłem GTX1070 Frajer Edition a mogłem poczekać 5-7dni i kupić jeszcze taniej wersję autorską. 

Pod koniec tego tygodnia do PL dojadą olbrzymie dostawy 1070/1080 także ceny spadną ;)

Link to post
Share on other sites

Ktoś mi wytłumaczy po jaki ciul te sklepy kupują te karty w takich ilościach i wystawiają tak wysoką cene ? ktoś to naprawdę kupuje ?

https://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-rx-480-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-3x-dp-box-axrx-480-8gbd5-m3dh-933933/

 

Edit: nie wiem czemu ten link nie chce zatrybić. w kazdym razie chodzi mi o 

Power Color Radeon RX 480 30 sztuk w morele. świeża dostawa za 1300zł szt REFERENT

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

 

 

świeża dostawa za 1300zł szt REFERENT

 

Kilka dni temu kupiłem gigusia za bardzo podobną kwotę. Ze 200zł mógłby spaść, bo lipa jest z tymi cenami.

 

Kilka technicznych spraw odnośnie drv.

 

http://www.bitsandchips.it/images/2016/06/29/RX480/480_dx12.png

 

http://www.bitsandchips.it/images/2016/06/29/RX480/480_dx12_0.png


i jeszcze porównanie z nv:

 

 

 

http://www.bitsandchips.it/images/2016/06/29/RX480/dx12_features_level.png

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Z tymi cenami teraz to jest lipa, jak będzie kosztowała w okolicach 1200zł to lepiej się opłaca kupić 2x480 niż 1070 o różnicy  cena/wydajność do 1080 to już w ogóle bajka. Dlatego mysle że z ceną nie będzie tak słodko ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Edit: nie wiem czemu ten link nie chce zatrybić. w kazdym razie chodzi mi o Power Color Radeon RX 480 30 sztuk w morele. świeża dostawa za 1300zł szt REFERENT

 

Ciekawe to nie-referenty będą jednak za 1500zł-1600zł..... czysta masakra

 

Miałem nadzieje że AMD odgryzie się NV w tym roku właśnie tym modelem jednak się przeliczyłem wracam do obozu zielonych..... "GTX 1070 nadchodzę zaczekaj przepraszam że ciebie wyzywałem od drogich jesteś ok jak za taką wydajność" :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ty nigdy z niego nie wyszedłeś.

 

ee no co ty miałem mały epizod z R9 270 od Sapphire fakt mało użwyałem bawiłem się trochę na Wiedzminie 3 i po podkręceniu 1045T do wartości ok 3,8Ghz do pogrania ( na chwile zobaczyłem czy da się 4Ghz i udało się ) gra chodziła bardzo płynnie najlepsze jest to żę 1045T na stocku to dno 2,7Ghz a na turbo 3,2Ghz naprawde ograniczał R9 270. Po podkręceniu wydajność wzrosła ok 30-40% musiałbym poszukać w swoich postach ile dokładnie ale już nie pamiętam.

 

Generalnie AMD jest OK i myślałem że RX480 w tym roku w nowej 14nm architekturze pogoni NV a tu taki klops karta lepsza o trochę od 2- letniego GTXa 970 w podobnej cenie to trochę za mało by cokolwiek zagrozić/zamieszać na rynku w którym to NV ma ok 78% udziałów...... a do VEGI nie będe czekał i znowu się może okaże że to taki 1070/1080 w cenie zbliżonej....

Link to post
Share on other sites

ale wieje nudą, wszytko ucichło. Palą ludzie nadal te płyty główne ? Czy może jednak to tylko jakaś podpucha ze strony zielonych była ? Bo strasznie cicho się jakoś zrobiło...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...