Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Zgodzę się z kolegą wyżej, najwięcej problemów miałem z nv za czasów GTX970 ASUS STRIX czarne ekrany, i na pulpicie wywalanie sterownika-MASKARA!

 

Z AMD zawsze było OK.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

@kechu

Widzisz a ja miałem mnóstwo problemów ze sterownikami szczególnie jak wszedł nowy chipset Z170 i przesiadłem się na i7 6700k.

Gry wywalały, zawieszały się, mnóstwo błędów graficznych, pikseloza itd. Na tych Nv nie miałem takich problemów.

Dopiero po 3-4 miesiącach pojawiły sie sterowniki na których dało się używać karty AMD - od tamtej pory do dnia dzisiejszego nie miałem problemów ze sterownikami AMD.

Link to post
Share on other sites

Ja w R9 290 na crimsonach 16.5.2 miałem artefakty w The Crew gdy miałem ustawione jakie kolwiek MSAA, po przełączeniu na FXAA artefakty zniknęły. Na usprawiedliwienie radka dodam że tylko tam zauważyłem taki problem. Nawet szukałem w necie i ludzie mieli podobne problemy. Podobno instalacja starych catalistów pomagała i nie było przy MSAA artefaktów ale spadała mocno wydajność.

Nie wiem kto ile używał kart radeona, ja przyznam że osobiście miałem tylko R9 290 i przez około tygodnia. Ale pamiętam jak kupiłem pierwszego pc w czasach GTA 3 na Geforce 4 MX 420. Sąsiad się śmiał że po coś to kupił jak można było wtedy kupić w podobnej cenie nie pamiętam jakiego radeona czy 9200 czy 9600 czy co wtedy było. Sąsiad zadowolony kupił sobie kompa z takim radeonem i potem wydzwaniał do mnie przez telefon by dowiedzieć się ile za każdą misję dostaje się gotówki bo gra chodzi fajnie i szybko ale zamiast napisu "mission passed i ilość gotówki" wyświetlały mu się kwadraty. Po nie wiem 2-3 miesiącach jak wyszły sterowniki to dopiero mu działało.

Koło roku 2010-2011 znajomy chciał sobie pograć w Test Drive Unlimited. Nie grał w gry ale miał wtedy jakieś 2 karty graficzne by w razie czego mieć (a używał zintegrowanej grafiki bo do jego potrzeb była wystarczająca). Miał wtedy Radeona chyba 4850 i Geforce GT 220 albo 240 nie pamiętam... w każdym razie na papierze 4850 był praktycznie wszędzie 2 razy mocniejszy niż ten geforce no więc wybór oczywisty na czym pogra. Grało się w miarę dobrze dopóki spod kół nie wydobywał się dym, wydajność mocno spadała. Trochę rozczarowany myśli no kurde szkoda że tak średnio to wyszło, nie ma tej przyjemności z takiej gry. Myśli może spróbować tego Geforcea? Ale to bez sensu przecież bo ten Geforce jest słaby. Mówię to z czystej ciekawości chociaż spróbuj tak dla porównania geforce vs radeon. No założył Geforce'a, zainstalował sterowniki no i FPSów chyba było z 5 czy 10 mniej w porównaniu z radeonem, nie pamiętam... ale chyba było to około 30... ale stabilnych 30 i dało się grać.

Takich i podobnych historyjek było jeszcze kilka, dlatego jestem nieco stronniczy na korzyść nv bo takie problemy zdarzały mi się na geforce'ach bardzo rzadko, i wystarczyło wrócić do poprzedniego sterownika a za tydzień był nowy który poprawiał błędy poprzedniego. Inna sprawa że Geforceów miałem z 5-7 i tylko jeden mi padł, ale ten akurat był to 8600GT chłodzony pasywnie więc po takim chłodzeniu można było się spodziewać. Radeona miałem jednego i padł... wrócił naprawiony i sprzedałem.

A i właśnie jeszcze czekam aż znajomy taty przywiezie mi swojego kompa z radeonem chyba 6750? bo w apkach 3d sterownik się sypie.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Mialem 970 i nie za bardzo wiem gdzie te błedy w sterach miały być, wszystko bylo ok, miałem też amd 5870 i wszystko było niby ok, a tak naprawdę nie było, karta dawała około 50 fps w grze a komfort grania jakiś miałki był, ale to dopiero zauważyłem jak radeon się spalił i kupilem 570 gtx-a. O wiele lepsze odczucia z plynności grania. Nie wiem ile przez ten czas sie pozmieniało, ale wstręt do amd został do dzisiaj ... :/

Link to post
Share on other sites

RX 480 Crossfire vs GTX1070

http://pclab.pl/art70455.html


PEBKAC.

Od pare lat jade na amd i 0 problemów. Na poprzedniej nv pojawiały się w niektórych grach problemy z opcjami graficznymi (post processing)

Dobrze, że mi przypomniałeś.

W Wiedźminie3 Na R9 290@ 1100/1375Mhz pojawia się problem z efektem blur. Patrząc w stronę słońca pojawiają się artefakty w obrazie tak jak by karta miała zaraz się wywalić. Wyłączam blur - artefakty giną, włączam blur - artefakty pojawiają się :roll:

Karta przy ustawieniach @ 1100/1375Mhz jest w pełni stabilna ale generuje takie błędy w wyświetlaniu grafiki oczywiście tylko w W3. Na domyślnym taktowaniu 1000/1300Mhz problemów nie ma.

Dziwne jest tylko, że to blur się wykrzacza :->

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dobry test dla gimbazy co krzyczala od zapowiedzi 480, ze 2x480 zapewnia wydajnosc 1080. Wiemy ile z tego wyszlo, karty tylko w kilku testach lepsze od 1070, to jest jakis dramat. Juz nie wspominajac o grach z dx12. Amd przygotowalo chyba karte pod jedna gre i tego zrobilo prezentacje. Lata leca, a kart o mniejszej wydajnosci jak sie nie oplacalo laczyc tak dalej nie oplaca.

Link to post
Share on other sites
RX 480 Crossfire vs GTX1070 http://pclab.pl/art70455.html

 

Bajka wydajność 1080..... Raja pozdrawiamy i dziękujemy za bajki dla dzieci....

 

W końcu będe miał karte do FHD bo GTX 970 niedomagał mi w FHD za to 1070 nadaje się idealnie tylko do FHD nie wiecej.

najbardziej bawi mnie to

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/07/gfx_radeon_rx480_cf/charts/perf_1080p.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/07/gfx_radeon_rx480_cf/charts/power_load.png

 

14nm bardzo dobrze AMD wyszło tak dobrze że mają wydajność +-2% do GTX 970 w procesie 28nm..... z poborem energii to samo %-)

Czekamy na ZEN ciekawe czy to będzie ostatnie co wyda AMD.....

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/RX_480_CrossFire/19.html cross fire lub Sli jest ogólnie mało opłacalne bo daje wymierne wyniki w obu przypadkach w niektórych grach wciąż nie ma wsparcia , i już nie psioczcie  bo karta w relacji cena wydajność i tak wciąż trzyma poziom z wyjątkiem Polskich sklepów, narzucanie takiej ceny przez AMD wydaje się bez sensu bo jaki mieliby w tym interes szczególnie że polski rynek jest stosunkowo mały. Oświadczenie AMD  Jak wcześniej zostało zakomunikowane sugerowana cena dla Radeon™ RX480 rozpoczyna się od SEP $199 USD oraz od $239 dla Radeon™ RX480 8 GB. Są to sugerowane ceny detaliczne i powinny być postrzegane jako wytyczne które oferujemy naszym klientom. Dynamika rynku w danym regionie może mieć wpływ na ostateczną cenę i jest poza naszą kontrolą.

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jedno, na PCLabie Wiedźmin 3 w WQHD chodzi lepiej na GTX 1070 a na youtube gdzie zagraniczne portale testują chodzi lepiej na RX 480 Crossfire.

Już nie chodzi o to która jest lepsza,jakie miejsce testowe, metodologia  tylko ogólnie ten portal i jego testy są jak ja to nazywam dla zielonych onanizatorów :rotfl:

Link to post
Share on other sites

@solaris557

Raczej Ty odbiegasz od rzeczywistości! 

Testy na Pclabie/PurePC nawzajem się potwierdzają, więc jeśli zarzucasz coś jednemu serwisowi to automatycznie negujesz wyniki drugiego.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@UP

Raczej wyniki są nie po Twojej myśli dlatego są z d. wzięte a prawda jest taka, że możesz znaleźć miejsce w danej grze gdzie wygrywa AMD a możesz znaleźć miejsce gdzie wygrywa NV no chyba, że dana gra jest wybitnie zoptymalizowana pod jednego z producentów wtedy ciężko będzie o takie miejsce. 

Podam Ci prosty przykład - mój test 290X vs 980  z gry Wiedźmin 3

 

Lokacja 1 - wygrywa 290X

 

 

 

Lokacja 2 - wygrywa GTX980

 

Załóżmy, że:

PurePC testuje  w lokacji 1 gdzie wygrywa AMD a PClab testuje w lokacji 2 gdzie wygrywa NV.

 

Zarzucisz PClab, że ich wyniki są z d.... bo wypadają inaczej niż te na Pure? :>

Patrząc z drugiej strony można zarzucić PurePC, że ich wyniki są z d... bo wypadają inaczej niż na Pclab.

 

Wnioski:

Wyniki uzyskane na PurePC nie negują wyników uzyskanych na Pclab i na odwrót!!! Wbić sobie to do głowy!

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pclab też testuje i to głównie Wiedźmina w różnych lokacjach i słupki praktycznie się nie zmieniają ale i tak generalnie jakość testów ostatnio i tak się poprawiła jak  po dłuższym czasie tam zajrzałem, przedtem nie ma co się kłócić wyniki były wręcz absurdalne ,i już nie chodzi tyle o purepc co raczej o zagraniczne portale i wideo testy Youtube .

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...