Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Byłem 2 razy na MN - i za PiSu, i za PO. Za każdym razem zamaskowane grupki kibiców latały sobie po marszu. W zależności od miejsca spora różnorodność haseł - przy samym początku, z platform leciały często gęsto hasła rasistowskie, ksenofobiczne etc. Należy jednak zaznaczyć, że sroga większość nie podejmowała się skandowania tych haseł. I po pewnym czasie jak organizatorzy z platformy (pewnie prowokatorzy policyjni XD) zauważyli, że te hasełka to jednak nie chwytają to przestali. Na tyłach zazwyczaj koncentrowały się często z kolei jakieś mniejsze oddolne chórki patriotyczne. Nie było ich wprawdzie za wiele, reszta uczestników próbowała się dołączać do śpiewania z tymi chórkami, ale szczyt możliwości to w większości przypadków to była druga zwrotka hymnu ewentualnie pierwsza zwrotka Roty. 

 

Także jak dla mnie widoczny jest duży rozdźwięk pomiędzy organizatorami i ich poplecznikami a lwią większością uczestników MN. I o ile lwią większość można ocenić jak najbardziej pozytywnie to samych organizatorów już niekoniecznie. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.10.2021 o 11:45, pendzel_3 napisał:

Jak już GUS drukuje 6,8% to znaczy, że realnie mamy z 10...

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/inflacja-w-listopadzie-najwyzsza-w-tym-wieku-wzrost-cen-przebil-oczekiwania/q5zvjwl

 

Powiem Wam co teraz się stanie, do marca będą podnoście stopy jeszcze 2-3 razy bo pan G właśnie popuścił w gacie, tyle że to nie pomoże a przynajmniej nie w takim tempie jak wymaga tego sytuacja, jak był na to czas to woleli patrzeć przez palce napełniając sobie budżet i drukując szmalec.

Ta ich polityka pieniężna to przepis na katastrofę, w pełni zasłużone pierwsze miejsce w rankingu GF.

 

W dniu 31.10.2021 o 21:58, MiK napisał:

Będąc wyrzutkiem jestem w stanie opłacić rachunki i przeżyć za 1600zł miesięcznie. 

To od stycznia Ci @MiK zostaje jakieś ~1440.... dasz radę, Tato kupi letnie opony, Mama da na paliwo.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem interwencję w ministerstwie zdrowia. słowa rzecznika ministerstwa

Kamera nie zarejestrowała obrazu, ale żadnych krzyków nie było słychać, za długo też tam nie zabawili.. Posłowie zachowywali się jak najbardziej kulturalnie.  Inicjatywa była jak najbardziej słuszna, wskazuje że jakieś szczątki demokracji jeszcze u nas istnieją.

Sytuacja polityczna, i świadomość praw jest bardzo słaba w naszym kraju. [dla przykładu: jestem przeciwnikiem pisu, ale też zdarzało mi się ich parę razy pochwalić. Jeżeli ktoś robi coś dobrze, to nie ważne z jakiej partii jest.]
Uważam że za te interwencje posłowie powinni zostać pochwaleni, a ministerstwo.. podeszło niepoważnie do posłów, a co za tym idzie wyborców. I jeszcze wielkie pretensje, absurd.
Konfederacja leży bardzo daleko od moich poglądów politycznych.. [Korwina nie toleruje, chociaż w niektórych sprawach ma dużo racji] ale popieram takie działania.
 

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.12.2021 o 08:38, pendzel_3 napisał:

10-12-21 UPDATE:

https://spidersweb.pl/bizblog/rpp-stopy-procentowe-wibor-kredytobiorcy/

 

Kolejne 0,5% a maszynka dopiero się rozpędza.

Wibor to relikt minionej epoki, ale banki z tego nie zrezygnują wiadomo czemu, pożyczają naszą kasę a liczą sobie jak kiedyś. Może ktoś zrobi z tym porządek w co wątpię.

Link to post
Share on other sites

Pokojnie @RuLeR nie denerwuj się, jak byś nie wiedział to tylko zasłona dymna prezesa, teraz don Adriano będzie miał swoje 3 minuty, podąsa nosem poudaje że coś tam od niego zależy, w ostateczności odeśle to do kucharki imperatora.... będzie dobrze. Jest jeszcze opcja taka opcja że ją zawetuje, nie mniej jeśli tak się stanie to tylko głupiec uwierzy w to, że to będzie jego samodzielna decyzja.

 

2 godziny temu, RuLeR napisał:

obronie TVN jako wolnych mediów,

Te media wolne jak i TVPis. Ale bez żadnego kontrastu wielu naszym rodakom już całkowicie ciężko będzie odróżnić matrix od rzeczywistości choć i teraz znaczna część ma już z tym problem :->

 

2 godziny temu, RuLeR napisał:

to trzeba być cymbałem albo lewakiem.

Może tak być, to wobec tego jak nazwiemy wielbicieli TVP?

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

W dupіe mam bydło, borowika i cinkusia. Znam przynajmniej 5 spraw dużo wyższej wagi niż wszelakie auto afery czy tvny. Inflacja, kryzys energetyczny, olewanie polski na arenie międzynarodowej, dyskryminacja, szemrany budżet itp itd. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niespełniony kurdupel zagłady z Żoliborza będzie ludziom dyktował co mogą oglądać, a co nie, a niektórzy nie widzą problemu. Ręce opadają. Jak rząd będzie kontrolował najważniejsze media to czym to będzie się różniło od KRLD albo Białorusi?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...