Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

W dniu 2.09.2022 o 14:31, pendzel_3 napisał:

RpBFAYa.png

 

Dostawca pożywki propagandowej Moskwie...

 

Tj. tylko taki wybieg wyprzedzający ew. roszczenia strony niemieckiej co do sytuacji na Odrze?

bo w to że wierzy, iż kiedykolwiek zobaczy te pieniądze to go nie podejrzewam, chyba że postradał już zmysły.

 

No i kurcze się doczekałem, jakieś podrygi geopolityki się zaczynają tworzyć. Jestem prawie pewien, że to spieprzą ale i tak jestem zaskoczony, że jakieś ruchy się zaczynają. Akcja z samolotami dała mi nadzieję, że ktoś coś potrafi i może jednak się da. 

 

Tu nie chodzi o odrę, tu chodzi o układ sił w EU i co się stanie z naszym kawałkiem świata w najbliższej przyszłości. Obecnie USA są zainteresowane spacyfikowaniem Rosji, walczą o to w swój ulubiony sposób, nie u siebie, nie swoimi żołnierzami. Tym samym jesteśmy zainteresowani my, kraje nadbałtyckie, Rumunia, mniej Czechy i Słowacja. Natomiast szybkim powrotem do poprzedniego stanu Niemcy i Francja bo tania energia, robole z centralnej i wschodniej europy i łatwa kasa + wpływy ekonomiczne, nawet za cenę Ukrainy. Niemcom z USA jest nie po drodze już jakiś czas, raz, że interesy się rozeszły a dwa że jednak dużo wojska USA jest za odrą i trzeba się jakoś liczyć z tym co mówi USA. Rosja gra o kontrolę nad centralną i wschodnią europą, odsunięcie NATO i ciepłe interesy z zachodnią EU. 

 

Rosja przegrała i próbuje uratować co się da.

 

USA wygrało i próbuje docisnąć jak się da najmocniej żeby nie musieć myśleć o europie jak zacznie się rozgrywka z Chinami + trochę stłamsić Niemcy i przy okazji Francję.

 

My i reszta dawnego bloku wschodniego mamy szansę trochę przeciągnąć środek ciężkości (militarny, decyzyjny, ekonomiczny) na wschód EU, Niemcy mają teraz moralny dołek a my górkę, takie zagrywki jak te reparacje są mało finezyjne ale zawsze coś biją echem po świecie a Niemcy raz, że przez swoją bierną pomoc Ukrainie są na słabej pozycji na wejściu nie mogą mocno odpowiedzieć. Piłsudski ślinił by się będąc w takiej sytuacji. Problem jest natomiast z umiejętnościami do wykorzystania potencjału jaki stoi przed nami. Raz, że możemy zostać liderem ale nie możemy zostać przywódcą środkowej i wschodniej europy, dwa, że możemy skonsolidować kraje międzymorza (nie lubię tej nazwy) i dołączyć do nich Ukrainę, trzy, że możemy zbudować blok będący przeciwwagą dla tandemu DE-FR i przeskoczyć z bycia odlewnią zderzaków do VV na poziom źródła nowych technologii i jednocześnie mieć w swoim bloku kraje, które będą pełniły rolę dla nas taką jaką my pełnimy obecnie dla Niemiec. 

 

Jeszcze na koniec wytłumaczenie samolotów bo to było arcydzieło. Najpierw wystawiasz prezydenta RP i on mówi, że damy samoloty dla UA i już to obgadaliśmy z USA. Potem USA mówi, że nic nie obgadaliśmy i oni się nie zgadzają. Potem my się kajamy medialnie, że jak USA się nie zgadza to my jednak nie dajemy. UA ma jednak jakoś więcej samolotów, do tego niektóre mogą używać rakiet NATO a są 2 ośrodki, które pracowały nad tym (w stanach i Bydgoszczy). Koniec końców nikt samolotów nie dał, samoloty się pojawiły, USA się nie zgodziło, my się słuchamy USA a UA samolotami, których nie ma strzela rakietami NATO do ruskiej obrony przeciwlotniczej. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Naszego eksperta od dzietności, teoretyka, podziwia już cały świat.. Koniec końców, zamieszka u nas część Ukraińców, co mi nie przeszkadza, a Polaków rodzić się więcej nie będzie. I ja tu nie widzę innego finału tej sprawy. Nawet jak zmieni się władza, ludzie nie chcą mieć wielu dzieci bo to nie średniowiecze. Żeby nie było, jeżeli ktoś ma, to podziwiam i szanuję.
Jedynie likwidacja powszechnego systemu emerytalnego, coś by mogła zmienić w tej sprawie, czyli cofamy się cywilizacyjnie- moim zdaniem.
Kiedy politycy wbiją sobie do głowy, że żadne programy socjalne, zapomogi nic nie zdziałają, a wręcz przeciwnie. Dobra polityka rządu, która nam nie grozi  teraz ani jutro, budowanie właściwego środowiska do życia, pomogło by. Ale na cuda też nie ma co liczyć. Zachód już to przerobił.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Fenomen Konfederacji mnie trochę zadziwia, ale też coraz bardziej przeraża. Przecież w tej partii siedzą goście, którzy jeszcze niedawno paradowali ze swastykami, świętowali urodziny wujka Adolfa i "zamawiali piwo" ku chwale Trzeciej Rzeszy. A teraz nagle wielcy liberałowie się znaleźli. Nie wiem kim trzeba być, żeby głosować na takie coś.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak po debacie? ja jestem w trakcie.
Przerażające jest to, że dla fundamentalnej sprawy dla naszego sytemu politycznego, poświęcono 60 min.. Ta nasza demokracja jest taka papierowa.. nie ma w niej już tego antycznego ducha. 
Inna sprawa, dlaczego ludzie tak boją się podwyższonego wieku emerytalnego? 
Kolejna sprawa, kpina i skandal. Prowadzący jawnie i bez krępacji chwalili PIS a ganili PO.
I ostatnie, lewica nigdy nie była tak słaba.

Link to post
Share on other sites

w netach 90% [piszę to na podstawie tego co obserwuje na forach i portalach w sekcjach komentarzy] poparcia, w realu 10%. Czyli wychodzi na to że większość jej zwolenników jest albo za młoda by móc realnie głosować, albo zbyt leniwa żeby się udać na wybory.
Oni będą mieć swój czas, bo ludzie są coraz.. no są jacy są. Po latach nieudolnych rządów powiedzmy lewej strony, przychodzi pora na prawą.
Może sam bym na "nich" głosował, gdybym nie był zwolennikiem demokracji, ze wszystkimi jej pozytywnymi i negatywnymi cechami.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

My mamy w wyborach z reguły 50% frekwencji, w necie widzisz tak naprawdę głosy ilu osób? Kilku tysięcy? A jeszcze z reguły ludzie w sieci piszą pod nickami, więc tak naprawdę możesz mieć trolla co pod różnymi nickami będzie pisał na trzech forach, i już się obraz zaciemnia.

Mnie od Konfy odrzuca Braun, od czasu jak stał się prorokiem starego testamentu, z wyglądu i poglądów, to gościa nie da się słuchać. A był przecież z niego całkiem niezły reżyser dokumentalista.

Korwin to już stary zdziadziały tetryk którego poglądy są tak naprawdę żywcem wzięte z XIX wieku, dla niego ideał kraju to USA z tego okresu, każdy kto zna nieco historię wie czym wtedy był ten kraj, i raczej nikt normalny by żyć tam nie chciał, no chyba że byłby niezwykle majętny.

Podobnie jak jego poglądy na służbę zdrowia, gdzie chciałby powrotu do czasów dr Queen i płacenia lekarzowi kurami i jajkami...

Zresztą panowie z Konfy podobno idą do wyborów przewrócić stolik, ale pierwsze co zrobili to wciągnęli na listy swoich pociotków, Mentzen brata nieudacznika, a Bosak żonę. Czyli w nepotyzm już umią, tera jeszcze spółeczki skarbeczki, i panowie już wypisz wymaluj typowa polska partia.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

pisowcy raczej siedzą w kościołach, telewizorach, albo są na garnuszku państwa. Ja jestem nonkonformistą, i moje głosy przeważnie przepadają..
Ogólnie to perspektywy na Polskę są złe. Jacy wyborcy tacy politycy. Większość chciałby żyć łatwo i przyjemnie i żeby mu dobrze robić. Wielka afera się robi gdy się mówi o podwyższeniu wieku emerytalnego.
Jest źle, żyjemy w głupich czasach.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Jestem pisowcem "w pewnym sensie, czyli do czasu aż po upadnie", pracuje i ja i żona i mam tylko dwoje dzieci i psa. Tak tradycyjnie jak pisaki. Chociaż pewnie trzeba mieć kota.
I kuźwa nie trawię POyebow. Amen.
Nie każdy ma lekką pracę, życie to nie tylko stołki po znajomości i układach.



Link to post
Share on other sites

Ostatnio w metrze starsza pani chciała przykleić mi do bluzy serduszko koalicji, grzecznie odmówiłem. Uśmiech owej pani zniknął z twarzy a następnie zwyzywała mnie od pisiorów i kazała wypierd@lać tam skąd przyszedłem i nie brać udziału w wyborach bo tacy wyborcy jak ja niszczą kraj :roll:. Kopara mi opadła, słowem się nie odezwałem bo po co sobie podnosić ciśnienie głupotą innych po ciężkim dniu w robocie... ale naszło mnie później na rozkminy takie jak np. co się z tymi ludźmi dzieje? wariatkowo normalnie, wszyscy powariowali do reszty.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...