Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

To że akcyza była przed unią wie nawet dziecko, to że unia dała widełki i zrobiła to po to tak jak  napisałem wyżej więc nie widzę tu bzdury. Wiesz jakie są widełki i jakie stawki w poszczególnych krajach i poniżej tego nie zjedziesz bo właśnie unijne przepisy na to nie pozwalają. 

https://www.e-petrol.pl/notowania/pomocne-informacje/podzial-skladnikow-cen-paliw

Link to post
Share on other sites

Po co jakiś kraj miałby schodzić poniżej widełek? Podatki nie są po to, żeby je minimalnie obniżać, może jeszcze likwidować?:P Jako bzdurę określiłem stwierdzenie, ze Unia nie da ruszyć stawek akcyzy: "unia nie da jej ruszyć". Można ruszać w ramach ustalonych widełek

 

Wiesz po co jest akcyza żeby nie tworzyć konkurencyjności między państwami UE - ale ta konkurencyjność jest i zawsze była. Słyszałeś o zakupach turystycznych w innych krajach UE, bo papierosy czy alkohol dużo tańszy? A o tankowaniach w innych państwach, bo paliwo tańsze?

Będąc w PL zawsze jakieś flaszki kupuję, bo jest dużo taniej.

 

Wiesz jakie są widełki i jakie stawki w poszczególnych krajach i poniżej tego nie zjedziesz bo właśnie unijne przepisy na to nie pozwalają - pozwalają, pozwalają. A słyszałeś o Wyspach Kanaryjskich należących do Hiszpanii? To też jest UE.

Edytowane przez wodego
dopisek
Link to post
Share on other sites

Chciałem ci wkleić też o poszczególnych wyspach koloniach których te przepisy nie dotyczą, miałem gdzieś cały wykaz.

Paliwo będzie drożało na obecną chwilę chyba że znów coś walnie i spadnie zapotrzebowanie. Wszyscy zarabiają najwięcej na obniżkach teraz zarobek po wyjechaniu z hurtowni jest minimalny.

Link to post
Share on other sites

Nie ma potrzeby wklejania wykresów, jednak jest potrzeba, żeby pisać prawdę, a nie wymyślać jakieś nieistniejące przepisy.

- Unia nie zabrania zmiany akcyzy,

- są wyjątki od widełek stosowanych na akcyzę w UE.

 

Nie brzmieć jak TVP wymyślając, ze Unia działa na szkodę i wszystkiego zabrania. Jeszcze czekamy tutaj na wypowiedź, że Unia zakazuje PL obniżyć vat i to ona nakazała przyjąć taką, a nie inna stawkę.

 

A w co wtrąca się unia, może złe pytanie w co się nie wtrąca w PL unia ? - przecież Unia nie nakazuje podnosić wszystkiego. Nie słyszałem o nakazie podniesienia wynagrodzeń w PL:menda:

 

Link to post
Share on other sites

tu jest tak łopatologicznie rozpisane co i jak https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/pl/content/akcyza

 

Czytaj ze zrozumieniem poczytaj troszkę o paliwach akcyzie i dopiero później lej wodę.

Co ma tu brzmieć prawdę ci napisałem a ty nic konkretnego.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Ja leję wodę? Po co dałeś jakąś stronę ze stawkami akcyzowymi na alkohol? Kogo to obchodzi?

 

Raz dwa trzy, pierwsza lepsza strona:

Sejm za podwyżką akcyzy na alkohol i produkty tytoniowe

 

Sejm zgodził się na 10-proc. podwyżkę akcyzy na alkohol i produkty tytoniowe. Według szacunków rządu, po 1 stycznia 2020 r...

 

Przecież niedawno odkryłeś, że akcyzę Unia ustaliła i nie da jej ruszyć (...to unia nie da jej ruszyć). A tu od wielu lat rząd rusza prawie co roku tą akcyzę jak jest potrzeba. To ta akcyza jest nie do ruszenia czy do ruszenia? Poczytaj sobie o tym, bo zbłądziłeś i lejesz wodę, aż gumiaki trzeba wyciagać. Akcyza na paliwa tak samo:

 

Dane POPiHN wskazują, że cena benzyny płacona przy dystrybutorze przez klienta w maju 2021 r. w Polsce stanowi 84 proc. średniej ceny europejskiej. Akcyza liczona w euro w przeliczeniu stanowi 0,39 euro. Niższa jest tylko w Bułgarii (0,36 euro), w Rumunii (0,37 euro) i na Węgrzech (0,36 euro). Dla porównania w Holandii akcyza w litrze paliwa wynosi 0,82 euro, gdzie litr benzyny kosztuje 1,7 euro ( w Polsce 1,17 euro).

5HCk9kpTURBXy9jNTQ1ZTZmY2VjMzRhZmVmNzliN

 

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się wtącam w dyskusję ale chciałbym Wam pokazać jak prężnie działają jedyne właściwe media Polska Press przejęte przez Koncern Orlen. (Kurier Lubelski).

 

Jeśli nie wiedzieliście, że następnej fali Covidu w szkołach są winni imprezujący nauczyciele to już śpieszę z artykułem wyjaśniającym :

 

https://kurierlubelski.pl/uczniowie-klas-ivviii-sp51-ucza-sie-zdalnie-czy-przyczyna-moglo-byc-spotkanie-integracyjne-nauczycieli/ar/c5-15862899?utm_source=facebook.com&utm_medium=kurier-lubelski&utm_content=edukacja&utm_campaign=uczniowie-klas-ivviii-sp51-ucza-sie-zdalnie-czy-przyczyna-moglo-byc-spotkanie-integracyjne-nauczycieli&fbclid=IwAR22qYbxGOaC0TF1ktoMv67bKFn637e3wo_CjUpmAPUb7zLNUwKFnI-9_O0

 

Te darmozjady i nicponie, urządzają spotkania integracyjne (pewnie za nasze jeszcze) i się wzajemnie zarażają a potem zarażają dzieci, przez to trzeba przechodzić na zdalne nauczanie i zamykać kolejne szkoły. Proste? proste.

 

Czegoś takiego to cały sztab od Joseph'a Goebbels'a wy nie wymyślił.

 

A teraz przez chwilę chociaż zejdzmy na ziemię...

 

Nauczyciele raz w roku organizują sobie za własne pieniądze (tak za własne, nie jak w normalnym miejscu pracy) spotkanie z okazji dnia nauczyciela. Robią to poza szkołą, w normalnej knajpie, tak jak może to zrobić dziś każdy (jak był zakaz, to też go respektowali).

 

Codziennie widują się w pracują w ciasnych pokojach nauczycielskich i jakoś ten fakt nikomu nie przeszkadza - tam nie ma covidu.

 

Tak PISowsko-Obajtkowska szczujnia za pieniądze które powinny iść do budżetu (Orlen tj. Spółka Skarbu Państwa, a nie prywatna firemka Wójta z Pcimia jak by ktoś zapomniał) organizuje teraz szczucie i nagonki na niewygodne grupy społeczne.

 

mewa-pluje-ha-tfu.jpg

 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, wodego napisał:

Przecież niedawno odkryłeś, że akcyzę Unia ustaliła i nie da jej ruszyć (...to unia nie da jej ruszyć). A tu od wielu lat rząd rusza prawie co roku tą akcyzę jak jest potrzeba. To ta akcyza jest nie do ruszenia czy do ruszenia? Poczytaj sobie o tym, bo zbłądziłeś i lejesz wodę, aż gumiaki trzeba wyciagać. Akcyza na paliwa tak samo:

Bo nie da jej ruszyć te 5 czy 10% naprawdę nie robi mi różnicy przy nie do ruszenia 350 euro od 1000lit które narzuca unia.

 

Wstawiłem ci większość akcyz włącznie z paliwami na jednej stronie, wystarczyło przewinąć lekko w dół wraz z dyrektywą rady i tą twoją zajebistą możliwością obniżania :D

 

Holandia aktualna cena 9,40zł za litr PB95

Masz tu aktualny cennik całej uni za paliwo https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/pb95

 

Całuj rząd w stopy że masz orlen bo tak przecież był nieopłacalny i teraz pewnie byś miał drożej jak u cioci makreli prawie 8zł :rotfl:

 

Godzinę temu, pendzel_3 napisał:

Nauczyciele raz w roku organizują sobie za własne pieniądze (tak za własne, nie jak w normalnym miejscu pracy) spotkanie z okazji dnia nauczyciela. Robią to poza szkołą, w normalnej knajpie, tak jak może to zrobić dziś każdy (jak był zakaz, to też go respektowali).

 

Moja mama 35lat pracowała w szkole i nigdy dzień nauczyciela nie był za prywatne, nie żebym był przeciwny tylko tak ci mówię jak jest :)

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, RuLeR napisał:

nigdy dzień nauczyciela nie był za prywatne,

To powiedz to mojej Żonie, która dwa tygodnie temu z koleżankami robiła ściepę bo szkoła nie ma kasy, właściwie to chyba statutowo im nie wolno (choć tego nie jestem pewien) wiec to, że dyrektorka twojej Matuli organizowała 20 lat temu taką imprezę z jakiegoś funduszu socjalnego to nie znaczy, że dziś tak jest.

 

30 minut temu, RuLeR napisał:

Całuj rząd w stopy że masz orlen

Nie mam do pana więcej pytań.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, RuLeR napisał:

Bo nie da jej ruszyć te 5 czy 10% naprawdę nie robi mi różnicy

@zbiku90dopiero co dał linka, że Portugalia ruszyła tą nieruszalną akcyzę. Może jako obywatel UE napiszesz donos na Portugalię, bo Unia o tym nie wie?

 

przy nie do ruszenia 350 euro od 1000lit które narzuca unia - pisałem już o tym, ale ciężko rozumujesz: jaki kraj byłby zainteresowany całkowitą likwidacją akcyzy na paliwo? Pewnie rozumujesz w ten sposób:

- W PL vat jest 23%. Zmniejszenie do 22% nie robi mi różnicy. Dopiero bym zauważył, jak by na wszystko wprowadzili vat 0%...

 

tą twoją zajebistą możliwością obniżania - znowu bzdury produkujesz? Wyraźnie pisałem, że ta "nieruszalna" akcyza jest "ruszalna" w ramach ustalonych widełek. Jeśli sądzisz, że jakiś kraj teraz płacze, bo nie może wprowadzić akcyzy na paliwa 0%, to bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości.

 

Całuj rząd w stopy że masz orlen - nie mam Orlenu, nie mieszkam w PL. Pewnie rozumujesz tak, że Rosja nie jest w Unii, to tam nie mają akcyzy na paliwa, bo nikt im nie narzuca jakiś śmiesznych stawek:rotfl:

Link to post
Share on other sites

W moich postach nie chodziło o to by szukać dziury w całym tylko powiedzieć czemu paliwo drożeje i co się składa na jego cenę.

 

Za bardzo się nakręciłeś nie będąc w temacie myślisz ze liźniesz na szybko google i będziesz wiedział :)

15 minut temu, pendzel_3 napisał:

że dyrektorka twojej Matuli organizowała 20 lat temu taką imprezę z jakiegoś funduszu socjalnego to nie znaczy, że dziś tak jest.

No kiedyś było inaczej, był alkohol itd od kilkunastu lat już alkoholu nie było. Możliwe że robiły sobie za swoje jakąś małe posiedzenie w małym gronie. Ja mówię o dniu nauczyciela gdzie robi to wójt, burmistrz. Składały się po 20 czy 40zł jak chciały coś dodatkowego. Ale za restaurację czy jedzenie nie płaciły. 

 

ale wierzę ci pendzel ze jest jak napisałeś że robiły za swoje ale nie wszędzie tak jest i raczej coraz mniej tych imprez ;)

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie szukam dziury w całym, tylko reaguję na bzdury, które produkujesz.

 

tylko powiedzieć czemu paliwo drożeje i co się składa na jego cenę - bo dopiero co w google o tym wyczytałeś? I to jeszcze nie wszystko zrozumiałeś? Ja to wiem od dawna i nie musiałem teraz w google szukać. Ty natomiast wiele rzeczy teraz się dowiedziałeś (nie wiem czy zrozumiałeś) i jeszcze zły jesteś, że ktoś wytyka podstawowe błędy, które produkujesz z niewiedzy. Dziwię się, bo raczej na tym świecie już trochę żyjesz (tak przypuszczam).

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, RuLeR napisał:

Ja mówię o dniu nauczyciela gdzie robi to wójt, burmistrz.

W placówce w której pracuje moja Żona nie ma czegoś takiego, nie wiem jak jest na prowincji, ja pracując w prywatnej firmie, mam imprezy integracyjne cztery razy do roku i tyle alkoholu ile byłbym w stanie wypić i trochę łyso mi jak słyszę, że Ona musiała zapłacić pełną kwotę za lokal itp. żeby pójść na swoje własne święto, ale ok. Nie czepiajmy się szczegółów bo nie to jest sednem tematu, w budżetówce nigdy się nie przelewało.

Ciekawi mnie co twoja Mama sądzi o takim oczernianiu bądź co bądź środowiska w którym przepracowała pewnie większą połowę życia.

Za to też mamy całować w stopy Orlen który jest właścicielem Polska Press w/w Kuriera Lubelskiego i przejął go w wiadomym celu?

 

Ostatnio Kaczyński w wywiadzie dla RMF, dobitnie powiedział co go tylko jeszcze uwiera... "osiem gwiazdek i je**ć pis"

Po przejęciu władzy łącznie z trybunałem i całkiem sporej ilości mediów, kiedy miał już siadać spokojnie w fotelu okazało się, że są jednak ludzie którym się to nie podoba i nie chcą żyć w państwie totalitarnym gdzie z telewizji publicznej leci szambo a drugą władzą jest kościół.

 

Pasowałoby teraz jakoś usunąć tych wywrotowców, najlepiej wystrzelać ale świat patrzy i nie ma jak - na to Kaczyński nie ma już konceptu.

 

Ja nie twierdzę, że PIS to samo zło, że wszyscy tam to złodzieje i oszuści, ale prowadzą nasz kraj tam gdzie prowadzą więc nie rozumiem zdziwienia, że komuś może się to nie podobać, wychodzi na ulicę i śpiewa "je... PIS". Bo np. nie chce żeby to ustawa decydowała o tym czy ma urodzić martwe dziecko czy nie. (Notabene tutaj Kaczyński też działał po obliczeniu % ile mu doskoczy od rydzyka i spółki jak to przepchnie, a nie z myślą o życiu niepoczętym). Bo co prawda osób wkurzonych zerwaniem kompromisu aborcyjnego jest więcej niż katoli którzy doskoczyli do obozu poparcia ale Ci pierwsi i tak nigdy by na PIS nie zagłosowali.

 

Zamiast edukować wolą kłamać i uskuteczniać propagandę, nie promują przedsiębiorczości i zaradności tylko patologię (bo taki wyborca jest łatwiejszy) praktycznie wszystko co robią jest ukierunkowane na słupki poparcia, nie ma w tym odrobiny dobrej woli czy chęci zmiany na lepsze. 

Głosować na nich będą tylko fanatyczni katole (bo ambona), nieroby i patałachy dla których 500+ i ew. jakaś trzeciorzędna posadka w jakimś urzędzie na wypizdowiu to szczyt życiowego luksusu, a najgorsze jest to że to im wystarczy. 

To by tłumaczyło dobitnie dlaczego w szkołach nie dodaje się lekcji ekonomii tylko religii i dlaczego ta ustawka z KK tak bardzo jest im na rękę. Bo zarówno jedni jak i drudzy wolą kiedy naród jest głupi, wtedy łatwiej nim sterować i łyka propagandę jak małpa kit.

 

Edytowane przez pendzel_3
literówka
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@RuLeR, załamiesz się. Ta betonowa akcyza nie do ruszenia, bo pisałeś: "i to unia nie da jej ruszyć", jest zagrożona. Planowana jest podwyżka przez rząd akcyzy na alkohol i papierosy. Póki jeszcze nie jest uchwalone: szykuj donos na polski rząd, bo chce ruszyć tą nienaruszalną akcyzę. Po donosie Unia nałoży sankcję za próbę ruszania nieruszalnej akcyzy. Na pewno dostaniesz za donos jakieś profity. Przypuszczam, że po rozgłosie dostaniesz zatrudnienie w TVP.

Link to post
Share on other sites

wodego i tak masz jedne z najtańszych wyrobów tytoniowych i alkoholowych w uni właśnie w PL, więc znów walisz głową nie tam gdzie trzeba. A mógłbyś mieć jeszcze tańsze, czemu już wiesz bo cię uświadomiłem :P

 

Donosy to raczej w twojej opcji są modne, mnie to nie bawi, nie tak mnie wychowali.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Opłatę paliwową nie kto inny tylko PiS wprowadził: na dieslu to 7% autogaz 5% a zwykła benzyna  3%.
W trudnych czasach powinni to znieść, tak samo jak głupi podatek od napojów, nie tylko tych z cukrem. Jeszcze pozostaje kwestia vatu 23% który miał być wprowadzony czasowo.
Trudno nie zauważyć że taka polityka prowadzi do wysokiej inflacji a zerowe stopy są już jawnym okradaniem Polaków i bańką na rynku nieruchomości.
+ celowe osłabianie waluty..
 

Screen Shot 11-02-21 at 09.06 AM.JPG

Screen Shot 11-02-21 at 09.13 AM.JPG

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tam od razu najgorszych, patodeweloperka "lubi to"

 

Cytat

Będąc wyrzutkiem jestem w stanie opłacić rachunki i przeżyć za 1600zł miesięcznie. 

@MiK Będąc bezdzietnym kawalerem owszem, jestem w stanie w to uwierzyć, tylko co to ma do rzeczy? :)

Nie każdy urodził się tak ustawiony jak Ty, dorzuć do tego kredyt na mieszkanie i wtedy zobaczymy co Ci zostanie z tego 1600, albo w ogóle czy zostanie czy braknie...

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, leto87 napisał:

Trudno nie zauważyć że taka polityka prowadzi do wysokiej inflacji a zerowe stopy są już jawnym okradaniem Polaków

Dobrego prawa się nie zmienia. Jest podatek od oprocentowania lokat, który praktycznie nic nie daje budżetowi, bo oprocentowanie lokat jest zerowe, ale jest. Oczywiście przed wyborami w ramach kiełbasy wyborczej były zapowiedzi zniesienia.

 

Kolega @RuLeRprzed wyborami w programie wyborczym miałby zniesienie akcyzy i VATu, (zerowe stawki), żeby ludzie mieli jak najlepiej.:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...