Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

2 godziny temu, ALF napisał:

Ostatnio w metrze starsza pani chciała przykleić mi do bluzy serduszko koalicji, grzecznie odmówiłem. Uśmiech owej pani zniknął z twarzy a następnie zwyzywała mnie od pisiorów i kazała wypierd@lać tam skąd przyszedłem i nie brać udziału w wyborach bo tacy wyborcy jak ja niszczą kraj :roll:. Kopara mi opadła, słowem się nie odezwałem bo po co sobie podnosić ciśnienie głupotą innych po ciężkim dniu w robocie... ale naszło mnie później na rozkminy takie jak np. co się z tymi ludźmi dzieje? wariatkowo normalnie, wszyscy powariowali do reszty.

 

2 godziny temu, AudiAWX napisał:

No właśnie, w internetach odwrócono rzeczywistość że niby pisowcy to oszołomy.
I dla POyebow było to łatwe zadanie bo cały psychiatryk to ich wyznawcy. emoji1787.png

 

Dziel i rządź - dorzucasz trochę religii, trochę nacjonalizmu i cieszysz się owocami a ludzie są zajęci konfliktem

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.10.2023 o 14:42, MrGolden napisał:

Pff, a jak ktoś popyta się w necie albo w życiu realnym, to PiS nie ma żadnych, bądź nie wielką grupę wyborców i  generalnie wszyscy są przeciwko partii. Jednak wyniki sytuują partię na pierwszym miejscu. Jakieś te dziwne błędy są w tej kwestii, tym naszym Matrixie. 

Bo na PiS głosuje głównie patola, która rozmnaża się jak króliki. Jak na osiedlu jest duża ilość lombardów, salonów z hazardem, automatów do gier itp. no to tam mieszkają wyborcy tej partii. Chyba nie muszę tłumaczyć motywacji takich ludzi, ale oni na bank do głosowania przystąpią.  Ewentualnie jeszcze mohery, które pół dnia spędzają w kościele, a drugie pół na oglądaniu TVP. Jak ktoś ma towarzystwo w miarę normalne i ogarnięte, to faktycznie ciężko trafić na PiSowca w takim gronie.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Szlachta nie pracuje.

 

Szlachcice, aby móc dalej nie pracować, obowiązkowo stawią się na wyborach. Natomiast ludzie, których praca i pieniądze są przeznaczane na utrzymywanie szlachciców, nadąsani pozostaną w domach, ponieważ ich zdaniem, nie mają na kogo zagłosować. To jest prawdziwa tragedia tego kraju. A należy pamiętać, że każda osoba nie popierająca PiSu, która pozostanie w domu, liczy się jako podwójna korzyść dla Jarosława Kaczyńskiego. Raz, nie zagłosuje. Dwa, nie zagłosuje na opozycję. Dlaczego tak jest? Prosty przykład... Jeżeli do wyborów pójdzie 10 000 000 osób, to PiS do wykręcenie np. 40 procent potrzebuje 4 000 000 ludzi. Jeżeli do wyborów pójdzie jedynie 5 000 000 osób, PiS do wykręcenia 40 procent potrzebuje już tylko 2 000 000 osób. To dlatego nieustannie mówi się, że każdy głos liczy się. W ostatnich tygodniach kampani wyborczej PiS już dobrze wie, że nie przekona do siebie nikogo nowego, dlatego prowadzi kampanię zniechęcania. To dlatego Morawiecki pierdzieli non-stop o Tusku. Oni chcą, abyście siedzieli nadąsani w domach.

 

Edytowane przez Skaza
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, AudiAWX napisał:

pisowcy to oszołomy.

Jest jeszcze trzecia droga, bezpartyjni.. Możliwe że na tych ostatnich będę głosować.
Niestety tyle afer co za pis nie było nigdy, nie było tak daleko posuniętego socjalu i dopłat do wszystkiego. To co zrobili z TVP to druga rosja. Taki sam poziom propagandy.  Nie trawie tego, staram się nie oglądać. Po tych wszystkich zabiegach i technikach manipulacyjnych które zobaczyłem. Ale debatę chciałem zobaczyć, i zniszczyli mi tym dzień.
Co za cuda dzieją się na orlenie każdy widzi. Z kierowców zrobili wroga publicznego. NBP gdzieś ma wartość złotego, oszczędności Polaków, i działa tak żeby zrobić dobrze partii.
Nieruchomości są horrendalnie drogie, jak wszystko inne.

Nigdy nie głosowałem na PO, ale przypomnę że też rządzili w czasach globalnego kryzysu, właśnie dlatego starali się zacisnąć pasa i podwyższyć wiek emerytalny, podwyższyć czasowo vat, którego pis w dalszym ciągu nie obniżył. A OFE wcale nie było rozwiązaniem na nasz system emerytalny. Prywatne spółki wykupywały obligacje skarbu państwa i tak to się głównie toczyło. PIS nie przywróciło OFE ani nic z tych rzeczy.
O tych wszystkich ideologicznych sprawach szkoda nawet mówić.
Szczepionki, sasiny, oligarchowie.. Nie wiem jak w takim wypadku dalej można w to brnąć.

Ogólnie to nic, kompletnie nic nie posunęli nas gospodarczo do przodu.. Żadnych ważnych reform gospodarczych nie było. Były antyreformy jak polski ład, o którym wstyd mówić.
Za to wybudowali jakiś kanał turystyczny.

I nie prawda że PO skłócała polaków, bo była otwarta ideologicznie. Główny zarzut dla ich rządów mam taki że nie zlikwidowała abonamentu RTV. Może nie obniżyli podatku dochodowego, ale też rządzili w czasach trudnych, i nie zadłużali kraju tak bardzo jak robi się to obecnie.
Przypomniała mi się jeszcze sprawa z ACTA, i kryzys migracyjny. Jak byłoby z tymi migrantami nie do końca wiadomo, może byłoby referendum i tyle.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, leto87 napisał:

Główny zarzut dla ich rządów mam taki że nie zlikwidowała abonamentu RTV

Moim zdaniem o wiele gorsze było to, że niespecjalnie mieli ochotę cokolwiek robić ze śmieciówkami, które za ich rządów były totalną patologią. Pamiętam jak dostałem umowę na pełny etat za najniższą krajową i się cieszyłem jak ostatni debil, bo jakaś tam znajoma na śmieciówce zarabiała 30% mojej wypłaty, a musiała zapierniczać 2x tyle co ja na moim etacie. Serio, do takich akcji wtedy dochodziło, zwłaszcza w mniejszych miastach. Niby minimalna krajowa była ok.1500 PLN, ale i tak masa ludzi zarabiała po kilkaset złotych i musieli za to wyżyć.

Kolejny zarzut z mojej strony to to, że nie odcięli kościoła od państwowego cyca i nie wprowadzili świeckiego państwa. Wiadomo że ani PiS, ani żadna Konfederacja czy tam inny Hołownia na takie coś nie pójdzie, ale Platforma mogła, jak jeszcze rządziła. Obecnie sprawa wygląda tak, że z moich podatków gruba kasa idzie na Maybachy dla moherowych szamanów, pozłacane trony biskupów i na niekończące się przenoszenie pedofili z parafii do parafii. Przepraszam bardzo, ale z jakiej racji ja mam płacić za takie cyrki? Kościół powinien być finansowany przez wiernych , a nie przez podatników.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, 030366 napisał:

Niby minimalna krajowa była ok.1500 PLN

Było też coś takiego jak zasiłek rodzinny na dzieci. Minimalny dochód na osobę 504zł, a poniżej tego progu dostawało się zasiłek w wysokości 49zł/mies. Ponieważ 3x504zł>1500, więc jak jedna osoba w rodzinie pracowała, to się nie należało, tak to sprytnie było ustalone. Ten zasiłek nie był rewaloryzowany przez jakąś dekadę, więc z roku na rok coraz mniej ludzi go pobierało (jak ktoś miał jedno dziecko). Tak to sprytnie polityka prorodzinna działała ;)

 

nie odcięli kościoła od państwowego cyca - ważne, że była zapowiedź Tuska: "nikt nie będzie klękał przed księdzem". Rzeczywiście nie klęczeli tylko leżeli na płasko rozdając kościołowi ziemie za darmo. Za PO kościół obłowił się niesamowicie na tej ziemi.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Żadna partia nie zrobi porządnego rozdziału kościoła od państwa, to są na chwilę obecną mrzonki. 

Tj. dalej ok. 35-40% wyborców chłonących z ambony i uczęszczających do urn wyborczych chętniej niż inne środowiska a takiego kąska politycy nie przepuszczą i żadne afery z pedofilami czy skandale z wiadrami viagry w tle na plebaniach tego nie zmienią. Tak działają religie, nawet jeśli praktykujących katolików zostanie w Polsce ~20% to dalej będzie to najliczniejsza grupa wyznaniowa. Jeśli ktoś myśli, że pod rządami KO kościół w końcu wróci na swoje miejsce to jest naiwny. Nastąpi nowe rozdanie i tyle w tym temacie, a kasa wszystkich obywateli jak płynęła tak będzie płynąć, może jedynie trochę ciszej niż do tej pory żeby nie wpieniać antyklerykalnego elektoratu.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W każdym razie takie jaja jak to co się dzieje z paliwem to coś nie do pomyślenia. Napisaliby, zabrakło paliwa, będzie wkrótce. Zrozumiałbym. Ale awaria dystrybutora?
To po prostu kłamanie w żywe oczy, okazanie braku szacunku dla kierowców, szczyt bezczelności. Czegoś takiego nie zaakceptuję.
Jestem ateistą, uważam że kościół wyraźnie przyczynił się do tego kryzysu demokratycznego, ideologicznego i nawet moralnego w naszym  kraju. Po może nie doprowadziło do odcięcia finansowania, martwiąc się może o głosy wyborców, ale przynajmniej nie promowała tej patologii na każdym kroku.
99%  rodziców wysyła dzieci na religię, nawet ja, bo nie chcę już walczyć z własną rodziną.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, leto87 napisał:

To po prostu kłamanie w żywe oczy, okazanie braku szacunku dla kierowców, szczyt bezczelności. Czegoś takiego nie zaakceptuję.

Dokładnie tym samym jest np. to "referendum" - pluciem ludziom w twarz, to są standardy tępej rozbestwionej propagandy tej partii.

Ty nie akceptujesz, ja nie akceptuję ale ~35% obywateli tego kraju nie ma z tym problemu - ot deszczyk im kropi na buzię.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, leto87 napisał:

Napisaliby, zabrakło paliwa, będzie wkrótce. Zrozumiałbym. Ale awaria dystrybutora?

Pytanie o co tu chodzi.

Czy ludzie to tacy debile że po 10 gr oszczędności stoją w kolejkach po paliwo? dla 5-6 zł na baku? I wykupują całe zapasy ze stacji jak przed końcem świata?

Ile baków w miesiącu wypali taki Janusz?

Ja na elpidżi  w butli 42L ze 2,5 zbiornika kręcąc się codziennie po Warszawie 30km + trasa jakaś ze 120 km za miasto raz na mc.

 

Ile to oszczędności da kierowcy auta na PB? 30 zł miesiecznie? jak dużo jeździ i zalewa 4x60 litrów powiedzmy, ale to kosmiczne przebiegi już są, nie każdy tyle jeździ przecież...
1437 wyda, ale oszczędzi 24 zeta względem tankowania u konkurencji, no iksde.

To wcześniej tyle nie jeździli by paliwa zabrakło?

 

No bez jaj, orlen 5,99 a bp obok 6,09.

Na orlenie 10 samochodów i połowa czeka, na bp 2-3.

Stacja jedna na drugiej i nagle paliwa brakuje, popsute dystrybutory tylko na orlenie.

 

Dla mnie coś tu j*bie strasznie z tą całą akcją.... od cen po "awarie" zwłaszcza.

Edytowane przez wid3l3c
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Przekupstwo na ostatniej prostej:

 

Mateusz Morawiecki jest w Czaplach Wielkich. - Przygotowaliśmy program dla wszystkich gmin, które liczą do 20 tys. mieszkańców. Jeżeli frekwencja przekroczy w nich 60 proc., to dla KGW, zespołów ludowych czy chórów z takich gmin, przeznaczamy 250 tys. zł. Dbamy o rozwój sportowy polskiego społeczeństwa, dlatego dodamy kolejne 250 tys. zł dla tych gmin, które przekroczą 60 proc. frekwencji. To razem 500 tys. zł - mówi premier i dodaje:

 

Kolejnym punktem tego programu jest rywalizacja gmin w powiecie - ta gmina z powiatu, która będzie miała największą frekwencję w powiecie otrzyma 1 mln zł na taki cel, jaki wybiorą mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...